Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1041. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu uzun süredir oynuyordum bir ay öncesinde bıraktım ama oyunun ana senaryosu bitmemişti. oyuna tekrar başlamak istiyorum ama onlarca saatlik şeyi yaptıktan sonra tekrar yapmak istemiyorum. önceki karakterimde sürekli daha iyi silah daha çok level tarzı oynamıştım o da çok baymıştı şimdi gerçek bir karakter gibi smithing enchantingle filan uğraşmadan mağaralardan veya satıcılardan item toplamak evlenip çocuklarımla oyun oynamak veya handa müzik dinlemek istiyorum ama onlarca şeyi tekrar yapmak istemiyorum ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?
  • arkadaşlar fotograflarda gözüktüğü gibi bi hata oluştu bende sanki spriggan ım. başına bu olay gelen tek kişi benim sanırım. o kadar önceki kayıtlardan açıp karakteri değiştirsemde bir süre sonra böyle oluyor... nedir bu arkadaşlar çözümü felan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordikarus97

oyunu uzun süredir oynuyordum bir ay öncesinde bıraktım ama oyunun ana senaryosu bitmemişti. oyuna tekrar başlamak istiyorum ama onlarca saatlik şeyi yaptıktan sonra tekrar yapmak istemiyorum. önceki karakterimde sürekli daha iyi silah daha çok level tarzı oynamıştım o da çok baymıştı şimdi gerçek bir karakter gibi smithing enchantingle filan uğraşmadan mağaralardan veya satıcılardan item toplamak evlenip çocuklarımla oyun oynamak veya handa müzik dinlemek istiyorum ama onlarca şeyi tekrar yapmak istemiyorum ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?

amancın karakterini değiştirmekse é tuşuna basıp showracemenu yaz karakterini değiştir istediğin gibi yaşa tabi o bahsettiğin savelerin duruyosa

• quote:

oyunu uzun süredir oynuyordum bir ay öncesinde bıraktım ama oyunun ana senaryosu bitmemişti. oyuna tekrar başlamak istiyorum ama onlarca saatlik şeyi yaptıktan sonra tekrar yapmak istemiyorum. önceki karakterimde sürekli daha iyi silah daha çok level tarzı oynamıştım o da çok baymıştı şimdi gerçek bir karakter gibi smithing enchantingle filan uğraşmadan mağaralardan veya satıcılardan item toplamak evlenip çocuklarımla oyun oynamak veya handa müzik dinlemek istiyorum ama onlarca şeyi tekrar yapmak istemiyorum ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?

gitmediğin bir şehire gidip oradaki görevleri yapabilirsin canın sıkılıyorsa. ama her halükarda satıcılardan daha iyi itemler satın almak için karakter levelini yükseltmelisin. her satıcı senin leveline göre eşyalar satar çünkü. bunun dışında daedric görevlerini yaparsan güzel silahlar edinebilirsin. evlenme çoluk çocuk meselesine gelince zaten bir ev, ve evlenmek için amulet of mara'ya ihtiyacın var. evleneceğin çoğu kişi zaten pazarcı olup sana günlük altın getirecektir. (amulet of mara bulmuş olsan bile riften'da maramal ile konuşmadıkça bir işe yaramaz.) ev satın almak için o şehirde thane olman gerekir e bunun içinde 3 tane görev yapıyosun mecburen.

quote:

Orijinalden alıntı: noir06

arkadaşlar fotograflarda gözüktüğü gibi bi hata oluştu bende sanki spriggan ım. başına bu olay gelen tek kişi benim sanırım. o kadar önceki kayıtlardan açıp karakteri değiştirsemde bir süre sonra böyle oluyor... nedir bu arkadaşlar çözümü felan var mı ?

nightingale armor mu o? modları deaktif et oyuna öyle gir öyle bir dene. bunun dışında karşılaştığın durum belki konsoldan kendi karakterinin görünüşünü değiştirdiysen olur diye düşünüyorum.

• quote:

arkadaşlar fotograflarda gözüktüğü gibi bi hata oluştu bende sanki spriggan ım. başına bu olay gelen tek kişi benim sanırım. o kadar önceki kayıtlardan açıp karakteri değiştirsemde bir süre sonra böyle oluyor... nedir bu arkadaşlar çözümü felan var mı ?

Muhtemelen kullandığın texture modun içinde vardır öyle bişey. Kaldırıp öyle dene

• quote:

Orijinalden alıntı: xloader

quote:

gitmediğin bir şehire gidip oradaki görevleri yapabilirsin canın sıkılıyorsa. ama her halükarda satıcılardan daha iyi itemler satın almak için karakter levelini yükseltmelisin. her satıcı senin leveline göre eşyalar satar çünkü. bunun dışında daedric görevlerini yaparsan güzel silahlar edinebilirsin. evlenme çoluk çocuk meselesine gelince zaten bir ev, ve evlenmek için amulet of mara'ya ihtiyacın var. evleneceğin çoğu kişi zaten pazarcı olup sana günlük altın getirecektir. (amulet of mara bulmuş olsan bile riften'da maramal ile konuşmadıkça bir işe yaramaz.) ev satın almak için o şehirde thane olman gerekir e bunun içinde 3 tane görev yapıyosun mecburen.

quote:

nightingale armor mu o? modları deaktif et oyuna öyle gir öyle bir dene. bunun dışında karşılaştığın durum belki konsoldan kendi karakterinin görünüşünü değiştirdiysen olur diye düşünüyorum.

sorunu çözdüm teşekkürler, ve armor da buhttp://skyrim.nexusmods.com/mods/5696//?

• Arkadaşlar oyuna yeni başladım.Legendary Edition var.Before the Storm diye bir görev var ve Whiterun jarl ı ile konuşmam gerekiyor ancak 20000 bounty var ve jarl da dahil herkes bana saldırıyor bu yüzden görevi yapamıyorum.Bounty silmenin yolları nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Arkadaşlar oyuna yeni başladım.Legendary Edition var.Before the Storm diye bir görev var ve Whiterun jarl ı ile konuşmam gerekiyor ancak 20000 bounty var ve jarl da dahil herkes bana saldırıyor bu yüzden görevi yapamıyorum.Bounty silmenin yolları nelerdir?

20.000'mi? 20 tane whiterun vatandaşı katlettin dimi :D:D

hile kodu v.s. ile bounty silinemiyor diye biliyorum bende çok denemiştim. 1 yolu var bounty silmenin oda teslim olacaksın. teslim olunca 2 seçenek var: istersen (ve altının yeterse) üstündeki bounty'yi ödüyosun, ama üstündeki çalıntı itemler alıkonuluyor ama hapis yatmıyosun. altının yoksa hapis yatıyosun (hapisin içinde yatakta uyu.)

ama bunun yan etkisi olarak skill bar'ında kat ettiğin gelişme siliniyor. atıyorum kafadan destruction skill 50'dir hapis yatarak 49 olmaz ama destruction 50 %75 ise %0'a düşer (diye hatırlıyorum. sneak yüksek olduğu hiç yakalanıp bounty yemedim. mesela falkreath'da guard kalmadı öldüre öldüre ama bounty 0 :D)

teslim olmadan önce çalıntı itemlerini bir evin varsa evindeki sandıkta saklayabilirsin. yada sneak seviyen yüksekse whiterun dungeon'a girer girmez sağda evidence chest var. ordan çalıntı itemlerini alabilirsin. sneak seviyesi diyorum çünkü gözünü ordan ayırmayacak bi şekilde sandalyeye oturmuş bi guard var.

normalde bir şehirde thane olursan guard'lar yaptığın suçu 1 seferliğine görmezden gelebiliyolar. ama bounty seviyen 2000 üstündeyse o seçenek çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Soğuk Hava Dalgası

arkadaşlar oyunu yükledim ama playe bastıktan sonra açılan main menü de sadece oyunun simgesi var nasıl düzeltebilirim?

Oyunu tekrar yüklemeyi dene.
  • quote:

hakikaten kazık bi durummuş. online olarak "steam redeem key"ini falan mı aldın skyrim'in? aldığın yerin belirtmesi gerekirdi aslında. yada oyunu cd olarak aldıysan, aldığın ay gidip değiştirmen gerekirdi geçmiştir bu fırsatta heralde :/

herneyse, google'da ararken dh'de The Shogun isimli kullanıcı kardeşin bi konusunu gördüm. vpn olayı içinde var.

konunun aslı:http://forum.donanimhaber.com/m_48981251/tm.htm

11. Soru: Rus key kullanmak veya bölge kısıtlamasını aşmak hesabıma zarar verir mi ?
    Cevap: Bölge kısıtlamalarını aşarak(örn: VPN kullanarak US Store veya RUS Store’dan alışveriş yapmaya çalışmak) hesabınızın sınırsız olarak kapatılmasına kadar gidecek derecede riskleri vardır. O yüzden bu tarz bir şeyi denemeyin. Ancak ülkenizde engelli olan bir oyunu başka bir Resmi satıcıdan alıp steam’e eklerseniz bu herhangi bir sorun teşkil etmez. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanızda resmi satıcıdan satın aldığınız için sorununuzu kısa süre içersinde çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız Rus keyleri satan kişiler resmi satıcı olmadığı için herhangi bir güvencesi yoktur. Hesabınızın kısıtlanması veya sınırsız kapatılması durumlarıyla karşılaşma riskiniz vardır ancak bu rus key kullanıdığızda kesinlikle bir ceza alacağınız veya almayacağınız anlamına gelmez. Distributor firmalardan tedarik edilen keyleri satan satıcılarda bu risk en azdır. Eğer rus key almayı düşünüyorsanız güvenilir bir satıcı bulun ve hesabınıza gelebilecek zararları göze alarak bu işlemi gerçekleştirin. Çevrede söylenen “Rus key kullanan banlanır” , “kullan hiç birşey olmaz”, “ben şuana kadar banlanan birisine rastlamadım” gibi sözlere kulak asmayınız. Zamanında Call of Duty MW2 keyleri yüzünden canı yanan bir çok insan olmuştur. Aşağıda linklerde bunun bir kanıtı niteliğindedir.
    Örnekler:http://forums.whirlpool...m-replies.cfm?t=1324635
    http://ve3d.ign.com/art...odern-Warfare-2-CD-Keys
    http://forum.donanimhaber.com/m_36099565/tm.htm
    Daha fazla örneği kendiniz araştırarakta bulabilmeniz mümkün.
    Bu risk sebebiyle ucuz alma sevdasına kapılıp rus key alarak hesabınızı riske atmak yerine resmi satıcılardaki indirimleri takip etmeniz daha iyi olacaktır.

bir ödül v.s. tarzında sadece keyi aldıysan zaten unut gitsin. namusuyla hediye verecek adam zaten avrupaya kayıtlı bi skyrim keyi verirdi :D

ama keyden eminsen, riske girip, avrupa keyi ile takas etmeyi deneyebilirsin (burada veya herhangi bir sitede) talibi olur mu orasını bilemem.

bir ihtimal daha var, steam'e ticket at durumunu belirt, eğer key ile bi sıkıntı yoksa, yani nebileyim orijinalse - henüz aktifleştirilmemişse BELKİ sana yeni bir key verirler. dediğim gibi ihtimal, yapılabilir mi bilmiyorum.

İLginiz için teşekkür ederim, konu bulup getirmiş linkini paylaşmışınız.
    Oyun ilk çıktığında, 30 tlye sanal pazar mı, gg den mi birinden almıştım, LEVELTR mi , günahını almıyorumdur inşallah kimsenin , ama ''level'' nickli bir satıcıdan almıştım.
    Neyse oyunumu, steam hesabını isteyip, keyi girdigini söyledi, kütüphanede oyunumu gördüm, indirmeye çalıştııgmda, ''bölge hatasını ''alıyordum.
    Şimdi ben en iyisi oyunumun silinmesini rica edip, steamin kendi sayfasından , avrupa versiyonunu alayım.
    Anlattıgınız kadarıyla durum biraz ciddi :/ can sıkıcı, oyunu ne silebiliyorum, ne yenisini alamıyorum.

Peki DH den arkdaşlar, biraz büyük bir rica olacak ama steam e bu durumu anlatabilecegim, kücük bir kaç satır metin yazabilecek ingilizce bilen arkadaş var mı?
    Biraz zahmet olacak ama, bir kaç satırla durumu anlatabilcek arkadaş varsa sevinirim. Teşekkür ler yinede :)

• hayansame H kullanıcısına yanıt
    steam hesabını sadece isim olarak mı verdin? şifreni falan vermedin dimi? ismini istediyse gift olarak yollamıştır sanırsam. herneyse satın aldığın yer oyununa garanti vermiyormu "çalışmazsa arkasındayız bişeyler yaparız" şeklinde?

2-3 yıl önce falan world of warcraft'a "e nihayet resmi resmi oynayayım" diye düşündüğüm zaman benim de karşıma online alışveriş problemi çıkmıştı. biliyorum bir çok yerde oyun süresi satılmakta ama zahmet edipte gitmedim :) elimde iş dolayısı ile çıkarttığım atm kartı varken dolaşmak fuzuli göründü gözüme. herneyse, alışveriş yapacağım siteyi abartmadan 1-2 hafta aradım. bulduklarımı araştırdım. sitenin yorumlarına baktım, forumları inceledim ekşisözlükten falan bile bakmışımdır güvenilirliğine :) en memnun kaldığım site şahsen gamermarket. oyun seçeneği az olabilir belki, ama güvenilir garanti veririm. siparişi veriyosun, parayı yolluyosun, doğrulamak için isim ve yatırdığın tarihi v.s. giriyosun. çok absürt bir saat değilse zaten her zaman yardımcı olacak online bir operatör oluyor, ödemeni doğrulayıp kodu sana yolluyorlar. (sms, mail ve/veya gamermarket üyeliği postasına geliyor. hangisini tercih edersen) dediğim gibi oyun seçeneği az, ama son çıkan yeni oyunlar, diablo battlefield world of warcraft oyun süresi oyun parası oyuncu mouse poster tshirt falan seçenekleri var.

(reklam yapmıyorum o şekilde anlayanlar için söyleyeyim. memnun olduğum bir deneyimimi yardımcı olurum umuduyla anlatıyorum forumdaşıma )

----- bahsettiğim siteden baktım,

The Elder Scrolls V Skyrim Steam CDkey RU ---> rus keyi 44.90 lira.
    The Elder Scrolls V Skyrim Steam CDkey EU ---> avrupa keyi 94.90 lira

o kadar ucuz olmasına şaşırmıştım bende sende görmüş oldun aradaki farkı. ama yinede sitenin rus - eu key olayını belirtmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Arkadaşlar oyuna yeni başladım.Legendary Edition var.Before the Storm diye bir görev var ve Whiterun jarl ı ile konuşmam gerekiyor ancak 20000 bounty var ve jarl da dahil herkes bana saldırıyor bu yüzden görevi yapamıyorum.Bounty silmenin yolları nelerdir?

20.000'mi? 20 tane whiterun vatandaşı katlettin dimi :D:D

hile kodu v.s. ile bounty silinemiyor diye biliyorum bende çok denemiştim. 1 yolu var bounty silmenin oda teslim olacaksın. teslim olunca 2 seçenek var: istersen (ve altının yeterse) üstündeki bounty'yi ödüyosun, ama üstündeki çalıntı itemler alıkonuluyor ama hapis yatmıyosun. altının yoksa hapis yatıyosun (hapisin içinde yatakta uyu.)

ama bunun yan etkisi olarak skill bar'ında kat ettiğin gelişme siliniyor. atıyorum kafadan destruction skill 50'dir hapis yatarak 49 olmaz ama destruction 50 %75 ise %0'a düşer (diye hatırlıyorum. sneak yüksek olduğu hiç yakalanıp bounty yemedim. mesela falkreath'da guard kalmadı öldüre öldüre ama bounty 0 :D)

teslim olmadan önce çalıntı itemlerini bir evin varsa evindeki sandıkta saklayabilirsin. yada sneak seviyen yüksekse whiterun dungeon'a girer girmez sağda evidence chest var. ordan çalıntı itemlerini alabilirsin. sneak seviyesi diyorum çünkü gözünü ordan ayırmayacak bi şekilde sandalyeye oturmuş bi guard var.

normalde bir şehirde thane olursan guard'lar yaptığın suçu 1 seferliğine görmezden gelebiliyolar. ama bounty seviyen 2000 üstündeyse o seçenek çıkmıyor.

Eyvallah çok sağolasın ne yapalım yatarız artık hapiste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler örümcekleri ayıya çeviren bi mod varmış nexus modstan indiremiyorum başka bi yerden link atabilir misiniz. iğreniyorum örümcekten.
  • elnine9 kullanıcısına yanıt
    nexus'dan indirmesi kolay aslında? nexus mod manager varsa zaten o kolaylıkla kuruyo eğer yoksa:
    files sekmesinde
    Download with Manager .....or download manually seçeneği var download manually seçeneğini tıklıyosun indiriyo hemen. nexus linkini verirsen senin için mediafire'a atabilirim sıkıntı yok. baktım bulamadım.
  • elnine9 kullanıcısına yanıt
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/28/? aradığın mod bu.

http://skyrim.nexusmods.com/mods/26468/? bu da bayağı detaylı olanı.

Bu arada niye indiremediğinle ilgili bilgi veriyor mu? Nexus belli bir dosya boyutundan sonra indirmek için üyelik istiyor.
  • Beyler bu modun nasıl kurulacağını ayrıntılı bir şekilde anlata bilecek var mı ? Ben kısıtlı ingilizcem yardımıyla biraz olsa birşeyler yaptım ama faydası olmadı

http://skyrim.nexusmods.com/mods/38649//?
  • öhm şu resimleri koyayım. hani olur ya skyrim'den sıkılırsınız diye, eğer daha önce morrowind oynamadıysanız skyrim'den halihazırda daha kaliteli olan bu oyunu modlayıp görsel olarak da daha iyi seviyeye getirerekten oynayabilirsiniz.. mod için linkhttp://www.ornitocopter.net/morrowind-overhaul/mgso-release/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 29 Temmuz 2013; 6:09:46 >

• Oyunu ana görev dışında biraz içerik olarak boş bulduğum için ara vermiştim. Şimdi yeniden başlamak istesem, item içerikli paketler var mı? Ya da yeni görev içerikli?
  • basit ve kısa bir sorum olacak mesela oyunda stormcloaklara katılsam sonradan imperiallere katılabiliyormuyum? yada bunun gibi karşıt ırk mezhepler arasında yapılan seçimler büyük sonuçlar doğuruyor mu oynanış açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thsn_can

basit ve kısa bir sorum olacak mesela oyunda stormcloaklara katılsam sonradan imperiallere katılabiliyormuyum? yada bunun gibi karşıt ırk mezhepler arasında yapılan seçimler büyük sonuçlar doğuruyor mu oynanış açısından.

benim önerim hiçbirine katılma savaştan sonra bişey olduğu yok savaşırkende 2-3 kale ele geçiriyorsun normal muhafızları felan öldürüyorsun eğlenceli felan değil hiçbir seçim yapma bence.İlla yapacağım diyorsan geri dönüş yok.Katıldığınla devam etmen gerek.
  • 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.