Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1040. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xloader

dediğim frostfall modu üşüme - kamp kurma olayını getiriyo işte, sırt çantası seyahat pelerini falan var şık bayağı beğendim ben. bunun yanına bide acıkma susama durumlarını içeren bi mod çekersem mükemmel olurum zaten :D

hatta perkini verdikten sonra zaten oyunu 1 büyü ile götürüyosun :D destruction'da impack perkini açınca ebonyflesh heal falan gerekmiyo zaten adam sana gelemiyo :D çok yakınımdaysa fus ro dahlıyorum zaten gelene kadar ölmüş oluyo zaten büyücümden soğumamın bir nedenide bu. perki veriyosun, her büyünden adam stagger yiyo, sana vurmayı bırak, gelemiyo bile. ister bandit olsun, ister dev ister ejderha. hepsi için geçerli. enchanting olmasa bile firebolt + impact perk + +350 mana ile zaten çok güçlü hale geliyosun. collage of winterhold görevleri + magicka itemleri verdiği için o kadar kasmanada gerek kalmıyo manayı.

bu yüzden okçu açtım. benim tahminim oynanışı en adil şey archer oynamak. büyücü olursan yukardaki neden var çünkü, assassin olursan x15 damage perk ve double backstab damage veren jester's glove alıyosun, dragonbone dagger alıp biraz güçlendirsen, zaten ölüsü 50 damage olur, sneak ile yanaştığın zaman direk 50*30=1500 damage. ki artı bilmemkaç damage veren enchantı elbiseleri bile takmadan.

archer + acıkma - susama - üşüme - kamp kurma abi. ciddi roleplay oyuncuları için bu saydıklarım hazinedir hazine :D (sayarken ağzımın suyu aktı zaten :D:D)

bakınız frostfall modu 1. resim, benim karakter ısınma esnasında ellerini ovuştururken (bazen çöküp ellerini uzatıyolar çömeliyolar v.s. npc'lerin ısınırken yaptıklarını yapıyo işte.)
    bakınız frostfall modu 2. resim, arkadan görünüşümün resmini komple çekseydim keşke, üstümde deriden bi pelerin var, sırt çantası, resmin görünmeyen kısmında rulo yapılmış uyku tulumu gibi bişey, solda baltam asılı, sağda yemek pişirmek için tencere ve üstünde meşale(eğer çantanızda balta, meşale tencere varsa arkanızda da görünüyo.

deli dimi :D:D

Roleplayin dibine vurmuşsun oyun dediğin böyle oynanır işte bu

• arkadaşlar 17 levelim ve şuan bir görevde morgus staff mı ne onu arıyorum. morokei diye bir büyücü Boss var. bir türlü kesemedim onu. warrior tarzında karakterim. Nord, Kalkan-kılıç gidiyorum şuan. bir türlü alt edemedim resmen 2 atıyor yanına yaklaşamıyorum saldırmak için. nasıl alt edebilirim bu iblisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-G

arkadaşlar 17 levelim ve şuan bir görevde morgus staff mı ne onu arıyorum. morokei diye bir büyücü Boss var. bir türlü kesemedim onu. warrior tarzında karakterim. Nord, Kalkan-kılıç gidiyorum şuan. bir türlü alt edemedim resmen 2 atıyor yanına yaklaşamıyorum saldırmak için. nasıl alt edebilirim bu iblisi ?

Kalkanla oynuyorsan ve büyüye karşı zayıf olduğunu düşünüyorsan tam şenlik bir uniqe deadric artifact var. The Only Cure adlı quest te Spellbreaker diye bir kalkan alıyorsun. 50 puan büyü büyü koruması sağlıyor. Normalde bu ward büyüsü baya bir mana yiyor. Ama büyü kalkanıyla savunduğun süre boyunca hiç mana harcamadan büyülerden korunabilirsin. Ejderhalarla savaşırkende çok kullanışlı. Internette "The Only Cure" yada "SpellBreaker" diye aratırsan bulursun. Sana iyi Morokei tokatlamalar diliyorum.

• Beyler ben daha çok yeni bir oyuncuyum.Oyuna başladım ve 7 levelim şu an.Oyundan bir bok anlamıyorum.Ne yapayım.Şu an bir Assassin kurmak istiyorum.Sneak,Archery,One handed ve Light Armor'a veriyorum.Peki gençler oyunda ne yapmam gerek konuşmalar çok akıcı daha yeni liseye geçtim?İngilizcem iyidir de biliyorsunuz okulda konuşma ile olmuyor anlat geç.. Ne yapmalıyım

• beyler 2 yıl önce oynayıp bitirmiştim. tekrar başlamak istiyorum. biri ek paketler konusunda yardım edebilirmi? ve tekrar başlamaya değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

beyler 2 yıl önce oynayıp bitirmiştim. tekrar başlamak istiyorum. biri ek paketler konusunda yardım edebilirmi? ve tekrar başlamaya değer mi?

bence değer tabi ek paketlerin hiç birini oynamamışsan. Ek paketler şunlar;

Dawguard:http://www.playstore.com/#!/oyun/the-elder-scrolls-5-skyrim-dawnguard/inceleme/the-elder-scrolls-5-skyrim-dawnguard-inceleme/
    Hearthfire (bu boş boş skyrim de ge<iyosan bi işe yarar) :http://www.turktotalwar.com/index.php?topic=10471.0
    Dragonborn:http://www.merlininkazani.com/Elder_Scrolls_V_Skyrim__Dragonborn_DLC_Inceleme-inceleme-58905p1.html

• quote:

Orijinalden alıntı: focuslife

Beyler ben daha çok yeni bir oyuncuyum.Oyuna başladım ve 7 levelim şu an.Oyundan bir bok anlamıyorum.Ne yapayım.Şu an bir Assassin kurmak istiyorum.Sneak,Archery,One handed ve Light Armor'a veriyorum.Peki gençler oyunda ne yapmam gerek konuşmalar çok akıcı daha yeni liseye geçtim?İngilizcem iyidir de biliyorsunuz okulda konuşma ile olmuyor anlat geç.. Ne yapmalıyım

Türkçe yamayı bekle. Oyun çeviri en son %60 ını tamamladıklarını duyurmuştu

• Beyler son 2 gündür skyrim durduk yere oyundan atıyor. Bazen hiç alakası yokken takılıyo öyle kalıyo bazende direk atıp yanıt vermiyor diyor. Nedir bunun sebebi veya düzeltme yolları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noir06

quote:

beyler 2 yıl önce oynayıp bitirmiştim. tekrar başlamak istiyorum. biri ek paketler konusunda yardım edebilirmi? ve tekrar başlamaya değer mi?

Dawguard:http://www.playstore.com/#!/oyun/the-elder-scrolls-5-skyrim-dawnguard/inceleme/the-elder-scrolls-5-skyrim-dawnguard-inceleme/
    Hearthfire (bu boş boş skyrim de ge<iyosan bi işe yarar) :http://www.turktotalwar.com/index.php?topic=10471.0
    Dragonborn:http://www.merlininkazani.com/Elder_Scrolls_V_Skyrim__Dragonborn_DLC_Inceleme-inceleme-58905p1.html

ek paketlerin hicbirini oynamadım. bunları yuklersem oyuna normal senaryodanmı giricek nasil olcak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xloader

dediğim frostfall modu üşüme - kamp kurma olayını getiriyo işte, sırt çantası seyahat pelerini falan var şık bayağı beğendim ben. bunun yanına bide acıkma susama durumlarını içeren bi mod çekersem mükemmel olurum zaten :D

hatta perkini verdikten sonra zaten oyunu 1 büyü ile götürüyosun :D destruction'da impack perkini açınca ebonyflesh heal falan gerekmiyo zaten adam sana gelemiyo :D çok yakınımdaysa fus ro dahlıyorum zaten gelene kadar ölmüş oluyo zaten büyücümden soğumamın bir nedenide bu. perki veriyosun, her büyünden adam stagger yiyo, sana vurmayı bırak, gelemiyo bile. ister bandit olsun, ister dev ister ejderha. hepsi için geçerli. enchanting olmasa bile firebolt + impact perk + +350 mana ile zaten çok güçlü hale geliyosun. collage of winterhold görevleri + magicka itemleri verdiği için o kadar kasmanada gerek kalmıyo manayı.

bu yüzden okçu açtım. benim tahminim oynanışı en adil şey archer oynamak. büyücü olursan yukardaki neden var çünkü, assassin olursan x15 damage perk ve double backstab damage veren jester's glove alıyosun, dragonbone dagger alıp biraz güçlendirsen, zaten ölüsü 50 damage olur, sneak ile yanaştığın zaman direk 50*30=1500 damage. ki artı bilmemkaç damage veren enchantı elbiseleri bile takmadan.

archer + acıkma - susama - üşüme - kamp kurma abi. ciddi roleplay oyuncuları için bu saydıklarım hazinedir hazine :D (sayarken ağzımın suyu aktı zaten :D:D)

bakınız frostfall modu 1. resim, benim karakter ısınma esnasında ellerini ovuştururken (bazen çöküp ellerini uzatıyolar çömeliyolar v.s. npc'lerin ısınırken yaptıklarını yapıyo işte.)
    bakınız frostfall modu 2. resim, arkadan görünüşümün resmini komple çekseydim keşke, üstümde deriden bi pelerin var, sırt çantası, resmin görünmeyen kısmında rulo yapılmış uyku tulumu gibi bişey, solda baltam asılı, sağda yemek pişirmek için tencere ve üstünde meşale(eğer çantanızda balta, meşale tencere varsa arkanızda da görünüyo.

deli dimi :D:D

ben ek paketten falan anlamıyorum indirdiğin şeylerin linkini atarmısın? bu arada oyun dosyası kaç gb?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

ek paketlerin hicbirini oynamadım. bunları yuklersem oyuna normal senaryodanmı giricek nasil olcak?

Hayır, mesela Dragonborn dlc si için whiterun a gidiyosun biraz bekledikten sonra bi adam geliyo seninle konuşuyo ve ana görevler listesinde görev çıkıyor. Tabi yinede normal seneryo ile biraz bağlantıları var.

• Ana gorevlerden sonra sarmamaya basladi. Belki de end game itemlarina ulastigim icindir bilmiyorum ama oyunu satin alasim kalmadi artik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dragonborn bitince ne yapacağız diablo 3 mü kuracağız witcher 3 ü mü bakleyeceğiz arkadaşlar ? esasında crysis 3 ve need f speed mw2 oynayasım da var....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: focuslife

Beyler ben daha çok yeni bir oyuncuyum.Oyuna başladım ve 7 levelim şu an.Oyundan bir bok anlamıyorum.Ne yapayım.Şu an bir Assassin kurmak istiyorum.Sneak,Archery,One handed ve Light Armor'a veriyorum.Peki gençler oyunda ne yapmam gerek konuşmalar çok akıcı daha yeni liseye geçtim?İngilizcem iyidir de biliyorsunuz okulda konuşma ile olmuyor anlat geç.. Ne yapmalıyım

Türkçe yamayı bekle. Oyun çeviri en son %60 ını tamamladıklarını duyurmuştu

O da uzun sürer

• oyunun kurulduktan sonraki halini mi soruyosun?

bende skyrim + hearthfire dlc + dawnguard dlc + dragonborn dlc + high res patch var = 13 gb kapladığı alan. artı olarak 15-16 tane mod yüklü ama boyutları 100 mb bile geçmez.

bahsettiğim o çadırlı - üşümeli mod için google'da Frostfall - Hypothermia Camping Survival diye aratın. skyrim nexus - ilk sırada çıkması lazım. onu indirip kurun. modu aktive etmek için skyui varsa mod arayüzünden açabilirsiniz. yoksa belirli saatler arasında gökyüzüne bakınca aktif ediyodu sanırım görevi. ama hangi sürüm skyrim istiyo çalışmak için hangi dlc'lere ihtiyacı var, yada dlc'siz çalışabilir mi bilmiyorum. korsan oynayan arkadaşların bilgisine. gıcıklık olsun diye değil istesemde veremiyorum bilmiyorum yani :)

------------

@Zobaa16: oyunun kendisinin en az 300 saat + roleplay oynanışı var kolay kolay bitmez. kızma ama odun gibi oynayınca ana görev zincirini tamamlamak zaten 1 günden kısa sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xloader -- 22 Temmuz 2013; 19:46:35 >

• Arkadaşlar BENİM BİR sorunum var , baya bir önce skyrim almıştım , rus keyi imiş.
    Steam oyun mevcut değil
    Bu oyun sadece belirli bir coğrafi konumda etkinleştirilebilir. Belirtilen bölgede olmadığımız için, The elder scrolls skyrim oyununa erişemezsiniz.
    diye bölge kilidinden dolayı bir hata veriyor. Sınavlar o , şu , bu derken başka oyunlar oynarken, unutup gittim bunu, sonra steamde geçenler de yine gördüm,canım oynamak istedi tıkladım aynı hata, peki ben bu hatayı nasıl giderebilirim. Oyunu indiremiyorum. Silemiyorumda. Yenisini alamazmıyım, yada indiremezmiyim. VPN yazıyor bir kaç yerde ama nasıl yapacagımı çözemedim.
    Bir el atın arkadaşlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

dragonborn bitince ne yapacağız diablo 3 mü kuracağız witcher 3 ü mü bakleyeceğiz arkadaşlar ? esasında crysis 3 ve need f speed mw2 oynayasım da var....

Diablo 3 de 1 kere oynamalik oyundu. Ben pcyi biraktim artik mobil oyunlar daha eglenceli :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayansame H kullanıcısına yanıt
    hakikaten kazık bi durummuş. online olarak "steam redeem key"ini falan mı aldın skyrim'in? aldığın yerin belirtmesi gerekirdi aslında. yada oyunu cd olarak aldıysan, aldığın ay gidip değiştirmen gerekirdi geçmiştir bu fırsatta heralde :/

herneyse, google'da ararken dh'de The Shogun isimli kullanıcı kardeşin bi konusunu gördüm. vpn olayı içinde var.

konunun aslı:http://forum.donanimhaber.com/m_48981251/tm.htm

11. Soru: Rus key kullanmak veya bölge kısıtlamasını aşmak hesabıma zarar verir mi ?
    Cevap: Bölge kısıtlamalarını aşarak(örn: VPN kullanarak US Store veya RUS Store’dan alışveriş yapmaya çalışmak) hesabınızın sınırsız olarak kapatılmasına kadar gidecek derecede riskleri vardır. O yüzden bu tarz bir şeyi denemeyin. Ancak ülkenizde engelli olan bir oyunu başka bir Resmi satıcıdan alıp steam’e eklerseniz bu herhangi bir sorun teşkil etmez. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanızda resmi satıcıdan satın aldığınız için sorununuzu kısa süre içersinde çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız Rus keyleri satan kişiler resmi satıcı olmadığı için herhangi bir güvencesi yoktur. Hesabınızın kısıtlanması veya sınırsız kapatılması durumlarıyla karşılaşma riskiniz vardır ancak bu rus key kullanıdığızda kesinlikle bir ceza alacağınız veya almayacağınız anlamına gelmez. Distributor firmalardan tedarik edilen keyleri satan satıcılarda bu risk en azdır. Eğer rus key almayı düşünüyorsanız güvenilir bir satıcı bulun ve hesabınıza gelebilecek zararları göze alarak bu işlemi gerçekleştirin. Çevrede söylenen “Rus key kullanan banlanır” , “kullan hiç birşey olmaz”, “ben şuana kadar banlanan birisine rastlamadım” gibi sözlere kulak asmayınız. Zamanında Call of Duty MW2 keyleri yüzünden canı yanan bir çok insan olmuştur. Aşağıda linklerde bunun bir kanıtı niteliğindedir.
    Örnekler:http://forums.whirlpool...m-replies.cfm?t=1324635
    http://ve3d.ign.com/art...odern-Warfare-2-CD-Keys
    http://forum.donanimhaber.com/m_36099565/tm.htm
    Daha fazla örneği kendiniz araştırarakta bulabilmeniz mümkün.
    Bu risk sebebiyle ucuz alma sevdasına kapılıp rus key alarak hesabınızı riske atmak yerine resmi satıcılardaki indirimleri takip etmeniz daha iyi olacaktır.

bir ödül v.s. tarzında sadece keyi aldıysan zaten unut gitsin. namusuyla hediye verecek adam zaten avrupaya kayıtlı bi skyrim keyi verirdi :D

ama keyden eminsen, riske girip, avrupa keyi ile takas etmeyi deneyebilirsin (burada veya herhangi bir sitede) talibi olur mu orasını bilemem.

bir ihtimal daha var, steam'e ticket at durumunu belirt, eğer key ile bi sıkıntı yoksa, yani nebileyim orijinalse - henüz aktifleştirilmemişse BELKİ sana yeni bir key verirler. dediğim gibi ihtimal, yapılabilir mi bilmiyorum.

• weapon fix modu kuruluyudu bende orantısız silahların güçlerini dengeliyordu. siliyim dedim bi bakıkım. daedric sword legendary ile ebony war axe legendary nin gücü orantısız. 44 damage war axe 42 damage daedric gösteriyor. öncesinde böyle değildi. tam tersi idi. ne yapmam lazım siz bi mod kurdunuzmu bunun için
  • arkadaşlar oyunu yükledim ama playe bastıktan sonra açılan main menü de sadece oyunun simgesi var nasıl düzeltebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.