Şimdi Ara

The Crew Geliştiricileri Oyunun 30 FPS'de Çalışmasını Hedefliyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapalı Beta da oyunu denemek isteyen olursa:
    K9GH-L4EM-CVUL-LJCA

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 1080p'ymiş, 30 FPS'ymiş, 60 FPS'ymiş, banane ya. Banane arkadaş. Baktığımda görebileceğim çözünürlükte olsun, oynadığımda sorun olmayacak akıcılıkta olsun tamam, ben oyunlar ilgileniyorum, bana güzel bir oyun verin, ben onu istiyorum, banane sayılardan. Bana DLC gibi oyunlar satmayın, her yıl aynı oyunu yapıp yapıp satmayın, başka oyunların dinamiklerini kopyalayıp satmayın, ben bunu istiyorum, ilgilenmiyorum teknik konularla, teknik güçlerle ya.

Yahu 10 yıl, 10 yıl(!) konsollarda 720p 30 FPS oynadık bir dünya oyunu. Kim hangi oyunu oynayamadı da, bu kadar büyüüüüük bir mesele yapılıyor bu? "Olmasın hep 720p'de kalsın " demiyorum tabi ki ama, oyundan çok, kaç FPS olacağıyla ilgilenmek nedir ya.

Ya Zeus aşkına, şu manzaraya uzaktan bir bakın. Nolur yalvarıyorum. Oyun dünyasının ne kadar saçma, ne kadar dışkıdan bir hale geldiğine bir bakın. Okuduğunuz haberlere bir bakın, nolur ya.

Yada tamam. Tamam hadi düşünelim. Şimdi, bir çok oyun PC'de 30 FPS'ye sabitlenmiş olarak geldi ve bu oyunların o kilidi açılıp 60 FPS'de oynanabildi. Ama bu oyunlar, 30 FPS sınırı olmayan bir çok oyundan daha iyi çalıştılar. Demek ki "Optimizasyonu yapamadık, o zaman 30 FPS'e sabitleyelim" demiyorlarmış. Optimizayonu yapamayan 30 FPS'de de yapamaz. Demek ki başka bir nedenleri var. Neden kimse bu açıdan bakmıyor da, Ubisoft PC'cilere komplo düzenliyormuş gibi davranıyor? Neden bu güç açlığı neden?

Düşünüyorum, "Ulan" diyorum "Bi bildikleri vardır, kaçırdığım bir şey vardır" diyorum ama 5" ekranlı telefonlarda Full HD'yi geçtim 2K, 4K çözünürlük isteyen adamlar burada " 60 FPS şart" diyor. Offf of.

• Marka ismi ile üretilen Kapalı devre oyun konsolunu misyoner görevi üstlenmiş gibi her fırsatta öven açıklarını görmezden gelen şahıslar ajan gibiler La.. Aman dikkat beyler Oynanan oyunun farkındamısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 26 Ağustos 2014; 15:03:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pastadanadam

1080p'ymiş, 30 FPS'ymiş, 60 FPS'ymiş, banane ya. Banane arkadaş. Baktığımda görebileceğim çözünürlükte olsun, oynadığımda sorun olmayacak akıcılıkta olsun tamam, ben oyunlar ilgileniyorum, bana güzel bir oyun verin, ben onu istiyorum, banane sayılardan. Bana DLC gibi oyunlar satmayın, her yıl aynı oyunu yapıp yapıp satmayın, başka oyunların dinamiklerini kopyalayıp satmayın, ben bunu istiyorum, ilgilenmiyorum teknik konularla, teknik güçlerle ya.

Yahu 10 yıl, 10 yıl(!) konsollarda 720p 30 FPS oynadık bir dünya oyunu. Kim hangi oyunu oynayamadı da, bu kadar büyüüüüük bir mesele yapılıyor bu? "Olmasın hep 720p'de kalsın " demiyorum tabi ki ama, oyundan çok, kaç FPS olacağıyla ilgilenmek nedir ya.

Ya Zeus aşkına, şu manzaraya uzaktan bir bakın. Nolur yalvarıyorum. Oyun dünyasının ne kadar saçma, ne kadar dışkıdan bir hale geldiğine bir bakın. Okuduğunuz haberlere bir bakın, nolur ya.

Yada tamam. Tamam hadi düşünelim. Şimdi, bir çok oyun PC'de 30 FPS'ye sabitlenmiş olarak geldi ve bu oyunların o kilidi açılıp 60 FPS'de oynanabildi. Ama bu oyunlar, 30 FPS sınırı olmayan bir çok oyundan daha iyi çalıştılar. Demek ki "Optimizasyonu yapamadık, o zaman 30 FPS'e sabitleyelim" demiyorlarmış. Optimizayonu yapamayan 30 FPS'de de yapamaz. Demek ki başka bir nedenleri var. Neden kimse bu açıdan bakmıyor da, Ubisoft PC'cilere komplo düzenliyormuş gibi davranıyor? Neden bu güç açlığı neden?

Düşünüyorum, "Ulan" diyorum "Bi bildikleri vardır, kaçırdığım bir şey vardır" diyorum ama 5" ekranlı telefonlarda Full HD'yi geçtim 2K, 4K çözünürlük isteyen adamlar burada " 60 FPS şart" diyor. Offf of.

Arkadaşım yeni nesil konsol çıktı standartı en kötü 1080 p 60 fps olmak zorunda 2015 e ramak kalmış hala eski nesil konsol gücünde oyun çıkması köt bişey 20 yıl önce umrumuzda değildi fps çözünürlük evet ama yıl 2015 arkadaşım hala eski nesil konsol tadında oyunlar görmek istemiyor kimse bu yüzden herkez şikayetçi bu kadar basit yeni nesil konsol sadece exc oyunu için alınır bu kadar basit

• Bizde paranın yarısını verelim o zaman

• arkadaşlar beta key veren bir site buldum site dışı link olmaması yazmıyorum özel mesajla iletişime geçebilirsiniz

• PC de 60 FPS kilidi olması daha çok üzdü.
  • Arkadaşlar özellikle araba yarış oyunları multiplayer tabanlı ise FPS kısıtlaması olmak zorundadır. Çünkü arabanın motor hız kontrolleri FPS başına kontrol edilerek uygulanır. Yani bu da demektir ki FPS si yüksek oyuncunun arabası daha süratli ve çeviktir, yaklaşık 1-3 saniyelik fark yaratabilir ki bunlar yarışlarda önemli sürelerdir.
  • almayacağım bu oyunu iki kere aynı zokayı yutmam watch dogs'tan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Ubisoft PC'lerle daha iyi ilgilenecegini bizzat soylemisti. Boyle sacma isleri bize birakiyorar.

Evet, çok güzel ilgileniyorlar. Konsolda neyse de, PC versiyonunda FPS limiti koymak neyin kafası?

Misal olarak 30 FPS limitli L.A. Noire oynarken gözlerim ağrıyor ama ortam olarak benzeri bir oyun olan Mafia II'yi 120 hz monitörde 90+ FPS ile oynarken bırakın göz yorulmasını, görüntünün yağ gibi aktığını görmek harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Ubisoft PC'lerle daha iyi ilgilenecegini bizzat soylemisti. Boyle sacma isleri bize birakiyorar.

Çokmu zor bi dosyayı açıp 60 yazmak

"Neden FPS limiti koymak gibi gereksiz bir iş yapıyorlar?" diye Ubisoft'u eleştirmek yerine oyuncuları eleştiriyorsun...
  • oyunu denedim grafik olarak bir hayli zayıf 2008 de yapılmış bir oyun gibi onun dışında eğlenceli
  • Bu 2008 grafikli oyun NEXT-GEN'de 30FPS ise , bu oyunu PC'de oynamak için gerekecek PC'yi hayal bile edemiyorum.

• Bilmeyenler için, 60-85-120 FPS farkına dair güzel bir video. 60-85 farkının ne kadar bariz olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Kendim ise şu anda 120 hz monitör kullanıyorum. İnanın 60 hz artık işkence gibi gelmekte.

Ki oyunda ise 30 FPS'den bahsediliyor. Ubisoft'un PC'lerle daha fazla ilgilenmesi, oyuncuları bu şekilde bezdirip konsola yönlendirmek şeklinde mi olacaktı yoksa? Hele bir de oyunu sistemin anasını ağlatacak şekilde optimize etmeden de çıkardılar mı tamamdır iş.

• Abi ben ps4 aldım en büyük iki sebebi oyunların pc'ye geç çıkması ve şu meşhur bana sistemi sattıran optimizasyon özürlü oyunlar...
    Yanlız 60fps ile 85fps arasındaki fark bariz belli,ps3'de The last of us oynadım ne güzel oyun dedik bi güzel oynadık 720p 30fps, şimdi ps4 'de 1080p 60fps de oynuyorum demek ben hala oynadığımı zannediyorum 60 ile 85 arasında bu kadar bariz fark varken 120'de oynamak mükemmel olur yada sende var zaten oluyodur...
    Ama şu bi gerçek ps3'de oynarken ara sıra frame düşmeleri kasılmalar oluyodu oyunda ama şimdi ps4'de yağ gibi akıyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 26 Ağustos 2014; 22:28:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isteyen olursa beta key fazla aldım bir tane

• @bocekgrafik, FPS ile HZ arasındaki farkı öğrenip öyle yorum yapsaydın keşke.
  • Oyun asiri kotu, 100FPS'de olsa oynanmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

@bocekgrafik, FPS ile HZ arasındaki farkı öğrenip öyle yorum yapsaydın keşke.

Sen TV kafasıyla yazıyorsun belli ki. Monitörlerde FPS=hz'dir. Belli kimin bildiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

quote:

Orijinalden alıntı: pastadanadam

1080p'ymiş, 30 FPS'ymiş, 60 FPS'ymiş, banane ya. Banane arkadaş. Baktığımda görebileceğim çözünürlükte olsun, oynadığımda sorun olmayacak akıcılıkta olsun tamam, ben oyunlar ilgileniyorum, bana güzel bir oyun verin, ben onu istiyorum, banane sayılardan. Bana DLC gibi oyunlar satmayın, her yıl aynı oyunu yapıp yapıp satmayın, başka oyunların dinamiklerini kopyalayıp satmayın, ben bunu istiyorum, ilgilenmiyorum teknik konularla, teknik güçlerle ya.

Arkadaşım yeni nesil konsol çıktı standartı en kötü 1080 p 60 fps olmak zorunda 2015 e ramak kalmış hala eski nesil konsol gücünde oyun çıkması köt bişey 20 yıl önce umrumuzda değildi fps çözünürlük evet ama yıl 2015 arkadaşım hala eski nesil konsol tadında oyunlar görmek istemiyor kimse bu yüzden herkez şikayetçi bu kadar basit yeni nesil konsol sadece exc oyunu için alınır bu kadar basit

Killzone Shadow Fall, Multipllayer'da 60 FPS'yi yakalamak için çözünürlükte farklı bir teknik kullandı diye olay oldu. Ünlem işaretli haberler çıktı. Sony'e dava açıldı, kutusunda 1080p yazıyor diye. Red Dead Redemption PS3'de 720p değildi. Kimin umurunda olmuştu? Oyun çıktığında "Red Dead Redemption PS3'de 720p değilmiş!" gibi bir haber var mıydı? Red Dead Redemption'ın da kutusunda 720p yazıyor. Kim Rockstar'a dava açtı? 20 yıl öncede değil 4 yıl önceydi bu? Ne oldu bu 4 yılda da artık, 900p bile kabul edilmiyor, ciddi şekilde 120 FPS isteyenler adamlar olabiliyor? Yeni nesilden anlaşılan sadece çözünürlük müdür? Bu durumda 3-4 yılda bir yeni konsol çıkması lazım?

Küçücük ekranlarda 1080p, 4K'da isteyenlerde herkes. Crysis serisini mahveden de herkes. MW2'nin adı sadece "Modern Warfare 2" iken ilgilenmeyip, Call of Duty Modern Warfare 2 olunca ilgilenenlerde herkesti. Bir tanecik video izleyip, Watch Dogs'u GTA'ya rakip yapanda, Watch Dogs daha iyi diyende herkes. Sadece popüler oyunları oynayıp, duyulmamış harika oyunların bitmelerine neden olanlarda herkes. Kendi sevdiği türün dışındaki bütün her şeye "Çöp" diyende herkes. Multisi yok diye para vermeden korsan oynayıp sevilen oyunların bitmesine neden olanlarda herkesin içinde. "4g telefon satın alır mısınız?" anketine "Benimki zaten 4G" diyen iPhone 4 kullanıcılarıda herkesin içinde.
    Bazen herkesin aynı fikirde olması iyi olmuyor.

Ayrıca konsol, kasa toplarken "Hangi parça daha iyi" diye zaman harcamamak için, Steam, Origin, Uplay vb birden fazla platformla uğraşmamak için, format atmakla, driverlar yüklemekle vs uğraşmamak için, bir parçası bozulduğunda, kasayı açıp sadece o parçayı söküp garantiye göndermemek için, multiplayer maçlarda çok daha az hileciyle karşılaşmak için, o maçlarda çoğunluğun aynı kontrolör aynı çözünürlük ve aynı FPS ile eşit şekilde oynaması için, klavye + mouse + kontrolör yerine bir tek kontrolörle cihazı kullanabilmek için, rahatça oturma odasına koyabilmek için, arkadaşlarıyla kolayca split screen oyunlar oynayabilmek için, oyun satın alırken sistem gereksinimlerine bakmamak için, alıp yıllarca kullanmak için, alınır. Konsollar amaç sadece oyun oynamaksa alınır bu kadar basit.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.