Şimdi Ara

Teyp ve 16,5 Kapı hoparlör önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Aracıma ön kapılar için 16,5 hoparlör ve teyp almak istiyorum. Çok iyi anladığım bir konu değil ve tecrübe sahibi değilim. Aracın orijinal teypi kaset (2005 fabia)radyosu bozuldu. Onun yerine a101den 60tl ye geçici piranha teyp aldım fakat tam bir felaket. Ayrıca kapı hoparlörleri sağ patlak. Aşırı bir cızırtı var yüksek seste.

toplamda 400-500 tl bir bütçe ile kendimce temiz ses alabileceğim teyp ve hoparlör arıyorum. Benim bütçeme göre araştırıp bulduklarım aşağıda. Bunlar veya sizin önerilerinizi bekliyorum.

Teyp:
    Sony DSX-A110U Oto Teyp 333 TL
    Pioneer MVH-S105UI Oto Teyp 344 TL

16/17 Hoparlör
    Pioneer TS-1610F 16Cm 280W-40W Rms- 2018 Model Üst Seri Kapı Hoparlörü-Orjinal 120 TL
    Sony XS-FB161E 260 Watt Oto Hoparlör 128 TL
    Pioneer TS-G1620F 300W- 40W Rms-16 cm -Tweeterli- Hoparlör 2018 Yeni Model 160 TL

• wooww forum ölmüş.
  • mılletın ses sıstemı ıle ısı sadece alacakken oluyor normalde buraya kımse ugramaz
    bu bolumu otomobıl genel bolume baglamaları lazımdı herkes orada

teyp arabada pioneer evde sony dir bu kuraldır

ekranlı alcaksan pıoneer tıtan c al 500 tl gıttıgıdıyorda var en ıdealı o ama sesını bılemem
    hoparlor olarak pıoneer alcaksın ama ıcınde bass olmuyor bas ıcın harıcı woofer sart bu yuzden alphın dahılı woofer ıyıdır kucuk ve cok sattı
    woofer 500 tl dı ama dolardan 1000 tl ye cıkmıstı

pıoneer ıkı takım almıstım cep telefonu gıbı calıyor eskılerden kalmamıs artık bassı ayrı satıyorlar woofer alman sart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 17 Ekim 2018; 0:40:55 >
  • Denemedim ama gözle gördüm ürünü, şimdiki piyasa ile bunu sadece bir çift deneyin,,, pionerin ufacık mıknatısi , bass vermeyecek gibi ince yapısı var,, lazım olsa 16cm drek bunu alırım > Edison ED-604CX , sorduğumda 70 tl di, şimdi dolar uçtu,,,

Tx6 cadence aldım,, teybe bağlı, birisi bozuldu durduk yere çok az su gelmişse hemen bozulmazki cadence markası, diğeride ses yapıyor , kapidandir diye düşünüyorum,,, yani özetle ,, ne çok kötü almak işe yarar,, nede şu anda iyi ürün almak mümkün,,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

mılletın ses sıstemı ıle ısı sadece alacakken oluyor normalde buraya kımse ugramaz
    bu bolumu otomobıl genel bolume baglamaları lazımdı herkes orada

teyp arabada pioneer evde sony dir bu kuraldır

ekranlı alcaksan pıoneer tıtan c al 500 tl gıttıgıdıyorda var en ıdealı o ama sesını bılemem
    hoparlor olarak pıoneer alcaksın ama ıcınde bass olmuyor bas ıcın harıcı woofer sart bu yuzden alphın dahılı woofer ıyıdır kucuk ve cok sattı
    woofer 500 tl dı ama dolardan 1000 tl ye cıkmıstı

pıoneer ıkı takım almıstım cep telefonu gıbı calıyor eskılerden kalmamıs artık bassı ayrı satıyorlar woofer alman sart
    teşekkürler..
    Araçta bumm bumm ayrı bas sesi duymak istemiyorum. Dengeli bir sistem olması yeterli. Birde bagaj kapasitem çok yok. Woofer koyarak öldürmekde istemiyorum açıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Denemedim ama gözle gördüm ürünü, şimdiki piyasa ile bunu sadece bir çift deneyin,,, pionerin ufacık mıknatısi , bass vermeyecek gibi ince yapısı var,, lazım olsa 16cm drek bunu alırım > Edison ED-604CX , sorduğumda 70 tl di, şimdi dolar uçtu,,,

Tx6 cadence aldım,, teybe bağlı, birisi bozuldu durduk yere çok az su gelmişse hemen bozulmazki cadence markası, diğeride ses yapıyor , kapidandir diye düşünüyorum,,, yani özetle ,, ne çok kötü almak işe yarar,, nede şu anda iyi ürün almak mümkün,,,
    Kapılar 16,5 benim.

edison ED604CX bu model işimi görür diyorsan ve tecrübe ettiysen buna yönelebilirim.

Teyp konusunda hala kafam karışık :)
    150 tl ye navitech blutooth lu bir cihaz mevcut. yeterli gelirmi acaba

• sacr1face S kullanıcısına yanıt
    Pioner veya sony orjinal 4*50w mosfet çıkışlı oto teybi alın,

Bende bir zaman önce ekranlı falan diye navitech tastesch vs benzer ürün aldım,, ses olarak zayıf , 16 cm 40-50 rms hoparlörü veya oval hoparlörü hakkı ile güzel çaldırabilecek teyp, orjinal Pioneer kenwood sony ürünleridir,, giriş seviye orj pio sony vs iş görür,,

• o zaman pıonner al ıkıncı el temız al 250 tl
    2 sette pıoneer teyp al tamamdır
  • Teyp olarak
    Kenwood Kmm-203

almaya karar verdim.

Hoparlör konusunda henüz birşey netleştiremedim. 2.el amfi bulup, mid takımı alabilirim belki. (şu midler niye direk teypten çalışmaz :( )
  • sacr1face S kullanıcısına yanıt
    Mid takımları amfiye ihtiyaç duyar teybin rms gücü mide yetmez ha çalar çalar da yeterli seviyede ses alamazsınız amfi ile beslerseniz yüksek ses alırsınız mid takımları yüksek güç ister..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pioneer yada sony teybin verecegi max. Guc 17-18 watt rms bu yuzden pioneer yada alpine yada sony hoparlör alirsan rmssi en fazla 35-40 olmaliki bass alasin yoksa sadece ince ses duyarsin orjinal hoparlörleri ararsin. Sana tavsiyem amfisiz en iyi sesi for-x yada sunny yada pek bilinmeyen markalardan dusuk wattli secmelisin onlarin uzerinde yazan rmsleri gercek degil daha düşüktür ve teypten cikan guc o hoparlörleri tam olarak besler amfi varmis gibi bass tiz ses alirsin

• Alpine spe 17c2 modeli var 35 watt rms youtubede pioneer teyple yuksek performans veren videosu var ama uretimde degil ancak ikinci el bulabilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.