Şimdi Ara

Testiste kist oluşması?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kist midir yara mıdır bilmiyorum böyle sivilce boyutunda ama beyaz bir iğrenç şey, 1 gün önce yoktu neden oldu anlamadım acı değil de kaşıntı ve sızı yapıyor bu iğrenç şey. Kendi kendiliğine zamanla geçer mi bu? Elbette ki doktora filan gitmem ne münasebet ayıptır utanırım zaten ama içimin rahatlaması lazım bu olay sivilce gibi zararsız mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kist içerde olur göremezsin benim bildiğim ama sen genede git doktora, öyle utanma falan olmaz o işlerde...
  • Üroloğa gitmeden öyle forumda tarifle olmaz bu işler. Doktordan utanılmaz, tedaviyi ertelersen daha da kötü olabilir; zaman kaybetmeden bir üroloğa görün. Öyle eczaneden, aktardan aldığın ya da internetten ısmarladığın ilaçla kafana göre tedavi etmeye filan da kalkma.
  • Testis kanseri olabilir kist varsa ama sen yüzeyden bahsediyorsun. Ben olsam giderdim.

• Hocam üroloğa gidiyorsun. Adam eldivenle bakıyor, birkaç soru soruyor. Sağlığın önemli. Bu tür şeylerde utanma olmaz.
  • Kist olsa,beyaz olmaz ve testisin hacmi büyür,iç kısmında büyüyen bir damar olduğunu düşün,kist odur.

Ama

Seninki beyaz sivilce,korkmana gerek yok.Yüzünde çıkan sivilce gibi yani.

Testiste,yaz aylarında aşırı terleme sebebiyle oluşur.

İlk başlarda acı ile karışık kaşıntı yapar.Birkaç gün sonra sıkarsan içi temizlenir,sen de rahatlarsın.

Bunu önlemek için

Banyo yaparken,genital bölgeni bol sabunlu lifle iyice temizle ve kılları uzatma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Kist olsa,beyaz olmaz ve testisin hacmi büyür,iç kısmında büyüyen bir damar olduğunu düşün,kist odur.

Ama

Seninki beyaz sivilce,korkmana gerek yok.Yüzünde çıkan sivilce gibi yani.

Testiste,yaz aylarında aşırı terleme sebebiyle oluşur.

İlk başlarda acı ile karışık kaşıntı yapar.Birkaç gün sonra sıkarsan içi temizlenir,sen de rahatlarsın.

Bunu önlemek için

Banyo yaparken,genital bölgeni bol sabunlu lifle iyice temizle ve kılları uzatma

Kesinlikle bu sivilce ve sanırım dar baksırdan kaynaklı terleme yüzünden oldu, 5 gündür devam ediyor ve bu yüzden evdeyken iç çamaşırı giymiyorum sadece eşofman. Acaba kıl dönmesi mi diye korkmuştum ama o da değil sanırım. Testiste ağrı yok sadece o noktaların olduğu yerler hareket ettiğimde sızlıyor ve biraz da kaşıntı var. Banyo ederken çok su değdirmeye çekindim daha kötü eder diye, sabun filan daha kötü etmesin? Bugün ayın 12 si, 17-18 ine kadar geçemezse randevu alacağım cildiyeye. Pazar günü lys var o yüzden bu ara zaten mümkün değil bir yere gitmem. Ama bu da geçsin istiyorum artık, hayatımda ilk defa oldu.

• J.Valjean kullanıcısına yanıt
    Sivilcenin çıkmaması için,her banyoda bol sabunla temizlemeni önermiştim,
    Ancak şuan sivilceyi kuru tutmalısın,istersen genital bölgeni 1 kez,sabunla temizle ve hemen kurula,geçer.
    Sivilcenin çıktığı yer hassas bölge olduğu için acıyı daha çok hissedersin ve takma kafana zamanla kendiliğinden geçiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca bir dipnot ekleyeyim; asla sivilceyi patlatma. Sivilce zannettiğin şey başka bir şey olabilir. Hastane de tanıştığım birinin testislerini, sivilcesini patlattığı için aldırmışlar. Onun ki pek sivilce gibi değil, biraz büyük akne benzeri birşeymiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Sivilcenin çıkmaması için,her banyoda bol sabunla temizlemeni önermiştim,
    Ancak şuan sivilceyi kuru tutmalısın,istersen genital bölgeni 1 kez,sabunla temizle ve hemen kurula,geçer.
    Sivilcenin çıktığı yer hassas bölge olduğu için acıyı daha çok hissedersin ve takma kafana zamanla kendiliğinden geçiyor.

Bu geçeceğe hiç benzemiyor sadece sızı veriyor ama üç dört yerde birddn bir var ve yüzde çıkan sivilceler gibi değiller böyle ıslak sanki yara gibi bir şey. En iyisi gelecek hafta için randevu alayım eğer haftaya kadar bir şey kalmazsa demek ki sivilceymiş ya da önemsizmiş der iptal ederim ama devam ederse yapacak bir şey yok gitmekten başka. Cildiyeye mi üroloji ye mi gitmek gerek?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.