Şimdi Ara

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023 (1399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.277
Cevap
825
Favori
2.034.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğru

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Draqonn kullanıcısına yanıt
    Mavi adaptör için sigorta ayarlamak lazım mı? Direkt ev prizi sıkıntı yaratır mı ?

• tunatek kullanıcısına yanıt

Bende bu videoda denk gelmiştim. Kışın piller uzun süre sıcaklık. Yazın ise soğuduktan sonra serinlik veriyormuş. Tabi birde alt tamamen kapalı ama teker yerlerinden vs rahatça girip ev atmosferinde oluyormuş. Tr de başıboş kedi sorunu dünyada en fazla olan ülke olduğuna göre en çok baş ağrıtacak meselelerden biri olur özellikle çıkmamak için direten kedilerde.

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023grisnjamyoutube
    Extracting a kitten from the motor compartment of a Tesla Model S. music: "Travel Light" by Jason Shaw freemusicarchive.org/music/Jason_Shaw/Audionautix_Acoustic/TRAVEL_LIGHT______________________1-53# To use this video in a commercial player or in broadcasts, please email licensing@storyful.com
    https://www.youtube.com/watch?v=XG7gHXmzrRY&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimarhane kullanıcısına yanıt
    Yüzde 7’den 67’ye 22 dakikada sarj etti benim. Düşük sarj ile girmek çok farkediyor. 250 kw ile başladı sarja.

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vires -- 12 Mayıs 2024; 18:26:2 >
  • çaylak52 Ç kullanıcısına yanıt

Elektriğin uzmanları daha net cevap verir ama bence sağlıklı olmaz tek bir prizden aynı anda 4-5 tane kettle çalıştırdığınızı düşünün.

• vires kullanıcısına yanıt
    Bir dahaki sefere kısmetse

• tunatek kullanıcısına yanıt

Hocam bu ortalamayı nasıl tutturdunuz kısa mesafe olsa rakım farkı falan diyeceğim ancak baya da yol katetmişsiniz.

Ben de sizin gibi bu konuyu cok sorguladim, sorularinizin buyuk kisminin cevabini bence bu videoda bulabilirsiniz. Ben de benzer bir kombinasyon kutusu alarak sarj konusunu cozmeyi dusunuyorum

selamlar

TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023Sekizsilindiryoutube
    Bu videomuzun malzeme tedarik sponsoru www.elektromarketim.com 'dan ihtiyacınız olan tüm ürünleri oldukça uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. Geçtiğimiz aylarda wallbox cihazlar ve bunların kurulumu ile ilgili sizlere teorik bilgiler vermiştik. Şimdi ise bu teorik bilgiler eşliğinde uygulamada da nasıl bir wallbox yani araç şarj istasyonu sistemi kurmak gerekiyor uygulamalı olarak detaylı şekilde anlatacağız. İhtiyaç doğrultusunda kablo, sigorta, wallbox (şarj cihazı), pano, kombinasyon kutusu gibi seçimlerin nasıl yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız. Umarız videomuzu da beğenirsiniz, iyi seyirler.
    https://www.youtube.com/watch?si=0aSu_a1IfZvbaJiR&v=HKf-Bh_mQ8Y&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    90 km grçmezseniz bu ortalama ani gazlar yapılmadan şehiriçinde tutar

Ayrı ve 40A'lik bir sigorta bağlatmalısınız.

Benim 2 MY LR’den birisini 10K kn den sonra kız kardeşim kullanıyor. 21K ortalaması 154KW,/h , benim 11K ortalamam 210KW/h

• Arkadaşlar yeni araç siparş geçenlerden biriyim de. Büyük ihtmal hepinize çok basit gelecek bir iki sorum olacak.

1)Aracın içinden hangi tip kablo/kablolar çıkıyor şarj için?

2)Garajıma elektrik tesisatı çektirip 7.4kw ile şarj edebilmek için mavi adptör alayım tesladan benim için yeterli diyorum(3 çıkışlı priz koyduracağım). Ancak elektrikçim trifaz hat çekip 5li priz üzerinden beslemenin daha sağlıklı olacağını söyledi. Bu durumda 5li hattan 7.4kw şarj edebilir miyim böyle bir adaptör satılıyor mu Tesla tarafından, yoksa 3lü priz koyması yönünde direteyim mi? Zira herhangi bir marka wall charger almak istemiyorum ihtiyaç duymayacağımı düşünüyorum.

Çok sağolun cevaplarınız için.

• Gençler özel plaka işini nasıl çözüyoruz :)

• lenduhacafer L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler . Evin içindeki sigortadan ayrı bir hat çekilebilir mi ? Yoksa dışardan daireye gelen sigortadan mı çektirmek lazım .

• Beşiktaş Trafik şubeye gidip uygun plakayı ayırtıp polis vakfına parayı yatırıyorsunuz araca VIN atandığında Tesla MT bildiriyorsunuz
    Bulunduğunuz Beşiktaş ilçesinde uygun boş plaka bulamazsanız Sarıyer , Şişli vs ilçelerinde de arayabilirsiniz

• runeterra kullanıcısına yanıt

İyi akşamlar,

Benim bir adamım var. Hep ondan rica ediyorum. Başka türlü çözenlerde var. Yukarıda arkadaş yazmış. Onu hiç denemedim. TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023 

• Bimarhane kullanıcısına yanıt
    Ortalama maliyetler nedir ?

Benim istediğim plakaya kadıköy bakıyormuş

• runeterra kullanıcısına yanıt

Özelden yazdım. Aynısını sordum size. O fiyata görünce Kadıköy olduğunu tahmin ettim. Eşimin arabası içinde çok çılgın bir fiyat çıkarmışlardı. Tekli harf aldım. Kadıköy olunca fiyatlar coşuyor. TESLA MODEL Y KULLANANLAR KULUBU 2023 

• takmayanadam kullanıcısına yanıt
    Ah bu elektrikçiler…
    Mavi adaptör tek faz ile çalışır. Şayet ileride wallbox kullanmayı düşünmüyorsanız, 3 faz çektirmenizin bir mantığı yok.
    3 faz çekilirse 2 faz açıkta, boşta duracak.

• Son dönemde sosyal medyada özellikle kaportasında işlem olacak araç sahiplerinin yoğun şikayetlerini okuyorum. Tecrübeli kullanıcılara sormak istiyorum, diyelim aracımızda boya işi olacak. Genelde Tesla bu işi ne kadar zamanda çözüyor? Diyelim 1-2 ay süre istediler, bu arada mutlaka herkese ikame araç veriliyor mu? İkame araç alma şartı nedir?

• 
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.