Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba, bilgiler için teşekkür ederim. Sorum şu: ECA proteus premix kombi için on-of kablosuz oda termostatı aldım. Ancak evin tüm radyatörlerinde halihazırda termostatik vana var. Ben şöyle yapmayı düşünüyorum:
    - Yaşam odama kablosuz OT yi koyacağım ve bu odadaki termostatik vanaları iptal edip normal vana takacağım.
    - Diğer odalardaki termostatik vanalara dokunmayacağım.

Bu hareket doğru olur mu? Olursa, diğer termostatik vanaların derecesini NEYE GÖRE belirlemeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tkrdnz35 T kullanıcısına yanıt

merhaba köşe tip veya yatay köşe trv olur

izmirde gıda çarşısında TESA VANA'da satılır

www.tesaldt.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Kasım 2020; 14:14:25 >
  • 990500135m 9 kullanıcısına yanıt

merhaba

kablosuz o.t koyacağınız odadaki TRV nin ayarını 5 numaraya getirin yeter sökmenize gerek yok

o.t ve trv lerin ayarı birbiriyle aynı derecede olsun veya o.t 1c yukarda olabilir

mesela o.t 23c ayarlı, trv ler 3.5 numara olsun

• disintegration kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Ama doğru mu anladım? 5 derede en yüksek demek değil mi? Neden 5 yapıyoruz?

• Bir de KAS marka vanalar ve firmaya göre dereceler şu anlama geliyor:

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

5 numaraya getirince bir anlamda TRV görevini yapmaz yani evi 28c ye kadar getiremez işlevsiz kalır böylece o.t daha doğru ölçüm yapar

trv yi sökeceğinize 5 numaraya getirin işlevsiz kalsın veya en sona getirin

çünkü aynı odada trv ve o.t olmaz, trv varsa ya sökülecek veya 5 numaraya veyahut en sona getirikecek

danfoss termostatik vanada 1 numaradır

dünyada termostatik vananın mucidi danfoss tur.

Hocam çok teşekkür ederim. Son olarak, iki mesaj yukarıda paylaştığım resimdeki değerler doğru olabilir mi? Yoksa her kademe için farklı dereceler mi geçerli olacaktır?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

5 numaraya getirince bir anlamda TRV görevini yapmaz yani evi 28c ye kadar getiremez işlevsiz kalır böylece o.t daha doğru ölçüm yapar

trv yi sökeceğinize 5 numaraya getirin işlevsiz kalsın veya en sona getirin

çünkü aynı odada trv ve o.t olmaz, trv varsa ya sökülecek veya 5 numaraya veyahut en sona getirikecek

danfoss termostatik vanada 1 numaradır

dünyada termostatik vananın mucidi danfoss tur.

@disintegration hocam merhaba.3 kış önce sizin tavsiyelerinizle sıva üstü tesisat yapmıştık,Antalya, ara kat, tek cam, mantolama yok. Gb62 ve RC100(koridora monte) koridor hariç tüm peteklerde danfoss trv var. sorum şu:

kombi suyu 55' iyimidir ? trvlerin ayarı :çocuk odası 4, diğerleri 3 iken otomatik termostat 23' yapmadan kombi çalışmıyor...yanlış birşey mi yapıyorum acaba ?

değerler doğru değil gerçek tablo bu konunun ilk sayfasında

• seastar76 kullanıcısına yanıt

merhaba herşey iyi ama 4 numara 24c yapar ama o.t 23c

bence o.t yi 23,5c yapın veya çocuk odasındaki 4 numarayı çok hafif 3 numaraya doğru çevirin ama çok az

oda term 23c yapmadan çalışmıyorsa demek ki evin içi 23c nin altında değil o.t devreye girmiyor

• Hocam ECA Ert 176 model kablosuz OT aldım. Tasarruflu kullanım için termostatın devreye girip devreden çıkacağı Alt ve üst değerler kaç olmalı? Cihazın üzerinde gelen değerler 0.2 ve 0.4

Sizce bu değerler be olmalı? Böyle mi bırakılmalı?

0.2 hassasiyet iyidir

• Hem alt hem de üst İçin mi? Yani ikisi de 0.2 ve 0.2 mi olsun?

0.2 hem alt hem üst için. 0.4 üşüme hissi uyandirabilir

• Sizi çok uğraştırıyorum fakat son bir sorum daha olacak hocam. Evdeki yıllardır takılı olan termostatik vanalara güvenmiyorum. Bu nedenle tamamını 5’inci dereceye getirsem, bir anlamda devreden çıkarmış olur muyum? Böylece tüm görevi ve kontrolü sadece kablosuz oda termostatına vermek istiyorum.

İkinci sorum ise şu: Evdeki 9 radyatörden üçü tam yanmıyor. Örneğin başı yanıyor sonu yanmıyor veya üstü yanıyor altı yanmıyor gibi. Bunun sebebi ne olabilir ve çözüm için ne yapılabilir?

5 numarada olur hatta 5ten sonra en sona getirin hepsi pasif konuma geçer

peteğin ısınmamasını 10 larca nedeni olabilir peteğin tıkanmış olmasından tutunda kalorifer tesisatındaki tıkanıklıklar...vs

• **TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

• **TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)
    Ra2000 termoststik vana sabah çalışmaz oldu. Termıstatı çalışıyor başka petekte denedim. Pimide içine girip çıkıyor. Termostatı çıkarınca Termostatsız çalışması lazım değilmi. İlk dilim azıcık ısınıyor. Açaba iç kısmı mı bozuk.

• ozzdere O kullanıcısına yanıt

bazen pimin içinde de parça partikül kaçabiliyor pimin olduğu somunu dikkatli bir şekilde sökebilirseniz bakın

selam hocam sizin dediginiz tesa vana uğradım urun yoktu uk tip.sadece benim tesisat uymayan yani termostat yukarı gelecek şekilde olan urun ellerinde vardi.sizce internet buldum uk tip takayım termostat yana gelmesi problem değilse yada sağ _sol buldum bir yerde ama fiyat daha pahalı uk tip göre sizce hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler.

buda benim tesisat alttan geliyor borular peteklere hepsi sağ yada sol girisli

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.