Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.947
Cevap
89
Favori
215.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba evimin kabaca planını ekledim.

Kırmızı kare olan balkondaki kombinin yeri, kırmızı yıldız da kablosuz on/off termostatın yeri.

Mutfaktaki petek gerek kalmadığından yakmıyoruz, salon alt kattaki komşu hiç yakmadığından oda ısınsa bile yerleri soğuk olduğundan tv izlemek harici mümkünse kullanmıyoruz. 4 yatak, 3 bebek odası kablosuz termostatı gece bebek odasına koyup ayarlıyoruz yatak odası da bizi idare edecek kadar ısınıyor. 1 misafir odası, 2 çalışma odası, pek kullanılmayan odalar, o odalara termostatik vana takıp kısmayı düşünüyorum.

Sadece 1 ve 2 nolu odalara vana taksam tüketime ve ısınmaya fayda sağlayabilir miyim ? Evde kiracıyım ev sahibim bu işlere yanaşmıyor, uygun bir modeli kendim takıp giderken söküp götürmeyi düşünüyorum. Anahtar vs harici bir alet gerekir mi ve hangi marka/model vana önerirsiniz? Teşekkür ederim.

• munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt

resim görünmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

https://www.hizliresim.com/AP6p51

Ayrıca link ekledim hocam. Sanırım mobilde görünmüyor yukarıdaki, masaüstünde görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munchausenbyproxy -- 7 Ekim 2020; 16:6:49 >
  • Merhaba,

5 sene önce yapılmış bir binada oturuyorum. Merkezi kalori ölçerli bir sistemimiz var.

Şu an KAS marka termostatik vanalar var, vanaların bazılarının kafası yerinden çıkmış ve onları değiştirmek istiyorum.

Anladığım kadarıyla non danfoss ürünü takabiliyorum.

Sormak istediğim, vananın altındaki sistemin düzgün çalıştığını nasıl anlayabilirim.

Alt tarafı değiştirmekte zorlanabilirim gibi geliyor.

kablosuz oda termostatının yeri sabit olmadığı için trv taktırırsanız, trv olan odaya örneğin çocuk odasına o.t yi götürürseniz çakışma yapar

olması gereken: kablosuz oçt bir odada sabit kalacak diğer odaların peteklerine trv taktırabilirsiniz. o.t olan odadaki petek çok küçük değilse kombinin pompası devir daim ettirir

trv yi doğru kullanmak her durumda avantajdır ama o.t ve trv kullanımı dikkat ister.aynı odada ikisi olmaz

trv montajı zor değil youtube ta videolar var. trv, teflon bant ve ingiliz anahtarı yeterli

danfoss rac-s sıvı sensörlü trv öneririm daha ucuz markalar var en fazla 10 lira oynar

• Muptela kullanıcısına yanıt

vananın gövdesindeki pim. yani kafayı ileri geri ittiren pim, 1lira madeni para ile ittiğinizde ileri geri yapıyorsa gövde sağlamdır demektir.

• Cevabınız için teşekkür ederim.

Kas marka vanayi danfos olanla değiştirmek uygun mu sizce

Cevap için teşekkür ederim. Ben zaten sadece kapalı duran 1 ve 2 numaralı odaları kısmak istiyorum. Gündüz diğer odaların kapısı açık ve yakın derecelerde oluyorlar gece ise 4 nolu oda ve salon alt kat oraları kullanmadığından ne yapsak da yerler soğuk oluyor, biz de kullanmıyoruz. Sadece bebek odasının ısısı önemli.

Sanırım pex'li model almam gerekiyor?

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

evet pex rakorlu trv alınacak. hatta yatay köşe olanından alabilirsiniz trv petek ile beraber paralel uzanır ( yatay köşe trv resimleri bu konunun ilk sayfasında mevcut)

Madem kiracısınız ve ev sahibiniz masrafa yanaşmıyor, kısmak istediğiniz odaların vanaları iyice kısın, hiç bir masraf yapmadan sorunu çözmüş olursunuz

• Selamın aleyküm , 3 tane eca trv3 köşe termo vana aldım montaj için bi tanıdık ustaya sordum 100 lira istedi bende ben monte etmeye karar verdim , alet edavat var elimde , soracağım konu bnm petekler alttan giriş alttan çıkışlı , vanayı söktüğümde su boşalacak hep laminanta , bunu nasıl söküp montaj yapabilirim bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• yunus_7888 Y kullanıcısına yanıt

tesisatta boşaltma musluğu varsa bu musluktan tesisat suyunu boşaltın boşaltma musluğu genellikle banyoda veya kombinin altında küçük bir vanadır eğer yoksa kombinin altı müsaitse ıslak zeminse suyu ordan boşaltın

trv montajı için youtube videolarına bakabilirsiniz çok sayıda örnek var montajı zor değildir eliniz anahtar tutuyorsa yapabilirsiniz

• Kombimiz mutfakta altı da kuru zemin malesef , banyoda da herhangi bir boşaltma çıkışına rastlamadım , nasıl bi yol izleyeyim hocam

• Bireysel kombili 4+1 ev için (salonun petekleri kapalı) termostatik vana yakıt tasarrufu için tavsiye edermisiniz arkadaşlar. Birde hangi termostatik vana tavsiye edersiniz.

• mavi_06 kullanıcısına yanıt

Tavsiye edilir.Vanalar ısınan evlerde tasarruf sağlar. Genelde çok ısınan odalara takılır ve odalar arası işi farklarıni ortadan kaldırır.oturma odanizi 23 yaparsınız yatak odanizi 21 yaparsınız.Mutfağını kolay ısındıği içinde onun vanası kisarsiniz ve tasarruf edersiniz.malesef digital olanlar ülkemizde çok pahalı.Ben danfoss sıvı sensörlü kullaniyorum memnunum.Eca dan daha iyi olduğunu düşünüyorum,

• erkostu E kullanıcısına yanıt

Danfoss un çok fazla modeli var. Evdeki vanalar fotoğraftaki gibi siz danfoss un hangi modeli tavsiye ediyorsunuz

• Sıvı sensörlü danfoss termostatik vana

• mavi_06 kullanıcısına yanıt

bütçeniz varsa gazlı danfoss: danfoss ra 2000

bütçeniz daha az ise sıvılı danfoss: danfoss ras-c

erkostu E kullanıcısına yanıt

@erkostu ve @disintegration cevaplarınız içün teşekkür ederim

merhaba hocam bu tip girişli yer için ne tip termostatik vana önerirsiniz...varsa izmir satılan yer belirtirseniz sevinirim..teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.