Şimdi Ara

Termostat arızası, LPG'de çekiş problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, malumunuz yeni Alfa sahibiyim ve bariz bilgisizim.

3 gündür 145 1.6ts aracımla gazda çekiş problemi yaşıyorum. Lpg nin garantili olduğu güvendiğim bir yere gittim ve 2 defa yapılan kalibrasyondan sonuç alamadık. En sonunda bilgisayara bağlı şekilde teste çıktık ve regülatörün sıcaklığının sabit kalmadığını özellikle yüksek hızlarda sıcaklığının aşırı düştüğünü gördük (55-60 dereceye kadar). Yüksek ihtimalle termostat açık kalmış durumda.

Sorunum tam olarak şu; benzinde hiçbir problem yok iken gazda 3k rpm den sonra rafine hızlanma mevcut değil özellikle rampalarda yükün arttığı durumlarda çekiş dahada düşmekte. Ancak dediğim gibi benzine alır almaz bu problem ortadan kalkıyor.

Geçen ay salıncağı sorunsuz şekilde Marea ya göre alıp taktım problem yaşamadım, termostat aynı şekilde hangi Fiat aracına uyumlu veya uyumlu bir Fiat aracı varmı ? Yoksada nerden almamı önerirsiniz İstanbul içerisinde nereden bulurum. Sanırım 145 olması farketmiyor 1.6ts. motorun termostatı lazım. Sizlere danışmak istedim işin özü.

İyi forumlar.

• çok zor sormuşsun bu sefer
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

çok zor sormuşsun bu sefer

Belli zaten o kadar kişi görüntülemiş cevaplayan yok, Alfa yı gören kaçmış

Ben çözdüm ya olayı boru içi Renault 9 termostatı alıp takıcam Vectra da yaptığım gibi, iş görür heralde.
  • Termostatınız açık kalırsa lpgyi buharlaştıramayacağı için yakıt çok artar ve çekiş düşer radyatör borusu uygunsa renault 9 termostat takılabilir. REnault 9 da 83-86 termostatlar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DcD-Semih

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

çok zor sormuşsun bu sefer

Belli zaten o kadar kişi görüntülemiş cevaplayan yok, Alfa yı gören kaçmış

Ben çözdüm ya olayı boru içi Renault 9 termostatı alıp takıcam Vectra da yaptığım gibi, iş görür heralde.

hocam sen ordan burdan derken bu işleri çözücen hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.