Şimdi Ara

Termodinamik Elektrikli Kombi elektrik tüketimi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
4
Favori
204.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    9kw eger kesintisiz 1 saat boyunca çalısırsa 9kw yakar
    bir kombi günde kaç dakika çalışır yani kaç kez ısıtmaya geçer vede devirdaime ?
    her devreye girişinde 1dk ısıtma yapsa günde 60 kez devreye girmeliki bu 9kw yı yaksın

benim tahminim 2017 yılında böyle bir kombi max 200tl lik bi enerji tüketir

doğalgazdan bence daha ucuz olur

cunku dogalgazm3 fiyatı 1tl nın uzerınde gunde 10m3 yaksanız 10tl uzerınde
    30 gunluk kullanım 300tl nın uzerınde

elektrık kw fıyatı hersey ıcınde 0,5tl olması lazım
    gunde 15kw harcasa bı elektrıklı kombi gunluk 7,5tl yakar
  • Hesaplamalarin yanlis.

1 m3 luk dogal gaz 10 kilowattlik guc uretir.

Gunde 10 m3 tuketilen evde 100 kw lik guc kulanilir.

Bunun elektrik birimindeki gucun karsiligini bilmiyorum.ama yaklasik 100 kw rahat yapar.

Gunumuz sartlarinda elektrigin 1 kw ti 0,45 kurusa tekabul ediyor.

Gunde 100 kw harcasak 45 lira gunluk sarfiyatimiz olur.aydada en az 800 ila 1000 lira arasi fatura gelir..

O yuzden dogal gaz cok ucuz ve guclu bir enerji kaynagidir..iyi vede verimli kullanmak lazim.

Keske dedigin hesaplar dogru olsaydida egzos gaziyla cevreyi kirletmemis olsaydik.

Iyi bayramlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrikli kombi kullanıyoruz. ayda en az 1500 tl fatura geliyor. 3500 geldiği bile oldu malesed
  • benim isi pompasi ve yerden isitma bile ekim kasim arasi 196 tl fatura geldi ama simdi havalar sogudu 3 gunde 65 tl yakti ay sonu 90 m kare ev 500 civari olucak gibi duruyo havaya bagli olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaudio

elektrikli kombi kullanıyoruz. ayda en az 1500 tl fatura geliyor. 3500 geldiği bile oldu malesed

Kaç kW lik Hangi şehir ve ev kaç metrekare sürekli kullanımda mı yazarmısınız detayını rica etsem...
  • quote:

elektrikli kombi kullanıyoruz. ayda en az 1500 tl fatura geliyor. 3500 geldiği bile oldu malesed

Çok yakıyormuş:(
    Elektrikli kombi düşünüyordum ama bu paralar fazla geldı.
  • xaudio X kullanıcısına yanıt
    Kardeş neden bunu kullanıyonuz o zaman başka bir sisteme geçin doğalgaz klima ufa herneyse artık böyle rakam olmaz yazık gerçekten.
  • miji M kullanıcısına yanıt
    şehir trabzon. son fatura 18 günlük 2500 tl.

ev 5 katlı (500m2) triplex 4 katında yerden ısıtma var. bir kaç çatı ve kapalı.

4 katın 3ü açık ve makine sürekli çalışıyor. bu sene trabzon çok soğuk yaklaşık 45-50 arasında yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaudio -- 15 Şubat 2017; 3:12:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seconz

Kardeş neden bunu kullanıyonuz o zaman başka bir sisteme geçin doğalgaz klima ufa herneyse artık böyle rakam olmaz yazık gerçekten.

oturduğumuz yerde doğalgaz yok. önceki sistem kömürdü. ben ısı pompası düşünüyorum. yaklaşık 400m2 ev. sizin bir tavsiyeniz olur mu?
  •  Termodinamik Elektrikli Kombi elektrik tüketimi ?

makine 50lik maktek.

ben seneye ısı pompası düşünüyorum. başka tavsiyeleriniz varsa çok ihtiyacım var. önceki senelerde bu kadar yakmıyordu ama artık önüne geçilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xaudio -- 15 Şubat 2017; 3:30:12 >
  • Arkadaşlar evim antalyada 250 m2 triplex şeklinde elektrikli kombi almayı düşünüyorum.Orta derece bir yalıtım var. Cephe güneye bakıyor.Şu anda kömürlü kat kaloriferi kullanıyorum. 20m civarında petek var? Ne önerirsiniz? Kaç para civarı fatura gelir? Bıktım artık kömürün isinden pasından. Malesef ki doğalgaz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shrapci -- 16 Şubat 2017; 12:46:17 >
  • shrapci S kullanıcısına yanıt
    Elektrikli kombiden uzak dur. Kömürün isinden pasından bıktıysan, dogalgazda yok ise en ekonomik ve temiz ısınma sistemi olan pellet yakıtlı ısınmayı öneririm.

https://forum.donanimhaber.com/pellet-yakitli-soba-vs--29900651#29900651

https://forum.donanimhaber.com/kozlusan-pelet-sobasi--71197111#71197111

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uriel kullanıcısına yanıt
    Denemelik çam pelleti alıcam. Bende 45.000lik otomatik stokerli kat kaloriferi var. Acaba bu pelletin besleme ve bekleme süreleri ne kadar olmalı? Bir de bekleme sürecinde kazanın sönme ihtimali var mı?
  • shrapci S kullanıcısına yanıt
    Pelletin yanma tarzı kömüre benzemez. Pellet kazanları negatif basınçla yanar. Kömürlü kazanlarda pelleti verimli yakamazsiniz. Kömür alttan pellet ise üstten beslemeli yanar. Ayrica pellet kolay tutuştuğu için soba ve kazanlarında geriye yanmayı önleyici tedbirler vardır. Bu şu demek: Kömürlü , stokerli kazanda pellet yakılırsa stoker tutuşup yangın çıkarabilir. Güvenli olmaz.

Pellet sobaları alev boyunu istenilen su sıcaklığına gore ayarlar yani kombiler gibi modülasyon yapar. Pellet soba ve kazanlarında bekleme süresi 10-20 sn gibi kısa aralıklarla kullanıcı tarafından ayarlanır. Besleme süresini ise kazan, su sıcaklığına ve o anki yanma gücüne göre kendi belirler. Pellet için kömür kazanında yapılması gereken bekleme-besleme ayarını bilmiyorum. Tabiki ayar iyi yapilmassa sönme gerçekleşebilir.

Sonuç: Kömürlü kazanda pellet yakmak hem güvenli değil hemde ekonomik ve verimli olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 22 Şubat 2017; 11:34:33 >

• Elektrikli kombi almak üzereyim... aylık 350 400tl elektrik faturası hesaplıyorum. Ev yeni bina. Hem dıştan hem içten yalıtımlı. Salon petekleri kapalı olacak. Mutfak banyo ara koridor çocuk ve yatak odası açık olacak... 12kw lık bir kombi işimi görür. Geçen sene arkadaşım kullandı. Evi ne dıştan ne içten yalıtımlı idi. Eski bina. Ayda 450 TL ödedi. Bazı arkadaşlar yukarıda ayda 3500 TL lik elektrik harcadiklarini yazmışlar sanıyorum evleri 1 dönüm felandı yada cabriolet...

• cc_cihan kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ne yaptın, elektrikli kombi kurdurdun mu? Bir ilerleme var mı?

Bir de bu yüksek fiyat yazanlar neden evi, durumlarını ayrıntılı yapmazlar ki?

• quote:

Kardeşim yüksek fiyatı yazıp ayrıntılı açıklama yazsanız ? Milleti fiyattan korkutuyorsunuz...

• akoner A kullanıcısına yanıt
    Almadım. Normal dogalgazli kombi aldım. Buderus logomax. Bu kombiyi anormal ovduler diğer kombilerle arasındaki yakıt ve ısıtma gücünü vs faturalarla karsilastirdik vede diğer kombilere nazaran enaz 75tl daha az tükettiğini gördüm. Ve evimde yeni içten dıştan yalıtımlı güneş içinde vs şuan için kombi neredeyse yanmıyor ama ev hamam gibi.

Hal böyle olunca almadım elektrikli kombi

Yalnız yalıtımlı 2+1 bir evde ayda 400tl tüketimi olmuş bu kombi nin

• Elektrikli kombinin mi aylık 400 tl olmuş?

• Bende trabzondaki evimize elektrikli kombi düşünüyorum 120 mt net . Kışları 1 ay kadar duruluyor evde kullanim suyu isitmada daha çok kullanilacak kombi ihtiyaç oldukça evi isitmak için kullanilacak .faturalar uzer mi sorunlu bi sistem mi ? Kullanıcı yorumları rica ederm . Bu arada dogalgaZ yok

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.