Şimdi Ara

Termal macun işe yaramadı işlemci 100 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, 3 yıldır kullandığım asus x550jk notebookum var. son zamanlarda aşırı ısınma yapmaya başladı, hangi oyunu oynasam işlemci 100 dereceyi görüyor. üç gün önce termal macun değişimi yaptım fakat 1 derece bile fark etmedi. ekran kartı 75 dereceyi geçmezken işlemci boşta bile 70 derece. bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

• Fanlar çalışıyor mu ? Macunu nasıl surdunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fanın sürekli yüksek devir çalışması lazım fanlar da durum nedir ?
  • Metal plakaları yerine tam oturtamamış olabilirsin tekrar kontrol et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemciye hava taşıyan borular toz ile tıkanmış olabilir.
  • Fanın dışarıya hava attığı yer tozlanmıştı iyice temizledim ama çok az etki etti. Oyuna girince fanın sesi yükseliyor, son devir çalışıyormuş gibi görünüyor. Termal macunu ayarında sürdüm, onunla ilgili herhangi bir sıkıntı yok yani. Metal plakaları da iyi oturttum. Sıcaklık 95-100 arasında gidip geliyor, fps sorunu yaşıyorum. Çok rahat açacağı bir oyunu ısınmadan dolayı açamıyor bilgisayar. Son durum bu arkadaşlar mention atayım dedim.

@BitterliLokum @SeagateWD @07kubi07 @alperepla @BitterliLokum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kovadogs -- 27 Haziran 2017; 0:49:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kovadogs

Fanın dışarıya hava attığı yer tozlanmıştı iyice temizledim ama çok az etki etti. Oyuna girince fanın sesi yükseliyor, son devir çalışıyormuş gibi görünüyor. Termal macunu ayarında sürdüm, onunla ilgili herhangi bir sıkıntı yok yani. Metal plakaları da iyi oturttum. Sıcaklık 95-100 arasında gidip geliyor, fps sorunu yaşıyorum. Çok rahat açacağı bir oyunu ısınmadan dolayı açamıyor bilgisayar. Son durum bu arkadaşlar mention atayım dedim.

@BitterliLokum @SeagateWD @07kubi07 @alperepla @BitterliLokum

Servise verin komple soğutucu sistemini değiştirsinler fan, borular vs.. o zaman düzelir yada siz alıp değiştireceksiniz.

• Aynen yukarıdaki arkadaş demiş garantiye gönderin.

Termal ısı borularındaki gaz kaçmış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fan ömrünün doldurmuş olabilir hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.