Şimdi Ara

Tereyağı fırsatları-sadece sıcak fırsatlar (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
55
Favori
57.601
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tikveslinin tereyağı nasıl her markette yok istegelsinde 55 Lira kuponla 40 liraya nasıl tadı içeriği?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 13 Temmuz 2020; 0:33:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadbul S kullanıcısına yanıt
    Bir yakınım beğenmişti ama ben denemedim. O fiyata deneyin bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çağrı market şubelerinde 40 tl şu an bahçivan yağ

https://www.cagri.com/bahcivan-yayik-tereyag-1-kg
  • İyi fiyatlar uçuşuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bim de SEK 1 kg tereyağı 40 lira. Bugün gelmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozaman şuanda alabileceklerimiz arasında;
    Bim'de SEK 40 tl
    Çağrı'da Bahçıvan 40tl
  • Enka tereyağ 40 tl not : vakfıkebir yağ satan firma

• Köyden gelsin istiyorsanız gıda ambarını ziyaret edin
  • bu gece 23.59'a kadar geçerli online sipariş indirimi

Pınar Tereyağ 1000 g 49,95 TL

https://www.carrefoursa.com/pinar-tereyag-1000-g-p-30011273

• Konuyu hortlatıyorum biraz ama son zamanlarda tereyağı fiyatları çok arttı. Henüz zam yapmamış birkaç market var, özelikle 3 harfli marketlerin kendi yağları eski fiyattan satılıyor. Bunları deneyip tecrübe etmiş varsa hangi marka tereyağını tavsiye edersiniz?
    Bu arada, Carrefour ve migros da eski fiyatan satıyor kendi adıyla ürettirdiği tereyağlarını

• m.hüseyin kullanıcısına yanıt

Migrostaki tereyağı fiyatlarına görünce bime bakayım dedim bimde 5-11 Ocak arası Torku tereyağı 46.90 mağazada spot ürün herhalde 42.90a sek tereyağı buldum fiyatlar güncellenmeden bakmanızı tavsiye ederim

• m.hüseyin kullanıcısına yanıt

bimden ve a101 den markalı ürün alırken iki kere düşünün bildiğin fason ürün ürettirip satıyorlar inanmayan aynı üründen bulabilirse çok zor ama gramaj,ambalaj vs farkından dolayı migros ve cf versiyonları ile karşılaştırsın bu arada yaptıkları kanunen suç değil her şeyi gıda kodeksi ve yönetmelikler kapsamında yapıyorlar. mesela tereyağın da belli bir miktar süt yağı harici yağ karıştırmak gıda kodeksine göre serbest ama firmalar çok kalitesiz ürün üretmemek adına izin verilenden az miktarda karışım yapıyor ancak bu ucuzluk marketleri her şeyi minimum maliyete indirmek için izin verilen miktarı sonuna kadar kullanmak istiyor olan köklü firmaların marka değerlerine oluyor örnek olarak gıda kodeksinde tereyağı standartları

Tebliğ

Tarım ve Köyişleri Bakanlığından:

Türk Gıda Kodeksi

Tereyağı, Diğer Süt Yağı Esaslı Sürülebilir

Ürünler ve Sadeyağ Tebliği

(Tebliğ No: 2005/19)

Amaç

Madde 1 — Bu Tebliğin amacı, tereyağı, diğer süt yağı esaslı sürülebilir ürünler ve sadeyağın tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretilmesini, muhafazasını, depolanmasını, taşınmasını ve pazarlanmasını sağlamak üzere özelliklerini belirlemektir.

Kapsam

Madde 2 — Bu Tebliğ tereyağı, diğer süt yağı esaslı sürülebilir ürünler ve sadeyağı kapsar.

Hukuki dayanak

Madde 3 — Bu Tebliğ 16/11/1997 tarihli ve 23172 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan "Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği" ne göre hazırlanmıştır.

Tanımlar

Madde 4 — Bu Tebliğde geçen;

Süt yağı: Sütten elde edilen yağı,

Süt yağı esaslı sürülebilir ürün: Sadece süt ve/veya süt ürünlerinden elde edilen, ana bileşeni yağ olan, temel olarak yağ içinde su emülsiyonu tipinde, şekillendirilebilir, 20 °C sıcaklıkta katı yapıda olan ürünü,

Sadeyağ: Süt ve/veya süt ürünlerinden elde edilen, su ve yağsız kuru madde unsurlarının tamamına yakın bölümü uzaklaştırılmış, ağırlıkça en az %99 oranında süt yağı içeriğine sahip ürünü,

Süt yağı esaslı sürülebilir ürünler piyasaya sunuluş ve bileşimlerine göre;

a) Tereyağı: Ağırlıkça en az %80, en fazla %90 oranında süt yağı, en fazla %2 oranında yağsız süt kuru maddesi ve en fazla %16 oranında su içeriğine sahip ürünü,

b) Dörtte üç yağlı tereyağı: Ağırlıkça en az %60, en fazla %62 oranında süt yağı içeriğine sahip ürünü,

c) Yarım yağlı tereyağı: Ağırlıkça en az %39, en fazla % 41oranında süt yağı içeriğine sahip ürünü,

d) "%...." süt yağı esaslı sürülebilir ürün: Aşağıdaki oranlarda süt yağı içeriğine sahip ürünleri;

- Süt yağı içeriği ağırlıkça %10 dan fazla %39 dan az

- Süt yağı içeriği ağırlıkça %41 den fazla %60 dan az

- Süt yağı içeriği ağırlıkça %62 den fazla %80 den az

e) Yayık tereyağı: Üretiminde hammadde olarak yoğurt kullanılmasıyla elde edilen tereyağını,

f) Çeşnili tereyağı: Tereyağına çeşitli baharat, meyve ve sebzeler, bal ve/veya diğer gıda maddeleri katılarak çeşnilendirilmesi ile elde edilen, tat ve koku dışındaki diğer özellikleri tereyağı için verilen özellikleri taşıyan ve son üründe süt yağı oranı ağırlıkça en az %75 olan ürünü,

g) Çeşnili tereyağı karışımı: Tereyağına çeşitli baharat, meyve ve sebzeler, bal ve/veya diğer gıda maddeleri katılarak çeşnilendirilmesi ile elde edilen, tat ve koku dışındaki diğer özellikleri tereyağı için verilen özellikleri taşıyan ve son üründe süt yağı oranı ağırlıkça en az %62, en fazla % 75 olan ürünü,

ifade eder.

kaynak link:Tebliğ (resmigazete.gov.tr)

• Teşekkürler yarın bir bakayım sek tereyağının fiyatı oldukça iyiymiş.

@ssmm

Evet haklısınız ben de birkaç üründe denk gelmiştim farklı marketten aldığım aynı ürünle bimden aldığım ürün oldukça farklıydı. Ama tüm ürünlerde olmasa da bazı ürünler gerçekten fiyatına oldukça kaliteli ve belli bir standardı koruyorlar. Ben de o amaçla sormuştum.

• A-101 Karlıdağ 950 gr tuzlu 46,95 tl. 22 Ocak son gün.
  • A-101 Yörükoğlu 1 kg 49 lira.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Trendyol da saray çiftliği tereyağı kargo bedava 51.60TL , ayrıca sepette 150/30 indirim düşüyor. 3kg alırsanız 124.80 e düşüyor.Kg mı 41.6tl ye gelir.
    Dahası bu fiyata 100/40 Çek temin ederseniz 3kgmı 84.80 e kgmı 28.26 gibi efsane bir hal alıyor. Firmayı bilmeyenler saray halılarının sahibi olduğu Kayseri’de Türkiye’nin en büyük çiftliklerinden biri daha kötü bir ürününe rastlamadım.

Ara ara kaşar ve tereyağ alırım strafor kutu içinde yanına buz torbası koyarak gönderiyorlar

• emin936 E kullanıcısına yanıt
    Benzer komboyla bende 2 kilo aldim. Daha önce denememiştim tavsiye ediyorsaniz hazir ortalikta kupon satiliyorken stoklayalim

• emin936 E kullanıcısına yanıt
    Tereyağı şu an yok sanırım.

• Evet stok bitmiş sanırım. Ama ben hafta sonu kaşar tereyağ ve sucuk aldım yine stok bitmişti mesaj attığımda biriken kargolamaları yaptıktan sonra stok ekleyeceğiz demişlerdi ve bugün yine tereyağ aldım. Muhtemelen bir kaç güne yine stok gelir fiyat değişmez ve çek olursa stoklamalık.

• stok tekrar düşerse haber verelim birbirimize

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.