Şimdi Ara

(TERCİH YAPMADAN HERKES OKUMALIDIR, BİLMELİDİR! ( HER SIRALAMADAN OKUMANIZ ÖNERİLİR )!!! (TAU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
14
Favori
16.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Öyle biliyordum, bana öyle demişti bir firmadakiler , başkası da söyledi düzeltti zaten. Kimseyi kandırma derdinde değilim.,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam türk alman üniversitesine baktım 410 gibi bir puandan alıyorlar tam bana göre bir üniversite anlattıklarınıza bakılırsa ve 400 veya biraz üstünü alabilirim o yüzden bu üniversite kafama yattı ancak söyle bir sorun var benim için ben şişlide oturuyorum ve gebze benim için çok uzak buraya hergün nasıl gidecez öyle bir sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatikanBora

Bilgilendirdiğin için teşekkürler, bana bir bilişim firması gebzede olduğunu söylemiştii, ayazağada da varsa ne bileyim ben. Bunlar da öğrencilere nasıl katkı sağlar onu da bilmem.

Hayır,

Kafa kırmıyorum.

Ben bu konudaki içerikleri bir yerden alıntı yaparak yazdın sandım o yüzden öyle dedim yalan yazılar bu diye ama senin düşüncelerin ise İTÜ 'den sonra GTÜ Gebze Teknik 'te yükselişte gebze de olabilir teknokenti Kocaeli var o bölge de Marmara var yani Türk Alman Üniversitesi 'nin daha çok işi var saygın bir üniversite olabilmesi için, çok bilgi sahibi değilim ama tercih listem yazdığıma benzer olurdu.. Sadece İstanbul 'daki devlet üniversitelerini yazıyor olsa idim Türk Alman Üniversitesi sonlar da olurdu tercihlerimde..

• hocam bu üniversitede eşit ağırlık bölümleri okunur mu? siyaset bilimi ve kamu yönetimi ayrıca kültürle alakalı bir bölüm de var.. bir fikriniz var mı bu konuda?
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Gebzede degil uni. Beykozda. Gelmenin bi yolunu da bulursun, gerçekten burası tercihinse hedef koy, çalış, yaparsın

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Derslerin yarısını berlin teknik hocaları veriyor diyorum

Öğretim planını büyük ölçüde onlar hazırladı diyorum

Daha kampüsü yokken bir dolu kişi ytüye marmaraya tercihen geldi buraya diyorum

Ben bile sıralamam önceki yılın 17k önünde olmasına rağmen yazıp girdim

Berlin teknik üniversitesini bir araştır istersen.

Akademik kadrosuna bakıp sadece türkleri görüp " aa bak hepsi yar doç " demekle olmuyor. Onlar çok yardımsever insanlar ve genel bağlamda ( benim sorduklarım ,) viyana teknik veya boğaziçi mezunular.

Mühendislik deyince almancan şaşma

Sen kendi ünini beğeniyorsan ona git

Ama 1-3 günde bir büy0k alman firmalarının geldiği, konsorsiyumlar gerçekleştirdiği, garanti 2 kere almanyaya gitmeyi birinde partner üniversitede yaz okulu geçirmeyi projeler uygulatmayı vaadeden türk almanı hafife alma.

• AirJET A kullanıcısına yanıt
    Ancak mesela istediğin bölüm bir mühendislik bölümüyse,

Geçen yılki aldığı sıralama bi 10 bin kişi daha iyiyi alır, söyliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: BatikanBora

Öyle biliyordum, bana öyle demişti bir firmadakiler , başkası da söyledi düzeltti zaten. Kimseyi kandırma derdinde değilim.,

Editleyip düzeltirseniz çok iyi olur o zaman.
  • FullSpeedAhead kullanıcısına yanıt
    Ok

• Ytü itü ye puanım yetseydi yine de taü yü yazardım size de bunu öneririm mi diyorsunuz yoksa buralar olmazsa taü de düşünebileceğiniz bir kalitede mi diyorsunuz anlayamadım

• Drummer0 kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi, odtü, itü tutsaydı yazardım. Ama YTÜ ye türk almanı tercih ederim. Türk alman üni deki çoğu kişinin fikri de bu yöndedir.

Mutlaka tercih dönemi gelip yerinde konuş. Bunun sundukları aslında itüden de avantajlı. Sadece itü kazanınca yazıyoruz işte daha bilindik, daha garanti diye..

Araştır aga, itü ytü mezunları kaç maaş alıyorlar kaç senede, ne kadar farkediyor, gtü mezunundan, pamukkale üni mezunundan ne farkları var araştır..

Bide taü deki avantajlar ne onlara bak. Tercih döneminde gez bu ünileri mutlaka. Sor soruştur kendine adam bulup. Dedikoduya ve propogandaya yüz verme.

Millet bana taüyü övüyorum diye mesaj atıyor " ben gireceğim çok tanıtma " diye. Yalansa en adi şerefsizim.

• Tercih dönemini atlattık çok şükür ytü elektronik ve haberleşme öğrencisiyim bu sene hazırlık fikrinizi yazılardan tam kavrayamadığımdan öğrenmek için sormuştum.

• Up
  • Up

• Hukuk tercih edeceğimde evrensel bir hukukçu olmak istiyorum ya da bir savcı belki sonrasında siyasetçi ve filozof artı olarak biyoloji,yazılım,matematik,fizik alanlarında da bilmek istiyorum. mehmetaliozkul adlı kullanıcıyı bulamadım.Bu üniversitenin hukuk bölümü nasıl tavsiye eder misin?.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Su konuyu uplayip durmayin allah askina ya.Adamin biri cikmis utanmadan ituyle tauyu ayni kefeye koymus bi de itunun teknokenti gebzede diyip bi tarafindan sallayip aklinca ituyu kotulemis.Tau dedigniniz liseden bozma yerin hacettepe ve ytu seviyesinde oldugunu soyleseniz bile adama gulerler.Bugun buyuk sirketler itu odtu disindaki cvleri daha okumadan elerken adamin gerkesiz taraftarligiyla yazdigi seylere bak sanki babasinin okulu.

• Heavyen2 H kullanıcısına yanıt
    Bilmeden konuşuyorsun, haftada bir büyük alman firmalarının uğradığı, herkesin oralarda staj , ücretli staj, iş bulma olanağı gördüğü üniversite hakkında...

Hangi yani düşük söylesene bu saydığın üniversitelerden?

Eğitim kalitesi mi, iş olanakları mı, açtığı kapılar mı?

Hepsi diyip kaçmak yok, biliyorsan açıklayacaksın.

• 2021 senesinde TAÜ bilgisayar mühendisliği tercih edilir mi sizce? Üniversite nasıl gelişim gösterdi mi iki sene içinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultras1943 -- 8 Eylül 2020; 23:26:58 >
  • Evet

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.