Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun. Kötü bir izlenim olmuş bu cihaz için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

2 3 aylık tecrübe sonucunda bu modemi asla ALMAYIN! Beş para etmez. Acayip ısınıyor modeme biraz yük bindiğinde. Mesela yüksek boyutlu oyun indirirken falan 4 5 saat süren indirmeler de modem aşırı ısınıyor neredeyse el değmiyor altına ve modem kapatıp açıyor kendini bugün iki kere tekrar etti kapatıp açtı kendini 10 saat oyun indirme yaptım. Geçenlerde yine olmuştu bu kapanıp açılması ama ben farketmemiştim sandım ki elektrik kesildi sonradan fark ettim ki zaten o sıralarda film izliyordum elektriğin kesilmesi imkansızdı.
    Sonuç olarak modemin arayüz berbat boktan beter. Wifi çekimi diğer modemlerden eh işte biraz daha iyi dedirtecek cinsten usb girişlerinden umudu kesin sadece usb bellekler okuyor hard disk falan okumuyor. Aşırı ısınıyor kesinlikle normal değil bu sıcaklık kaldı ki bu kış aylarında böyle ise yaz aylarında ne olacak bilemiyorum. Bu sorunlardan dolayı servise vermiştim modemi değiştirip kapalı kutu göndermişlerdi bende bir şey fark eder sankim halbuki değişimden önce kapanma bile olmuyordu.

Sonuç ALMAYIN! Paranıza yazık gidin TP-link alın Asus alın ZyXel alın. Alın adam akıllı servisi desteği olan bir ürün 3 5 kuruş fazla verin rahat olun. Bu Tendanın müşteri hizmeti var sözde fakat bir kez bile ulaşabilmek mümkün değil asla telefonlara bakılmıyor. Tek güvencemiz saolsun Vatan Bilgisayar.
    Bende çekim kalitesinden memnun kalmadım, 2.4 ghz için bazı ayarlar söylemiştiniz onları yaptım fazla bir değişiklik olmadı. 5 ghz de gerçekten hız çok farkediyor fakat sinyal seviyesi çok düşük ya kopuyor ya da düzgün bağlanmıyor. Ancak modem ile aynı odada olursam stabil kullanabiliyorum.

Wifi çekim gücü yüksek başka bir VDSL model tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukyil92 -- 12 Ocak 2020; 16:29:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    2.4ghz için sinyal tekrarlayıcı almak en iyisi. Modemlerin hepsinde nerede ise mesafeler aşağı yukarı aynı.

• farukyil92 F kullanıcısına yanıt
    Bak sana doğruya doğru şunu söyleyebilirim. Yeni modemlerin bir çoğu beş para etmez. Alacaksan sana önerim ikinci el airties modemler. Mesela airties 5650, 5750 5760 falan bu üç modem gerçekten hem wifi çekimi açısından hem stabilite açısından gerçekten güzel modemler. Ben zamanında kullandım 5650 modemi çok iyiydi aptallık ettim gittim asus aldım o günden sonra modemlerden yana yüzüm gülmedi. Şu elimdeki tendadan bi kurtula bilsem letgodan ikinci el airties alacamda kurtulamıyorum işte yetki servis olacak umursamazlar bir şey yok deyip gönderiyor modemi. Şimdide adaptör girişinin olduğu yuvada temassızlık var modemin modem az bir yerinden oynadığında kapanıyor. Başıma bela ettim bunu kaldı böyle yine gönderecem servise bakalım ne olacak.
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dostum. Yok 4 antenli yok 50 antenli tamamen yapmacık şeyler. Ben zamanında antensiz modemde kullandım airties 5650 içinde sadece 10 15 cm anten görevi görsün diye anten kablosu takmış adamlar o modem evin her yerinde çok güzel çekiyordu.
  • Annemlerin evde Asus ac68u ile Airties 5650 aynı mesafe idi 2.4ghz olarak o günden sonra mi reapeter aldım her yere gitti sinyal. 5 GHz için de beklentiniz zaten 1 oda içi olmalı. Gerisi hikaye.

Bu tenda da beni iten tek şey markası idi iyi oldu uzak durmak bu durumda.

5650 iyi modem ama o eski ve hat okuma değerleri şuan ben test ettiğim için baya geride kalmış. 2 . El modem ben önermiyorum kullanım süresi çok önemli çünkü. Ne kadar çok açık kalması bir cihazın o kadar içindeki devrelerin eskimesi demek.

Vodafone h300s i öneriyorum sorun yaşayan arkadaşlar için. Şans verin bu cihaz a çekim mesafesi ac68u veya airties 5650 ile aynı benim testime göre.

Sinyal arttırmak için en iyi çözüm, reapeter gerisi boş.

Bu testi 2 gün önce aynı hat üzerinde kendim yaptım.

Airties 5650 hat okuma Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

H300s hat okuma Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 12 Ocak 2020; 20:4:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Annemlerin evde Asus ac68u ile Airties 5650 aynı mesafe idi 2.4ghz olarak o günden sonra mi reapeter aldım her yere gitti sinyal. 5 GHz için de beklentiniz zaten 1 oda içi olmalı. Gerisi hikaye.

Bu tenda da beni iten tek şey markası idi iyi oldu uzak durmak bu durumda.

5650 iyi modem ama o eski ve hat okuma değerleri şuan ben test ettiğim için baya geride kalmış. 2 . El modem ben önermiyorum kullanım süresi çok önemli çünkü. Ne kadar çok açık kalması bir cihazın o kadar içindeki devrelerin eskimesi demek.

Vodafone h300s i öneriyorum sorun yaşayan arkadaşlar için. Şans verin bu cihaz a çekim mesafesi ac68u veya airties 5650 ile aynı benim testime göre.

Sinyal arttırmak için en iyi çözüm, reapeter gerisi boş.

Bu testi 2 gün önce aynı hat üzerinde kendim yaptım.

Airties 5650 hat okuma

H300s hat okuma
    Bu hat degerlerini ayni saat icinde mi aldin yoksa farkli zamanlarda mi?

• Aralarında 5dk dan daha az süre var. Airties resetledim hat değerleri ve hız testi yaptım. SS alıp diğer modemi taktım. Aynı priz, aynı telefon kablosu ve aynı yerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 12 Ocak 2020; 21:6:55 >
  • quote:

Aralarında 5dk dan daha az süre var. Airties resetledim hat değerleri ve hız testi yaptım. SS alıp diğer modemi taktım. Aynı priz, aynı telefon kablosu ve aynı yerden.
    Anladim. Tamamen cihazin chipseti ile alakali. Airties broadcom ama diger modemin chipset bilgisini bulamadim o sebepten kiyaslama yapip yorum yapamiyorum. Broadcom islemciler model model farkli hepsi farkli performans ve stabilite sunuyor ve dogrudanda bu hat degerlerine yansiyor.

• Sercomm üretimi cihaz
    Boardcom BCM63168 chipset
    1 GHz realtek işlemci var.

• KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Chipset aynı bcm63168 airties 5650'de kullanıyor ama ana işlemci farklı demekki. Airties 63168 işlemciyi ana işlemci olarak kullanıyor.
  • 5650 de işlemci 4350.

• Konudaki cihaz ile Airties 5650 donanım olarak aynı cihaz sayılır. İlk sayfadaki ekran görüntüsüne bakabilirsiniz. Saygılar.

Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )
  • quote:

5650 de işlemci 4350.
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.airties.com.tr/datasheets/Air5650TR_DS.pdf&ved=2ahUKEwje6PLw4P7mAhUc6aYKHeOLACwQFjACegQIARAB&usg=AOvVaw3mDI4LCaxVNGrSdrLeZmBy

Burada airtiesin datasheet pdfsinde dedigin islemci yazmiyor ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 12 Ocak 2020; 22:9:3 >

• Telnet böyle diyor

Tenda V1200  Broadcom işlemcili VDSL modem  ( inceleme  , test , olumlu ve olumsuz taraflar )

• Arkadaşlar üstteki mesajımda bir ekran görüntüsü var. Biriniz Soc modelini yazıyorsunuz diğeriniz işlemci model ismini.

SoC: BCM63168
    Cpu: BMIPS4350 v8.0

İki cihaz aynı. İkiniz de haklısınız. Saygılar
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Aynen görmemişim.

• Hocam Zyxel'i aldık fakat Snr değerim daha düşük sebebini anlamadım. Bu arada modem arayüzü de değişik başka değerler yazmıyor :)

Eski VMG3312-B10B

Yeni VMG3625-T20A

=============================================================================
    xDSLFwVersion: FwVer:5.10.6.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
    Line State: Up
    Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
    Annex Mode: ANNEX_B

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    near-end fast channel bit rate: 88065 kbps
    far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    far-end fast channel bit rate: 4093 kbps

near-end FEC error fast: 0
    near-end FEC error interleaved: 0
    near-end CRC error fast: 0
    near-end CRC error interleaved: 0
    near-end HEC error fast: 0
    near-end HEC error interleaved: 0
    far-end FEC error fast: 0
    far-end FEC error interleaved: 0
    far-end CRC error fast: 0
    far-end CRC error interleaved: 0
    far-end HEC error fast: 0
    far-end HEC error interleaved: 0
    DSL uptime :6 min, 13 secs
    DSL activetime :0 min, 22 secs

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 12.4 dB
    output power upstream: 0.8 dbm
    attenuation downstream: 2.8 dB

Upstream:
    noise margin upstream: 36.9 dB
    output power downstream: 13.0 dbm
    attenuation upstream: 0.1 dB

Bit table:
    carrier load: number of bits per tone
    tone 0- 31: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    tone 32- 63: 00 66 66 77 77 77 78 88 88 88 88 89 99 99 9a aa
    tone 64- 95: aa aa aa aa aa bb bb bb bb bb bb bb bb bb bc bc
    tone 96-127: cc cb cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 128-159: cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 160-191: cc cc cc dc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 192-223: cc cc cb cb cc bc cc cc cc cc cc cc cd dd dd dd
    tone 224-255: dd dd cd dd cd cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Hocam Zyxel'i aldık fakat Snr değerim daha düşük sebebini anlamadım. Bu arada modem arayüzü de değişik başka değerler yazmıyor :)

Eski VMG3312-B10B

Yeni VMG3625-T20A

xDSLFwVersion: FwVer:5.10.6.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
    Line State: Up
    Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
    Annex Mode: ANNEX_B

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    near-end fast channel bit rate: 88065 kbps
    far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    far-end fast channel bit rate: 4093 kbps

near-end FEC error fast: 0
    near-end FEC error interleaved: 0
    near-end CRC error fast: 0
    near-end CRC error interleaved: 0
    near-end HEC error fast: 0
    near-end HEC error interleaved: 0
    far-end FEC error fast: 0
    far-end FEC error interleaved: 0
    far-end CRC error fast: 0
    far-end CRC error interleaved: 0
    far-end HEC error fast: 0
    far-end HEC error interleaved: 0
    DSL uptime :6 min, 13 secs
    DSL activetime :0 min, 22 secs

Downstream:
    noise margin downstream: 12.4 dB
    output power upstream: 0.8 dbm
    attenuation downstream: 2.8 dB

Upstream:
    noise margin upstream: 36.9 dB
    output power downstream: 13.0 dbm
    attenuation upstream: 0.1 dB

Bit table:
    carrier load: number of bits per tone
    tone 0- 31: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    tone 32- 63: 00 66 66 77 77 77 78 88 88 88 88 89 99 99 9a aa
    tone 64- 95: aa aa aa aa aa bb bb bb bb bb bb bb bb bb bc bc
    tone 96-127: cc cb cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 128-159: cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 160-191: cc cc cc dc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc
    tone 192-223: cc cc cb cb cc bc cc cc cc cc cc cc cd dd dd dd
    tone 224-255: dd dd cd dd cd cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc cc

Modemlerde snr degeri 3 5 dbi fark eder bunu dert etmeyin. 2 dbi dusus var zamanla geri eski haline donebilir belli olumuyor. Baglantinizda sorun yoksa pingde sorun yoksa 2 dbi lik fark onemli degil.
    Ornek olarak benim snr degerimde gun icinde 5 dbi degiskene ugruyor bazen 18 bazen 16 falan oluyor onemli olan hiz ve pingin duzgun olmasi. 80 mbps hiz aliyorsunuz zaten fazlasinida alamazsin 2 dbi kayip olmasaydi bile yine 80 den yukari alamazsin. Demem o ki her modemin snr degerine etkisi ayni olmuyor. Takarsin 50 liralik modem snr yuksek cikar gider 1000 liralik modem alirsin snr duser. Yani bu tamamen modem ile alakali kafaya takilacak bir durum degil. Hani olurya snr degerin sinirda olur mesela 6 yada 8 dbi snr degerin olur o zaman 2 dbi lik dusus sorun olurdu cunku altyapi kotu kullanicilarda 1 dbi lik fark bile hayat kurtariyor.
    Modemin yazilim guncellemesi var mi kontrol et eger varsa guncelle yazilim guncellemeleri sonrasi hat degerlerin iyilesmeler oldugunu zamaninda gormustum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 13 Ocak 2020; 2:37:9 >

• Tesekkur ederim hocam tavsiyeleriniz icin dun gece denedigim kadariyla bir hiz ping sorunu yoktu ama bakalim zaman gosterecek, modemin ana konusu da yok malum buraya yaziyoruz kusura bakmayin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.