Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Tesekkur ederim hocam tavsiyeleriniz icin dun gece denedigim kadariyla bir hiz ping sorunu yoktu ama bakalim zaman gosterecek, modemin ana konusu da yok malum buraya yaziyoruz kusura bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Dostum hayırlı olsun. Bende bir kaç gündür Tenda deniyorum ama iade edeceğim sanırım. Normal kullanımda bile baya sıcak oluyor, bütün gün download açıkken alet yanacak gibi. Üstelik benim oda genelde serin olur, yazın 35 derecelerde bu modem direk erir.

Hiç ısınmıyor diyen arkadaşlar sanırım sadece arada browser ile forum felan geziniyor.
  • mraltun kullanıcısına yanıt
    eyw hocam, Üzücü bir tecrübe oldu sizin içinde hayırlısı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Isı sorunu olmasa çok güzel alet, özellikle çekim gücü baya yüksek geldi. Şimdi sorun tekrar modem bulmak
  • Ben ısınma olayını 12 cm fan ile çözdüm. Bir elektronikci olarak çok sık fan kullanırım. Modemin altına yerleştirdim. Modemin kasasında en sıcak yer 38 derece oda 23 derece modem kapalı yerde duruyor. Yanında ses sisteminin amfisini var. Bi şartlarda 38 derece iyi.
    Türk net 35 mb bağlantım var. Kablosuz şekilde tek cihaz bağlı xiaomi telefonla yaptığım hız testi sonucu bu. Modeme 3 metre mesafem.

Bağlantı değerleri böyle. Modemi yeni restart ettim. Akşam 10 civarı değerler.

• fisas F kullanıcısına yanıt
    Hız testi 5ghz için ise, tek cihaz bağlantısı ile jitter çok fazla çıkmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 13 Ocak 2020; 14:10:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunu alana kadar sahibinden de airties 5760 falan alın bundan daha iyi performans gösterir. Airties kapandı gitti ama ardında çok iyi modemler bıraktı. Bkz 5650..

• quote:

Orijinalden alıntı: fisas

Ben ısınma olayını 12 cm fan ile çözdüm. Bir elektronikci olarak çok sık fan kullanırım. Modemin altına yerleştirdim. Modemin kasasında en sıcak yer 38 derece oda 23 derece modem kapalı yerde duruyor. Yanında ses sisteminin amfisini var. Bi şartlarda 38 derece iyi.
    Türk net 35 mb bağlantım var. Kablosuz şekilde tek cihaz bağlı xiaomi telefonla yaptığım hız testi sonucu bu. Modeme 3 metre mesafem.

Bağlantı değerleri böyle. Modemi yeni restart ettim. Akşam 10 civarı değerler.

Neden fanla ugrasalim dostum bizim sorunumuz degil bu modem sorunlu. Bende fan takmayi dusunmustum basta ama sonradan dedim birde fanla mi ugrasacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Bunu alana kadar sahibinden de airties 5760 falan alın bundan daha iyi performans gösterir. Airties kapandı gitti ama ardında çok iyi modemler bıraktı. Bkz 5650..
    Aynen dostum sana katiliyorum. Airties batti mi turkiye pazarindan mi cekildi bilmiyorum ama ne olduysa keske olmasaydida airties satislari devam etseydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mraltun

Dostum hayırlı olsun. Bende bir kaç gündür Tenda deniyorum ama iade edeceğim sanırım. Normal kullanımda bile baya sıcak oluyor, bütün gün download açıkken alet yanacak gibi. Üstelik benim oda genelde serin olur, yazın 35 derecelerde bu modem direk erir.

Hiç ısınmıyor diyen arkadaşlar sanırım sadece arada browser ile forum felan geziniyor.
    Bende seninle ayni durumdayim kis aylarindayiz modem alev alacak gibi oluyor download yaparken zaten kendini kapatip acmaya basliyor bir kac saat sonra. Kisin boyleyse yazin bu modem kullanilamaz hale gelir yanar gider cunku modemin altindaki etiket kismina elimi koydugumda elimi yakiyor ciddi ciddi.

• bu sorun çoğunlukta mi var?
    eğer öyle ise 3 defa garantiye yollayip iade etmekte fayda var...

• micro77 kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz kesinlikle diğer modemlere nazaran çok daha fazla ısınıyor. Bu modeme sahip herkes neden şikayetçi değil derseniz, eğer interneti çok sık kullanmıyorsanız sıcaklık idare edecek gibi duruyor.

Ben oyun oynarım, Netflix izlerim. Hızı düşük olsa bile sürekli bir şeyler download & upload olur. Mesela bugün oyun inmesi 10 saat kadar sürdü modem neredeyse alev almıştı, üstelik modemin olduğu oda sıcaklığı 15 derece felandı. Yazın 30-40 derecede ve nem ile felan sorun çıkarmayı bırak direk yanar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

bu sorun çoğunlukta mi var?
    eğer öyle ise 3 defa garantiye yollayip iade etmekte fayda var...
    Var dostum var bu modemde kronik bir sorun var. Bu sorundan gonderdim servise yeni kapali kutu gonderdiler 2 hafta onuda kullandim o modemde ayni diger arkadasinda dedigi gibi normal internete girmede modem duzgun ama uzun sure download yapinca modem bir sure sonra restart yapiyor.
    Dun modemi yine servise gonderdim bu ikinci gonderisim umarim iade alirlarda kurtulurum sundan.

Sana onerim konuya yazmalisin bu isinma sorununu almasin kimse basina bela etmesin. Benim gibi interneti biraz yogun kullanan kullanicilar asla almamali bu modemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 14 Ocak 2020; 2:23:6 >
  • Modemin kendi kendine restart yapması benimde bir kere başıma geldi. Pes oynuyordum ps ile. Maç tam bitecekti baktım bağlantı koptu dedi. Modemin ışıklar kırmızı oldu. 1 dakika sonra düzeldi. Hattan mıydı modemden miydi bilmiyorum. Ama ısınma sorunu kesin var. Cihaza el değmiyor. Neyse ki o günden sonra restart olayı hiç olmadı. Bir de ben gündüz evde kimse olmadığı için modemi kapatıyorum. Belki faydası oluyordur.

• o zaman aynen söyledğiniz gibi ilk mesaja da yazdım herkesin bu konuda bilgisi olsun ;

Isınma sorunu ;
    İnterneti yoğun kullanmayanlar için modemin ısınması sorun olmuyor...
    Fakat sürekli download yapıyorsanız yada online oyun oynuyorsanız çok ısınıyor.
    Almayı düşünenler için bu bilgilendirmeyi dikkate almanızı tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

Modemin kendi kendine restart yapması benimde bir kere başıma geldi. Pes oynuyordum ps ile. Maç tam bitecekti baktım bağlantı koptu dedi. Modemin ışıklar kırmızı oldu. 1 dakika sonra düzeldi. Hattan mıydı modemden miydi bilmiyorum. Ama ısınma sorunu kesin var. Cihaza el değmiyor. Neyse ki o günden sonra restart olayı hiç olmadı. Bir de ben gündüz evde kimse olmadığı için modemi kapatıyorum. Belki faydası oluyordur.
    Restart olayi isinmadan kaynakli modem kendini yeniden baslatiyor tekrar modem acildiktan sonra yuk altina girdiginde yine restart yapiyor. Modemi alanlar 14 gun gecmediyse goturup iade etsin. Benim 14 gunu gectiginden yetkili servis ile ugrasiyorum.

• Benim modem de ısınıyor, ama reset atmadı şimdilik indirme yaparken ya da download yaparken. Sadece 1 kez sabah modem internet bağlantısı yoktu , resetledim düzeldi.( Ama o gece indirime falan yapmadım.
    2 gündür PC nin bios sorunu nedeniyle yoğun indirme yapıyorum, şimdilik sorun olmadı, ama ben PC yi demir profile astım ( TV konsulun un arkası) belki hava alması ya da demir ile teması aşırı ısıyı engelliyordur.
    Asus modemdeki sorun nedeniyle iade/değişim kararı çıktı, bakalım bu modem de gittiği yere kadar gider, sonrasında yeni modem alır bunu servise veririm.
    Arkadaşlar ben de ki wps tuşu çalışmıyor sizlerde çalışıyor mu? Nasıl aktifleniyor?

• Almayı düşünen varsa sadece 2 ay kullandığım (garantisi, bütün kabloları, splitter-hiçbiri kullanılmadı- içinde) cihazı kutusuyla satıyorum.

Bana kullanırken bi sıkıntı çıkarmadı değiştirme nedenim arayüzünü beğenmemem. Alırken de gözüme kötü görünmüştü ama sıkıntı olmaz sanıyordum fakat bana çok karışık geldi hem bu nedenle hem de netimdeki sorun modem değil, iss kaynaklı olup çözüldüğü için eski modemimi kullanmaya devam etmemden dolayı satıyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/tenda-v1200-broadcom-vdsl-modem-2-ay-kullanilmis-garantili--141648941#141648941

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Slade -- 16 Ocak 2020; 23:23:20 >

• Isınma dışında, performanslı bir alet sanırım.
    1-2 güne sipariş geçeceğim, umarım memnun olurum :)
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.