Şimdi Ara

Tenda V1200 Broadcom işlemcili VDSL modem ( inceleme , test , olumlu ve olumsuz taraflar ) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
11
Favori
68.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shadow34-

Isınma dışında, performanslı bir alet sanırım.
    1-2 güne sipariş geçeceğim, umarım memnun olurum :)
    Alma dostum başına bela edersin sonra iade ile uğraş dur. Alacaksan tplink al yada router al birde uyduruk bir modem al çok daha iyi performanslı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün uzun bir aradan sonra tekrar modem kendini yeniden başlattı. Online maç oynuyordum haliyle kaybettim. Yazın günde 10 kere yeniden başlar sanırım

• Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum modem sorunlu hiç kimse çıkıp sorunsuz diyemez. İkinci kez servise gönderdim sonuç yine aynı yine değiştirip gönderiyorlar şu an yolda gözüküyor geldiği gibi tekrar göndereceğim kabul etmiyorum çünkü kronik sorunlu modemi. Gönderdikten sonrada firma ile iletişime geçip bu modemi sürekli yenisi ile değiştiren elamana soracağım ne akılla aynı sorundan 2. kez gelen modemi sürekli değiştirip değiştirip yolladığını.
  • Keşke bir üst modeli ya da bir alt modelini gönderseler.
    Sorunsuz olan bir modelini.
  • Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Ben onada razıyım adamlarda numaramda var servise gönderirken numarada veriyorum mecbur sms onayı için falan yani numaramıda görüyorlar arayıp demiyorlarda kardeşim sen bunu niye gönderiyon sürekli servise diye sormuyorlar ben arıyorum müşteri hizmetlerini teknik servise bağlanmak istiyorum diyorum olmuyor öyle bir şey yok bağlayamam bana anlatın sorunu diyor anlatıyorum evet anladım kontrol edecez diyor hala yenisini gönderiyorlar bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 21 Ocak 2020; 22:41:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

Tenda v1200'ü neredeyse 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı. Önceki modemimle kıyaslayacak olursam artık hattan kopma düşme vb. sıkıntılarım kalmadı. Wi-fi çekim kalitesi yaklaşık 120 m2 olan evimde çok iyi en kötü 4 çizgiden 2 dişe düşüyor oda 2-3 arası gidip geliyor TP-Link'in W8951-N modeline kıyasla çok ama çok iyi. İndirmelerde torrenti kastetmiyorum ubisoft, steam vb indirmelerde 16 mbit internet hızıyla maksimum 1,5 mb hızla indirebiliyorken bugün 1,7'leri dahi gördüm ama 1,67'ye fiksledi sonrasında. Ben şu an için memnunum. İnceleyen arkadaştan Allah razı olsun tekrardan.
    Eveeettt modemden çok memnundum ta ki bu akşama kadar. Önceden de belirttiğim gibi çok güzel sonuçlar veren bir modem di ancak bu akşam yaklaşık bir saat önce gitti internet hattandır diye düşünüyordum dsmartı aradım sinyal yenilediler gelmiyor hat. Sonra dedim dur bir eski modemi takayım ve onu taktığım gibi internet geldi. Kısaca modem sıkıntılı bir seri. ALACAK OLAN VARSA ALMASIN. Ya paraya kıyıp daha üst model bir şey alsınlar ama tenda'nın bu modelinden uzak dursunlar. Bakalım bizim için garanti süreci nasıl işleyecek. Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim bilgilendirici olmuş yazdıkları ve onun sayesinde tendayı da tecrübe etmiş oldum. İlk iş yeni bir modem almak olacak. İşin kötü tarafı hem annemlere hem de bize almıştım şimdi diğer hata verene kadar onu da bekleyecez.

• bilgilendirme için teşekkürler...
    konu başlangıcına kullanıcıların sorunlarından dolayı tavsiye etmediğimi hatırlattım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 30 Ocak 2020; 21:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

bilgilendirme için teşekkürler...
    konu başlangıcına kullanıcıların sorunlarından dolayı tavsiye etmediğimi hatırlattım...
    Eyvallah üstadım yalnız bu fiyata bu özellikleri sağlayacak başka modem yok. Tek sıkıntısı ömnrünün bir çoğunda 2 ayı geçmemesi. Valla tecrübe oldu iyi oldu :D
  • Bugün götürdüm aldığım modemlerden birini verdim sıkıntı çıkaranı özellikle de belirttim iade vs derlerse ya bana indirim kuponu ya da iade verin dedim. Modemi teslim alan arkadaş eski vatancılardan "Hocam açılmamış paketi stoğa alırız indirim kuponu veya iade veririz" dedi. O şekilde halletirecem bakalım yine modem arayışımız başladı :D
  • Almayın abi olur olmadık zamanda bozuluyor. 2 kere değişim yapıldı 2 gün çalışıyor 3. Gün hadi servise paranıza yazık. 3 ay oldu alalı ilk zamanlar çok memnundum ama 3 ayın 1 ayı serviste geçince ürünün bir kıymeti kalmıyor birde uyanık arkadaşlar v1200 model ürünün değişimi olarak v300 yolluyorlar neymiş özellikleri aynıymış 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: erdzhanyozusta

Almayın abi olur olmadık zamanda bozuluyor. 2 kere değişim yapıldı 2 gün çalışıyor 3. Gün hadi servise paranıza yazık. 3 ay oldu alalı ilk zamanlar çok memnundum ama 3 ayın 1 ayı serviste geçince ürünün bir kıymeti kalmıyor birde uyanık arkadaşlar v1200 model ürünün değişimi olarak v300 yolluyorlar neymiş özellikleri aynıymış 😂
    Hocam merhaba bende uzunca araştırmalardan sonra V1200 aldım evde kullanıyoruz. 3 aydan biraz fazla oldu hafif bir ısınma mevzusu var ama bizim evdeki yoğun kullanıma bağlı olduğunu düşünüyordum. Burayı oldukça detaylı okudum ve yazma gereği hissettim. fiyat performans olarak gayet iyi bir ürün meslektaşımız almıştı önerdi gittik bizde aldık. Yorumlarımı buraya bırakayım.

Açıkçası fiyat olarak memnun kalarak aldık gözle görülür bir sinyal farklılığı oldu evde yalnızca bizden kaynaklı kurulumla alakalı sorunumuz oldu direkt aradık öyle çağrı merkezinde destek için şu tuşa basın bilmem ne yok şuraya bağlanmak istiyorum gibi bir durum da yok sanırım o arkadaş spam kasan resmi olmayan bir web sitesi var çağrı merkeziyiz diye para kesen numarayı farketmeden aramış bizde başta yanılgıya düştük sonra resmi sayfadaki numarayı aradık. Ayrıca garanti olsun diye tendanın destek mailine yazdık hızlı şekilde telefon numaramızı isteyip bize dönüş yaptılar. Hayır o kadar kesin konuşmak niye? PR yapmayı bırakın millet adam akıllı bilgilensin.

Bu sayfada dikkatimi çeken ilginç yazılar var 21 sayfayı açtık okudum. başta deli gibi öven adamlar birden sövmeye başlamış ardından üstüne fiyat olarak alakası olmayan başka markalar önermişler aratıyorsun googleda fiyatlar yanından yamacından geçmiyor, koca 21 sayfa 4 tane adamın konuşmalarıyla bezenmiş. Sorunu olan veya öven insanlar okuyamayacak sizin mesajlarınızdan dolayı. Diğer mevzu v1200 değişiminde v300 göndermek nedir alakasız ürünler bakıyorum fiyatların bile alakası yok herhangi bir şirket böyle bir hareket yapması bana mantıklı gelmiyor başına geldiyse buyur kanıtla hocam görüntülerle insanlar bilgilensin. Chrome uyum sorunu var denmiş kurulumu uzaktan bağlanıp chrome'dan yaptılar. Hangi uyumsuzluk?? Açık söyleyeyim bu yazıyı kastetmiyorum fakat bazı yazanların temiz niyetli olduğunu düşünmüyorum. Burayı okuyanlarda burada her yazılana kanmasın derim. Benim satın aldığım V1200 şu an için düzgünce çalışıyor performans olarak da memnunuz gayet de uygun fiyata aldık. İlerleyen zamanlarda bir sorun yaşarsam burayı editleyeceğim ama kalkıp her yorum yazana fanatikçe alma veya al bu ürünü diye bekçi gibi yazı yazacak değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madrista -- 25 Şubat 2020; 15:46:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madrista

Hocam merhaba bende uzunca araştırmalardan sonra V1200 aldım evde kullanıyoruz. 3 aydan biraz fazla oldu hafif bir ısınma mevzusu var ama bizim evdeki yoğun kullanıma bağlı olduğunu düşünüyordum. Burayı oldukça detaylı okudum ve yazma gereği hissettim. fiyat performans olarak gayet iyi bir ürün meslektaşımız almıştı önerdi gittik bizde aldık. Yorumlarımı buraya bırakayım.

Açıkçası fiyat olarak memnun kalarak aldık gözle görülür bir sinyal farklılığı oldu evde yalnızca bizden kaynaklı kurulumla alakalı sorunumuz oldu direkt aradık öyle çağrı merkezinde destek için şu tuşa basın bilmem ne yok şuraya bağlanmak istiyorum gibi bir durum da yok sanırım o arkadaş spam kasan resmi olmayan bir web sitesi var çağrı merkeziyiz diye para kesen numarayı farketmeden aramış bizde başta yanılgıya düştük sonra resmi sayfadaki numarayı aradık. Ayrıca garanti olsun diye tendanın destek mailine yazdık hızlı şekilde telefon numaramızı isteyip bize dönüş yaptılar. Hayır o kadar kesin konuşmak niye? PR yapmayı bırakın millet adam akıllı bilgilensin.

Bu sayfada dikkatimi çeken ilginç yazılar var 21 sayfayı açtık okudum. başta deli gibi öven adamlar birden sövmeye başlamış ardından üstüne fiyat olarak alakası olmayan başka markalar önermişler aratıyorsun googleda fiyatlar yanından yamacından geçmiyor, koca 21 sayfa 4 tane adamın konuşmalarıyla bezenmiş. Sorunu olan veya öven insanlar okuyamayacak sizin mesajlarınızdan dolayı. Diğer mevzu v1200 değişiminde v300 göndermek nedir alakasız ürünler bakıyorum fiyatların bile alakası yok herhangi bir şirket böyle bir hareket yapması bana mantıklı gelmiyor başına geldiyse buyur kanıtla hocam görüntülerle insanlar bilgilensin. Chrome uyum sorunu var denmiş kurulumu uzaktan bağlanıp chrome'dan yaptılar. Hangi uyumsuzluk?? Açık söyleyeyim bu yazıyı kastetmiyorum fakat bazı yazanların temiz niyetli olduğunu düşünmüyorum. Burayı okuyanlarda burada her yazılana kanmasın derim. Benim satın aldığım V1200 şu an için düzgünce çalışıyor performans olarak da memnunuz gayet de uygun fiyata aldık. İlerleyen zamanlarda bir sorun yaşarsam burayı editleyeceğim ama kalkıp her yorum yazana fanatikçe alma veya al bu ürünü diye bekçi gibi yazı yazacak değilim.

Alıntıları Göster
    Bende aynı düşünüyorum. Para alıp öven veya söven çok buralarda.

Ayrıca şu arkadaş "@micro77" Keenetic çalışanı. Bu konuda ki yorumlarını muhatap almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BéTo -- 25 Şubat 2020; 16:2:50 >

• madrista M kullanıcısına yanıt
    Modem kötü demiyoruz biz. Modem güzel ama ısınma sorunu var. Modemi eline al bakalım ne kadar ısındığını fark edersin. Normal çalışmada sorun yok var diyende yok zaten. Aç mesela 4 5 saat download yap ya da modeme 5 6 kişi bağlanıp anlık kullansın bakalım o zaman ne oluyor modem görürsün. Ben modemi 1 ay kullandım. Normal kullanımda internette gezmede falan sorun yok hatta wifi konusunda fiyat bantındaki hatta +100 fiyat bantındaki modemlerden kat kat iyi bir çekimi var. Fakat modemin ısınması sorun çıkarıyor. 60 gb bir dosyayı indirene kadar modem 2 kez kendini yeniden başlattı her seferinde yeniden indirmek zorunda kaldım. Bir kez olsa eyvallah ama her büyük boyutlu dosya indirmeye çalıştığımda modem kaldıramıyor bunu. Kaldıramamasının sebebide ısınmadan dolayı modem kendini korumaya alıp kendini kapatıp açıyor. Yoksa ben manyak mıyım 350 lira verdiğim modemi götürüp iadesi ile bir ay uğraşıyım. Modem düzgün çalışıyormuşta bazı kişiler modemi kötülüyormuşuz gibi bir algı oluşuyor bazı kişilerde buna sende dahil.
    Herkesin kullanımı farklı. Sen açarsın internete girersin online oyun oynarsın sorun yaşamazsın. Ben upload download yaparım online oyun oynarım ping sapıtır o zaman ben kullanmam bu modemi. Ayrıca adamlar üzerine usb portu koymuş harici disk okumuyor. 4 anten koymuş broadcom chipset koymuş 3 5 kişi wifi bağlanınca modem sapıtıyor.
    Herkesin malıda parasıda kendine. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz. Kimse burada taraf savunmuyor.

• Ona bakarsan kimsenin şikayetçi olmadığı tek bir modem bile yok. Varsa yaz, sana şikayet edenlerin görüntülerini atayım 5 dakikada. Neyse bu modemi alınca ilk işim 50-60 gb oyun indirmek olacak
  • BéTo kullanıcısına yanıt
    Sorun yaşamaktan kasıt nedir? Kullanamayacak düzeyde sorun var bir de yazılımsal olarak falan yaşanan sorunlar var. İlk işin 50 60 gb indirmek olmasın modemi al kullan bir iki gün sonra o zaman indirme başla 50 60 gb oyunu. Getirip modemi takıp indirmeye başlarsan modem soğuk olduğundan sorun çıkarmıyor. Modemi al bir gün açık bırak normal çalışsın normal çalışma sıcaklığını görsün sonrasında indirmeyi yap. Umarım sorun yaşamazsın. Ben burada kimsenin sorun yaşamasını istemem. Ben sorun yaşadım ve benim gibi bu konudan şikayetçi olanlarda var. Hadi ben burada tek başıma desem bu modemde böyle bir sorun var diye bana denk gelmiş diyebiliriz ama benden başka yaşayanlarda var. Ayrıca modemi çalıştırdıktan 1 2 saat sonra modemin altındaki etiket kısmına elini değdirdiğinde o işlemcinin nasıl aşırı ısındığını anlacayacaksın.
  • Sanırım boşuna sipariş verdim çünkü tılgın modemlerden başka modem kullanılmıyormuş fiber abonelerinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Sanırım boşuna sipariş verdim çünkü tılgın modemlerden başka modem kullanılmıyormuş fiber abonelerinde
    O konuda bilgim yok. Vdsl kullanıyorum ben. Forumda bu konuda bir konu vardı sanırım. Fiberi tilginden başka modemde kullanmak gibi bir konuydu sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

O konuda bilgim yok. Vdsl kullanıyorum ben. Forumda bu konuda bir konu vardı sanırım. Fiberi tilginden başka modemde kullanmak gibi bir konuydu sanırım.

Alıntıları Göster
    Bu modem fiber destekliyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BéTo

Bu modem fiber destekliyor mu acaba?

Alıntıları Göster
    Destekliyor.

• Teşekkürler. İptal ettim tilginden dolayı.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.