Şimdi Ara

Temyiz davası ne kadar sürer (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
7
Favori
169.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Syg10

Karara çıkmış yazdıktan 1 ay sonra kaleme gittik sonucu ordan aldık . sonucu yazılmış ama çekmecede bekliyormus böyle komik bir durum oldu şimdi yargıtaya gidip gitmemelerini bekliyoruz

Karşı tarafın temyiz etme süresi kararın karşı tarafa tebliğ edildiği andan itibaren başlar bu arada, aklınızda olsun.. Mesela siz kararı tebliğ aldınız; sizin temyiz süreniz de kararı aldığınız gün başlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Hocam durumuz nedir acaba? Benimde dosyam martta bam a gitti. Avukat 2 aya çıkar dosyada da eksik yok dedi. Şu an 5 ayı dolduruyor neredeyse halen ön incelemede yazıyor.

Benim de eski şirkete karşı açtığım ve kazandığım tazminat davam var.

2016 / Haziran ayında dava açtım, 2017 Mart ayında 3 duruşma da kazandım davayı.
    Şirket temyize gitti istinaf mahkemesine yani, 2017 Mayıs ayından beri Ön inceleme için atama bekliyor yazıyor, Avukat ta net tarih veremiyor.
  • Az önce istinafta olan dosyam için 25.hukuk kalemi aradım.Daha dosya olarak 400 lerde olduklarını ve önümde 1000 den fazla dosya olduğunu söyledi.Anlaşilan BAM da iflas etti.:-) Bu arada dosya 2017/Mayıs ayından beri istinafta.

• quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

quote:

Hocam durumuz nedir acaba? Benimde dosyam martta bam a gitti. Avukat 2 aya çıkar dosyada da eksik yok dedi. Şu an 5 ayı dolduruyor neredeyse halen ön incelemede yazıyor.

2016 / Haziran ayında dava açtım, 2017 Mart ayında 3 duruşma da kazandım davayı.
    Şirket temyize gitti istinaf mahkemesine yani, 2017 Mayıs ayından beri Ön inceleme için atama bekliyor yazıyor, Avukat ta net tarih veremiyor.

aynı durum gibi benimki de ön inceleme için atama bekleniyor diyor 2 aydır. icra davasi bile açıldı bekliyoruz halen. sizin durumda gelisme varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinan2834

Az önce istinafta olan dosyam için 25.hukuk kalemi aradım.Daha dosya olarak 400 lerde olduklarını ve önümde 1000 den fazla dosya olduğunu söyledi.Anlaşilan BAM da iflas etti.:-) Bu arada dosya 2017/Mayıs ayından beri istinafta.

Bende geçen hafta 25. Hukuk kaleme bizzat uğradım. 1900 lerdeyim. Gelecek yıl haziran da anca çıkar dedi... çıkan kararın Yargıtay yolu açık... Yargıtay süresi okuduğum kadarı ile 1-2 yıl 😳... bekleyeceğiz başka çaresi Yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Exterminatee

quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

quote:

aynı durum gibi benimki de ön inceleme için atama bekleniyor diyor 2 aydır. icra davasi bile açıldı bekliyoruz halen. sizin durumda gelisme varmi?

gelişme yok hala aynı.
    yılbaşından sonraya kalır büyük ihtimal.

• Arkadaşlar konuya ek ve bağımsız olarak ben de bir şey sormak istiyorum. 20/11/2017 tarihinde yaklaşık 6 yıl önce açılan davanın Mayıs-Haziran aylarında sonuçlanmasıyla istinaf açıldı ve Erzurum Bölge Adliye'de dava sürüyor. Bugün "Heyet Görüşme Bekliyor" diye bir bildirim var dosya durumunda.

Bu süreç ne kadar uzun sürer? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio Auditoré -- 22 Aralık 2017; 18:54:3 >
  • 6 ay

• Benimde eski işyeri içi açtığım tazminat davası sonuçlandı. Karar lehime çıktı sonrasında istinafa gitti işyeri 6 aralıktan beri ön inceleme için atama bekliyor yazıyor.

Sanırım 3 veya 6 ay bekleyeceğiz.

Sonrası için tekrar yargıtay süreci mi başlayacak yada burdan çıkacak olan karar bağlayıcı mı olacak..

• Tazminattan önce fazla alacak davası açmıştım onuda kazanmıştım ama istinafa gitmemişti o dava..

• Gelişmeler oldukça burdan yazarım..

• istinafa giden davanın değeri nedir?
  • İstinaf bir üst mahkeme demek. İnceleyip bi karar verecek..

• temyiz yargıtay çok uzun sürebiliyor....toyota sıfır araç alırken yetkili bayii tarafından mağdur olanların 13.hukuk yargıtaydaki dosyaları 2 yıkdır sonuçlanmadı henüz
  • Sinan2834 S kullanıcısına yanıt
    ankara bamda dosya var bende kalemi mi arayacağım dosya durumu için
  • Merhaba arkadaşlar dava hala sonuçlanmadı şuan yargıtayda ve babam emekli oldu maaş almaya başladı şimdi Yargıtay sonuçlandığında bizim istediğimiz 2 yıl emekli maaşı ve aradaki zamların farkı sizce nasıl bir yol izlememiz lazım

• Ön inceleme için atama bekliyor.

6 aralıkta istinafta olan dosya.

Bekliyoruz..

• 28.12.2017 istinaf tarihli dosya
    şu anda incelemede gözüküyor.
    ankara bam
    3.hukuk dairesi citroen davası peşinat ödenip sıfır arabanın teslim edilmemesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deccar -- 26 Ocak 2018; 20:17:21 >
  • Deccar kullanıcısına yanıt
    anakara bam söylemiyor e devletten takip edebilirsiniz diyor...
  • merhabalar
    İstanbul BAM'da iş mahkemesi 29. hukuk dairesi ortalama dosya karar süresi ne kadar dosyası olan varsa . Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.