Şimdi Ara

Temyiz davası ne kadar sürer (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
7
Favori
169.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turanelektrik

merhabalar
    İstanbul BAM'da iş mahkemesi 29. hukuk dairesi ortalama dosya karar süresi ne kadar dosyası olan varsa . Teşekkürler

Benim is mahkemesi davasi da istinafta 29.hukuk mahkemesine 6 aralikta gitti hala on inceleme icin atama bekliyor yaziyor, avukat 6 ay belkide 1 yil surer demisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 ay unutun dosyaları

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    dosyanızda bir gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim. Benimki de aralık ayında muhtemelen aynı tarihlerde çıkar.
  • Burdan yazacağım. 2 ayı geçti istinafa gideli. Bakalım bekleyip göreceğiz..

• İş mahkemsinde kazandığım iş yeri tazminat davam 27/06/2016 Tarihinden beri İstinafta, bakalım ne zaman karar çıkacak?
    İstanbulda ki mahkemeler çok yoğun fırsatı olan Anadolu illerinde açsınlar.

Yine aynı davada tutarlar arasında oluşan fark için 26/05/2017 tarihden itibaren Bam da dosyam var bakalım o ne zaman karara bağlanacak.

İş yeri ile davalık olup, tazminat davasını kazanıp dosyası istinaf ta olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

İş mahkemsinde kazandığım iş yeri tazminat davam 27/06/2016 Tarihinden beri İstinafta, bakalım ne zaman karar çıkacak?

Yine aynı davada tutarlar arasında oluşan fark için 26/05/2017 tarihden itibaren Bam da dosyam var bakalım o ne zaman karara bağlanacak.

İş yeri ile davalık olup, tazminat davasını kazanıp dosyası istinaf ta olan var mı?

Hocam senin dosya hangi dairede, bazı daireler hızlı ilerliyor bazıları ise çok yavaş, İstanbulun yoğun olduğu kesin, bu istinaflar dava sonuçlarını hızlandırmak için açıldı fakat 1 yıl içinde hepsi yine tıkandı.

Benim dava tazminat davasıydı, kazandım. Karşı taraf bir üst mahkemeye istinafa taşıdı. Şimdi bekleyip göreceğiz.. 41 bin ve üstü tazminatlar, istinaf onaylasa bile yargıtay yolu açık oluyormuş.

41 bin altında ise karar onaylanırsa kesinleşmiş oluyormuş.

Yargıtay yolu kapalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kutay2455

quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

İş mahkemsinde kazandığım iş yeri tazminat davam 27/06/2016 Tarihinden beri İstinafta, bakalım ne zaman karar çıkacak?

Hocam senin dosya hangi dairede, bazı daireler hızlı ilerliyor bazıları ise çok yavaş, İstanbulun yoğun olduğu kesin, bu istinaflar dava sonuçlarını hızlandırmak için açıldı fakat 1 yıl içinde hepsi yine tıkandı.

Benim dava tazminat davasıydı, kazandım. Karşı taraf bir üst mahkemeye istinafa taşıdı. Şimdi bekleyip göreceğiz.. 41 bin ve üstü tazminatlar, istinaf onaylasa bile yargıtay yolu açık oluyormuş.

41 bin altında ise karar onaylanırsa kesinleşmiş oluyormuş.

Yargıtay yolu kapalı.

4. iş mahkemesi ve 29. hukuk da davalarım.
    20K civarı benim dava bakalım neler olacak? 7 ay oldu istinaf olayı.
    davayı kazandım ama avukatım ile bilirkişi raprou arasında 2,5k fark oluştu, o yüzden benim avukat 29.hukuk dan kararın iptali için dava açtı.
    sizce ne olur durumum.

• Benimde bir fikrim yok, senin 29.hukuka gideli mi 7 ay oldu yoksa toplamda 4.iş mahkemesi dahil 7 ay oldu..

Eğer 29.hukuka gideli 7 ay olduysa çok olmuş. Benim daha 2.5 ay oldu. Senin sonuç çıkmadıysa benimki 1 yıl rahat sürer..

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    2016 temmuz dan once kararlar istinafa gitmiyor.tarihte hatami var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrblar arkadaşlar.bisey sormak istiyorum. 20.02.2018 iş mahkemesinde duruşmam vardı.ilk duruşmamdı hakime hanım 4+4 verdi kararı açıkladı . şimdi İzmir bölge mahkemesine gidecekmiş. e devletten baktım karar çıkmış diyor.peki bu İzmir'e gittiğine göre istinafmi oluyor temyizmi.cevaplarsaniz sevinirim iyi günler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayıs/2017 tarihli İst.Bam daki istinaf dosyam 9 ay oldu hala ön incelemede yazıyor 25.Hukuk kalemi 500 lü dosyalara geçtiklerini söylüyor.Ne hikmetse 503 sıra nolu dosyama bir türlü sıra gelmedi.:-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • “... ay/yıl oldu avgat bey, bizim dosya niye hala bitmedi?” Sorusunun cevabı yukarıda yazılanlardır

• Yazılanları okuyunca benim dosyaya 1 yılıda geçer sanırım.. en iyisimi istinaf mahkemeleri kaldırılsın, işleyemez hale gelmiş çünkü..

Yargıtaydan farkı kalmamış..

• 2017 mart ayından beri ist. 25. hukuk dairesinde ön inceleme için atama bekleyen dosyam hareketlendi bu hafta içinde. İlk önce ön incelemeye geçti, 2-3 ün içinde incelemede aşamasını gördüm. Bugün de heyet görüşme bekliyor aşamasına geçmiş dosya. Sonuçlansa da rahatlasak artık.
  • Priori Incantatem kullanıcısına yanıt
    Gözünüz aydın arkadaşım.Benimde 25 Hukuk a 2017 Mayıs ta gitti idi.Dosya numaram 503 sizin kaç acaba??Sorma sebebim ne kadar kalmış dosyama:-) Kaleme kalsa 500 lerdeler.

• Sinan2834 S kullanıcısına yanıt
    2017 de martta giren dosyam 948 olarak numaralandırılmış.
    Sıralama sistemi nasıl çalışıyor bilmiyorum ama mart ayına geldilerse 2 aya yakın dosya var aramıza hocam.
  • Priori Incantatem kullanıcısına yanıt
    Darısı başımıza inşAllah..Sizinde en kısa sürede paranıza kavuşmanız dileğiyle..

• 6 aralıkta dosyam ankara bam a 5. hukuğa gitti ve hala öninceleme için atama bekliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6Aralıkta Ankara istinafa gitti dosya ve hala öninceleme için atama bekliyor.Hiçbir bilgi de vermiyolar.Bu gidişle seneye anca çıkar...

• Deccar kullanıcısına yanıt
    ankara bam söylemiyor hocam

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.