Şimdi Ara

Temmuz asgari ücret 6.000-TL, 2023 ocak 8400-TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
10.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de seneyi çıkaramazlar diyorum. temmuz da yüklü zam (ne kadar yüklü olsa da beş para etmez .%40 verirler. altı ayda herşeye % 70-80 zam geldi bile) verip, oluşacak havadan yararlanıp sonbaharda seçim yapmaktan başka çareleri yok. 2023 te sandıktan çıkamama ihtimalleri her an yükseliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2800'den 4250 ye çıkınca göbek atanlar şimdi geçinemediğini farkediyor. Çalışan nüfusun çoğunluğunun asgari ücret aldığı ülkede o ücret yükseltildiği sürece ekonomi bundan da beter olur. %40 asgari ücret zammıyla bütün temel ihtiyaçların fiyatına %300 zam geldi şimdi 6000 8000 yapın da bakalım 1 paket makarna 35 tl 1 ekmek 10 tl olsun .

Üretim yapılmayan bir ülkede iflas kaçınılmaz buna doğru gidiyoruz yakında Venezuella Arjantin'i geçeriz sokaktan 5 lik 10 luk toplarız sonuçta sakız parası o birimler.

• .CeM. kullanıcısına yanıt

Mecburen yapmak zorundalar.

Alım gücünü yükseltemeyen hükumetin asgari ücrete ve diğer ücretlere zam yapması kaçınılmaz.

Bunun ötesi berisi maalesef yok.

Alım gücünün yükselmesi, hükumet değişse bile maalesef en az 7-8 sene sürer.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Türkiye'de çalışan %50-60 lık kesim asgari ücret alıyor.Rakamlara vurduğunda asgari ücretle geçinmeye çalışan 20-25 milyonluk dev bir kitle var.

Bunların oyu lazım..zam yapılacak,seve seve.

• "Erdoğan maaşına yılda 2 defa zam yapıyor ama"

birgun.net
    Erdoğan kendini enflasyona ezdirmedi: Maaşına yüzde 40,4 zam geliyor
    https://www.birgun.net/haber/erdogan-kendini-enflasyona-ezdirmedi-maasina-yuzde-40-4-zam-geliyor-392571

"Erdoğan geçtiğimiz ocak ayında maaşını 100 bin 750 TL’ye yükseltmişti. Erdoğan, daha önceki açıklamalarında sık sık, “ Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz” ifadelerini kullanıyordu.

Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle en son Ocak’ta artan maaşını yüzde 40,4 oranında artırarak 141.453 TL'ye yükseltiyor.

Cumhurbaşkanı'nı etkileyen ekonomik kriz asgari ücretliyi etkilemiyor mu?

Asgari ücretli 4.253 TL'ye mahkum mu kalacak?

— Özgür Özel (@eczozgurozel) June 20, 2022"

• Zaten yılbaşında %50 zam yapıldı asgari ücrete, TÜİK'e göre de (ayarlanmış rakamlar zaten herkes biliyor) yıllık enflasyon %73,5 civarında. Belki %20-25 zam gelip 5000 liraya yaklaştırabilirler asgari ücreti. 6000 lira olacağını hiç sanmıyorum ama.

• Heh işte bende onu diyorum.

Seve seve.

• Bu asgari ücrete Zam yapilmasin diyenlerin mantigina göre asgari ücrete suan 5bin tl zam yapilsa ve 9.250 tl olsa
    Sütün fiyatinin 15 liradan 55 lira olacagini falan saniyor

Bu yanlis maliyetler belli 10 liraya m ettigin mali 55 liraya satamazsin piyasa kabul etmez bunj elinde kalir o sütler

Asgari ücret zamminda önce Üreticiler Zam yapti zaten
    Enflasyonun suclusu Üretici ve patronlar ozmn? Neden zam yapiolar ürünlerine? vatan hainimi bunlar
    Nasil üretici ürününe zam yaptim artik fiyatim bu diyebiliyorsa
    Devlette bende asgari ücreti bukadar yaptim iscimin fiyati bu der....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 22 Haziran 2022; 14:55:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt

İşçimin fiyatı bu deseydi şimdiye kadar zaten çoktan artmış olurdu.

Milletvekillerinin çoğu işveren. Zaten onlar bir kere karşı çıkar.

• Böyle de GSS prim yükseliyor anasını satayım ya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt

Zaten sorun orada. Misal veriyorum o zaman da hayvanına yedirdiği yem 1000 tl olan hayvancının o yemi 3000 tl olacak yani maliyet 10 lira değil 30 lira olacak adam benim maliyetim arttı fiyat artacak diyecek.

Ülkede hayvancılık tarım vs üretime dayalı her alanda kullanılan ilaç tohum yem vs hepsi ithal hepsi dışarıdan alınıyor ve alınmak zorunda bırakılıyor bu yüzden bu döngü kırılamaz.

• taha178 kullanıcısına yanıt

hayır tam olarak asgari ücrete zam geldiği için fiyatlar artıyor.

• resmen cebimizdeki paradan bir sıfır atıldı son 2 yıla bakacak olursak

• Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerinin zam oranları belli oldu %40.

O halde asgari ücretede %40 zam gelecek demektir bu :)

Sonuçta sosyal bir devletiz, devlet büyükleri kendilerine %40 zammı layık görürken işçiye %20 zammı reva görmezler :)

5.954 TL yeni asgari ücret h.o :)

• 6 aydır asgari ücret aynı, 6 aydır enflasyon yok mu ülkede? Tayip gibi saçma sapan bilgilerinizi sağa sola dayatıyorsunuz! Asgari ücrete zam yapmasak sene sonuna kadar dolar 17'de mi kalacak?

• Euro'nun artması lazım gençler. Tekne alacaz olm.

• 5500'ü aşarsa şaşırtıcı olur ama pek ihtimal vermiyorum.

• 6000 altı olmaması lazım zaten işsizlik şuanda var bayadır iş bulamıyorum. Allah sonumuzu hayır etsin.

• Hala asgari ücret artsın iyi olur diyen var. Rekor zam yaptılar 4250tl oldu da noldu? Asgari ücret arttıkça fiyatlarda artmaya devam edecek hiç bir faydası yok. Çalışmayan işsiz kesim, emekliler daha çok ezilecek. İş bulamayanlar daha zor iş bulacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jax T. -- 22 Haziran 2022; 17:7:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.