Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.748
Cevap
3
Favori
320.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 Mb Bağlantı 109 Ytl, Güzel Fiyat Upload ve download hızı aynı olması da çok güzel.
    Ama denildiği gibi yayılması çok uzun sürer.
    Hizmet hangi yerde veriliyorsa o bölgede ki insanlar şanslıymış.
    Umarım en yakın zamanda her bölgeye yayılır ve Ttnet belasından kurtulmuş oluruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmRSrL -- 26 Aralık 2007; 10:43:22 >
  • fiyatlar çok uygun ya
  • Yalnız Tellcom turbonet falan gibi uyduruk bir şirket değildir, arkasında da Turkcell var.Yayılmayı planlarlarsa yaparlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Yalnız Tellcom turbonet falan gibi uyduruk bir şirket değildir, arkasında da Turkcell var.Yayılmayı planlarlarsa yaparlar.

orası kesin zaten
  • bu mantıkla full oyun serveri dolar o site. Gerçekten çok iyi hızlar. 12mbit / saniye indirecek site arar insan
  • o sitelerde sosyete insanların oturduğunu düşünürsek bence bu internet bağlantısı hayal olur gibime geliyor keşke bizim gibi insanların oturduğu sitelere yapsalarda ozaman görseler yayılmayı şimdi adama broşür vericekler aa ne güzel falan diyecek sonra 2 gün sonra unutucak çok parası olan insan düşünmez bu kampanyayı :D zaten orda oturan insnalarda öyle

birşey daha eklemek istiyorum kendi sitesinde bu kampanya ile ilgili hiçbirşey göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cturna -- 26 Aralık 2007; 11:32:09 >
  • aslında her büyük site bu tarz internet sağlasa fiber optikle sonra ortaklaşa birleşseler alın size en kalitelisinden sıfır, bağımsız , güncel altyapı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ROCKNET©

100MB/SN DEĞŞET VERİCİ HAYAL BİLE EDEMİYOM, TAM KORSAN İŞİ, BİDE MODEME FAN TAKARIZ, EE YANAR MANAR

+10000
  • quote:

Orjinalden alıntı: nuricomx

Turkcell alırsa şayet türkiye batar 5 aydır türkcelle kontur almıyorum nedeni ise o kadar uğraşmama rağmen kapattık deyip 20 gun sonra üyeliğinizi yeniledik diyerek kontürlerimi çalması ayrıca turkcell teknolojik bakımdan daha iyi görünsede aç gözlülüğü bakımından 1. sırayı alıyor ayrıca oger telekom elinden geleni yapiyor bana turkiyede internet cooook pahali demeyinwww.irishbroadband.ie burdan irlanda 4 mb sine bakın 87 euro, Azerbaycanda 64 kb internet 60 dolar özbekistanda 50 dolar hemde sınırsız komik değilmi niye bizim halkımız bi anda japonya olma yolunda bu işler bi anda olmuyor kusura bakmayin 200 kb hızla giden bi arabayı 2 sn yede durduramassın dönmek icin ise geniş alan lazim buda vakit demek ocak ayında gelecek dediler santrallere kadar fiber santralden sonra normal bakır kabloyla
    her eve fiber döşeyemezler bu aşırı masraftır santralden 1000 tane eve fiberide şu teknoloji zamanında kimse döşemez artık alternatifleri geliyor fiber bile eskidi yeni gelecek vdsl hızlari gayet memnun edici yurtdışı çıkışlarınıda artıracaklar sonra biraz daha artırırlarsa daha güzel olur ocak ayında gelecek dediler söz verdiler 2009 da herkez 10 mb kullanamaz belki ama herkezin evine vdsl çekilmiş olur

alım gücün yoksa fiyatlar çok değildir irlanda bizden bile pahalı ee adamlar ne yapsın ? birde onlarda upload 4 mb de 384 kb ile sınırlanmış bu daha komik

reklam kokan hareketler mayk.acaba telekomdamı çalışıyorsun sende

zaten tt tekelini sadece gsm firmalarının yıkabileceğini bundan 1 ay önce bir yazıda söylemiştim.inş yaygınlaşır.yoksa vdsl ymiş kdsl ymiş tt bizi 10 sene daha oyalar.telekoma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoldagezen -- 26 Aralık 2007; 12:32:46 >

• Arkadaşlar Konuyu anlamamışsınız yazıyorsunuz

1-Verilen hizmet fiber optik hizmeti değil home-ethernet hizmetidir yani evinize fiber kablo gelmesiyle , ethernet kablonun gelmesi arasında fark vardır bunun yanında size ethernet geldiği takdirde bir wan çıkışına değilde lan çıkışına sahip olursunuz burda güvenlik büyük önem arzeder.

2-100mbit 'lik bağlantı 100mbps değil 10mbps verir oda uygun sunucu bulursanız.

3-çok büyük güvenik sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz

4-ayrıca mimari düzgün değilse yük saatlerinde o 100 mbit çok büyük kayıplara yol açabilir hatta daha öncede dediğim gibi hat boşken bile 20 mbit den farklı olmayacaktır.

@rusty hocam eve ethernet geliyor fiver değil senin dediğin uç rj45 ama hangi bağlantı ve kablolamayla geliyor 100base mi 1000 base mi cascade mi radial mi ?
    bunun yanında o zyxel lerle bir makinadan bir makinaya max. ne kadar hız yapabildin kaldıki sende 50 makina varsa burda 4000 makina olacak, ben lucent , juniper ve ciscoyu bilirim zyxel de kimmiş.

• oha 100 mb baglantı beni yoldan cıkarır isteme ben öyle bir baglantı bana 4 mb versinler razıyım
  • Biraz burjuva işi olmuş sanki. Bizi ilgilendiren bir gelişme değil bu. Hayırlısı olsun.
  • biraz düşündümde bu sistemde bu kadar hız var ama bir tek bende 100 mbit varsa nerde bu hızı kullanıcam? Ayrıca bu firmanın yurtdışı çıkışının olduğunu düşünmüyorum varsa bile öyle çok fazla yüksek değildir aynı şekilde tüm türkiyeye bağlantı sağlamadan Türkiye içinde bile verimli çalışmaz diye düşünüyorum...
  • Bence bu adamlara teminat vermemiz gerekir, daha hızlı yaygınlaşmaları için.
    Mesela Türkiye geneline yayılırsa, Telekom'u bırakıp sizin firmanıza geçeceğiz diye. Mantıklı ama zor.
  • yedirmezler bu fiyatla internet bize tüm türkiyeye yayılmaz yaydırtmazlar kimsenin işne gelmez hemen yeni bir kanunla önünü tıkarlar
  • yahu anlamıyor musunuz pilot bölge olarak bi rezidansta uygulamaya başlamışlar. promosyon olduğu da kocaman yazıyor yani fiyat sadece buraya özel zaten başka bi yerde de hizmet veremiyor. ikincisi bu telekomun piyasasının liberalleşmesini beklemeyin herşeyden öte bazı arkadaşların da belirttiği gibi telekomünikasyon kurumunun hiç böyle bi niyeti yok. 70 milyon telekoma köle anlayacağınız.
    beni sadece umutlandıran şey bu türksatın 3a sı. bu uyduyla bu tip yüksek hızlı bağlantı mümkün ve biçok insan açısından ulaşılabilir olabilirmiş. sözüne itibar edilebilecek bi yakınımdanaldığım bilgiye göre.
  • Haberde bazı eksikler var bu yüzden yanıltıcı olmuş olabilir;

1.si bu olay genel bir şey değil. Sadece ağaoğlu'nun Ataşehir'de inşa ettiği sitede geçerli ve fiyatlar da promosyon fiyatları. Ne zamana kadar geçerli ve bir sonraki fiyatlandırma ne şekilde olacak belli değil!

2.si burada yazan hızlar sabit hızlar mı yoksa kablolu internet bağlantısında olduğu gibi havuz sistemine dayalı bir sistemle mi dağıtılacak bu bilgi yok. 20mbit diye aldığınız hat herkesin torrent e asıldığı bir anda 1 mbit i bile zor görebilir ya da pingler o kadar yükselir ki internet üzerinden oyun oynamanız imkansız olur...

3.sü internet evinize kadar fiberoptik kablolarla gelmiyor siteye kadar fiberoptik kablolarla geliyor apartmanlara ethernet kablolarıyla iletiliyor. Kullanılan kabloların kalitesi ve aynı apartmandaki herkes 100mbit kullanırsa bu hız her daireye eşit verilebilecek mi böyle bir bilgi yok!

4.sü 5mbit sınırsız bağlantı 29YTL değil 49YTL!

5.si upload hızı için aldığınızla gönderdiğiniz eşit olacak denmiş fakat 100mbit upload'ı 109YTL ye dağıtacak olsanız Türkiyedeki tüm datacenterlar Ağaoğlu Ataşehir evlerinden birini ofis haline getirirlerdi :) yani bu da büyük bir hayal ve gerçeklik oranı belirsiz bir şey...

İleriki günlerde sistem evlere ulaştığında ve bizler de deneme fırsatı bulduğumuzda umarım bu sorulara bir cevap bulabileceğiz :)

• Daha önce benzer bir erişimi LRE (long range ethernet) ile koçnet Soyak Yenişehirde vermişti. ADSL daha yeni 128den 256 yı çıktığında kuş kadar paraya 512 hat kullanıyorduk. Ayrıca site içinde bütün evler doğal olarak aynı LAN'a bağlıydı. Hatta şelale evlerinde coutner sunucusu falan vardı. Alt yapı Cisco idi. Fiber kablo ile gelen hat ethernet ile evlere dağıtılıyordu. Sonra sistemden tahminimce kâr edemediğini anlayan koçnet hizmeti sonlandırdı.
  • eğer upload o kadar yüksek olursa 2 mb bağlantı ile nerdeyse hiç lagsız oyun oynanabilir tabi sölenildiği gibi bu durum şuan için genel değilmiş ...
  • ya bizim evin yolu çamur içinde,daha medeniyet görmedik. bu bizim gibilere gelmez.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.