Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.748
Cevap
3
Favori
320.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: syakincil

İyi bir hizmet ama 1 yıl sonra yine indirimsiz normal fiyatlara dönülüyormuş.Bir de Daire kapısından bilgisayarın olduğu odaya kadar açıkta kablo geçecek.Mavişehir'de olmama rağmen geçemeyeceğim bu nedenlerle.

Hocam nerde yazıyor bu 1 yıl sonra indirimsiz fiyatlara geçilceği? Zaten alırken 2 yıllık sözleşme imzalıyoruz alttada yazıyor kampanya fiyatlarından yararlanmak için 2 yıl sürdürmelisiniz bağlantınızı diye?
  • Müşteri Hizmetlerini aradım.Bilgi almak için ilk bir ay bedava,11 ay sonra da normal indirimsiz fiyatlar olacak dediler.
  • quote:

Müşteri Hizmetlerini aradım.Bilgi almak için ilk bir ay bedava,11 ay sonra da normal indirimsiz fiyatlar olacak dediler.

• quote:

İyi bir hizmet ama 1 yıl sonra yine indirimsiz normal fiyatlara dönülüyormuş.Bir de Daire kapısından bilgisayarın olduğu odaya kadar açıkta kablo geçecek.Mavişehir'de olmama rağmen geçemeyeceğim bu nedenlerle.

dairenin kapısına routerı çakıver, ordan wireless alırsın nolcak ki..
    dert mi bu da? :)
  • http://www.tellcom.com.tr/bireysel/kampanyalar/quiknet-bilgisayar.aspx

bide adamlar bilgisayar veriyormus bedava doğrumu alan varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofear72

http://www.tellcom.com.tr/bireysel/kampanyalar/quiknet-bilgisayar.aspx

bide adamlar bilgisayar veriyormus bedava doğrumu alan varmı

normal (indirimsiz) tarifeden 24 ay abone olursan veriyorlar evet.
    aynı hesaba geliyor ama, 24 ay taksitle bilgisayar almış oluyosun
  • Upload çok kötü yalnız onu söyliyim de. Ben 30K nın üzerinde upload yapamadım asla. 5mbps ye çektiler ama dediğim gibi 30K max upload. Yalnız 10MB yaklaşık 80mbps ile download yapabiliyorum

• Bu arada yukarıdaki test IE ile yapıldı. FF ile durum daha farklı. Onda ise upload iyi download kötü sonuç veriyor. ilginç

Firefox:

IE:
  • Bu 5mbit upload olayı çok kötü... Tellcom'dan rica ediyorum eski upload hızları geri gelsin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 29 Mart 2008; 22:27:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dumani

Bu arada yukarıdaki test IE ile yapıldı. FF ile durum daha farklı. Onda ise upload iyi download kötü sonuç veriyor. ilginç

Firefox:

IE:

kardeş sen hangi dc++ hub da takılıyorsun.senin upload hızını bide ben test edyim

• Bugün babam söyledi (bizim sitede yöneticidir kendisi)
    Tellcom Quicknet Bursa/Nilüfer/İhsaniye/Manolya Sitesi İle Sözleşme imzalamaya gelmiş.

En Kısa zamanda 5 Mbit ile bağlanacağım galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realjackal -- 30 Mart 2008; 5:37:19 >
  • arkadaşlar ben keriz gibi telekoma 2 senelik üyelik yaptım verdiğim paranın hakkını alamadıysamda haram olsun verdiklerim. Bu Tellcom un hizmeti İstanbul Beylikdüzünde varsa yada ileride gelirse geçmek istesem telekom sözleşmemi iptal edebilirmiyim? edersem bana maliyeti nedir? 2 senelik sözleşmeyi 6ay önce imzalayan bir kerizim:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

Bu 5mbit upload olayı çok kötü... Tellcom'dan rica ediyorum eski upload hızları geri gelsin artık.

Kurumsal başvuru yapmak gerekiyormuş 100/100 için. fiyatları hakkında kimsenin bilgisi yok sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: dumani

Upload çok kötü yalnız onu söyliyim de. Ben 30K nın üzerinde upload yapamadım asla. 5mbps ye çektiler ama dediğim gibi 30K max upload. Yalnız 10MB yaklaşık 80mbps ile download yapabiliyorum

"30 K dan fazla upload yapamıyorum" konusunda emin misin?

zaten verdiğin speedtest sonuçları minimum 400 K upload yapabildiğini gösteriyor, 3316 kb/s çıkmış. Zaten max. değer 5120 kb/s

bir de speedtestte Türkiye için 2 adet server var istanbul ve eskişehir. ikisinin de ping time ları genelde düşük oluyor, ve sonuçlar da buna bağlı olarak düşük çıkıyor. tam olarak gerçek değerleri yansıtmıyor yani.

• quote:

Orjinalden alıntı: realjackal

Bugün babam söyledi (bizim sitede yöneticidir kendisi)
    Tellcom Quicknet Bursa/Nilüfer/İhsaniye/Manolya Sitesi İle Sözleşme imzalamaya gelmiş.

En Kısa zamanda 5 Mbit ile bağlanacağım galiba

sonunda bursa'ya da geldiler demek. sizin için hayırlı olsun. ben sırameşeler'de müstakil evde oturuyorum sanırım baya beklememiz gerekecek müstakil evlere gelmesi için. yalnız ihsaniye-ataevler-beşevler bölgesi bence tellcomun tam istedigi gibi yerler. önce buralardaki altyapıyı bitireceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linkin_park20 -- 31 Mart 2008; 15:03:00 >
  • dün telefon ettiler, adana'ya da gelmiş. çok hızlı bir şekilde yayılmasını umut ediyorum.
  • ayrıca 5 mbit upload çok çok iyi. eğer daha fazla verirlerse altyapı çöker 100mbit upload verildiğini düşünsenize 10binlerce insana. bence çok çok makul bir seviye 5mbit. en sağlam host firmaları bile 10mbit ile bağlıyor dedicatedları bu bağlantının aylığı 300-400 $ oluyor, ya da 100/1000 mbit havuz bağlantıya 100lerce dedicated bağlıyorlar. yani 5mbitin ne kadar iyi bir değer olduğunu anlayın. 5 mbit upload demek dakikada 40 megabyte veri gönderebileceğiniz anlamına gelir (ortalama olarak) bu da saatte 2.5 GByte'a yakın bir değer yapar. az mı sizce ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: deccal?

dün telefon ettiler, adana'ya da gelmiş. çok hızlı bir şekilde yayılmasını umut ediyorum.

güzel.. ülkemizde herkes işallah bir gün hızlı internet kullanır....
  • quote:

dün telefon ettiler, adana'ya da gelmiş. çok hızlı bir şekilde yayılmasını umut ediyorum.

Ön başvuru yaptıktan sonra mı aradılar ?
  • quote:

ayrıca 5 mbit upload çok çok iyi. eğer daha fazla verirlerse altyapı çöker 100mbit upload verildiğini düşünsenize 10binlerce insana. bence çok çok makul bir seviye 5mbit. en sağlam host firmaları bile 10mbit ile bağlıyor dedicatedları bu bağlantının aylığı 300-400 $ oluyor, ya da 100/1000 mbit havuz bağlantıya 100lerce dedicated bağlıyorlar. yani 5mbitin ne kadar iyi bir değer olduğunu anlayın. 5 mbit upload demek dakikada 40 megabyte veri gönderebileceğiniz anlamına gelir (ortalama olarak) bu da saatte 2.5 GByte'a yakın bir değer yapar. az mı sizce ?

Download 100mbit olduğuna göre oldukça az 5mbit upload. İletim maliyeti aynı fiberde upload ile download'un. Hosting firmalarına gelince, onlar 24/7 bağlantı güvencesi ve diğer servisler sağlarlar. Tellcom ise kullanıcısına sadece internet hizmeti sağlıyor, ve herkes 24/7 kullanmıyor hattını.

Madem 5Mbit upload bu kadar süper, 1/20 oranını korusaydı tellcom, 5Mbit/256kbit bağlantı verirdi.
    10 binlerce insan 100mbit almıyor zaten, ama keşki alabilecek kadar yayılsa Tellcom. 100Mbit Downloadu verince çökmüyor da upload verince neden çöksün, madem data fiberle iletiliyor. Bence tutarlı olmak lazım bağlantılarda. ADSL'de bile 4/1 oranı var yani yuh diyorum hem fiber hem 20/1 down/up oranı.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.