Şimdi Ara

Tellcom'dan QuikNet'le evlere Fiber Optik bağlantı ile 5 Mbit/sn hızında kotasız hizmet aylık 29 Ytl (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.749
Cevap
3
Favori
320.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harika birşey. Görüpte ağzımın sulanması ve umutlanmaktan başka birşey yapamıyoruz. 1 Mbit/sn ADSLi zorla kullanıyoruz. Tellcom'un Superonline'ı da bünyesine katmasının ardından, Tellcom'dan ben 1-2 yıla kadar çok büyük ataklar bekliyorum. Telekom'dan da artık azıcık yüzleri varsa yine aynı süreçte iyileştirme yapmalarını bekliyorum.

Anca bekliyoruz.
  • bursada yokmu yav
  • quote:

Orjinalden alıntı: senfield25

bursada yokmu yav

"Ankara'da Çayyolu, Eryaman ve Yenimahalle,
    İstanbul'da Ataşehir, Bahçeşehir, Çekmeköy ve Kemerburgaz,
    İzmir'de Mavişehir'de hizmet veriyoruz." Web sitesinden alıntı..
  • Bahçeşehir'de haziran sonu başlayacakmış. sabırsızlıkla ben de bekliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhantomX

quote:

Orjinalden alıntı: turksauron

Ping durumu nedir bunun.

Telekom ile hemen hemen aynı, çünkü çıkış Telekom üzerinden yine.

kimisi telekom üzerinde diyor, kimisi değil diyor.bunu kesin olarak belirlemenin bir yolu vardır mutlaka.mesela en basitinden niye tellcom daki birisi yurtdışı bazı sitelere tracert çekip izlenen yola bakmıyor.en azından bir fikir verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skystar1 -- 4 Nisan 2008; 11:08:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: skystar1

quote:

quote:

Ping durumu nedir bunun.

kimisi telekom üzerinde diyor, kimisi değil diyor.bunu kesin olarak belirlemenin bir yolu vardır mutlaka.mesela en basitinden niye tellcom daki birisi yurtdışı bazı sitelere tracert çekip izlenen yola bakmıyor.en azından bir fikir verir.

Tracert çekince direk telekom serveri çıkıyor, o yüzden yazdım zaten. (dsl.ttnet.tr)

• quote:

telekomun şu an size verdiği upload 256 KB tellcom'un size verdiği upload 5 mbit
    telekom değil 4, 8 hatta 16 kat bile arttırsa 5 mbit upload veremiyor ne yazıkki :) sen bi de tutmuş 5 kat arttırmalarından bahsediyorsun... yanlış şeyi kıyaslıyorsun. telekomun download hızı ile tellcomun upload hızını kıyaslamaya çalışıyorsun.. gerçi onlar bile ancak 2030'da dengelenebilir tabi bu kafayla giderse telekom çok zor :))

Ben doğru şeyi kıyaslıyorum. Burada 100Mbit/5Mbit tarifeden bahsediyorum... Bi kere telekom 1mbit upload veriyor en yüksek tarifeye bu bir. İkincisi oran olarak 4:1 ratio veriyor. Telekom hızları 5 kat arttırırsa, (ki VDSL2 ile mutlaka bir 4 kat arttırır), maximum upload hızı Tellcom ile eşitlenir. Telekom'un bakır hatlar üzerinden verdiği ratio 4:1, tellcom'un gıcır gıcır fiberler üzerinden verdiği ratio 20:1. Bu bir çelişki değil mi? Ayrıca 5mbit hızdan memnun olsam da, ilk aldığımda 100mbit down/up verdikleri, sonradan habersiz tarifeyi değiştirdikleri, ve 100mbit download'un yanında 5mbit upload'u komik bulduğum için buraya yazıp duruyorum.

VDSL2 için 30-70Mbit download hızlarından konuşuluyor. 4:1 ratio'yu inşallah korur telekom da, Tellcom da upload hızlarına müdahele etmek zorunda kalır rekabetten. Bastır T. Telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 4 Nisan 2008; 12:37:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ping durumu nedir bunun.

Tracert çekince direk telekom serveri çıkıyor, o yüzden yazdım zaten. (dsl.ttnet.tr)

screenshot olarak buraya post etmen mümkün mü.bizde görsek hangi yolları takip ediyor.almanya dan, abd den bir kaç site için yapman mümkünmü bunu.

• Direk ttnet'i kullanıyor çıkışta, hem de defalarca:
    trace1
    trace2
    trace3

• Ttnet üzerinden olsa da sadece kendine ayrılmış çıkışları kullanıyor olması muhtemel. Çünkü gecikme değerleriniz oldukça düşük ve daha da önemlisi stabil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

quote:

Orjinalden alıntı: KabesTr

quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

İlkönce Parası oLanlar hızLı baGlanıcak En kısa Sürede Tüm Türkiyeye yayıLır inşallah.

çok zor , daha doğru dürüst su, kanalizasyon , elektrik alt yapısı yokken , böyle bir alt yapının tüm Türkiye'de olması çoooook büyük bir hayal gibi, ama gönül ister olmasını

Bu mantıkla yola çıkarsanız ozaman Telekom iyileştirme yapamaz.Sonuçta fiber döşemek için kazmak zorunda.Aynı işi telekom da yapacak zamanı gelince.

Yaa hocam allah aşkına ne zaman olacak bu yıllar oldu türkiyeye internet geleli ceplerini doldurmadılarmı daha telekomda şunu yapacak telekomda bunu yapacak yapsınlar artık yeter artık yıllardır yapıla yapıla en fazla 4 mbit yuh diyorum artık telekoma

• quote:

quote:

telekomun şu an size verdiği upload 256 KB tellcom'un size verdiği upload 5 mbit
    telekom değil 4, 8 hatta 16 kat bile arttırsa 5 mbit upload veremiyor ne yazıkki :) sen bi de tutmuş 5 kat arttırmalarından bahsediyorsun... yanlış şeyi kıyaslıyorsun. telekomun download hızı ile tellcomun upload hızını kıyaslamaya çalışıyorsun.. gerçi onlar bile ancak 2030'da dengelenebilir tabi bu kafayla giderse telekom çok zor :))

Ben doğru şeyi kıyaslıyorum. Burada 100Mbit/5Mbit tarifeden bahsediyorum... Bi kere telekom 1mbit upload veriyor en yüksek tarifeye bu bir. İkincisi oran olarak 4:1 ratio veriyor. Telekom hızları 5 kat arttırırsa, (ki VDSL2 ile mutlaka bir 4 kat arttırır), maximum upload hızı Tellcom ile eşitlenir. Telekom'un bakır hatlar üzerinden verdiği ratio 4:1, tellcom'un gıcır gıcır fiberler üzerinden verdiği ratio 20:1. Bu bir çelişki değil mi? Ayrıca 5mbit hızdan memnun olsam da, ilk aldığımda 100mbit down/up verdikleri, sonradan habersiz tarifeyi değiştirdikleri, ve 100mbit download'un yanında 5mbit upload'u komik bulduğum için buraya yazıp duruyorum.

VDSL2 için 30-70Mbit download hızlarından konuşuluyor. 4:1 ratio'yu inşallah korur telekom da, Tellcom da upload hızlarına müdahele etmek zorunda kalır rekabetten. Bastır T. Telekom

eğer 4 kat hız arttırma yaparlarsa telekom'da en yüksek ödediğin hıza tellcom'da hala en az ücret ödediğin tarifeyle faydalanabilirsin. bunu gözden kaçırma. ayrıca telekom 4 kat arttırsa da yine de tellcomdan epey pahalı olacak. ayrıca telekomun 4 kat hız arttırması da şu durumda imkansız (telekomun bu bakır kablolar ile upload hızını arttırması mümkün değil belki download hızı 3-5 sene içinde 4 kat artar) kısmet :))))

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orjinalden alıntı: dumani

quote:

Bu 5mbit upload olayı çok kötü... Tellcom'dan rica ediyorum eski upload hızları geri gelsin artık.

Kurumsal başvuru yapmak gerekiyormuş 100/100 için. fiyatları hakkında kimsenin bilgisi yok sanırım

ben sordum
    7000 ytl aylık.

Demek kurumsal müşteriye bu fiyattan satmak için 100/100 verdikleri quiknetin hızını U dönüşüyle indirmişler. Neyse kurumsal müşteri bizi ilgilendirmez pek. Uploadların artması için artık anca T.Telekom'un hızları arttırması lazım, gerçi 4 kat arttırsa bile artık Tellcom arttırmaz. Onu da düşünerek 5 yapmışlar heralde hızı. Anca 8 kat bir upload artışı dengeleri değiştirir, Tellcom'u harekete geçirir

tam olaylar öyle değil
    şimdi tellcomda kurumsal 7000 ytl olan bağlantı aslında tellcomun %100 altyapısıyla çalışmıyor.
    Telekomun Pop noktaları var. Pop noktaları üzerinden bağlantı sağlanıyor oradan tellcoma ulaştığından pahalı oluyor.

Birde 100/100 mbit bağlantı özel bir bağlantı yani hızınız garanti oluyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: emre d.

quote:

quote:

eğer 4 kat hız arttırma yaparlarsa telekom'da en yüksek ödediğin hıza tellcom'da hala en az ücret ödediğin tarifeyle faydalanabilirsin. bunu gözden kaçırma. ayrıca telekom 4 kat arttırsa da yine de tellcomdan epey pahalı olacak. ayrıca telekomun 4 kat hız arttırması da şu durumda imkansız (telekomun bu bakır kablolar ile upload hızını arttırması mümkün değil belki download hızı 3-5 sene içinde 4 kat artar) kısmet :))))

VDSL2 sisteminde upload ile download'u simetrik tutmaları (1:1) gayet mümkün, hem de mevcut bakır kablolarla.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Very_High_Speed_Digital_Subscriber_Line_2

Sonuçta T.Telekom'un hızları attırması herkes için hayırlı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 4 Nisan 2008; 16:01:15 >

• quote:

Direk ttnet'i kullanıyor çıkışta, hem de defalarca:
    trace1
    trace2
    trace3

evet yurtdışına aynı noktalar üzerinden ulaştığı anlaşılıyor buradan.ama senin ping değerlerin çok daha düşük

• quote:

quote:

Direk ttnet'i kullanıyor çıkışta, hem de defalarca:
    trace1
    trace2
    trace3

evet yurtdışına aynı noktalar üzerinden ulaştığı anlaşılıyor buradan.ama senin ping değerlerin çok daha düşük

Şu an tristam'ın da söylediği gibi, Quiknet'e ayrı bir çıkış tahsis edilmiş olabilir T.Telekom'dan. Tabi Quiknet müşterisi artınca, hatlara yoğunluk artıcak ve ping değerleri muhtemelen artacaktır. Şu an aşırı sayıda müşterisi olduğunu sanmıyorum QuikNet'in açıkça, o yüzden hatlar oldukça rahat.

Bunun dışında doğrudan apartman çıkışında fiberle datanın gitmesinin de bir artısı vardır, sonuçta T.Telekom-Tellcom-QuikNet bağlantısı direk fiberle yapıldığını düşünürsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 4 Nisan 2008; 16:24:41 >

• Bizimde yan apartmana gelmiş.Bizim binayada 1 hafta içinde gelir.Ancak şöyle bir ayrıntı var bu kampanya 12 ay süresince geçerli.Ondan sonra fiyatları artırırlar mı bilinmez.O yüzden güvenemiyorum.
    Ayrınca şu anda 1mb sınırlı kullanıyorum.Ne dersiniz geçsemmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobest -- 4 Nisan 2008; 18:20:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@rvellous

Bizimde yan apartmana gelmiş.Bizim binayada 1 hafta içinde gelir.Ancak şöyle bir ayrıntı var bu kampanya 12 ay süresince geçerli.Ondan sonra fiyatları artırırlar mı bilinmez.O yüzden güvenemiyorum.
    Ayrınca şu anda 1mb sınırlı kullanıyorum.Ne dersiniz geçsemmi

Fiyatlar 1 yıl boyunca geçerli, arttırırlarsa iptal edersin aradaki farkı ödersin sadece 1 yıllık. Bence fiyatları arttırmazlar, çünkü müşteri çekmeleri lazım.
  • sözleşmen bitene kadar fiyat değişmez, hangi fiyattan imzaladıysan onu ödersin. sözleşmen bitince de hiç bi ücret ödemeden istersen iptal et koçum seni tutan mı var
  • quote:

Orjinalden alıntı: basturkemin

quote:

Orjinalden alıntı: senfield25

bursada yokmu yav

"Ankara'da Çayyolu, Eryaman ve Yenimahalle,
    İstanbul'da Ataşehir, Bahçeşehir, Çekmeköy ve Kemerburgaz,
    İzmir'de Mavişehir'de hizmet veriyoruz." Web sitesinden alıntı..

20 yıl sürer herhalde bursaya gelmesi
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.