Şimdi Ara

Televizyon ses hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
18.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, televizyonda dizi izlerken dedem bazı konuşmaları anlamıyor, çünkü müzik sesi konuşma seslerinden epeyce yüksek geliyor. Ya sesi çok açmak zorunda kalıyor ya da kulaklık ile dinliyor. Bu sesi ayarlamanın yolu nedir? Ekolayzır falan ne gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

• icmbdrm İ kullanıcısına yanıt
    müzik sesi derken,,, müziğin konuşma frekanslarımı çok yani orta sesler,, konuşmada orta sese girer.
    yada bass ve tizz (dıp tıs dıp tıs,, güb güb güb tıs tıs tıss) seslerimi fazla.. belirtirseniz yardımcı olurum.
    yani biri batery çalar (dıptıss),, diğeri gitar çalar (orta ses).. konuşmada orta ses... batery sesindeki yoğunluğu ekolazerdan (bass ve tizz sesini kısarak azaltabilirsiniz,, orta sesler ön plana çıkar.. ama gitarın sesi ortasese girdiğinden, bunun seviyesini kıstığınızda, konuşma seside kısılmış olur.
    açık anlatmaya çalıştım, saygılar.
  • Yok Müziğin değil mesela dizide oyuncular Konuşurken arkadan bir müzik çalar ya? O müzik fazla geliyor ama Oyuncuların konuşmaları düşük ve boğuk geliyor anlaşılmıyor. Bunu dengelemenin yolu var mıdır? Neler gerekli? Yani stereo amfi ekolayzır ne lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icmbdrm

Merhaba, televizyonda dizi izlerken dedem bazı konuşmaları anlamıyor, çünkü müzik sesi konuşma seslerinden epeyce yüksek geliyor. Ya sesi çok açmak zorunda kalıyor ya da kulaklık ile dinliyor. Bu sesi ayarlamanın yolu nedir? Ekolayzır falan ne gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

tvnin markasi nedir, cok eski degil ise ses ayarlari bolumunu kurcala net ses gibi bir secenek olmasi lazim. ya da receiver var ise onun menusunden bak ses ayarlarina.

• icmbdrm İ kullanıcısına yanıt
    tv ses ayarlarinda,, surround-yapay stereo-avl-dolby-SRS gibi ses ozellikleri varsa kapatin...
    ekolayzer ayarini Flat- düz yapin..
    tv ses ayarlari menu ayarlarini resim atin,, ordan duzenleriz

• Samsung un 4k ki bir modeli ama tam adını bilmiyorum, ayarlarda oto ses ayarı yazan yer kapalıymış normal Yapınca konuşma sesi Yükseldi, bakalım şimdi nasıl olacak. Cevaplarınız için teşekkür ederim. eğer dedem gene bazı konuşmaları duyamazsa başka çare bakarız artık, hayırlı günler.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

Ben de netflixten film izleyeyim diyorum ama arkada müzik olmamasına rağmen konuşma sesleri çok düşük geliyor ama diğer sesler normal. Bunun nedeni nedir ?

Televizyon markası LG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KokceliMehmet -- 14 Eylül 2021; 19:7:25 >
  • KokceliMehmet kullanıcısına yanıt

ekolayzer ayari varsa, 5 haneli ise ortadaki 1 khz asagi seviyede olabilir. veya V seklinde ise orta sesler dusuk olur

• Bu ekolayzır ayarlarından hangisini kapatıp açmalıyız böyle yaptım ama ses 40 a geldi anca ses duyuyoruz :)

Televizyon ses hakkında

• aluc21 A kullanıcısına yanıt

1khz insan sesi orta sestir, o dipte, orta sesler düşer. sıfırla ya basınız.

ses az ise başka sıkıntı var.

bu ayar 1khz nin sol taraf bas,, sağ taraf tizz ,, full yapmışsınız, seside erken bozar, max vurup

• Baslarin hepsini kistim tizlerin hepsini açtım

• aluc21 A kullanıcısına yanıt

ince fazla ses gelir, kısık seste dolgun ses çıkmaz, sadece seste bass olmadığı icin, ses 55 yerine 70 te bozar.

-2, -2, +1, +2, +1 olarak deneyin,

gelişmis ayarlarda bazı şeyler sese efekt katmak icin sesi kısabiliyor veya dağıtıp inceltip net duyulmasını engelleyebiliyor.

Balans R L sağ sol yapıyormu ? ,, ortada durmalı, iki hoparlör çalışmalı, yoksa ses %60 düşer

• 2023 yılından selamlar. Konuyu oluşturan kişinin hâlinden çok iyi anlıyorum. Eski 1080p Samsung televizyonumun sesi çok güzeldi. Daha büyük yeni Curved 4K Samsung televizyon aldım lakin konu sahibinin dediği gibi insan sesi arka planda kalıp ortam sesi çok fazla çıkıyor. Yani insanı değil diğer gürültülü ortamı dinliyoruz. İnsanın sesini duymak için sesi açtığımızda arka plan gürültüsü yüzünden kısıyoruz bu sefer de insan sesini hiç duymuyoruz. Ses ayarlarından ne yaptıysam olmadı. Ses modlarının 3 ünü denedim olmadı, oto ses ayar fayda etmedi, ekolazyer desen onun ayarlarını bilmiyorum vallahi soğudum televizyondan.

Televizyon ses hakkında

• Nurullah68300 kullanıcısına yanıt
    Bir çözüm bula bilidinizmi bu durumu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nurullah68300 kullanıcısına yanıt
    1 khz en yuksekte olmak uzere sagda kalan bantlari yukseltin dialog kuvvetlendiriciyi acin surroundu kapatin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Benim televizyonda music, cinema, voice diye modlar; voice seçince orta sesler baskın hale geliyor.

Ben auto da kullanıyorum ama yardımcı olması açısından paylaşayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 2 Eylül 2023; 14:24:0 >
  • Ekolayzırı ses dalgası gibi düşünün. Ters U şeklinde yaparsanız konuşma sesleri artacaktır.
    7 band eko: 0 1 2 3 2 1 0 gibi
    Gerekirse -2 -1 2 3 2 -1-2 gibi edersiniz.
    İnsan sesi orta EQdur. Zamanında müzik yapımı ile uğraştığım için sorabilirsiniz de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.