Şimdi Ara

TELEVİZYON KAYNAKLI KASMA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eskiden ps3'üm vardı gta 5'de filan kasardı. Hadi derdim eski makina kasar. Şimdi yeni nesil konsol aldığım halde 1080p'de aynı kasma oluyor.Mesela Gta 5'de şehirde trafik halinde biraz hızlandığım an fps'nin cidden düştüğünü hissediyorum bf 4 de
    3 lü 4 lü çatışma olduğunda fps'nin 15-20 lerde gezindiğini çok net belli oluyor.Ben PC' gamer'ıyım normalde bu yüzden alışığım 120-150 fps'lere çok rahatsız ediyor. Televizyon samsung led smart tv bunun bütün ayarlarıyla oynadım oyun moduna falan'da getirdim yok değişmiyor? Ne yapmalıyım

• up
  • Kasma değilde gecikme oluyordu bendede arçelik veya beko ve buna benzer alt marka tv var ise onlarda böyle bir sorun var.Ben mönitör almıştım anında tepki veriyor.Eğer böyle bir sorununuz var ise 1-2 ms özellikli monitör veya tv seçin.Tv de daha sonra lg almıştım ondada mönitör gibi sorun yoktu.Tabi yinede monitör kadar anında tepki vermiyor ancak eski tv de gta da koşarken sanki karakter oyundan ayrılıyormuş gibi oluyordu lg tvimde böyle bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyon sadece ps4'ün sağladığı görüntüyü sana iletmeye yarar o yüzden tv den kaynaklı bir kasma sorunu olmaz.

Problem ya ps4'tedir. Yada gözün pc deki o yüksek fpslere alıştığı için ps4 teki fps oranı sana çok düşük geliyordur.
  • Televizyonun görüntü ayarını oyun moduna çek,daha sonra kendin manuel olarak istediğin görüntü ayarlarını ayarla. Televizyonu oyun moduna almak arka planda gereksiz çalışan uygulamaları kapatır ve televizyonun wireless internet hizmetini askıya alır. Böylelikle televizyon kaynaklı kasmalar ortadan kalkar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.