Şimdi Ara

Telefunken TLF 250-350 navigasyon cihazları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.400
Cevap
24
Favori
317.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceyarar

Merhabalar, uzun zamandır takip ediyorum, üye olmak bugüne kısmetmiş.

Yakın zamanda Hepsiburada.com'dan Telefunken TLF 250 modelini satın aldım ve kendim almadan önce etrafta hiç bilgi olmamasından dolayı biraz piyango gibi oldu, o yüzden biraz bilgi vermek istedim.

Alet 350 modeli ile tamamen aynı özelliklerde, sadece kasaları değişik. Zaten Alibaba'dan bakarsanız bizde satılan Tomtom ve Garmin gibi markalar hariç hepsinin Çin'deki üreticilerin modellerine değişik konfgürasyonlarda verilen siparişlerden ibaret olduğu bir gerçek.

Aletin üzerinde marka olarak Telefunken yazmakla birlikte cihazın arkasındaki isim Sinbo, marka Telefunken Licenses GmbH şirketinden kiralanarak kullanılmakta. Açıkçası beni Sinbo olması rahatlatı zira Şikayetvar sitesindeki şikayetlere cevap verme oranlarından da görüleceği müşteri hizmeti güçlü bir firma. 7 iş gününde yenisi ile değiştirme gibi vaadleri var, gerek kalmayacağını umuyorum.

Cihaz oldukça yeni, henüz naviextras sitesinde kayıtlı görünmüyor ancak üzerinde son güncel Başarsoft haritası yüklü ve ömür boyu ücretsiz harta güncelleme vaadi ile satılmakta. Yazılım olarak Primo 1.1 kullanmakta.

Aletin özellikleri yukarıda detaylı şekilde verilmiş ama gerçekten kağıt üzerindeki özelliklerden bir şeye karar vermek hataya neden oluyor çoğu zaman. Dolayısıyla kullanıma yönelik bir iki detay verek gerekirse:

1) Cihazın açılış ve kapanışı, uydu bulma ve bağlantıyı sürdürmede çok hızlı. Alternatif rota hesaplamak gibi işlemler yarım saniye kadar almıyor diyebilirim. Navigasyon özellikleri Başarsoft haritası ve Igo Primo kullanan her alet ile aynı.
    2) Ekran netlik ve parlaklık açısından elektronik marketlerde bol bol kurcaladığım modellerin çoğundan daha iyi ancak Garmin gördüğüm en güzel kontrastlı ekranlara sahipti, bu o kadar değil. Işık sensörü yok ama açıkçası benim için gerek de yok, her laptopumda senelerdir bulunur, hep kapatırım. Güneş altında parlamadan okunur bir şekilde kalmayı başarıyor.
    3) Kutunun içersinden düzgün bir Türkçe ile çevrilmiş, kuşe kağıda basılı güzel bir kullanım kılavuzu çıkmakta.
    4) Dokunmatik ekranın tepkileri gayet güzel, kalemi de takıp çıkarması kolay bir yerde.
    5) Bluetooth özelliği düzgün çalışmakta ancak klasik olarak ses karşıya biraz derinden gidiyor. Bir de telefon rehberi aktarma özelliği yok. Açıkçası bu özelliğin benim için bir önemi de yok zira olsa da rehberimi çalınma ihtimali yüksek bir alete yüklemezdim.
    6) Üzerindeki 1200 mAh pil aleti sürekli kurcalayarak 3,5 saatin üzerinde çalıştırmaya yetiyor.

Umarım seçim aşamasında olup bu modelleri düşünen varsa yardımcı olabilmişimdir.

Selamlar,

Ç

ekran çözünürlüğü 640x480 pixel mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Çözünürlük 480 - 272.

350 ve 250 arasında teknik olarak hiç bir fark yok... Tek fark dış görünümde...

quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Arkadaşlar cihazı bugün kampanya ile Vatan'dan 224 TL'ye (Word card 5 taksit) aldım..

cihaz beklediğimden iyi çıktı.. bilmeyenler için nette rayıpta bulamayanlar için (ben çünki hiç bilgi bulamadım cihazla ilgili) aşağıda bazı bilgiler yazayım.. merak eden olursa da ayrıca cevaplarım..

1-İşlemci Sirf Atlas V 533mhz
    2-128 ram
    3-1200 mAh batarya
    4-İgo primo (sınırsız güncelleme)
    5-DAhili 4 gb hafıza..
    5-16 gd kadar kart desteği (sd mmc)
    6-Windows CE net 6.0
    7-Bluetoth, video, mp3, fm tranm.

şimdilik bunlar :)

cihazının çözünürlüğü kaçtır?
    250 ile 350 arasında ne fark var onu merak ettim

eminmisin bu değer olduğuna tel ile aradım 640x480 pixel dediler ikisi için de
    tek fark 350 ekran şekli kare gibi 250 ekranı ise dikdörtgen

• Umarım dediğiniz gibi 640 - 480 dir.

İlk başta bende öyle biliyordum... Bimeks'in internet sayfasında da böyle yazıyor... Cihaz elimde olmadığı için çok net bir şey söyleyemiyorum...

Fakat 444 66 86 dan doğrusunu öğrenebilirsiniz...

quote:

quote:

Çözünürlük 480 - 272.

350 ve 250 arasında teknik olarak hiç bir fark yok... Tek fark dış görünümde...

quote:

quote:

Arkadaşlar cihazı bugün kampanya ile Vatan'dan 224 TL'ye (Word card 5 taksit) aldım..

cihaz beklediğimden iyi çıktı.. bilmeyenler için nette rayıpta bulamayanlar için (ben çünki hiç bilgi bulamadım cihazla ilgili) aşağıda bazı bilgiler yazayım.. merak eden olursa da ayrıca cevaplarım..

1-İşlemci Sirf Atlas V 533mhz
    2-128 ram
    3-1200 mAh batarya
    4-İgo primo (sınırsız güncelleme)
    5-DAhili 4 gb hafıza..
    5-16 gd kadar kart desteği (sd mmc)
    6-Windows CE net 6.0
    7-Bluetoth, video, mp3, fm tranm.

şimdilik bunlar :)

cihazının çözünürlüğü kaçtır?
    250 ile 350 arasında ne fark var onu merak ettim

eminmisin bu değer olduğuna tel ile aradım 640x480 pixel dediler ikisi için de
    tek fark 350 ekran şekli kare gibi 250 ekranı ise dikdörtgen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 20 Nisan 2011; 11:33:29 >

• üstat bir de navigasyon çalışırken eş zamanlı mp3 dinleyebiliyormuyuz telefunkende?
  • Henüz cihaz elime geçmediği için bu sorunuzu yanıtlayamayacağım... Bütün özelliklerini ayrıntılı olarak test edebilmek için cihazı dört gözle bekliyorum...

Ancak kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır...

quote:

üstat bir de navigasyon çalışırken eş zamanlı mp3 dinleyebiliyormuyuz telefunkende?
  • quote:

Henüz cihaz elime geçmediği için bu sorunuzu yanıtlayamayacağım... Bütün özelliklerini ayrıntılı olarak test edebilmek için cihazı dört gözle bekliyorum...

Ancak kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır...

quote:

üstat bir de navigasyon çalışırken eş zamanlı mp3 dinleyebiliyormuyuz telefunkende?

eyvallah sağol.
  • com girişi var alette ?
    evet navigasyon açıken daha önceden çalıştırdığınız mp 3 müzikleri dinleyebiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 20 Nisan 2011; 12:54:16 >
  • TELEFUNKEN TLF 350 ve 250 5” GPS NAVİGASYON CİHAZI

• Anti-Glare Ekran Özelliği (Güneş ışığını kırar)
    • 5,0" Ekran
    • Sırf Atlas V İşlemci
    • 128 Mb DDR2 Ram
    • 4 Gb Dahili Bellek
    • Bluetooth Mevcut
    • FM Transmitter mevcut
    • MP3,MP4 Tüm formatları Destekler
    • Video Girişi var
    • I-GO Primo Yazılımı (versiyon 1.1)
    • Başarsoft Harita
    • Ücretsiz Harita Güncelleme
    • 5.0 inch TFT LCD Dokunmatik Panel
    • Şık ve çok ince tasarım
    • İşlemci: SiRF Atlas V, çift-çekirdekli ARM11 533MHz
    • Windows CE Net 6.0 Core (çekirdek) sürüm işletim sistemi
    • Dahili anten
    • 16 GB a kadar, SDHC i destekleyen Mikro SD (TF) kart yuvası
    • USB 2.0 yuva
    • Dahili FM Aktarıcı
    • Bluetooth özelliği
    • Seçeneğe bağlı (Türkçe ve İngilizce) sesli yönlendirme
    • Turn by turn yönlendirme (Seçilen güzergaha göre, sesli veya görsel olarak sapış noktalarının bildirilmesi)
    • Gece sürüşü ve yürüyüş konumu
    • Müzik dinleyebilme (MP3 AAC M4A AMR AWB WMA OGG MID dosyalarını destekler)
    • Video izleme (ASF MP4 3GP WMV AVI dosyalarını destekler)
    • E-kitap özelliği: TXT dosyalarını destekler
    • Fotoğraf özelliği: JPEG, BMP, PNG, GIF dosyalarını destekler
    • Ekran Dil Seçeneği: Türkçe ve İngilizce dâhil 22 dili destekler
    • Yüksek kaliteli dahili stereo hoparlör
    • 3,5 mm Stereo fiş girişi
    • Haritada bina ve arazileri üç boyutlu olarak (3D) gösterir
    • Yol uyarılarını sesli olarak bildirir
    • Yol bilgisayarı: Aracın anlık hızını, varış noktasına mesafeyi ve kalan süreyi ekranda gösterir
    • Ek olarak, ortalama ve azami hızı da gösterir
    • Varış yerine göre, paralı otoyollar, ücretsiz yollar veya feribot gibi çeşitli alternatifler de dahil farklı güzergahlar planlanabilir. (Alternatif olarak; ucuz/kısa/hızlı/kolay gibi planlama seçenekleri bulunmaktadır)
    • Belirlenen güzergâhtan çıkıp yanlış yola girildiğinde, otomatik olarak yeni güzergâh belirleme
    • Standart araç seçeneğine ek olarak, motosiklet / bisiklet ve yaya seçenekleri bulunmaktadır
    • İçinde bulunulan anı, GPS koordinatlarını ve yüksekliği gösterir
    • Dahili 1200mAh Li-polimer pil
    • Bellek: DDR 128MB, 4GB flash

• Çözünürlük 480 - 272, yanlışlık olmasın. Kasalar arasındaki farklar hariç bir fark yok. 350 daha köşeli, 250 daha yuvarlak hatlı.
  • Vatan şu benim cihazı bir gönderse... O zaman göreceğiz bütün ayrıntıları...

quote:

Orijinalden alıntı: ceyarar

Çözünürlük 480 - 272, yanlışlık olmasın. Kasalar arasındaki farklar hariç bir fark yok. 350 daha köşeli, 250 daha yuvarlak hatlı.
  • Kaç gün oldu siz cihazı isteyeli hâlâ gelmedimi??
  • Maalesef gelmedi...

Geçen hafta Cuma günü sipariş verdim... İnternet sayfasında halen "Siparişiniz Hazırlanıyor" ibaresi var...

Vatan'ın müşteri hizmetlerini aradım... Verdikleri cevap; kampanya nedeniyle yoğunluk olduğu şeklinde...

Galiba internet üzerinden gelen bütün siparişleri 1 kişi paketleyip kargoya veriyor...

Yoksa başka türlü nasıl bir yoğunluk olabilir ki...

EK: Vatan Bilgisayarın sözleşmesindeki kargo maddesi şöyle:

KARGO:
    Siparişiniz maksimum 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra iptal edilmesini talep etmeniz durumunda, aşağıda belirtilen iade koşulları prosedürü uygulanacaktır.

5000 TL ve üzeri alış verişlerinizde Ücretsiz Kargo fırsatından yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapmış olduğunuz ödemelerde, güvenliğiniz açısından ürünler sadece kredi kart sahibine kredi kartını ve kimliğini göstermesi şartı ile teslim edilmektedir.

Siparişiniz kampanya dönemlerinde 10 gün içinde kargoya teslim edilir ve kampanyalı siparişlerin kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.

Sipariş edilen ürünün ebat ve ağırlığına bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte, ortalama kargo bedeli paket başına 10 TL’dir.

Bunu açık açık duyurmuyorlar... Sadece itiraz edip şikayette bulununca sözleşmeyi okuyun diyorlar...

quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Kaç gün oldu siz cihazı isteyeli hâlâ gelmedimi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 21 Nisan 2011; 8:46:04 >

• Bende bir internet sitesindenhttp://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=TLF-GPS250 250 modelini aldım.Vatan bilgisayarda ve bimekste incelediğim 243,250 ve 350 modelleri arasında daha önce bazı arkadaşlarında belirrtiği üzere sadece kasa farklılığı bulunmakta.Sadece 243 modeli 4,3 inc ekrana sahip ve bluetooth özelliği bu modelde yok.Ama ben 250 modelinin kasa görünümünü dah çok beğendim ve aldım.Daha sonra ürünün müşteri hizmetleri numarasından Emre beyle ürün hakkında kısa bir sohbetimiz oldu.Öncelikle üründe en son igo primo 1.1 yazılımının olduğu ve yazılımın bütün özelliklerinin lisanslarıyla ürüne konduğunu söyledi.Örneğin 3D kavşak görünümü özelliği bildiğim kadarıyla NAvitech Qx serisinde bile açık değilken cihazda bu özellik açık,ayrıca TMC trafik yoğunluk özelliğinin hem yazılımsal hemde donanımsal olarak cihazda hazır olduğunu hatta google earht yada benzeri sitelerden indirilen gps fotolarının cihaza konup FOTO GPS olarakta cihazın çalıştırılabilineceğini söyledi.Garanti yada teknik servis ihtiyacı olduğu zaman ise cihazın evden yurtiçi kargo tarafından alınıp ücretsiz kargoyla tamir yada bakımının yapılıp yine aynı şekilde eve yollanacığını ve müşteriye herhangi bir külfetin verilmeyeceğini söyledi.Bu arada cihazın ekranının diğer cihazların ekranlarına nazaran anti glare özelliği ile kesinlikle farklı olduğunu da belirtti.Henüz cihaz elime geçmedi ancak adlarını söylediğim mağazalarda incelediğim kadarıyla her iki kasadaki üründe oldukça iyi göründü gözüme ve siparişimi verdim.Elime geçtiği zaman dikkatimi çeken + ve - özelliklerini dilim döndüğünce buraya yazarım.Son olarak tavsiye edilecek bir cihaz olduğunuda belirtmeliyim.NOT: cihazı aldıktan sonra şu sitededehttp://www.shoppingtv.com/1-G.558.05-119504-oto-aksesuarlari-telefunken-250-gps-bluetooth--5---navigasyon-cihazi.aspx en uygun fiyatla satıldığını farkettim almayı düşünen veya karar veren arkadaşlara bu sitelerin en ucuz 2 site olduğunuda belirteyim.

• quote:

hatta google earht yada benzeri sitelerden indirilen gps fotolarının cihaza konup FOTO GPS olarakta cihazın çalıştırılabilineceğini söyledi.

Bu tüm primo kullanan cihazlarda var zaten,telefunken'e ait bir özellik değil..Bunu donanımdan yapabilen cihazda var..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bu gün bir arkadaş piranha infiniti hd 5'' getirdi bayağı karıştırdık sonunda bana dediki değişelim tabi film atamadık taktığımız sdhc kartı göstermedi naviextrastolbox aleti görmedi veya gösteremedik kurcalarken dondu reset ettik tabi bunlar bizim yanlış kullanımımızdan olabilir.düz mikrosd alacak yarın biraz daha uğraşacağız .tabi ben değiştirmeye yanaşmadım.bu sıkıntıları aldığım cihazda tlf gps 350 hiç yaşamadığımıda belirt mek isterim çözünürlükte yan yana koyup dikkat ettiğinde fark ediyor haliyle ama bi başka arkadaş anlamadı fark etmedi çerçevesinin açık renk olmasıda bana biraz garip geldi arasında sadece ikonlar değişik aynı hemen hemen menüler dahili bellek 2gb eksik bence desdeklediği miktar max 4 gb oysa tlf 350 16gb a kadar destekliyor.benim yorumlarım böyle iyiki telefunken almışım
  • çok seyehat etmediğim halde aldım . şimdilik bildiğim adres ve güzergahlarda test amaçlı kullandım .
    bir de divx altyazılarını gösterebilse mükemmel bir oyuncak olacakmış .
  • Geçen hafta internet üzerinden sipariş ettiğim TLF 350 Vatan Bilgisayarın stoklarında tükenmiş...

Şansa bak...

1 hafta bekle ondan sonrada tükensin...

Acaba Vatan'ın elindeki stok mu yetersizdi (yani açığa satış yaptı) yoksa talep mi çok fazla?
  • @dammak

neden direk gidip mağazadan almadınız?
  • % 25 indirimli 210 TL tutan bir kampanya vardı... O yüzden Vatanın internet satışını tercih etmiştim...

Ama şimdi kendi kendime keşke doğrudan mağazadan alsaymışım diyorum...

quote:

@dammak

neden direk gidip mağazadan almadınız?
  • bu iki sitede gerçi 250 var ama zaten kasalar haricinde aynılar eğer düşünürseniz buhttp://teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=TLF-GPS250&view=1 vehttp://www.shoppingtv.com/1-G.558.05-119504-oto-aksesuarlari-telefunken-250-gps-bluetooth--5---navigasyon-cihazi.aspx sitede ürünler hala satışta ve fiyatları en uygun googleda ürünlerin adını yazıp en az 10-15 sayfa tek tek bakıp en düşük fiyata satan bu siteyi buldum.ben ilk siteden aldım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.