Şimdi Ara

Telefunken TLF 250-350 navigasyon cihazları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.400
Cevap
24
Favori
317.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef ülkemizde buna benzeyen durumlar sıradan durumlar haline geldi... Resmen rezalet...

Aslında suçun yarısı da bizde... Bu türden ayıplı malları kesinlikle iade etmek gerekirken, bazen tembellikten bazen çekingenlikten bazende iş bilmemezlikten sineye çekerek bu türden satıcılara cesaret veriyoruz...

Gidin cihazı yenisiyle değiştirin...

quote:

Orijinalden alıntı: lebu

vatanbilgisayar ın kampanyasına koşarak gittim , telefunken tlf 350 navi için. ancak bu fiyatı sadece internet alışverişinde geçerli dediler, mağazdan çıkıp internet siparişi vermek istemedim , açılmamış bir kutu verin , farkını neyse alıp gidelim dedim. 210 yerine 237 verdim.

eve geldiğimde şok oldum , kutuda herhangi bir bant vs yok, aparatlar gelişigüzel torbalanmış ve dokunma kalemi yerinde yok. muhtemelen teşhir ürünü yada iadeyi verdiler bana. internet alışverişinde korktuğum da buydu ama . kaderden kaçış yok.

bugün iade yada değişim için gideceğim..

• 210 tl ye bu özellikteki bir navigasyon cihazı cazip gibi görünüyor. ben de bir navigasyon cihazı almayı düşünüyorum. ürünü alan, kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi.
    özellikle çözünürlüğü ve malzeme kalitesi konusunda.
  • Doğrusunu isterseniz bende çok zor beğenen insanlardanım ve o nedenle de her türlü alışveriş kararında ciddi sıkıntılar yaşarım...

Fakat bu cihazı Bimeks'te yakından inceleme şansım oldu... Kullanılan malzemenin diğer yerli cihazlarla karşılaştırıldığında oldukça kaliteli olduğunu söyleyebilirim... Hatta TELEFUNKEN markasından dolayı bir Alman malı havasının bile var olduğunu söyleyebilirim...

Çözünürlüğe gelince...

Navitech QX serisi 480 - 272 iken, bu değerler Telefunken'de 640 - 480... Bence oldukça iyi...

Diğer özelliklerini cihaz elime geçince sizlerle paylaşacağım...

Ancak şu kadarını söyleyeyim, 210 TL'ye bu cihaz bedava... Diğerlerine fazladan 60 - 70 TL ödemenin hiç bir anlamı yok... Kaçırmayın derim...

Orijinalden alıntı: neway

210 tl ye bu özellikteki bir navigasyon cihazı cazip gibi görünüyor. ben de bir navigasyon cihazı almayı düşünüyorum. ürünü alan, kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 17 Nisan 2011; 1:33:58 >

• değerli dammak ilginize ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.
    TLF 350 yi almayı düşünüyorum. her ne kadar hakkında fazla yorum bulamasam da, internette fazla yer almasa da bana görede çözünürlük ve malzeme kalitesiyle bu fiyata çok uygun. cihazı görmedim. özellikleri gayet iyi dahili hafızasının da 4gb olması bir artı herhalde dokunma hassasiyeti, ses kalitesi de tatminkardır.
  • Görüşlerinize aynen katılıyorum...

Ben internet üzerinden Vatan Bilgisayara siparişi verdim... Şimdi kargoyu bekliyorum...

Gelir gelmezde izlenimlerimi yazacağım...

Cihaz yeni olduğu ve üstelik reklamı da yapılmadığı için pek fazla tanıyanı yok...

Ancak kullanıcı ve yorum sayısı artıkça tanınırlığı da artacaktır...

quote:

değerli dammak ilginize ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.
    TLF 350 yi almayı düşünüyorum. her ne kadar hakkında fazla yorum bulamasam da, internette fazla yer almasa da bana görede çözünürlük ve malzeme kalitesiyle bu fiyata çok uygun. cihazı görmedim. özellikleri gayet iyi dahili hafızasının da 4gb olması bir artı herhalde dokunma hassasiyeti, ses kalitesi de tatminkardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 18 Nisan 2011; 8:13:29 >

• alan arkadaşlara hayırlı olsun 210 tl lik cihaz sabah 258 TL olmuştu. şimdi kampanya 237 TL yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neway -- 18 Nisan 2011; 10:14:42 >
  • 210 TL çok uygundu...

237 TL'de çok kötü sayılmaz... Halen alınabilir...

quote:

alan arkadaşlara hayırlı olsun 210 tl lik cihaz sabah 258 TL olmuştu. şimdi kampanya 237 TL yapmışlar.
  • vatan bilgisayarda , müşteri hizmetleri şefiyle biraz gerilim sonrası , satış elemanının da " bu cihazda sorun var , ekranı sallanıyor " yorumu sonrası , telefunken tlf 350 navigasyon cihazını yenisi ile değiştirdim .

gerilim neden çıktı derseniz : elemanlar aralarında kısık sesle konuşarak , bana bilgi vermeden birşeyle yapma çabasındaydı , şefe de gidip konuştular. değişim talebine net yanıt vermeden bakalım edelim teknik servise danışalım gibi tavır takındılar. başka cihazdan kalem çıkarıp buna konulmasını istemedim tabiki . cihazın iade ürün olduğundan şüphelendiğimi belirttim. şiddetli tepki verip " belki kalemi siz kaybettiniz" gibi imada bulundular. neyse sonuçta ekran da sallanıyor tespiti ile uzatmadılar fazla , değiştirdiler..

anafikir: tüketici hakları satıcıya güvenle değil mücadele ile alınıyormuş..

bu defa mağaza içinde tüm aksesuarları ve fiziksel muayenesini detaylı yaparak aldım .
    cihazın menülerinin kullanımı biraz karışık geldi , ses ve görüntü parlaklığı her menüde basitçe ayarlanamıyor , yola çıkmadan önce bunu planlayıp baştan en uygun seviyeye getirmekte fayda var .

ev içinde uydu bulmakta zorlanıyor , ev katta ve yola cepheli , belki alıcısı biraz zayıftır , alıcı gücü ile ilgili bir değer göremedim .
    av-in girişinden kamera bağlanabileceği söyleniyor, denemedim , uygun fişi olan kamera bulmak lazım . 2,5 mm jack gibi duruyor..

mediaplayer özelliği iyi , bazı formatları oynatmamasına karşılık yüksek çözünürlüklü avileri rahat oynatıyor.

usb kablosu üzerinden bilgisayardan şarj olabiliyor

hoparlörü mono gibi, arka yüzde 1 adet görülüyor.

sesli yönlendirme detaylı ( hafifçe sağa dön , keskince sola dönmeye hazırlan vs..) ancak bazı cümlelerde sanki harf eksikliği var . yutarak konuşuyor bayan :)

• Alet elime şimdi geçti ve aletin çözünürlüğü 480 - 272.
    Ekran konusunda hayal kırıklığına uğrasam da fıyatına göre iyi bir alet.

Orijinalden alıntı: dammak

Doğrusunu isterseniz bende çok zor beğenen insanlardanım ve o nedenle de her türlü alışveriş kararında ciddi sıkıntılar yaşarım...

Fakat bu cihazı Bimeks'te yakından inceleme şansım oldu... Kullanılan malzemenin diğer yerli cihazlarla karşılaştırıldığında oldukça kaliteli olduğunu söyleyebilirim... Hatta TELEFUNKEN markasından dolayı bir Alman malı havasının bile var olduğunu söyleyebilirim...

Çözünürlüğe gelince...

Navitech QX serisi 480 - 272 iken, bu değerler Telefunken'de 640 - 480... Bence oldukça iyi...

Diğer özelliklerini cihaz elime geçince sizlerle paylaşacağım...

Ancak şu kadarını söyleyeyim, 210 TL'ye bu cihaz bedava... Diğerlerine fazladan 60 - 70 TL ödemenin hiç bir anlamı yok... Kaçırmayın derim...

210 tl ye bu özellikteki bir navigasyon cihazı cazip gibi görünüyor. ben de bir navigasyon cihazı almayı düşünüyorum. ürünü alan, kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi.

• Her şeyden önce geçmiş olsun... Fakat sorunu iyi çözmüşsünüz... Ben siparişi internetten verdim... Bakalım beni ne gibi sürprizler bekliyor...

Daha sonrada hayırlı olsun... TLF 350'yi iyi günlerde kullanınız...

quote:

Orijinalden alıntı: lebu

vatan bilgisayarda , müşteri hizmetleri şefiyle biraz gerilim sonrası , satış elemanının da " bu cihazda sorun var , ekranı sallanıyor " yorumu sonrası , telefunken tlf 350 navigasyon cihazını yenisi ile değiştirdim .

gerilim neden çıktı derseniz : elemanlar aralarında kısık sesle konuşarak , bana bilgi vermeden birşeyle yapma çabasındaydı , şefe de gidip konuştular. değişim talebine net yanıt vermeden bakalım edelim teknik servise danışalım gibi tavır takındılar. başka cihazdan kalem çıkarıp buna konulmasını istemedim tabiki . cihazın iade ürün olduğundan şüphelendiğimi belirttim. şiddetli tepki verip " belki kalemi siz kaybettiniz" gibi imada bulundular. neyse sonuçta ekran da sallanıyor tespiti ile uzatmadılar fazla , değiştirdiler..

anafikir: tüketici hakları satıcıya güvenle değil mücadele ile alınıyormuş..

bu defa mağaza içinde tüm aksesuarları ve fiziksel muayenesini detaylı yaparak aldım .
    cihazın menülerinin kullanımı biraz karışık geldi , ses ve görüntü parlaklığı her menüde basitçe ayarlanamıyor , yola çıkmadan önce bunu planlayıp baştan en uygun seviyeye getirmekte fayda var .

ev içinde uydu bulmakta zorlanıyor , ev katta ve yola cepheli , belki alıcısı biraz zayıftır , alıcı gücü ile ilgili bir değer göremedim .
    av-in girişinden kamera bağlanabileceği söyleniyor, denemedim , uygun fişi olan kamera bulmak lazım . 2,5 mm jack gibi duruyor..

mediaplayer özelliği iyi , bazı formatları oynatmamasına karşılık yüksek çözünürlüklü avileri rahat oynatıyor.

usb kablosu üzerinden bilgisayardan şarj olabiliyor

hoparlörü mono gibi, arka yüzde 1 adet görülüyor.

sesli yönlendirme detaylı ( hafifçe sağa dön , keskince sola dönmeye hazırlan vs..) ancak bazı cümlelerde sanki harf eksikliği var . yutarak konuşuyor bayan :)

• 640 - 480 değerlerini Bimeks'in web sayfasında görmüştüm... Demek ki bilgiler yanlış...

Ancak bu türden cihazlar için 480 - 272 de yeterlidir...

Güle güle kullanınız...

quote:

Orijinalden alıntı: Never_Ends

Alet elime şimdi geçti ve aletin çözünürlüğü 480 - 272.
    Ekran konusunda hayal kırıklığına uğrasam da fıyatına göre iyi bir alet.

• Nihayet dün akşam saat 21.00'de 444 66 86 no.lu Müşteri Destek Hattına ulaştım...

Sorduğum bütün sorulara da tatmin edici cevaplar aldım...
  • quote:

Nihayet dün akşam saat 21.00'de 444 66 86 no.lu Müşteri Destek Hattına ulaştım...

o saatte teknik eleman olması ilginç
  • Aslında soracak herhangi bir sorum yoktu...

Nasılsa yine ulaşamam diye düşünürken birden bire ulaştığımı gördüm... Zaten saat 22.00'a kadar çalışıyorlarmış...

Soru olarak da TLF 350 ile TLF 250 arasındaki farkı sordum... Aldığım cevapta; sadece kasada küçük bir farklılığın bulunduğu şeklindeydi... Teknik olarak özellikle de çözünürlük açısından (bunu özel olarak sordum) aralarında herhangi bir fark bulunmadığını öğrendim...

Tabii bütün bunların dışında çok daha teknik sorular sorsaydım ne olurdu onu bilemem...

quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Nihayet dün akşam saat 21.00'de 444 66 86 no.lu Müşteri Destek Hattına ulaştım...

o saatte teknik eleman olması ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 20 Nisan 2011; 8:29:57 >

• birkaç resim faydalı olur fikir edinme açısından ürünün detaylı resimleri yok nette

Telefunken TLF 250-350 navigasyon cihazları
  • kalem arka yanda

• ekrandaki çizgiler normalde yok fotoda böyle çıkıyor

• Ellerinize sağlık...

Benim cihaz Vatandan henüz gelmedi... Gelsin bende bazı görüntüler eklerim...
    quote:

Orijinalden alıntı: semih37

kalem arka yanda

• quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Arkadaşlar cihazı bugün kampanya ile Vatan'dan 224 TL'ye (Word card 5 taksit) aldım..

cihaz beklediğimden iyi çıktı.. bilmeyenler için nette rayıpta bulamayanlar için (ben çünki hiç bilgi bulamadım cihazla ilgili) aşağıda bazı bilgiler yazayım.. merak eden olursa da ayrıca cevaplarım..

1-İşlemci Sirf Atlas V 533mhz
    2-128 ram
    3-1200 mAh batarya
    4-İgo primo (sınırsız güncelleme)
    5-DAhili 4 gb hafıza..
    5-16 gd kadar kart desteği (sd mmc)
    6-Windows CE net 6.0
    7-Bluetoth, video, mp3, fm tranm.

şimdilik bunlar :)

cihazının çözünürlüğü kaçtır?
    250 ile 350 arasında ne fark var onu merak ettim
  • Çözünürlük 480 - 272.

350 ve 250 arasında teknik olarak hiç bir fark yok... Tek fark dış görünümde...

quote:

Orijinalden alıntı: drozia

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Arkadaşlar cihazı bugün kampanya ile Vatan'dan 224 TL'ye (Word card 5 taksit) aldım..

cihaz beklediğimden iyi çıktı.. bilmeyenler için nette rayıpta bulamayanlar için (ben çünki hiç bilgi bulamadım cihazla ilgili) aşağıda bazı bilgiler yazayım.. merak eden olursa da ayrıca cevaplarım..

1-İşlemci Sirf Atlas V 533mhz
    2-128 ram
    3-1200 mAh batarya
    4-İgo primo (sınırsız güncelleme)
    5-DAhili 4 gb hafıza..
    5-16 gd kadar kart desteği (sd mmc)
    6-Windows CE net 6.0
    7-Bluetoth, video, mp3, fm tranm.

şimdilik bunlar :)

cihazının çözünürlüğü kaçtır?
    250 ile 350 arasında ne fark var onu merak ettim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.