Şimdi Ara

Telefon veya internet aboneliği olmayanlar için Türk.Net'e geçiş şekli tavsiyesi (adsl için) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
14
Favori
11.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun yaşayan arkadaşlar Turknet online işlemler sayfasında başvuru durumunuz ne olarak gözüküyordu? Ben de sıfırdan başvurdum telefon ve internet için, ertesi gün telekomdan geldiler, ondan sonraki gün de aktivasyon tamamlandı diye sms geldi. Şuan belgelerin teslim edilmesini bekliyorlar. Sitede yazan da bu.

Bu kadar kişinin sorun yaşadığını görünce içime kurt düştü. Aktivasyon tamamlandı mesajları vs. hikaye mi yani? Ben de aynı sorunları yaşayabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreDZ -- 22 Mayıs 2017; 23:51:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay86

Bu hafta konu sahibinin yöntemini izleyerek bende yapacağım bu işlemi. Buradan bilgilendiririm sizi:)

Bugün Türktelekomu arayarak yazlık tarife aldım. 3 ay sonunda türktelekomdan uygun bir teklif alırsam kalırım. Olmadı Türknete geçeceğim. İnternet Paketim;

3 aylık 50 GB AKN 16 MBIT hız 204 TL
  • Ben şuan ttnet adsl kullanıyorum ve vdsl destekliyor hattım. Turknete geçişte muhtemelen port yok sorunu ile karşılaşacağım. Vdsl için öneriniz nedir.
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    VDSL kullanıcısı değilim, bence ttnet varken taahhütsüz vdsl'ye geçin, sonra türknet'e vdsl başvurusu yapın. Ben olsam bu şekilde yapardım, ama şahsi deneyimim yoktur!
  • Tahaatsüz vdsl+ aktivasyon ücretsiz olan var mı?

• turgay75x kullanıcısına yanıt
    Ben dediğiniz olayı denedim güya taahhüt yok 192 TL activasyon ücreti çıkardılar verdim veriştirdim başvuru yapmıyorum ver kimlik fotokopisini dedim çıktım.

Bugün türknetten aradılar biz her gün port kontrolü yapıyoruz boşaldığı an başvuracağız dediler.

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    Telefon veya internet aboneliği olmayanlar için Türk.Net'e geçiş şekli tavsiyesi (adsl için)

Buna başvuracaksınız, bunun aktivasyon ücreti yok, sonra da türk.net'e. İlk mesajda yazdığımı şekilde yapmalısınız. İlk faturaların ne kadar geldiğini de yazdım oraya. Ayrıca İki farklı ilde iki farklı isim adına bu şekilde aldım aboneliği.
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Ölücü olsaydı Aras kargo ile alıcı ödemeli olarak hiç bir ücret ödemeden gönderirdi bu bildiğin normal ölücü benim gib donanımhaber ölücüsü değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Ölücü olsaydı Aras kargo ile alıcı ödemeli olarak hiç bir ücret ödemeden gönderirdi bu bildiğin normal ölücü benim gib donanımhaber ölücüsü değil

Turknet bazen kabul etmiyormuş hocam o sıkıntıyı yaşayanlar olmuş

• keske sadece fiber bulunan yerler için de türknet olsa

• turgay75x kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz şekilde bir bir buçuk ay önce başvurdum bulunduğum yerde hipernet olduğundan hazırnet alamazmışım. Hipernet taahhütsüz en ucuzu 52 tl telefonda 25 tl idi onada tamam dedim ama aktivasyon ücreti çıkardılar tam 192 TL erken çıkış yaparam geri kalanı ödemem lazımmış bu yüzden vazgeçtim. 10 gün önce bulunduğum yerde port boşaldı hemen başvurdum ama tam internet açılacağı zaman portlar tekrar doldu. Şimdilik beklemedeyim.

5 kere gönderdim

Ama bu son çünkü nakil aldım yüksek hızda Vdsl kullanıyorum AKK'siz bundan dolayı dahada Türknet'ten çıkmam tabikide ping arttı ama oyunlarda pek problem yaratmıyor.
  • Türknet Vdsl bağlayabilmek için buna benzer yapılabilecek bir yöntem varmı türktelekom tarifelerinde taahhütsüz vdsl göremedimde
  • quote:

5 kere gönderdim

Ama bu son çünkü nakil aldım yüksek hızda Vdsl kullanıyorum AKK'siz bundan dolayı dahada Türknet'ten çıkmam tabikide ping arttı ama oyunlarda pek problem yaratmıyor.

Ortalama kaç ms alıyorsunuz oyunlarda?

Hangi oyunlarda mesela ?
  • quote:

Hangi oyunlarda mesela ?

CS GO ETS 2 Gibi..
    Bağlı olduğunuz sunucudan sunucuya değişir.

Cs GO olarak konuşacak olursam 40-80 ping arası değişmektedir tabikide ben maksimum ping 70 yapıyorum diğer türlü amerika sunucularına felan bağlanırsanız daha yüksek çıkabilir.

Ben YAPA'dayım fakat Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor bundan dolayı açıklamam pek doğru olmaz.
  • quote:

Bağlı olduğunuz sunucudan sunucuya değişir.

Cs GO olarak konuşacak olursam 40-80 ping arası değişmektedir tabikide ben maksimum ping 70 yapıyorum diğer türlü amerika sunucularına felan bağlanırsanız daha yüksek çıkabilir.

Ben YAPA'dayım fakat Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor bundan dolayı açıklamam pek doğru olmaz.

Ben şuan airfiber kullanıyorum. Şu havadan internet dediklerinden Hız testinde yurtiçi 30, yurtdışı (frankfurt) 60 ms alıyorum. Oyunlarda ise 80 - 110 arası değişiyor sizce bu nasıldır? Tracert değerlerini yorumlayabiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 23 Haziran 2017; 2:22:55 >
    Yurt içi 5 ping iyidir.

Yurt dışı ortalama 40-60 ideal'dir.

Airfiber dedikleri olay GPON yane POP noktaları 1 ana hat var 10 G/bit 1000 kişiye bunu paylaştırıyor amaç budur.

Ani yüklenme kaynaklı ping yükselebilir örnek 18-22 saatleri arası cumartesi-pazar'da yoğun olabilir pinginiz tavan yapar.
  • quote:

Yurt içi 5 ping iyidir.

Yurt dışı ortalama 40-60 ideal'dir.

Airfiber dedikleri olay GPON yane POP noktaları 1 ana hat var 10 G/bit 1000 kişiye bunu paylaştırıyor amaç budur.

Ani yüklenme kaynaklı ping yükselebilir örnek 18-22 saatleri arası cumartesi-pazar'da yoğun olabilir pinginiz tavan yapar.

Akşamları 90'ın altına düşmüyor gündüzleri genelde 80 ms sabit oluyor. Cumartesi pazar günleri de dikkat etmedim açıkçası.. :)

Tracert yolladığımda şehrin en merkezi yerlerinden birini gösteriyor santral olarak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.