Şimdi Ara

Telefon ve Bilgisayar bağımlısıyım ve bundan mutsuz olmuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tek ben mi böyle düşünüyorum? Şahsen insanlarla gezip tozup, bir şeyler içmek; bilgisayardan oyun oynamak ve dizi izlemek kadar zevk vermiyor. Arkadaş ortamında bir şeyler konuşurken o kadar sıkılıyorum ki, hemen elime telefonu alasım geliyor. Banane sizin sevgilinizden ayrılışınızdan. Banane SÖZ'de komutan istifa ettiyse, banane instagram'da takipçi sayınız 5000 olduysa.

Var mı başka benim gibi PC ve Telefonu bu kadar sevip, insanlarla zaman geçirmeyip, çok sosyal olmayıp da bundan mutsuz olmayan? Herkesin benim garip olduğumu söylemesine şaşırmaya başlıyorum artık. "Gerçekten ben mi normal değilim?" diye

Sadece yılbaşında ve doğum günlerimde "keşke daha fazla arkadaşım olsa" diyorum ama, yalan değil. Ama dediğim gibi yılda 2 defa.

• yok olan da yalan söylüyordur kafayı yicem yalnızlıktan geniş arkadaş çevresi olanlara çok özeniyorum bi tane bile arkim yok bi ara bi 5,6 tane vardı mal gibi hepsini sildim hiç biri kafa dengim diildi ama en azından 2 laf ediyoduk mallık ettim şimdi ne mesaj atan var ne arayan var burada olmasa naparım
  • aynen bu hayat en iyisi fırsatçı insanlardan uzak durmak gibisi yok
  • Eğer arkadaşlarımla sadece Instagram, kız, ve Türk dizileri üzerine konuşuyor olsaydım ben de sıkılırdım. Neyse ki genelde bu tarz konular bizim konuşma konularımız arasına girmiyor. Bilgisayar ve telefon ile çok vakit geçirdiğimi hissettiğim an bende mutsuzluk oluyor. Hissiyat ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum yani o anki ruh haline ve düşünce yapısına göre değişen bir durum.

Arkadaşlarım doğum günümü kutlamasa bile sorun olmaz benim için. Hatta Facebook'ta sırf arkadaşlarıma doğum günü bildirimi gitmesin diye doğum tarihimi gizledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

yok olan da yalan söylüyordur kafayı yicem yalnızlıktan geniş arkadaş çevresi olanlara çok özeniyorum bi tane bile arkim yok bi ara bi 5,6 tane vardı mal gibi hepsini sildim hiç biri kafa dengim diildi ama en azından 2 laf ediyoduk mallık ettim şimdi ne mesaj atan var ne arayan var burada olmasa naparım

Şahsen ben yalnız olmayı daha çok seviyorum. Kendime daha çok zaman ayırıyorum. Özellikle saatlerimin çoğu kitap okumakla geçiyor. Kitap, dizi, oyun derken bir bakmışım gün bitiyor. Arkadaşlarımla dışarıya çıktığım zaman bunalıyorum resmen. O kadar sıkılıyorum ki ettikleri muhabbetten.

Sende mi benim gibiydin yoksa önceden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genç Düşünür

Eğer arkadaşlarımla sadece Instagram, kız, ve Türk dizileri üzerine konuşuyor olsaydım ben de sıkılırdım. Neyse ki genelde bu tarz konular bizim konuşma konularımız arasına girmiyor. Bilgisayar ve telefon ile çok vakit geçirdiğimi hissettiğim an bende mutsuzluk oluyor. Hissiyat ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum yani o anki ruh haline ve düşünce yapısına göre değişen bir durum.

Arkadaşlarım doğum günümü kutlamasa bile sorun olmaz benim için. Hatta Facebook'ta sırf arkadaşlarıma doğum günü bildirimi gitmesin diye doğum tarihimi gizledim.

Ben de sanırım bu muhabbetlerden baydığım için telefona yöneldim. Çevremde adam akıllı sohbet edebileceğim kimsenin olmaması beni dizi, kitap, oyun üçlüsüne yöneltmiş olabilir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Master Mirror

aynen bu hayat en iyisi fırsatçı insanlardan uzak durmak gibisi yok

Yalnız olmadığıma sevindim. İnsanların sürekli böyle demesinden dolayı kendime "Acaba sorun bende mi?" sorularını sormaya başlamıştım. Sanırım kendimi buna inandırmak istediğim için böyle bir konu açtım.
  • İmzan güzelmiş,beğendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babacan0903 B kullanıcısına yanıt
    İnsan sürekli arayış içerisindedir. Sizin o muhabbetlerden sıkılmanızın muhakkak bir etkisi olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacan0903

quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

yok olan da yalan söylüyordur kafayı yicem yalnızlıktan geniş arkadaş çevresi olanlara çok özeniyorum bi tane bile arkim yok bi ara bi 5,6 tane vardı mal gibi hepsini sildim hiç biri kafa dengim diildi ama en azından 2 laf ediyoduk mallık ettim şimdi ne mesaj atan var ne arayan var burada olmasa naparım

Şahsen ben yalnız olmayı daha çok seviyorum. Kendime daha çok zaman ayırıyorum. Özellikle saatlerimin çoğu kitap okumakla geçiyor. Kitap, dizi, oyun derken bir bakmışım gün bitiyor. Arkadaşlarımla dışarıya çıktığım zaman bunalıyorum resmen. O kadar sıkılıyorum ki ettikleri muhabbetten.

Sende mi benim gibiydin yoksa önceden?

ben senin o dediklerini yapmıyorum oyun oynamayı çok severim ama pc leş hiçbir şey kaldırmıyor kitap okumam dizi film de çok sevmem ilgimi çeken de hiçbir şey yok

• babacan0903 B kullanıcısına yanıt
    sorun morun yok ortada bazı aptallar bizi sorunlu olarak görüyor ipleme onları
  • quote:

Orijinalden alıntı: etrafınabakançocuk

İmzan güzelmiş,beğendim.

Teşekkür ederim
  • quote:

İnsan sürekli arayış içerisindedir. Sizin o muhabbetlerden sıkılmanızın muhakkak bir etkisi olmuştur.

Galiba öyle. Teşekkürler yorumunuz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master Mirror

sorun morun yok ortada bazı aptallar bizi sorunlu olarak görüyor ipleme onları

Doğru aslında başkalarını çok ipleyince, insan hayattan zevk de alamamaya başlıyor. Sanırım dediğiniz gibi yapmak en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacan0903

quote:

Galiba öyle. Teşekkürler yorumunuz için.

Rica ederim. İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana zorla diretilen hayatı yasamamak icin telefon pc basindayim bundan da muzdaribim ama yapacak bir sey yok baska nasil vakit gecirebilirim bu iğrenç pislik çukuru şehirde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Bana zorla diretilen hayatı yasamamak icin telefon pc basindayim bundan da muzdaribim ama yapacak bir sey yok baska nasil vakit gecirebilirim bu iğrenç pislik çukuru şehirde?

Hocam biraz daha açmak ister misin derdini? Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Tabi "kılavuzu karga olanın..." diye düşünüyorsan da saygı duyarım.
  • Nitelikli sohbet edecek insan pek kalmadı. Futbol, instagram, facebook, twitter, kız konuları, dedikodu vs. derken ben de iyice boğuluyorum. Hatta iki üç kişi dışında doğru düzgün arkadaşım dahi yok. Özellikle istemiyorum.

Kalitesiz kalabalıktansa, kaliteli yalnızlığı tercih ederim.
  • Acizane tavsiyem arkadaş çevrenizin kalitelisini artırın o zaman tat alırsınız arkadaşlardan ve muhabbetlerinden. ayrıca güzel etkinlikler yapın. biz mesela 3 arkadaş güney afrikaya gittik 2 aylığına falan 6 sene oldu hala konuşur güleriz. kaliteli arkadaşlar ve kaliteli etkinliklere bakın. ful bilgisayar telefon ile ilgilenen insanlara kalitesiz demiyorum ama kısa süreli eğlenceler bunlar. ben de bi 5 sene önce deli gibi bilgisayar başındaydım. sonra bir gün durdum dedim ki ne geçti elime koca bir hiç. hemen kendimi okuyup geliştirmeye çalıştım. şu an arada buraya takılırım. cepten de pc den de oyun oynamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razer

Nitelikli sohbet edecek insan pek kalmadı. Futbol, instagram, facebook, twitter, kız konuları, dedikodu vs. derken ben de iyice boğuluyorum. Hatta iki üç kişi dışında doğru düzgün arkadaşım dahi yok. Özellikle istemiyorum.

Kalitesiz kalabalıktansa, kaliteli yalnızlığı tercih ederim.

Ben de aynı bu şekilde bakıyorum olaylara. Sadece etrafımdaki herkes benim "garip" olduğumu söyleyince, "acaba gerçekten ben mi böyleyim bir tek?" diye düşünüyor insan.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.