Şimdi Ara

Telefon Dolandırıcılığı !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aralar birçok haber görüyorum millet bu kadar cahilmi ya ? Varmı başından bu gibi olay geçen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet benim başıma bugün geldi geldi bende bunu paylaşmak için foruma üye oldum.İzmirde Bugün saat 14:30 gibi otobüsteyim üniversitede okuyan yiğenim ve arkadaşı ile karşılaştım onlarla muhabbet ederken cep telefonum çaldı.Arayan kendini başkomiser olarak tanıttı birşeyler anlatıyor ama sesler kesik kesik geliyor birde otobüs kalabalık olunca haliyle pek anlaşılamıyor ben hemen durumu farkettim çünkü heryerden duyuyoruz bu tarz olayları.Telefondaki şahıs konuşmasına devam ederken yiğenimle arkadaşına söyledim telefon dolandırıcısı bunlar onlar beni işleteceğini sansın ben işleteyim onları diyede espri yaptım.Telefondaki şahıs ev telefonuma ve cep telefonuma terör örgütü şahıslar tarafından girildiğini söylerken birde baktım evde bulunan 12 yaşındaki kızım benimle konuşmaya başladı.Kızımın sesini duyar duymaz şaşırdım bir an dedimki kendi kendimi bu adamlar benim evime mi gelmiş düşüncesi geldi haliyle telaşlandım çünkü babannesi de hastaneye gitmişti.Babacıgım dedim sen nerdesin evdeyim dedi ama telefon seslerinin kesik kesik gelmesi ve kızım fazla konuşamadan tekrar malum başkomiser konuşunca dinlemeye devam ettim ama yine tedbiri elden bırakmadım zaten ineceğim durağada gelmiştim bu arada sözde başkomiser beyden telefonu sözde savcı bey aldı şu isimleri tanıyormusunuz bunlar sizin adınıza kredi çekmiş kredi kartlarınız kaç tane var muhabbeti yapıyor indiğim duraktan 1 dakika yürüyüş mesafesinde karakol var evimde 20 dk lık mesafelik yerde bu kişilerin dolandırıcı oldugunu anladığım için en azından karakola bildireyim deşifre olsunlar diye düşündüm.Karakola girdim malum şahıslar halen konuşuyorlar benimle bende onları telefonda tutmak adına inanmış gibi davranıyorum.Karakoldaki memurlara söyledim telefon dolandıcısı bunlar dedim memurlarda sadece şu söz= kapat hemşerim kapat telefonunu= telefondaki şahıslara şarjım bitiyor diye kapattım memurlara döndüm dedim adamlar beni dolandırmaya çalışıyor ben en azından bunu size bildireyim masum insanların canı yanmasın dediğimde oralı olan bile olmadı malesef neyse telefonum yine çalmaya devam ediyordu tümden kapattım eve gittim.Kızımla konuşmaya başladım.Aslında ilk otobüste kızımın sesini duyunca telaşlanmıştım ama otobüsten inince daha önce arkadaşlardan duydugum bu herifler ev telefonunu arayıp evdeki bulunan kişiye telaş etmemesini evin babasıyla görüştüğünü evin babası ararsa evin çevresinde polisler olduğunu söylemesini istemişler bu aklıma gelmişti aynı yalanla da beni kandırmaya çalıştıklarını anlamıştım.Kızımla konuşunca aynı düşündüğüm gibi olduğunu anladım kızıma babanla konuşuyoruz korkma telaş etmene gerek yok baban seninle konuşacağı zaman evin etrafında polisler dolaşıyor diyeceksin demişler.Kızımda malum şahısların söylediğini bana söylemiş kısacası olay bu şekilde gelişti.Böyle bir durumda tedbiri elden bırakmayın ve bu tarz kişilere inanmayın ama beni üzen olay sadece bu tarz kişileri deşifre etmek için karakola gitmem ve karakoldaki polislerin bu konuya ilgi göstermemesi düşündürücü bir durum.Yazımı sonlandırmadan 05313046726 numarası malum dolandırıcıların numarasıdır dikkat edin umarım başkalarıda benim gibi bu tarz kişilere aldırış etmezler.Umarım devletimiz bu gibi durumlarda daha hassas olur masum vatandaşlarımızın canları yanmaz...

• cahil çok

parayı şuraya bırak diyorlar o da bırakıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.