Şimdi Ara

güçlüyüm ama korkuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • okulda pek ortamcı değilim belkide yanlızlıktan

Dışarıda birisi bulaştı düşünmeden yüzüne yumruk savurmaya başladım biraz kaslıyım eklemlerimde çok sert hızlı vuruyordum birde baktı dayanamadı hemen kaçtı .

Okulda tahrik edip arada birilerini bulaştırıyorlardı nedense dizlerim bile titriyordu bir gün kısa boylu ama aşırı kilolu çocuk güreş hareketi gibi tuttu sıralara doğru yürüdü sıralar felan düştü oğğ lamaya başladılar korkmayı cesareti felan bırakın benim içimden hala o günkü gibi hırs gelmedi o an sadece kaşına düz vurup duruyordum sonra çok sinirim bozuldu. 10 sene boksada gitsem müsabakalarada çıksam sanki o anı okulda hep yaşıcam gibi okulda elimden hiç birşey gelmiyor anca çok gözüm dönerse birine dalarım yoksa donup kalıyorum napmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmltkk -- 10 Şubat 2016; 21:20:03 >

• yokmu cevap ya
  • Cok uykum var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başla bi boksa falan. İşe yaramayacağını ne biliyorsun

• okuldaki bu ortamlara lanet olsun ben de çok muzdarip olmuştum zamanında. dayak yemedik de bulaşan çok olmuştu. böyle embesilleri okula değil ahıra falan göndereceksin okumak onların neyine la
  • Bulasan olursa hadi kardesim isine ugrasma benle de eger hala devam eder dov kurtul yoksa analamiyor laftan hocanada soyleyebilirsin adin ispiyoncu falan cikarsa bulasmiyabilirler fazla ama bu sana kalmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dövmesem bardağı taşırcaklar , o durumda dövmeye kalksam bana zarar öyle bir ortamın içindeydim ki son 4 ay sürekli devamsızlık yaptım sırf kendime gelebilmek için
  • Çok güzel
  • kmltkk K kullanıcısına yanıt
    Çok basit. Sana bulaşanlar büyük ihtimalle bir gruptur. Bunların lideride en güçlüsüdür. Sana bulaşınca bunlar bu liderlerinin ağzını burnunu kır bir daha bulaşırken 2 değil 4 kez düşünürler
  • asıl olay zaten liderde orda haklısınız , lider bulaşa bulaşa herkeze kolay lokma yaptı beni

ama öyle böyle değil çocuk 1.60 boyunda ama kendine okadar güveniyorki ben onu zorlasam bile kavgada gider 1 hafta sonra birine daldıttırır . onuda geçtim 4 sene sonra tekrar karşıma çıkar intikam almaya çalışıyor valla öyle bir insan yenilgilik psikolojisinden her işe kalkışır
  • Kick box a başla. 1 sene kadar kick box a git. Ondan sonra box a başla. Ve 2 sene kadar box a git. Bu süre içinde de ideal kilona ulaşmaya çalış. 3 yıl sonunda öz güvenin yerine gelir , korkaklığın geçer. Ama öğrendiklerini herkese karşı kullanmamalısın. Sporda centilmenlik esastır , masum olan hiç kimseye karışmamalısın.Ama biri sataşırsa durduk yerde , o zaman kendini savunman ve savunma sporları bilmen senin için + bir değerdir.
  • youtubede fighttips adlı kanalın videolarını izleyebilirsin ingilizcen biraz iyiyse bu konuda gayet yararlı vıdeolar cekiyor yani kavga öncesi psikolojiyi anlatan bi videosu vardı, hep kavgadan kacınmayı öneriyor ama eğer kendini tehlikede hissedersende saldıracaksın mecburen. youtubeden cok fazla bişey öğrenemezsin ama adamın yaptığı hareketleri evinde bi 30 dakkanı ayırarak tekrar edersen hem sana spor olur hem teknigin gelişir hemde kendi evinde bile olsa spor yapmak insana özgüven veriyor özgüvenin artar, yada boksa git özgüveninin arttığını göreceksin aynı seyleri bende yasadım hala yaşıyorum ama benimki biraz farklı karşımda 5 kişi var
  • Bir insanin en korktuğu an en cesur olduğu andır
    Eddard stark

• DÖV KURTUL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmltkk

okulda pek ortamcı değilim belkide yanlızlıktan

Dışarıda birisi bulaştı düşünmeden yüzüne yumruk savurmaya başladım biraz kaslıyım eklemlerimde çok sert hızlı vuruyordum birde baktı dayanamadı hemen kaçtı .

Okulda tahrik edip arada birilerini bulaştırıyorlardı nedense dizlerim bile titriyordu bir gün kısa boylu ama aşırı kilolu çocuk güreş hareketi gibi tuttu sıralara doğru yürüdü sıralar felan düştü oğğ lamaya başladılar korkmayı cesareti felan bırakın benim içimden hala o günkü gibi hırs gelmedi o an sadece kaşına düz vurup duruyordum sonra çok sinirim bozuldu. 10 sene boksada gitsem müsabakalarada çıksam sanki o anı okulda hep yaşıcam gibi okulda elimden hiç birşey gelmiyor anca çok gözüm dönerse birine dalarım yoksa donup kalıyorum napmalıyım

Korkuyorsan güçlü değilsin. Şimdi lol oynamaya devam et eğer oynamıyorsan başla tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Kick box a başla. 1 sene kadar kick box a git. Ondan sonra box a başla. Ve 2 sene kadar box a git. Bu süre içinde de ideal kilona ulaşmaya çalış. 3 yıl sonunda öz güvenin yerine gelir , korkaklığın geçer. Ama öğrendiklerini herkese karşı kullanmamalısın. Sporda centilmenlik esastır , masum olan hiç kimseye karışmamalısın.Ama biri sataşırsa durduk yerde , o zaman kendini savunman ve savunma sporları bilmen senin için + bir değerdir.

Forumlar kuruldu kuruları bu tür konular açıldı ben yanlız değilim o durumda ama insanlar ben yapamıyorum edemiyorum deyince Filmlerde tabi önce ezilip daha sonra usta biri eğitiyor insanında aklına Kickboks a git , Dövüş Sproruna git , sosyalleş , kavgalara gir gibi cevap geliyor oysa bende düşünmüyor değilim aslında ancak tabi kickboks belli bir zaman sonra insana özgüven gibi şeyleri getirebilir ama benim gördüğüm sistemde şuan kickbox , karate gibi şeyler kişiyi geliştirmekten çok o sporun hareketleriyle egzersiz yapma sporu gibi oldu öyle filmlerdeki gibi birebir eğitim verip eksikleri tamamlamıyorlar zaten kickboksa gidip benim durumumu anlasalar belki almıcaklar bile yani yıllardır salonda çalışıp artık profosyonel zamandan geçip kendi antreman yerlerinde çalışmaya kadar ilerlerince kişi sonunda ben neymişim ya der.

quote:

Orijinalden alıntı: Lighting2

youtubede fighttips adlı kanalın videolarını izleyebilirsin ingilizcen biraz iyiyse bu konuda gayet yararlı vıdeolar cekiyor yani kavga öncesi psikolojiyi anlatan bi videosu vardı, hep kavgadan kacınmayı öneriyor ama eğer kendini tehlikede hissedersende saldıracaksın mecburen. youtubeden cok fazla bişey öğrenemezsin ama adamın yaptığı hareketleri evinde bi 30 dakkanı ayırarak tekrar edersen hem sana spor olur hem teknigin gelişir hemde kendi evinde bile olsa spor yapmak insana özgüven veriyor özgüvenin artar, yada boksa git özgüveninin arttığını göreceksin aynı seyleri bende yasadım hala yaşıyorum ama benimki biraz farklı karşımda 5 kişi var

Yabancı dil bilgim olmasada Fightips shane fazen i , gingerniinjatricker gibi kanalları takip ediyorum zaten bu durumda olduğumdan beri onları araştırıyorum ancak öyle videolar kişiyi çakma motive eder yine ben ben olurum değiştirmez faydası olmucağını bilsem de birgün yararlı birşey görürüm umuduyla gene takip etmeyi bırakamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Konuyu Hortlatan Adam

DÖV KURTUL

Aslında tek yapmam gerken bu ama içinde bulunduğum durum kötü yenilgi psikolojisinden o 2 yıl sonra tekrar karşıma çıkar hissi var. bilmiyorum

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Orijinalden alıntı: kmltkk

okulda pek ortamcı değilim belkide yanlızlıktan

Korkuyorsan güçlü değilsin. Şimdi lol oynamaya devam et eğer oynamıyorsan başla tavsiye ederim.

yanlış söylemiyorsun ben bile kendime acır hale geldim . Yok ilgilenmiyorum o muhabbetlerle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.