Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
361
Favori
536.858
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yellowcatz

Cumartesi günü kredi kartım ile arkadaşlar ödemeyi yaptılar..
    Arkadaşlar sabırsızlıkla yüzüğü bekliyorum. Taş ve işcilik hatta kutusu konusunda beklentilerim çok büyük

Ferhat Bey'e de sabrından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum, biz DH'cılar inciğini cinciğini karıştırmadan almayız öyle kolay

Annem de kızı getir dedi bayramda evlilik teklifi yapılır

model bugün yarın dökümden çıkacak birkaç günde ulaşır :)

• Bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum açıkçası :)

Yavaş olsun, temiz olsun. Ömür billah bir daha böyle bir şey alabileceğimiz yok malum :D
    Eğer Cuma'ya yetişirse ben cuma gecesi teklif olayına gireceğim :D

Eğer benim gibi problemli müşteri kabul ediyorsan alyans da satıyor musunuz ? (pırlantasız alyans gibi alyans )

daha doğrusu özel üretim olayı nasıl maliyeti çok artırır mı ? Aşağıdaki gibi bir çift yüzük yaptırmak istiyorum.
    Örnek model tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!
    alternatif: tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

teşekkürler, iyi çalışmalar.
    tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

• yellowcatz Y kullanıcısına yanıt
    yaparız sorun değil , begendiğiniz modelin resmi olması yeterli. fiyatıda uygunca söyleriz :)
  • quote:

Bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum açıkçası :)

Yavaş olsun, temiz olsun. Ömür billah bir daha böyle bir şey alabileceğimiz yok malum :D
    Eğer Cuma'ya yetişirse ben cuma gecesi teklif olayına gireceğim :D

Eğer benim gibi problemli müşteri kabul ediyorsan alyans da satıyor musunuz ? (pırlantasız alyans gibi alyans )

daha doğrusu özel üretim olayı nasıl maliyeti çok artırır mı ? Aşağıdaki gibi bir çift yüzük yaptırmak istiyorum.
    Örnek model tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!
    alternatif: tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

teşekkürler, iyi çalışmalar.
    tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

Yellowcatz hayırlı olsun. Her iki model de çok şık. Ama ilk resimdekiler sanki daha bir güzel geldi bana. Karar sizin.

• hunter06 kullanıcısına yanıt
    kaç gayme mesela ferhat bey ?
  • bugun bende arkadaşa pırlanta altım çok samimi olduğum arkadaşımın kuzeni kuyumcu toptancıdan karsız aldık ama bu işlerden anlamadığım için pahalımı değilmi anlayamatım
    0,43 karat 18 ayar =1750
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

kaç gayme mesela ferhat bey ?

alyanslar için soruyorsunuz sanırım , alyansların kaç gram geldiği önemli . 14 gram olsa çifti 53 tl den 540 lira altını tutar en pahalı alyansın 150 tl işçiliği oluyor adetinde, 300 de öyle toplam 1040. mesela :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: u9ur10

bugun bende arkadaşa pırlanta altım çok samimi olduğum arkadaşımın kuzeni kuyumcu toptancıdan karsız aldık ama bu işlerden anlamadığım için pahalımı değilmi anlayamatım
    0,43 karat 18 ayar =1750

bu işte taştaki en ufak değişim fiyatı oynatır , taşı incelemeden bişey söylenmez . çok pahalı da olabilir çok ucuz da olabilir aldığınız taşın durumuna göre değişir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

Bende tektaş bakıyorum fakat yüzük ölçüsünü bilmiyorum tamamen süpriz olacağı için de ölçmem veya sormam mümkün gözükmüyor

tek taşta yüzük büyük veya küçük gelirse yüzüğe zarar vermeden büyütülüp küçültülebilir mi? bu yöndeki tavsiyeleriniz ne olur?

kenar kısımlarda taş olursa ölçü ayarlama sıkıntılı taşlar düşüyor, ama eğer kenarlarda taş olmayan bir modelse büyültme ve küçültme çok kolay ve problemsiz oluyor hatta 3-5 defa büyütüp küçültmeye imkan oluyor . kendi ürünlerimizi ücretsiz yapıyoruz veya bulunduğunuz ilde herhangi bir kuyumcuya da yaptırabilirsiniz 10 tl gibi bir ücretle :)

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için

• Arkadaşlar bugün yüzük kargoya verildi. Heyecanla bekliyorum :D
    Sanırım en erken yarın akşam eve gidince resimleri paylaşıyor olacağım
    Hayırlı olsun Yellowcatz. Resimlerinizi ve yorumlarınızı merakla bekliyoruz.
  • İsteğe göre alyans yaptığınızı söylemiştiniz. Özellikle ilk fotoğraftaki modelin bize ne kadara mal olacağını soracaktım. Teşekkürler şimdiden.
    tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

• Merhabalar,

Yüzük elime ulaştı Ferhat bey'e bu işi büyütmesi açısından eleştirilerimi iletmek istiyorum;

1- Fatura istemedim önemli değil diye ama 2400 TL + vade farkıyla 2680 TL'lik işlem yapıldı, bari uyduruktan bile olsa antetli bir dökümana satış evrağı düzenleseydiniz. Ürünü nereden aldığım belli değil.

2- Zaten kargo parasını ben ödüyorum bari daha sağlam bir paketleme yapsaydınız zira kutu kırık çıktı. Kargonun becerisi olduğu belli ama önlem almak lazımdı.

3- Kutu kırık çıkmasa da böyle bir kutu ile bırakın evlilik teklifi yapmayı, anneme hediye olarak bile vermem;
    Tamam markanızı seviyorsunuz ama bari kutunun altına, arkasına hiçbiri olmadı kapağın içine sonuç olarak göze bu kadar batmayacak bir yere yazdırsaydınız. Kapağın üstü hiç estetik değil, çok pazar işi olmuş.
    Bu sizin işiniz tabiki daha iyi bilirsiniz ama pırlanta yüzük hele ki beyaz altın ise içi krem rengi bir kutuda olmaz. İçi dışı siyah ya da en azından içi siyah bir kutu olması gerekiyor.

4- Sertifikanın sağ üstünde bir alan makaslanmış, direkt aklıma gelen soru "neden ?" Hala güveniyoru ben Ferhat bey'e ama babamın oğlu değil bu nedenle sertifika hakkında belki biraz daha bilgi verse hoş olurdu.

5- Yüzük işçiliğinin görece biraz zayıf kaldığını düşünüyorum ama gönderdiğim tasarımla çok ufak nüans var kolay kolay kimse fark etmez ama ben ediyorum eee gıcık müşteri işte :)

Sonuç olarak güzel bir çalışmayı çok iyi fiyata aldığım kanısındayım ama telefonda da dediğim gibi, ilk görünen daima pakettir bu nedenle kaliteli çalışmaları kaliteli sunmak gerek diye düşünüyorum. Şimdi çıkışta pırlanta kutusu arayacağım :(

Ayrıntılı resimleri akşam eve gidince paylaşacağım. Şimdilik iphone 'dan bir kaç kare sunuyorum..

tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

Sn.Yellowcatz,

Valla ben de şimdi bana gelecek ürünü her yönüyle daha çok merak etmeye başladım. Fatura konusnda haklısınız. Sonuç olarak bir şekilde aldığınız ürünü kimden aldığınızı belgeliyor olabilmeniz lazım. Dünyanın binbir türlü hali var.
    Bende detaycı olduğum için kutu konusunda sizi çok iyi anlamakla birlikte, bu işin biraz da zevkler ve renkler tartışılmaz politikasına girdiğini belirtmek isterim. Ancak göz var nizam var derseniz de haklısınız...
    Bu arada Ferhat bey, benim yüzüğün içine ne yazılması gerektiğini unututmuyorsunuz değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbeyazh -- 17 Temmuz 2013; 17:22:02 >
  • sfenxx S kullanıcısına yanıt
    gramı öenmli kaç gram geleceği iş bitiminde belli oluyor , tahmini 13 gram gelse 682.5 altını tutar + 300 tl de işçiliği tutar bir çifti için fiyatlama bu şekilde :)
  • quote:

Merhabalar,

Yüzük elime ulaştı Ferhat bey'e bu işi büyütmesi açısından eleştirilerimi iletmek istiyorum;

1- Fatura istemedim önemli değil diye ama 2400 TL + vade farkıyla 2680 TL'lik işlem yapıldı, bari uyduruktan bile olsa antetli bir dökümana satış evrağı düzenleseydiniz. Ürünü nereden aldığım belli değil.

2- Zaten kargo parasını ben ödüyorum bari daha sağlam bir paketleme yapsaydınız zira kutu kırık çıktı. Kargonun becerisi olduğu belli ama önlem almak lazımdı.

3- Kutu kırık çıkmasa da böyle bir kutu ile bırakın evlilik teklifi yapmayı, anneme hediye olarak bile vermem;
    Tamam markanızı seviyorsunuz ama bari kutunun altına, arkasına hiçbiri olmadı kapağın içine sonuç olarak göze bu kadar batmayacak bir yere yazdırsaydınız. Kapağın üstü hiç estetik değil, çok pazar işi olmuş.
    Bu sizin işiniz tabiki daha iyi bilirsiniz ama pırlanta yüzük hele ki beyaz altın ise içi krem rengi bir kutuda olmaz. İçi dışı siyah ya da en azından içi siyah bir kutu olması gerekiyor.

4- Sertifikanın sağ üstünde bir alan makaslanmış, direkt aklıma gelen soru "neden ?" Hala güveniyoru ben Ferhat bey'e ama babamın oğlu değil bu nedenle sertifika hakkında belki biraz daha bilgi verse hoş olurdu.

5- Yüzük işçiliğinin görece biraz zayıf kaldığını düşünüyorum ama gönderdiğim tasarımla çok ufak nüans var kolay kolay kimse fark etmez ama ben ediyorum eee gıcık müşteri işte :)

Sonuç olarak güzel bir çalışmayı çok iyi fiyata aldığım kanısındayım ama telefonda da dediğim gibi, ilk görünen daima pakettir bu nedenle kaliteli çalışmaları kaliteli sunmak gerek diye düşünüyorum. Şimdi çıkışta pırlanta kutusu arayacağım :(

Ayrıntılı resimleri akşam eve gidince paylaşacağım. Şimdilik iphone 'dan bir kaç kare sunuyorum..

1.fatura kesiyoruz zaten ama bu ara biraz yoğunluktan bende kalmış . gerçi satılan bütün taşların kaydı bizde bulunuyor kime satıldı kaça satıldı ne zaman satıldı. bize taşla ilgili ulaşılırsa iade vs durum oluşursa kayıtlarımızdan gerekli bilgilere ulaşıyoruz .

2.kargo ile ilgili hiç böyle bir şikayet gelmemişti , artık daha sağlam paketleme yapalım .

3. kutu seçenekleri mağazada fazlasıyla var ama , kargo ile gönderilen ürünlere standart ahşap kutu gönderiyoruz . o kutularında arka kısmındaki menteşesi az bir zorlamada çıkıyor ondan bizde şikayetçiyiz ama piyasadaki bütün ahşap kutular böyle zaten hepside çin işi maalesef .

4. sertifikaların o kısmı komple kesik olarak geliyor bazıları üst köşeden kesik geliyor önemi yok . bu sertifikalandırmada önemli olan taşın üzerinde numara bulunması .

5.model olarak aynısı hatta daha kalınca olanı sağlam olması açısından öyle yaptık özellikle :)

eğer kutu sıkıntı oluyorsa isimsiz veya başka çeşit bir kutu yollayabilirim dilerseniz :)

• Ferhat bey,

satış öncesinde olduğu gibi sonrasında da ilginiz için teşekkürler.
    İnanın zor bir müşteri olduğumun farkında ve tamamen işi daha da ileri götürmeniz için yapıcı anlamda eleştiride bulunma gayretindeyim.

Kutu olayını burada kuyumculardan çözmeye çalışacağım, o kadar da zahmet vermeyeyim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.
  • quote:

Ferhat bey,

satış öncesinde olduğu gibi sonrasında da ilginiz için teşekkürler.
    İnanın zor bir müşteri olduğumun farkında ve tamamen işi daha da ileri götürmeniz için yapıcı anlamda eleştiride bulunma gayretindeyim.

Kutu olayını burada kuyumculardan çözmeye çalışacağım, o kadar da zahmet vermeyeyim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Yok canim problem degil elbette dusuncelerinizi soyleyebilirsiniz , bizde istekler dogrultusunda hareket etmeye daha fazla ozen gosterecegiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da evde çektiğim fotoğraf.. Hadi şimdiden hayırlı olsun bana :D

Ferhat bey, yüzüğü beğenmeyip evlilik teklifimi kabul etmezse geri yollarım bak

https://store.donanimhaber.com/2a/2f/5f/2a2f5f9d46302a535bb0817cb352ad16.JPG
    tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!!

• Benim siparişimde elime ulaştı bugün.

yoruma gelirsek

1 - Hızlı kargo , ilgili bir satıcı güven konusunda kesinlikle sıkıntınız olmasın
    2 - istediğim yüzük tektaş pırlanta  fırsatı , foruma özel  !!! resimdeki gibiydi istediğim gibi olmuş
    3 - Kutu gerçekten çok kötü kuyumcudan başka kutu almam gerek
    4 - Fatura ulaşmadı elime sizden fatura bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.