Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.350
Cevap
360
Favori
536.028
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlığı görünce evliliği önemi alsam diye düşündüm valla bayanları bırak erkek olarak bile insanın gözü ışıl ışıl oluyor. Bu değişim işide çok güzel olmuş ilerde durumu düzeltince hanıma daha büyük alınabilir. Hocam istanbulda olanlar nasıl alıyor yani parayı havalemi edicez acaba yoksa istanbuldan eldenmi alıcaz ozaman mı vericez? Hocam max 1500tl ye hangi tek taş olur bu ay içinde almam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert_18

Başlığı görünce evliliği önemi alsam diye düşündüm valla bayanları bırak erkek olarak bile insanın gözü ışıl ışıl oluyor. Bu değişim işide çok güzel olmuş ilerde durumu düzeltince hanıma daha büyük alınabilir. Hocam istanbulda olanlar nasıl alıyor yani parayı havalemi edicez acaba yoksa istanbuldan eldenmi alıcaz ozaman mı vericez? Hocam max 1500tl ye hangi tek taş olur bu ay içinde almam lazım

Sehir disina banka havalesi yapildigi gun kargoya veriyorum ertesi gun elinizde oluyor , veya illa elden olsun derseniz sadece istanbul icin belirledigimiz tasi ve modeli kucuk bir kapora ile hazirlayip yenibosnada kuyumcukentten elden odemenizi yapip teslim alabilirsiniz :) degisim işini zaten yapiyorduk ama konuya yazmamistim :) taslar ve fiyatlar ilk sayfa ilk mesajda:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Başlığı görünce evliliği önemi alsam diye düşündüm valla bayanları bırak erkek olarak bile insanın gözü ışıl ışıl oluyor. Bu değişim işide çok güzel olmuş ilerde durumu düzeltince hanıma daha büyük alınabilir. Hocam istanbulda olanlar nasıl alıyor yani parayı havalemi edicez acaba yoksa istanbuldan eldenmi alıcaz ozaman mı vericez? Hocam max 1500tl ye hangi tek taş olur bu ay içinde almam lazım

Sehir disina banka havalesi yapildigi gun kargoya veriyorum ertesi gun elinizde oluyor , veya illa elden olsun derseniz sadece istanbul icin belirledigimiz tasi ve modeli kucuk bir kapora ile hazirlayip yenibosnada kuyumcukentten elden odemenizi yapip teslim alabilirsiniz :) degisim işini zaten yapiyorduk ama konuya yazmamistim :) taslar ve fiyatlar ilk sayfa ilk mesajda:)

tamam hocam ozaman istanbuldan kapora verip belirleyip sonra istanbuldan elden alıp paranın tamamını verebiliriz bu iyi oldu. havale falan yerine daha iyi ben zaten istanbuldayım inş yakında alış verişimiz olur.
  • Merhaba

0,34 carat
    H color
    SI

Özellikteki ürün kaça olabilir. Birde SI özellik çok kötümüdür tercih etmiyelim mi?
    Son olarak Ariş firması hakkındaki fikrinizi paylaşabilirmisiniz. Güvenilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

tamam hocam ozaman istanbuldan kapora verip belirleyip sonra istanbuldan elden alıp paranın tamamını verebiliriz bu iyi oldu. havale falan yerine daha iyi ben zaten istanbuldayım inş yakında alış verişimiz olur.

ne zaman isterseniz ulaşabilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Merhaba

0,34 carat
    H color
    SI

Özellikteki ürün kaça olabilir. Birde SI özellik çok kötümüdür tercih etmiyelim mi?
    Son olarak Ariş firması hakkındaki fikrinizi paylaşabilirmisiniz. Güvenilir mi?

gerçek belgeli SI ise tavsiye ederim , kötü değildir .

bizdeki gia sertifikalı olanlarla 30 luk h sı lar 1350 tl civarında 34 olsa idi 1400 gibi olurdu muhtemelen

ariş firması marka olarak güvenilecek ilk markadır diyebilirim, ama her markada olduğu gibi marka ve reklam maliyetleri ürünlere yansıtılıyor mecburen , fiyatlar bizim şartlarımıza göre daha pahalı kalıyor, eğer fiyat farkı önemli değilse sizin için, alın derim.
  • Merhaba,
    Yuzuklerde kullanilan altinin 14 ayar veya 18 ayar olmasi yuzugun parlakligini etkiliyor mu? Internetteki pirlanta sitelerinde gordugum yuzuklerle ilk sayfadaki ornek modeller arasinda parlaklik farki var gibi geldi bana, kullanilan altindan kaynaklan bir sey mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amolla

Merhaba,
    Yuzuklerde kullanilan altinin 14 ayar veya 18 ayar olmasi yuzugun parlakligini etkiliyor mu? Internetteki pirlanta sitelerinde gordugum yuzuklerle ilk sayfadaki ornek modeller arasinda parlaklik farki var gibi geldi bana, kullanilan altindan kaynaklan bir sey mi acaba?

14 ayar ile 18 ayar arasında fark olmaz, zaten beyaz altın ürünlerin tamamı rodium madeniyle kaplama yapılıyor yoksa beyaz altının orjinal rengi hafif sarımsı bir beyazdır , vitrinlerde gördüğünüz parlak beyaz görüntüyü veren sonradan yapılan roduim kaplamanın eseridir .bütün beyaz altın ürünler rodium kaplama ile piyasaya sürülür , dolayısı ile bendeki modeller olsun piyasadaki modeller olsun 14 18 ayar fark etmeksizin canlı parlak beyaz olarak gelir size ve hepside aynı görüntüyü verir arada fark göremezsiniz . fotoğraflar farklı gibi görünebilir net ortamında ki fotoğrafların çoğu photoshopla düzeltiliyor konudaki fotolar orjinal oynama yok . ama sonuçta beyaz altın olarak alacağınız bütün ürünler en iyi beyaz parlaklığa sahip roduim madeninin rengi olarak size ulaşacaktır.
  • Ferhat Bey

Alınan bir yüzüğe bir bilir kişi raporu almak mümkün müdür
    Yani taş için resmi bir kurum varmıdır. Onlardan bu ürün şu ayardadır gibi bir belge resmi bir evrak alınabilir mi?
    Kapalı çarşıdaki experler bunu yapıyormu. Bu resmi - yasal bir evrak mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Ferhat Bey

Alınan bir yüzüğe bir bilir kişi raporu almak mümkün müdür
    Yani taş için resmi bir kurum varmıdır. Onlardan bu ürün şu ayardadır gibi bir belge resmi bir evrak alınabilir mi?
    Kapalı çarşıdaki experler bunu yapıyormu. Bu resmi - yasal bir evrak mıdır?

taşlar zaten dünyanın en güvenilir kuruluşundan belgeli, yüzüğün altınını hangi hangi kuyumcuya sorsanız kaç ayar olduğunu söyler zaten zor bişey değil . altını için belge almak isterseniz bunu yapan laboratuvarlar var ama yüzüğün bir parçasını kesip almak zorundalar geriside sizin işinize yaramaz .
  • Kusura bakmayın yanlış anlaşıldım sanırım
    Tektaş için idi sorum. Yani pırlanta
    Gia sertifikası olmayan bir tek taş için. Bize kurumun verdiği sertifikanın doğru yada yanlış olduğunu teğit edebileceğim
    Resmi-yasal bir kurum veya bilirkişi raporu elde edebilirmiyim

Aldığımız taşın gerçekte neyi ifade ettiğini nasıl öğrenebiliriz
    Kısaca kurumların kendi verdiği sertifikaya güvenmiyorum.
  • Halkçı2013 H kullanıcısına yanıt
    benim pek işim olmuyor buradaki ofislerle, benim sattığım taşlar yurt dışından belgelenmiş olarak geliyor . tr de de sertifika veren kurumlar var laboratuvarların ofisleri var. dilerseniz ulaşabilirsiniz . ama böyle bir yol izlemektense direk belgeli taş alın daha iyi, aldıktan sonra farklı özellikler çıkarsa yapabileceğiniz birşey yok zaten.
  • Ferhat Bey Merhaba,

Okuduğum kadarıyla oldukça işinin ehli ve dürüst bir esnafsınız. Ancak aklıma gelen şöyle bir soru var.

Taşlarınızın, yurt dışından aldığınız yerler tarafından GIA sertifika ve numaraları kopyalanarak size ulaşması gibi bir ihtimal var (Tüccar durum örneğin elindeki gerçek taş ve sertifikalardan yola çıkarak, ürünlerin kopyalarını üretebilir ve biz de GIA üzerinden sorguladığımız da orjinal taşların değerlerini görüyor oluruz.).

Buna karşı ürünlerin özelliğini siz de test ediyor musunuz? Yoksa direkt kayıt üzerindeki verileri mi referans alıyorsunuz? Ayrıca yorumunuzu da bilmek isterim böyle bir duruma karşılık.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet.gogebakan

Ferhat Bey Merhaba,

Okuduğum kadarıyla oldukça işinin ehli ve dürüst bir esnafsınız. Ancak aklıma gelen şöyle bir soru var.

Taşlarınızın, yurt dışından aldığınız yerler tarafından GIA sertifika ve numaraları kopyalanarak size ulaşması gibi bir ihtimal var (Tüccar durum örneğin elindeki gerçek taş ve sertifikalardan yola çıkarak, ürünlerin kopyalarını üretebilir ve biz de GIA üzerinden sorguladığımız da orjinal taşların değerlerini görüyor oluruz.).

Buna karşı ürünlerin özelliğini siz de test ediyor musunuz? Yoksa direkt kayıt üzerindeki verileri mi referans alıyorsunuz? Ayrıca yorumunuzu da bilmek isterim böyle bir duruma karşılık.

Saygılarımla

Arkadaşım taş üzerinde plaka gibi bir şey var zaten lazerle taşa işleniyor numara, Ferhat da bilgisayara bağladığı büyüteç ile o numarayı gösteriyor gözünün önünde de bilgisayarda çıkan kodu doğruluyor gia sitesinde. Taşın ölçüleri belli onu beraber de ölçebilirsiniz.
  • GKHN1905 G kullanıcısına yanıt
    Ancak bu dediğiniz benim bahsettiğim konudan farklı. Şöyleki, beni belçikalı bir elmas simsarı olarak düşünün.

Elimde gerçek değerli taşlar ve GIA numaraları/sertifikaları var.

Bu taşların ölçü ve sertifikalarını kullanarak elimdeki sahte (artık her neyse zirkon vb...) taşları aynı bu boyutlarda kesip, altlarına lazer ile numaralarını işliyorum (ki laser ile bir yere yazı yazmak oldukça kolay).

Sonrada bunları ferhat bey gibi çeşitli alıcılara, ülkelere satıyorum. Onlarda bu durumdan habersiz kullanıyorlar (Kopya taş olduğu içinde GIA sorgularında taşlar görüntülenebiliyor).

Sormak istediğim aslında tam olarak buydu.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet.gogebakan

Ferhat Bey Merhaba,

Saygılarımla

son attığınız mesaj görünmüyor , bu mesaja gelince tabi ki bizde kontrol ediyoruz . bu konuda en güvenilir olan gia , diğer laboratuvarlardan gelen ürünlerin tutmadığına birkaç kez şahit oldum o yüzden başka laboratuvar la çalışmıyorum .

kopyalama durumuna gelince , kimse normal şartlarda taşını satıyorsa böyle kopyalama gereksinimi duymaz, sonuçta madenlerde yeteri kadar taş var . kopyalamanın gereği olmaz , her taş elde kesilir ve hiçbir taşın ölçüleri açıları özellikleri birbirini tutmaz böyle bir durum varsa er geç ortaya çıkar bunu yapan adam kendi şirketine kariyerine kötülük etmiş olur, normal yollardan ticaretini yapan hiç kimse böyle bir kötülük yapmaz kendi kendine . zaten gereği de yok dediğim gibi :)
  • Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu görünce çook sevindiğimi belirtmek isterim, severim donanimhaber'deki satıcıları.

GIA sertifikalı
    0,30 ct, D renk
    Kesim: Excellent (Bu önemli)
    Berraklık: IS
    Yüzük: 14 ayar

Bu pırlanta için fiyat verebilir misiniz.

Teşekkürler,

Not: Yüzüğün içerisine lazer ile yazı yazabiliyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellowcatz -- 10 Temmuz 2013; 1:56:53 >
  • Tekrar merhaba,

Yukarıdakine ek olarak;

0.40 CT
    F
    SI1
    Yalnız kesim yine excellent için fiyat çıkartabilir misiniz.

Tşk,
  • Merhaba
    0.15 ct ler ne civarda acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellowcatz

Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu görünce çook sevindiğimi belirtmek isterim, severim donanimhaber'deki satıcıları.

GIA sertifikalı
    0,30 ct, D renk
    Kesim: Excellent (Bu önemli)
    Berraklık: IS
    Yüzük: 14 ayar

Bu pırlanta için fiyat verebilir misiniz.

Teşekkürler,

Not: Yüzüğün içerisine lazer ile yazı yazabiliyor musunuz ?

ofiste 0.30 ct d vs2 excellent kesim varmış 1920 tl ye geliyor

birde 0.37 ct e vs2 good kesim varmış o da 2090 tl ye geliyor

taşlar yola çıktı yarın elimde olacak listeye eklerim:)

diğer f sı olarak ta ayrıca yokmuş elimdekilerin arasında aşağıdakiler var şuan

O.45 CT F SI1 2400 TL 2146838174

0.41 CT F VS2 2285 TL 2156035277
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.