Şimdi Ara

Teknosa - Toshiba SATELLITE R630-105 NOTEBOOK 13.3' 1.3 kg (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
38.188
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: becauseko

quote:

quote:

arkadaşlar pazar günü aldım pc'yi . uzun araştırmalarımdan sonra işimi görecek en iyi pc'nin bu olduğuna karar verdim. Kulanımımın 3. gününde itibaren mavi ekran sorunu ile karşı karşıya geldim. Gözlemleirme göre Winamp açıkken bir süre sonra bu hatayı veriyor. Çözümü olan var mı? Ne yapabilrim? Ayrıca bu pc için güncelleme var mıdır? Bunun yanı sıra pc hakikaten süperr. Hafif, hızı iyi.. Isınma sorunu yok,,Şarjı iyi.. 4:15 diyo, Teknosa'da da baya ucuzlamış ilk çıkışına göre..TAvisye olunur.

arkadaşlar mavi ekra sorunu devaö etti.. yetkili servise götürdüm.(Bursa) adamlar bişy yok dediler.. bi de üstüne fan temizliği ve sistem geri yüklemek için 90 TL istediler. daha pcyi alalı 50 gün olmadı dedim.. bastım fırçayı.. bunun üzerine pc'yi alabilirsiniz dediler.. alalı 4 gün oldu.. yine mavi ekran hatası veriyo.. durduk yere çıkıyor mavi ekra.. tvsiyesi olan var mı??

arkadaşlar pc'yi başka bir toshiba servisine götürdüm.. harddisk bozulmuş dediler.(bad sector hatası) değiştirdileri.. getirdim eve.. 3 gün kullandım. 2 kere mavi ekran hatası verdi..yine götürdüm servise.. servisteki eleman çok iyi niyetli çalışıyor.. gurur yaptı bulmak için :) bekliyorum gelecek haberleri.. durumları buradan size aktarmaya devam edeceğim.

bad sector mavi ekran cikarmaz, ayrica mavi ekran masmavi bir ekran degildir orada hata kodu yazar, o hata koduna gore muhtemelen ram ya da hardware sorunu belli olur. keske hata kodunu da yazsaniz.

o kadar çok mavi ekran hatası verdi ki.. hepsiniin koduna bakamaıdm.. ama 4 kere 0000124,, 1 kere 00000A,, bir kere 00000001e çeşitli hatalar verdi.. baya bi araştrdım internette.. bişey bulamadım kendimce..

• bellekleri test etmenizi oneririm, arkasindaki kapaklardan birinin altindalar ( buyuk kapakta hdd var) acip cikarip tek tek deneyerek sorunlu olani bulabilirsiniz, bir ihtimal, kucuk de olsa anakart problemlidir ki test araclari ile servis bunu anlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Orijinalden alıntı: evil_slck

Ya şu hediye çekini düşme mantığını bırakın artık arkadaşlar. Hediye çekini kullanmak için 500 tl üzeri alışveriş yapmanız gerekiyor bu hediye çekini aldığınız bu bilgisayarın fiyatından düşmenin nasıl bir mantıklı açıklaması var bunu çok merak ediyorum lütfen birisi bana bunu açıklayabilir mi?

bahsi gecen konuyu acan benim, 11L modelini aldim, tek cekim ile 200 TL hediye ceki verdi teknosa, onunla da 499 TL satis fiyati (tek cekim) olan Nokia 5800 'u 300'e aldim.
    anlasilir oldu mu acaba? her sicak firsat herkes icin ayni sicaklikta olmayabilir.

bu arada 11L modeli cidden cok basarili tavsiye ederim 13.3" hafif laptop dusunenlere. bence iki eksigi var, biri win7 home edition gelmesi laptop ile birlikte digeri de hoperlorlerden ses cok fazla cikmiyor ( neyseki bazi dell 13.3" lerdeki gibi mono/tek speakerli degil bu alet).

Teknosa zaten kazık ürün satan biryer. Tek normal fiyatlar Televizyonlarda var, hediye çekini ürünün gerçek fiyatından düşmek bence de mantıksız. Bir laptop alıyorsunuz ama o hediye çekini kullanmak için sizi başka bir alışverişe zorluyor

• Acer timelineXler varken Toshibaya bu kadar para vermek için tutkudan daha fazlası lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Acer timelineXler varken Toshibaya bu kadar para vermek için tutkudan daha fazlası lazım.

Hocam Acer modellerine baktım ama 13.3" olanlar 1.8 kg imiş. Ayrıca hiç de ucuz değiller, i3 işlemcili modeli 1500 TL civarlarında satılıyor, Toshiba hem 1.3 kg hem de 1300 TL'ye satıldı...

Acaba benim bilmediğim birşeyler mi var?
  • Acerın 13.3 olan modeli teknosada 1.053den satılması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Acer timelineXler varken Toshibaya bu kadar para vermek için tutkudan daha fazlası lazım.

Hocam Acer modellerine baktım ama 13.3" olanlar 1.8 kg imiş. Ayrıca hiç de ucuz değiller, i3 işlemcili modeli 1500 TL civarlarında satılıyor, Toshiba hem 1.3 kg hem de 1300 TL'ye satıldı...

Kıyaslamanıza bakılırsa çok şey var. 1200, 1300 civarı bulunabiliyor Acerlar.
  • toshiba satellite r630-14t modeli cikti. turkiyede yok henuz.
    1.43 kg, i5-480 islemci, uzun pil omru vs...
    hdmi destegi, 13.3 ekran, 4gb ram, 500gb hdd
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Kıyaslamanıza bakılırsa çok şey var. 1200, 1300 civarı bulunabiliyor Acerlar.

O zaman ben ne anladım bu işten???

Aynı fiyata 1.3 kg'lık Toshiba varken kim alır 1.8 kg'lık Acer'ı???

50 gram, 100 gram değil ki tam 500 gram fark var arada, hem de aynı fiyata...

• Arkadaşlar i5'li bu aleti teknosa dan 2 ay once aldım ilk açışım sırasında yüksek bir ses ve bir ısı ile açıldı sonrasında kullandığım 3 gün içinde de normalden yüksek bir fan sesi beni rahatsız etti çünkü evimde halen bir vaio da kullanmaktayım bilgisayarın toshiba board bölümünde pc healty bölümünden işlemci ısısını ve fanın dönüş hızını bir müddet 1-2 gün kontrol ettim bilgisayar hiç bir işlem yapmazken sadece google açmaya çalıştığımda işlemci kullanımı %70 lere fanın dönüş hızı %80 ler civarına ulaşması bu ise sesin artmasına sebep olması da beni rahatsız etti (eşim sesinin normal olduğunu söylemesine karşın) ve teknosa panora avm ye geri götürdüm ve durumu açıkladım sağolsunlar aleti aldılar ve servise gönderileceğini belirttiler. aradan 20 gün geçti ve toshiba istanbul'dan aradılar ürünün fanında sorun olduğu gerekçesi ile 30 günlük sürenin dolmaması da etkili oldu ve yeni ürünle değiştirileceğini belirttiler yeni ürünü aldım ilk açışım sırasında bir önceki gibi ses ve ısı ile karşılaşmadım şu anda bir öncekine nazaran gayet sessiz ve çok memnunum.

Şimdiye kadar abd'den aldığım 15.5 vaio kullandığım için tekrar uzun bir süre vaio baktım daha hafif olsun diye 13.3 vaio'ları araştırdım ama fiyatları yüksek geliyordu fiyatı düşük olan bir modelde ise eski tip işlemci ve dvd-rw yoktu (Sony Vaio Intel Core 2 Duo U5400 1.3GHZ 4GB 320GB 13.3") tüketiciler artık birçok mağazayı siteyi gezerek forumları okuyarak her kuruşunun karşılığını almak istiyor doğal olarak sizde farkındasınızdır ki bu özelliklerde pilli 1.4 kg 13.3 4gb ram 500gb hdd ve i5 işlemcili bir notebook eğer sony marka olsaydı 1700 tl yerine en az 2500tl olurdu. oyun çok az oynayan office ve interneti kullanan işe, kütüphaneye, bilgisayarı sürekli yanında taşıyan 13.3 ve hafif bir bilgisayar arayan biri için uygun bir alet 1700tl /12 eger fiyatı hala yükek diyorsanız i3 işlemcili olanı da 1400 civarı. kesinlikle tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi encuun -- 21 Mart 2011; 0:51:05 >

• bu aleti beğenmeyenler aşağıdaki linke tıklamamalarını tavsiye ederim, ekstra parmak izi okuyucu ve yüz tanıma var (ne derece gerklidir ihtiyaca bakar) 3.187-TL ...

http://www.hepsiburada.com/Liste/toshiba-portege-r700-18c-intel-core-i5-560m-266ghz-4gb-500gb-133-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760487&categoryId=98
  • BAKIN BENDEN SIZE BIR SICAK FIRSAT IMKANI OLAN ARKADAS VARSA,

SHOPPING FEST ISTANBUL HKAYESINDEN DOLAYI TEKNOSA WEB SAYFASINDAN UYE OLUN SIZE TEKNOSAKART NUMARASI VERIYORLAR HEMEN CEBINE KAYDET VE HAFTASONU KAMPNAYALARINI TAKIP EDIN BAZEN COK KARLI ISLER CIKIYOR ASAGIDAKI GIBI.

BU SAYEDE HER TURKCELLI 500 TL ICIN 50TL INDIRIM ALIYOR VE BEN GECEN HAFTA BABAMA PANASONIC VIERA TX-32LS20E MODELI 100 HZ FULL HD 32 INCH LCD TVYI 999 TL YERINE BU
    TURKCELL KAMPANYASI ILE 50 TL VE AXESS YUZDE 10 ILE 100 TL INDIRIMI ILE TOPLAM 150 TL EKSIK ODEYEREK 12 TAKSIT OLARAK 849 TLYE ALDIM.

TAMAM TEKNOSA COK UCUZ DEGIL AMA BU TARZ URUN YAKALADIGINIZDA KACIRILMAYACAK FIRSATLAR OLUYOR.

AYRICA TOSHIBA NOTEBOOK TAN COK MEMNUNUM BU SES OLAYINA TAKAN ARKADASLARI HIC ANLAMIYORUM SANKI SES GECIRMEZ IZOLELI ODALARDAMI CALISIYORSUNUZ YAZIN ACIK ORTAMDA O SESI DUYMAZSINIZ BILE BU BENIM SAHSI GORUSUM ALMAK ISTEYEN ARKADAS GITSIN MAGAZADA PC YI SESSIZ BIR YERE ALIP DINLESIN DEDIKLERI KADAR BIR SES OLMADIGINI ANLAYACAKLAR.

BU ARADA I5 ISLEMCILISINI ALMAYA GEREK YOK 8 MB SD RAM TAKARSANIZ USB DEN DSAHA DA HIZLANIR AMA SU ANKI HIZI BILE BENCE YETERLI VE LUTFEN SOYLEYIN I-3 ILE I-5 ISLEMCI ARASINDA YAPACAGINIZ ISLEMDE KAC MSN FARKEDECEK YANI PROGRAMCI DEGILSENIZ BU SEYLERI KAFAYA PEK TAKMAYIN.

BIR DE SUNU DUSUNUN BU TOSHIBA NOTEBOOK ILK CIKTIGINDA 1700-2200 ARASI GIBIYMIS BEN 1400 TL CIVARINDAN ALDIGIM ICIN KENDIMI SANSLI SAYIYORUM.

SAYGILAR,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAHATASER -- 26 Mart 2011; 3:33:25 >

• Teknosa Başıma çok dertler açtı. Yukardaki arkadaş ta değinmiş teknosanın garanti anlayışı farklı.. Bozulan malı değitiririz diyor. ama bir ay içinde bozulursa iade edilemiyormu yok diyorlar.
    Ama pcnin ikinci el fiyatı baya fazla .. Reklam gibi olmasın sağlamlıkta ,sessizlikte ve batarya ömründe muadilleri arasında fujitsu süper.. Kullanıyorum . memnunum başka pc kullanmam artık herhalde.. Fujitsu lifebook t901 in şimdilik hayalini kuruyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: BAHATASER

BAKIN BENDEN SIZE BIR SICAK FIRSAT IMKANI OLAN ARKADAS VARSA,

SHOPPING FEST ISTANBUL HKAYESINDEN DOLAYI TEKNOSA WEB SAYFASINDAN UYE OLUN SIZE TEKNOSAKART NUMARASI VERIYORLAR HEMEN CEBINE KAYDET VE HAFTASONU KAMPNAYALARINI TAKIP EDIN BAZEN COK KARLI ISLER CIKIYOR ASAGIDAKI GIBI.

BU SAYEDE HER TURKCELLI 500 TL ICIN 50TL INDIRIM ALIYOR VE BEN GECEN HAFTA BABAMA PANASONIC VIERA TX-32LS20E MODELI 100 HZ FULL HD 32 INCH LCD TVYI 999 TL YERINE BU
    TURKCELL KAMPANYASI ILE 50 TL VE AXESS YUZDE 10 ILE 100 TL INDIRIMI ILE TOPLAM 150 TL EKSIK ODEYEREK 12 TAKSIT OLARAK 849 TLYE ALDIM.

TAMAM TEKNOSA COK UCUZ DEGIL AMA BU TARZ URUN YAKALADIGINIZDA KACIRILMAYACAK FIRSATLAR OLUYOR.

AYRICA TOSHIBA NOTEBOOK TAN COK MEMNUNUM BU SES OLAYINA TAKAN ARKADASLARI HIC ANLAMIYORUM SANKI SES GECIRMEZ IZOLELI ODALARDAMI CALISIYORSUNUZ YAZIN ACIK ORTAMDA O SESI DUYMAZSINIZ BILE BU BENIM SAHSI GORUSUM ALMAK ISTEYEN ARKADAS GITSIN MAGAZADA PC YI SESSIZ BIR YERE ALIP DINLESIN DEDIKLERI KADAR BIR SES OLMADIGINI ANLAYACAKLAR.

BU ARADA I5 ISLEMCILISINI ALMAYA GEREK YOK 8 MB SD RAM TAKARSANIZ USB DEN DSAHA DA HIZLANIR AMA SU ANKI HIZI BILE BENCE YETERLI VE LUTFEN SOYLEYIN I-3 ILE I-5 ISLEMCI ARASINDA YAPACAGINIZ ISLEMDE KAC MSN FARKEDECEK YANI PROGRAMCI DEGILSENIZ BU SEYLERI KAFAYA PEK TAKMAYIN.

BIR DE SUNU DUSUNUN BU TOSHIBA NOTEBOOK ILK CIKTIGINDA 1700-2200 ARASI GIBIYMIS BEN 1400 TL CIVARINDAN ALDIGIM ICIN KENDIMI SANSLI SAYIYORUM.

SAYGILAR,

• Teknosa'nın Toshiba laptoplarda %20 indirim kampanyası için dün Teknosa'ya gittim R630-105 modeline bakmaya. Uzun zamandır takip ettiğim bir modeldi. En son 1330 liraya kadar düşmüştü. Hatta bir arkadaşım kapalı kutu R630-105 almııştı bir ay önce bu fiyattan. Dün Teknosa'ya gittiğimde bana %20 indirimli olarak 1330 liradan teşhir ürününü yutturmaya kalktılar. Sanayi ve Ticaret bakanlığına şikayet etmek lazım bu tip firmaları.
  • ben zaten üyeyim
    siteye girdim "Özel üyelik bilgilerinizi güncellediniz." dedi
    o kadar
    teknosakart numarası vermedi...
    yeni üyelik mi yapsam acaba?
    quote:

Orijinalden alıntı: BAHATASER

BAKIN BENDEN SIZE BIR SICAK FIRSAT IMKANI OLAN ARKADAS VARSA,

SAYGILAR,

• Teknosa Kart Bilgileriniz
    Teknosa Kart Numaranız : -
  • BAHATASER,

yeniden üye oldum
    kart numarası verdi.
    turkcell kampanyasının linki var mı?
  • kampanya ile ilgili link var ama sadece İstanbul da geçerli diyor..
    http://kampanyabul.org/kampanyalar/magaza-market-kampanyalari/teknosa-kampanyalar/teknosa-turkcell-indirim-kampanyasi-ile-50-tl-firsati.html

"İstanbul Teknosa mağazalarında Shopping Fest süresince saat 20:00′den sonra Turkcell’lilere özel 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde 25, 500 TL ve üzeri alışverişlerinizde 50 TL indirim kazanma fırsatını kaçırmayın !İstanbul Shopping Fest 18 Mart – 26 Nisan 2011 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan sadece Turkcell hat sahipleri faydalanabilir."

• arkadaşlar başlıkda adı geçen R630-11L modeli şuan teknosada indirimli olarak 1660 lira olarak satışa sunulmuş. Ancak ben bir süredir Samsung Q330 modelini inceliyorum i3 işlemci 4gb ram ve 512 mg ekran kartı 500gb hdd. Fiyatı ise Gold da 1400 lira.

toshiba hakkında yazılan yorumlar gayet tatmin edici ancak Samsung hakkında kimseden bilgi alamadım. Bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum. Zira 10 güne kadar 13.3" boyutunda bir notebook alacağım ama bir türlü karar veremedim. Arada 250 liralık bir fiyat farkı var Samsung modelini gördüm hayran kaldım Toshibadan daha şık bir görüntüsü var. Ama kullanıcı yorumlarına internette bir türlü ulaşamadım. Sizce aradaki 250 liralık fiyat farkına değer mi bu toshiba?
    NOT : bilgisayarı günlük internet kullanıcısı olarak kullanacağım.
  • http://www.istanbulbilisim.com.tr/satellite-r630-105-toshiba-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,19682.html?ref=akillifiyat SU AN EN UCUZ BULABILDGIM YER BURASI STOK SORUNUZ DIYOR AMA GERCEKTEN BU PCYE DEGR KUS GIBI HAFIF AMA BENIM GIBI DIS ORTAMDA CALISANLAR ICIN FAN SESI OLMASI SOURN DEGIL AMA HERKESE TAVSIYE EDERIM BIRDE 4GB HAFIZAYI ARTIRMA SANSI OLMASI GUZEL.

MAXIMUM KARTA PESIN FIYATINA 12 TAKSIT DIYOR 1389 TL VEYA ADVANTAGE KARRTTA 24 AYA KADAR VADESI VAR.

AYRICA 45 TLLIK NOTEBOOK CANTASIDA HEDIYE DIYOR.

AMA BONUSA OLANLDAR GOLD PC DE 12 TAKSIT ILE DAHA UCUZA GETIREBILIR SANIRIM ???

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=92561&ad=TOSHiBA-R630-105-i3-350M-4GB-320GB-W7HP-Tasinabilir-Bilgisayar

EXTRA BILGI ICIN

http://www.turkforum.net/1108706142-toshiba-satellite-r630-105-a.html

http://www.teknovadi.com/toshiba-laptop/toshiba-satellite-r630-105/

http://www.toshibacenter.net/toshiba-satellite-r630-105-notebook.html

http://www.arastirmadanalma.com/bilgisayar/bilgisayarlar/dizustu-bilgisayarlar/28691/toshiba-satellite-r630-105-4-gb-notebook.html

http://www.yasaksavar.com/r630-105-toshiba-portege-laptop/

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.