Şimdi Ara

Teknoloji sizi de korkutuyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir örnek vermek gerekirse bir otomobil hastası olarak param olsa suan ne alirdim diye dusunurken veya 10 yıl sonra alabilecegim modelleri dusunurken (unideyim ama zorlu Türkiye koşullarında istediğim tarz otomobili ancak 10-15 yıla alabilirim) gelişen çok hızlı teknoloji ile sadece birkaç sene icerisinde elektrikli otomobiller ve otonom sürüş (surucusuz otomobiller) zirvaliklari hayatımıza girmek uzere.

Daha ben hayallerimin tadını cikaramamisken sessiz, ruhsuz ,surucusuz otomobil çıkıyor. Sen istersen kendin kullanirsin demeyin. Bir teknoloji çıktı mı bütün markalar kullanmak zorundadır. Bunu akıllı telefonlarda görüyoruz.

Bu anlamda teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi beni korkutuyor ve yaşlanmış hissettiriyor.

Siz teknolojinin gelişim hızı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha iyi işte. Kazalar, aptal sürücü hataları, uyuyan şoförler, yolu dolandıran taksici, tecavüzcü minibüs şoförü vs hepsi tarihe karışacak.
    Ayrıca benim gibi kaza yapma korkusundan araba suremeyenler için güzel olur.

• 10 yil icerisinde tamamen bilim kurgu filmlerindeki atmosfere girecegimizi sanmiyorum. Tam otonomlarin cikmasi bayagi zaman alir. Ciksa bile bayagi pahali olur. Su an yari otonom var ust duzey araclarda. Keske maksimum o olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

10 yil icerisinde tamamen bilim kurgu filmlerindeki atmosfere girecegimizi sanmiyorum. Tam otonomlarin cikmasi bayagi zaman alir. Ciksa bile bayagi pahali olur. Su an yari otonom var ust duzey araclarda. Keske maksimum o olsa.

Ama gelişim hızı bence çok yüksek. 10 sene önce bu teknolojiler çok uzak geliyordu. Sadece otomobiller de değil.

Sanal gerçeklik teknolojileri de çok hızlı gelişti. Ust düzey bir teknoloji değil ama yapılabilecek şeyler de sürekli artiyor.

Daha biz tecrübe edemeden gelişiyorlar. Bu da geri kalmışlık hissi veriyor.

• güzel konu ama çok sığ bi örnek
    ben de bol bol düşünüp konuşuruz demiştim...

Mazda Mx5 al. 100 bin liraya Roadster, japon arabası ve sürüş keyfi inanılmaz.

• Skynet ayaklanması kulağa hoş geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

güzel konu ama çok sığ bi örnek
    ben de bol bol düşünüp konuşuruz demiştim...

Mazda Mx5 al. 100 bin liraya Roadster, japon arabası ve sürüş keyfi inanılmaz.

Katiliyorum. Zaten başka örnekler beklemistim.

Mx-5 çok sevdiğim araçlardan bir tanesi bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Flash

Skynet ayaklanması kulağa hoş geliyor.

Muhtemelen robotlar kötü niyetlerle kullanılacak ve bu beklenenden[DHTUBE=] yakın bir zamanda gerçekleşecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

Daha iyi işte. Kazalar, aptal sürücü hataları, uyuyan şoförler, yolu dolandıran taksici, tecavüzcü minibüs şoförü vs hepsi tarihe karışacak.
    Ayrıca benim gibi kaza yapma korkusundan araba suremeyenler için güzel olur.

ama nüfus çok fazla artacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.