Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

teknik yardıma ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar son bir kaç aydır önemli bi sorunla karşı karşıyayım yardıımcı olursanız sevinirim;
    asus m6wr marka dizüstü bilgisayarım var son bi kaç aydır kendi kendine kapanmaya başladı internette sörf yaparken veya herhangi bi çalışma yaparken kapanmıyor fakat nba07 gibi oyunlar oynadığım zaman zannedersem fazla ısınmadan dolayı kapanıyor.bilgisayarda sürekli bi program çalışıyormuş gibi zorlanıyor ve aşırı ses çıkarıyor,ilk önce virüs prog dan zannettim fakat kaldırdım sorun devam etti ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim,
    herkese tşkler

• Valla birçok nedeni olabilir..
    Öncelikle işlemcinn ısısını kontrol edin.Speedfan ya da Everest programlarını kullanabilirsiniz..
    Çok yükseliyorsa sıcaklık fanlar tozdan dolayı iyi performans gösteremiyor olabilir..
    Fanları temizlemek işe yarayabilir..
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum Toshiba laptopımda. Dün servise bıraktım. Bana anakartın arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler.
    Bakalım bekliyoruz inşallah hallolur..
    Sizde de böyle bir durum söz konusu olabilir malesef. En sağlamı servisine götürmek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbasol1981 -- 25 Mayıs 2007; 0:44:29 >
  • öncelikle speedfan programını tavsiye etmem. çünkü değerler ya 10 az ya 10 fazla. notebooklarda en iyi sıcaklık ölçen ve aynı zamanda performansına mudahale edebilen NHC (Notebook Hardware Control) programını tavsiye ederim. muhtemelen arkadasında dediği gibi tozlanma en büyük etkenlerdendir. Fanın hava firiş ve çıkış bölgelerini temizlemeni öneririm. ayrıca laptopun yerden (masadan) yukseliğini 1-2cm mesafe bırakırsan, daha rahat hava almasını saglarsın.
  • arkadaşlar ilginize tşkler bu tozlanma olayı bi arkadaşta söylemişti tozlanan kısmı temizlemek için fanın olduğu yeri açmam gerekiyor mu bu işlemi yapabilir miyim (teknik bilgim hiç yok sayılır)
  • Bir elektrik süpürgesi ile ya da kompresör ile fanın olduğu açıklığı temizleyebilirsiniz.
    Açmanıza gerek yok..
  • Servise götür stersen işlemcinin üzerindeki soğutucu plaka tozlanmıştı benimkinde de aynı sorunvardı ama sonra hiç bri sorun kalmdı

Zaten serviste ilk önce hava basar olmazsa açar işini İnfronic öyle yapıyor
  • bnm gibi anakartı yakarsın dikkat et
  • hocam leptop islemcisi çok ısınacağı zaman otomatik korumaya alıp kapanıyor buda demektirki fan sogutucu kısımları tozlanmış ve yetersiz geliyor fan biraz acıp temizlersen sorun kalkacaktır
  • bi fanları temizletmeyi düşündün mü everestle devamlı sıcaklığı ölç eğer normalden bi fark varsa servise bir uğre deerim
  • arkadaşlar notebook hardware control programını yükledim sürekli notbook un ısısını ölçüyorum biraz yüke binince hemen sıcaklık fırlıyor ekran kartım paylaşımlı 128 mb ram da 512 lik ram aşırı zorlandığı için olabilir mi ayrıca bilgisayarı alalı 2 yıl oldu o kadar tozlu ortamlarda kullanmadım bu kadar sürede fanın tozlanması normal mi
  • Trojan girmiş olabilir ve bu mikrop sürekli arka planda çalışarak cpu'nu zorluyor olabilir.Masaüstünde nasıl olsa fazla yük binmediği için sıcaklık sıkıntı yaratmıyor ve bilgisayar kendini korumak için kapatmıyordur ancak 3d uygulama açtığında trojan'ın bindirdiği yük ve oyunun yükü sıcaklığı yukarılara çekiyor ve makinanın kapanmasına sebep veriyor olabilir.

Güvenilir bir programın(tercihen Kaspersky) son sürümünün güncellenmiş hali ile sistemi baştan aşşağı taramak faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
  • şu an bilgisayarda antivir olarak avg kullanıyorum
    artı ad-aware se ve advanced windows care kullanıyorum sence bunlar geri planda çalışan virüsleri bulmamda yardımcı olur mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottoman48

şu an bilgisayarda antivir olarak avg kullanıyorum
    artı ad-aware se ve advanced windows care kullanıyorum sence bunlar geri planda çalışan virüsleri bulmamda yardımcı olur mu

Valla ben Kasperskydan önce sırayla antivir-avast pro-nod32-panda kullandım,bunların yanlarında adaware ve spybot vardı ama Kaspersky internet securityden aldığım kullanım kolaylığını ve yakaladığı wormleri diğerlerinde bulamadım.
    Örnek nod32 kullanırken sistemime giren bir trojanı temizlediğimi sanıyordum ancak hdd min D bölümünde bulunanan tüm .exe'ler zarar görmüş.

Neyse uzatmaya gerek yok,hiç değilse emin olmak için KIS kurmaya değeceğini düşünüyorum.Bence bir dene faydası olmasa da zararı olmayacak ne de olsa
  • KARDEŞ BEN DE ADVANCED WİNDOWS CARE İ KURUDUM COK SEY BULDU AMA SADECE GÖSTERİYOR BULDUKLARINI BAŞKA HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR AMA AÇILIŞTA KAPANIŞTA GÜZEL Bİ TARAM YAPIYOR VE TÜRKÇE...
    ASİL VE ASIL OLAN KARTALDIR...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.