Şimdi Ara

tekkredi.com ile ücretsiz kredi notu ve risk raporu öğrenme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
17
Favori
19.822
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • halkbankası ile çalışanlar için tavsiyem.

halkbank internet bankacılığından dün talep ettim, bugün sabah baktım mail gelmiş.

ücretsiz bir şekilde 24 saatte gönderiyorlar mail adresinize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 60 ay iznini kaldırmasak bir şey olur mu?

• yöntem geçerli bedavaya risk raporu veriyor. ihtiyacı olan için çok güzel
  • reyes_19 R kullanıcısına yanıt
    bende bankacıya sordum ablam bankacı zaten. Sen sor bakalım o bozmaz diyenler kendi sicillerine ne kadar zamanda bir bakıyorlarmış
  • böyle yerlere rasgele bilgilerimi girmem hesabınız olan bankaya gidin birseyl musteri danışmanına ogrenmek istediğiniz söyleyin söylüyor geçen gun Kuveyt Türk soylettim 1800 çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 17 Haziran 2017; 13:2:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karmakan

yöntem geçerli bedavaya risk raporu veriyor. ihtiyacı olan için çok güzel

Yaptım bende olmadı. Findeks de gözükmüyor? Nasıl göreceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyes_19

quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

bende bankacıya sordum ablam bankacı zaten. Sen sor bakalım o bozmaz diyenler kendi sicillerine ne kadar zamanda bir bakıyorlarmış

Google "kredi notu sorgulama kredi notunu düşürür mü" yaz ilk cıkan linkten son cıkan linke kadar aynı şey soyleniyor DÜŞÜRMEZ

Bence ablan bankacılık deneyimlerini gozden gecirsin :D

Iyi sen Google den ogren ben sana ne desem bos

Bende soyledigime %100 guveniyorum.
    Bu arada ablam calistigi bankada encok kurumsal kredi satis yapan kisi ayrica devlet tesvikleriyle ilgili bilgisi sayesinde bircok musterisi ozellikle kendisini arar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 17 Haziran 2017; 14:52:53 >

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Afedersin ama her ay kredi notunu öğrenmek ne işine yarayacak?

• Yöntem geçerli, teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reyes_19

quote:

Google "kredi notu sorgulama kredi notunu düşürür mü" yaz ilk cıkan linkten son cıkan linke kadar aynı şey soyleniyor DÜŞÜRMEZ

Bence ablan bankacılık deneyimlerini gozden gecirsin :D

Iyi sen Google den ogren ben sana ne desem bos

Bende soyledigime %100 guveniyorum.
    Bu arada ablam calistigi bankada encok kurumsal kredi satis yapan kisi ayrica devlet tesvikleriyle ilgili bilgisi sayesinde bircok musterisi ozellikle kendisini arar.

Kredi notu sorgulamak kkb puanınızı düşürmez.

Yanlış yönlendirmeyin insanları

• 9 tane kredi kartı basvurum varmis bankacı dediğine gore kbb puanını dusuruyormus

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Ablana söyle müşterilerinin puanını öğrenmek için kredi giriş modülünü, ekranını kullanmasın. Bu şekilde yaparsa kendi puanını da düşürür, seninkini de düşürür, müşterisinin kinide.
    Bende bankacıyım ve bankamın KKB SORGULAMA sisteminden hergün sorgu yapıyorum ve hiçbir puan düşmesi olmadı. Tabi kendi sorgumu değil, müşterilerimin sorgularını yapıyorum.
    Kredi limitim ne kadarMIŞ diye kredi modülü çalıştığı zaman KKB Puanın DÜŞER!

Bu arada bilmeyenler için söylemiş olayım, operatörlerden telefon aldığınız zaman onlarda kredi puanı sorgusu yapıyor ve her bir operatörün sorgusu sizin puanınızı düşürüyor. Diyelim ki operatörle anlaştınız ve cihazınızı aldınız. Bu aldığınız cihaz kredi sorgularınızda çıkıyor. Sanki 100-150 tl taksitli 2-3 bin tl kredi kullanmış gibi oluyorsunuz.

Diyelim ki siz faturanızı geç ödediniz (yani kredi ödemenizi geç ödediniz), kredi puanınız düşüyor. Bunuda aklınızdan çıkarmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amanhem -- 18 Haziran 2017; 11:15:58 >

• amanhem kullanıcısına yanıt
    Boyle soylediniz bende olayi biraz daha arastirdim sonuc su sekilde findeks gibi kkb puaninizi ogrenmek icin girdiginiz ekranlarla bankalarin sizin notunuzu goruntuledigi ekranlar biraz daha kisisel (ayrintili) bizim findeks gibi platformlardan aldigimiz not baska bir kurum uzerinden alindigi icin (tam hatirlayamadim) buradan gelen kkb puanlari dusurmuyor. Ancak bankalardan yapilan her sorgulama kkb puanimizi dusuruyor (kredi olarak girmese bile) ztn ekranlarida cok farkli findeks puanini bir referans ancak asil bankanin kendi karne notu daha gecerli oluyor.

Kisaca kkb puanini ogrenmek icin girdigimiz findeks gibi platformlar puaninizi surekli sorgulamada dusurmez ancak bankalar uzerinden yapilan sık sorgulamalar kkb puaninizi dusurur.

• Kendi kim sorgu sayıda baktım.

2016 yılında 28 kkb sorgusu

2017 20 haziran itibari ile 9 kkb sorgusu yapmışım. Bu sorgulamalar genelde her ay yapılan sorgulamalar. Her ay ortalama 2 kkb sorgusu yapmışım. Puanım şuan 1792.

Geçen yıl operatörlerden cihaz almak için Aralık ayında 3 operatöre de sorgu yaptırdım ve puanım 1650 lere düştü. Sorgulama öncesi 1810 puanım vardı.

Özetle: bankalardan kredi Girişi yapılmadan serbest kkb sorgusu yapıldığı zaman kkb puanı düşmüyor. Ama kredi limiti ne diye kredi modülü çalıştığı zaman kkb puanı düşüyor.

• amanhem kullanıcısına yanıt
    Serbest sorgu yapan hangi banka var?? Hepsi kredi toplama peşinde

Findeks gibi platformlar puan düşürmez.
  • Tekrar bakınca ne yazık ki yenisini göremedim. Normalde findeks'e girince otomatik yenileniyordu. Şuan baktığımda 104 gün önce yenilendi diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

halkbankası ile çalışanlar için tavsiyem.

halkbank internet bankacılığından dün talep ettim, bugün sabah baktım mail gelmiş.

ücretsiz bir şekilde 24 saatte gönderiyorlar mail adresinize.

Mesajınızı gördüm merak edip bende başvurdum. Halkbank Dialog'a iletilmiştir dedi. Bu işlem sürekli ücretsiz mi ? Maaş hesabım olmasına rağmen bir numarasını görmedim ilk defa bir işe yarayacak.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok sadece bir kez yararlandım ücretsizdi

• hala çalışıyor mu beyler bu olay?
  • Çektiğim kredileri nasıl görebilirim? Dosya masraflarını almak için lazım oldu ama nerelerden kredi çektim hatırlamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.