Şimdi Ara

Tek randevuda araç muayenesi ve emisyon ölçümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdiye kadar kardeşimin işyeri sanayiye yakında diye Dudullu'daki istasyonda sadece muayene yaptırıyordum. Bu seferki gidişimde ikisini birden yaptıracağım. Hali hazırda randevu tarihi için geçerli emisyon ölçümüm var.

Dudullu istasyonunda daha önce ikisini de yaptırmış olanlar aşağıdaki sorularımı cevaplarsa sevinirim.

1- Muayene için sıra numarası alınıyor, egzoz için de benzer bir durum (aynı ya da farklı bir numara ile) var mı? Olmaması lazım, zira o zaman hangisi önce çağıracak bilemeyiz ve sıraları farklı yerlerde

2 - Önceki gidişlerimden gördüğüm kadarıyla ikisinin sırası ayrı ve sanki egzoz'u muayene çıkışı yaptırmak daha mantıklı gibi duruyor zira onun yapıldığı yer muayene çıkışında aracı teslim aldığınız tarafta. Önce emisyonu yaptırsam, istasyondan çıkıp dolanıp tekrar girmem gerekecek gibi duruyor. Hal böyleyken hangisini önce yaptırmam daha mantıklı. Muayene önce olmalı gibi geliyor bana

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 8 Şubat 2022; 18:37:23 >

• Geçen cumartesi dudullu da yaptırdım ben de.
    1- Egzoz için sıra numarası alınmıyor. Tek şeritli yolda sıra bekliyorsunuz.
    2- Muayene için önce emisyon ölçümü yaptırmanız gerekiyor. İstasyondan çıkmanıza gerek yok, geldiğiniz yoldan geri dönebilirsiniz aşırı yoğunluk oluşmamışsa.
  • Egzoz emisyonunu iki yıl evvel TUVTURK istasyonunda yaptırdım...Çok fazla teferruata bakıyorlar,kaputu açtırıyorlar,aracı yükseğe çıkartıp altına bakıyorlar,falan filan...

Oysa piyasadaki yetkili istasyonlara gittiğinizde sadece çubuğu egzoza sokup çıkan sonuca göre raporu veriyorlar...Onun için egzoz muayenesini bir iki gün önce piyasada yaptırıp öyle gideceğim muayeneye...

• Arabayı çok bağırtıyor tuv nedense bende bi gün önce dışarda yaptırdım

Tek randevuda araç muayenesi ve emisyon ölçümü
  • O istasyonda defalarca iki muayeneyi de yaptırdım:
    1-Müracaat sırasında görevli güncel egzost ölçümü belgesi göremezse önce parasını alıp sizi egzosta gönderir.
    2-Başarılı egzost muayesinden sonra istasyonu terk ermenize gerek kalmadan aradsn aracınızla geri dönüp bu defa muayene için ücret ödeyip sıra numarası alırsınız...
  • Herkese teşekkürler. Geçerli emisyonum zaten var dolayısıyla önce emisyon yaptırmam zorunlu değil. Verilen bilgilere göre bir karar veririm artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 8 Şubat 2022; 21:45:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.