Şimdi Ara

Tek başıma uyumaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 16 yaşındayım. Geceleri tek başıma uyuyamıyorum. Hep abimle birlikte uyuyorum ancak abim bazen benimle birlikte uyumuyor. Ben de tek uyuyorum. Yalnız tek başıma uyuyunca siluet görüyorum. Karabasan basıyor yatağım sallanıyor. Evden sesler geliyor. Dün gece de tek başıma uyurken oda karanlıktı, yine aynı böyle oldu. Karabasan bastı, siluet gördüm yatağım sallandı. Sabaha kadar uyuyamadım dün gece. Hatta şu an salondayım, telefona bakıyorum, salon karanlık. Az önce yanımdan beyaz bir gölge geçtiğini hissettim. Çok korkuyorum. Bu gece abim benimle birlikte uyumayacak, yine tek başıma uyuyacağım. Şimdi düşünüyorum bu gece nasıl tek başıma uyuyacağım. Çok korkuyorum. Dua okuyorum ama yine de fayda etmiyor. Ne yapacağım?

• Gece Evdekier uyuyor film açsam sesi gider rahatsız olurlar

• Televizyon arkada dene istersen

• Beraber uyuyalım
  • Nasıl yani anlamadım?

• Bir psikiyatriste başvurabilirsin. Korkunu yenmene yardımcı oiabilir.
  • Hocam korkacak yaşı biraz geçmişsin sanki ama olur öyle, korkulacak bir şey yok silüet ses cızırtı hepsi senin hayal gücünün örneği sallamadan uyuyacaksın kim ne yaparsa yapsın
  • Reis 16 yaşıma kadar ben de korkuyordum. Yalnız uyuyamıyordum üstelik sürekli bir ışık açıktı. Daha sonralarda bu korkumu yendim. Şimdi kendim uyuyorum ve ne ışık var ne başka bir şey. Kapılar da kapalı. Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bir şekilde yendim bu korkumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

Bir psikiyatriste başvurabilirsin. Korkunu yenmene yardımcı oiabilir.

Şuan pandemi olduğu için ailem beni psikoloğa götürmüyor yani gidemiyorum başka ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

Hocam korkacak yaşı biraz geçmişsin sanki ama olur öyle, korkulacak bir şey yok silüet ses cızırtı hepsi senin hayal gücünün örneği sallamadan uyuyacaksın kim ne yaparsa yapsın

Az önce uykum geldi odama uyumaya gittim yatağım sallandı hemen kalktım uykum kaçtı şuan oturma odasında televizyon izliyorum kısık sesle

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kullanıcı_Adı_

Reis 16 yaşıma kadar ben de korkuyordum. Yalnız uyuyamıyordum üstelik sürekli bir ışık açıktı. Daha sonralarda bu korkumu yendim. Şimdi kendim uyuyorum ve ne ışık var ne başka bir şey. Kapılar da kapalı. Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama bir şekilde yendim bu korkumu.

Ben 3 yıldır böyleyim hala korkumu yenemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Televizyon arkada dene istersen

Oturma odasında televizyon var geçen gün oturma odasında televizyon açık uyudum gece yarısı babam gelip beni uyandırdı hadi kalk git yatağına yat yatağın var niye burda uyuyorsun dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: öfkeli kalabalık

Ben 3 yıldır böyleyim hala korkumu yenemedim

Alıntıları Göster

Hocam bana en yardım eden şey sanırım evin önüne takılan sokak lambası oldu. Projektör gibi aydınlatıyordu odayı. Perdeyi çekiyordum hala aydınlıktı. Öyle öyle uyumaya başladım. Senin o korkun içgüdüsel bir şey. Bundan yüzyıllar önce atalarımız mağarada tek başına uyurken hep teyakkuz halinde olurlarmış. Öyle okumuştum bir dergide.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kullanıcı_Adı_

Hocam bana en yardım eden şey sanırım evin önüne takılan sokak lambası oldu. Projektör gibi aydınlatıyordu odayı. Perdeyi çekiyordum hala aydınlıktı. Öyle öyle uyumaya başladım. Senin o korkun içgüdüsel bir şey. Bundan yüzyıllar önce atalarımız mağarada tek başına uyurken hep teyakkuz halinde olurlarmış. Öyle okumuştum bir dergide.

Alıntıları Göster

Bizim evin önünde sokak lambası yok evi aydınlatmıyor odalar ve koridorlar hepsi karanlık oluyor gece yürümeye bile korkuyorum ayrıca evimiz 7.katta apartmanda oturuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C02BD09

Bu mesaj silindi.

Ailem kedileri sevmiyor almama izin vermiyorlar başka ne yapmalıyım?

• Çocukluğunuzda cinler, şeytanlar ile sizi korkuttular muhtemelen. Ben salondan ses duyduğumda koşarak bakıyorum. korkulacak bir şey yok çünkü metafiziksel varlıklar zaten İslam'a göre de zarar veremez . Bir müslümanın cinlerden korkmasının da bir alemi yok aslında şu kitabı açıp okuyun kardeşim.

Küçükken ben de bilirim bu görünmeyen varlıklardan korkma zamanlarını. 8-9 yaşlarında iken cin var sandığım için kafamı bile dışarı çıkartmazdım. İçin içini yiyor böyle fln.

Sana önerim Kur'an'ı aç oku. Cinler sana zaten zarar veremez İslam'a göre. Ve bir gece lambası al . Hadi iyi uykular.

• Ailene söyledin mi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.