Şimdi Ara

OKB'den kurtuldum !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
31.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nasıl başardın ?
  • öyle bişey değil okb hemen kurtulasın. bununla yaşamaya mecbursun. belki çok belki az düşüncelerle. bu dediğimi unutma.

pro yardım alırsan belki kurtulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polifemus

öyle bişey değil okb hemen kurtulasın. bununla yaşamaya mecbursun. belki çok belki az düşüncelerle. bu dediğimi unutma.

1 yıldır ilaç tedavisi görüyorum zaten.Ama doktorların faydası yok.Herşey kendinde bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkselEsEs

quote:

Orijinalden alıntı: Polifemus

öyle bişey değil okb hemen kurtulasın. bununla yaşamaya mecbursun. belki çok belki az düşüncelerle. bu dediğimi unutma.

1 yıldır ilaç tedavisi görüyorum zaten.Ama doktorların faydası yok.Herşey kendinde bitiyor.

Alıntıları Göster
    Neler yaptın ? Ne Kullandın ? Düşünce yapını nasıl değiştirdin detaylı bilgiler verebilirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

Neler yaptın ? Ne Kullandın ? Düşünce yapını nasıl değiştirdin detaylı bilgiler verebilirmisin
    İki gün sonra beyler okb den nasıl kurtulurum konusu açınca görürüm seni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

Kullandıklarım ;

Lustral
    Selectra

Bir tane daha marka kullanmıştım ama unuttum.Şuan Selectrayı halen kullanıyorum.Bence en iyisi.

Valla çok şey yaptım.Ama ilaçlar belli bir yere kadar.Misal temizlik,titizlik takintim vardı gitti.Peki gidince herşey bitiyormu tabiki hayır.Bu seferde yerini düşünce takıntısına bırakıyor.Buna ise malesef ilaçın hiçbir faydası yok.Sadece uyutarak etki edebilir.

Şjmdi gelelim düşünceleri kafadan uzaklaştırmaya.Bu çok zor.Yani ben bu konuyu açarken uzaklaştı sanmıştım ama zamanla tekrar tekrar yaşadım.Tecrübeyle sabitki bu hastalığın neden olduğu,nasıl geçileciğini kimse bilmiyor.Bana sorarsanız bir çaresi yok sadece baskılayarak dizginlenebiliyor.Herşeyi erteliyordum.Mutlu olim okbyi bırakcam,şu işi bitirim hele bi ay sonu birakirim gibi şeyler diyordum.Hem vakit geciyordu hem o süre zarfinca canım hep stresli oluyordu.İşte siz bnm gibi yapmayın.Kendinize önce bir gün secin.Uğurlu rakam olur,o ayda yaşadigin eski bir anı olur vb.. güzel bir gün seçin.O gün olduğunda diyinki bugün okbyi tamamen bırakcam bugün bnm günüm mutluyum diye kendinize tekrarlayın ve sakinleştirin.Güzel bi hayel aklınıza geldiğinde ve hazır olduğunuzda düğmeye basın.Okbden kurtuldum bi daha yapmıycam bitti diyin.Ben böyle yaptım ve akliniza kötü birsey geldiğinde s.e diyin.Böylece o düşünceye kafa takmamış olcaksiniz.Sakın sevmediginiz düşünceyede odaklanmayın.Peki gerçekten bitiyormu? Cevabım hayır.Ama bununda yolunu buldum.O günü yani okbden kurtuldugunuz günü akliniza getirin,diyinki ben zaten bırakmıstım tarihtede kanıtı var.O yüzden yapmıycam diyip kendinizi baskılayın.Zamanla yavaş yavaş düzeliyor.Tam bitermi emin değilim şuan bende test aşamasimdayim xD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkselEsEs -- 25 Ocak 2016; 1:10:50 >

• Olum okb yi sen ne zannediyorsun

Mastürbasyon gibi bahsetmissin. Yok okbyi biraktim yok birakicam.

Simdi kufur edicem olmucam He o zaman ben de cok zengin olmak istiyorum hadi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Olum okb yi sen ne zannediyorsun

Mastürbasyon gibi bahsetmissin. Yok okbyi biraktim yok birakicam.

Simdi kufur edicem olmucam He o zaman ben de cok zengin olmak istiyorum hadi olsun.

Yiyosa et bak ne oluyo.Ben burda kendimin nasil kurtulduğumdan bahsettim.Zaten sn bu düşünce yapisiylada kurtulaman.Git ilac iç ölene kadar.
  • AkselEsEs A kullanıcısına yanıt
    Yav he he kurtulmuş

Ben okb li değilim ayrıca.

Sen burada kurtuldum yuppi dediğine göre daha çok dibe batmışsın hadi eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Yav he he kurtulmuş

Ben okb li değilim ayrıca.

Sen burada kurtuldum yuppi dediğine göre daha çok dibe batmışsın hadi eyvallah.

Okbli degilsin belki ama beyninde problem olduğu kesin.Ayrıca kimseyide inandırmak zorunda değilim.O gün ilk defa kendimi iyi hissettğimden konu açmiştim.Sanane? Ona ne? Banane? Sanada kaçmak yakişirdi hadi uza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkselEsEs -- 25 Ocak 2016; 1:30:29 >
  • AkselEsEs A kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım. Ben kaçmıyorum. İstersen yarın saatlerce konuşabiliriz.

Benim demek istediğim şu ; bu hastalık öyle kolay kolay bıraktım hadi bitti ile bitmez ! Burada ne kadar bu hastalıktan muzdarip insan var tahmin edemezsin. Senin yaptığın umut tacirliği. Sen de kendinde şuan geçtiğini falan zannediyorsun ama 1 2 güne yine tekrarlar her türlü. Sen farkında değilsin. Bu hastalığın yenmenin en önemli yollarından biride farkında olmak.

Ayrıca az buçuk psikoloji bilgisi olan bir insan sen de hala okb belirtileri olduğunu açıkça görür.
  • Şimdi gereksiz tartışmaya gerilmeye gerek yok arkadaşlar. Okb de iyileşme demek obsesyonların tamamen gitmesi demek değil zaten. Obsesyonlar her insanda var sağlıklı olanlarda bile vardır.
    Bu hastalığın ya da durumun iyileşmesi demek kompulsiyonları yapmadan obsesyonların da bizi rahatsız etmeyeceği , standart düşünce formatında gelip geçen hâle gelmesi demek.
    Ben iyileşmeye çok çok yaklaştım fakat nüksetti. Nüksetmesi de benim açık kapı bırakmam ile oldu. Dedim küçük bir rahatlama kompulsiyonu bişey olmaz dedim aldı başını gitti. 2 seneye yakın ilaç kullanmıyorum. Zor oluyor ama ilaçlarin ileriye dönük zararı çok. Bitkisel kullanmayı düşünüyorum bu ara. Onud iyi araştırmak gerek çünkü uzun süre kullnimda onlar da zararlı olabiliyor..
  • Af buyrun OKB nedir ?
  • Okb içsel düşünce savaşı, düşüncelere gereğinden fazla tepki vermek, onu kendin sanmak ya da düşman ilan etmek. .
    Aslında okb dünya içinde başka bir evrende yaşamak gibi bişey. .
    Yaşadıysan zaten bilirdin yaşamadıysan ne söylesem nafile gibi bir durum yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myheart70 -- 25 Ocak 2016; 18:07:20 >
  • Sus asosyal
  • myheart70 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.
  • Bende de sürekli farklı şekillerde kendini gösterdi bu OKB. Düzen ve kontrol takıntısını yenmek (Bastırmak) için hayatımda gösterebileceğim en büyük çabalardan birini gösterdim ve ne mi oldu? Yendim. Lakin farklı şekillerde kendini göstermeye devam ediyor bu takıntılar, genelde düşüncesel takıntılar. Ha yine de hayatımı etkilemiyor, OKB'den daha önemli 2-3 hastalığım daha var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skull Crusher

Bende de sürekli farklı şekillerde kendini gösterdi bu OKB. Düzen ve kontrol takıntısını yenmek (Bastırmak) için hayatımda gösterebileceğim en büyük çabalardan birini gösterdim ve ne mi oldu? Yendim. Lakin farklı şekillerde kendini göstermeye devam ediyor bu takıntılar, genelde düşüncesel takıntılar. Ha yine de hayatımı etkilemiyor, OKB'den daha önemli 2-3 hastalığım daha var.
    Rica ederim.
  • Bana göre okb nin en büyük nedeni KORKU.okb ye yakalanmadan önceki halinizi hatırlayın ne ike geldi bu ...

Stresli halinizde mi yanlız ken mi ,okuduğunuz bir şeyle mi???

Bem 4 5 sene ağır şekikde çektim bunu hayat alt üst olmustu benim için diyordum gitmediğim doktor vve kullanmadığım ilaç kalmamıstı...

Son zamanlarda biraz daha gelmeye başladı.Ama ilk yakalandığım seneler gibi değil busefer daha az sıkıstırıyor...

O zamanlar kendimi çıkmazda görüyordum ve 2 3 günde bir ağlardım kesin...

Sonra kendime programlar yaptım ilaçlardan aşırı kilo almıstım spor yapıp kilo verdim..açık öğretime yazıldım ,ehliyete yazıldım...

Hayatımda değişiklikler yapmak en güzeli...İlginizin olduğu alanlara yönelin video ,yazı,kitap okuyun...

O düşünceler bu sürelerde gelecek ama vazgeçmeyin,inanın onı yeneceğinize...

Moralinizi yüksek tutun, negatif insanlardan uzakndurun iş değiştirme şansınız var sa iş değiştirin...

Yani,burda yapılan şey beyni hem başka bir şeye odaklamak ,hem gelen düşüncelerin geçmesini sağlamak...Kesinlikle yalnız bırakmayın kendinizi,şimdi herkesin interneti var sosyal sohbetler gruplar var buralara takılın ,yazın çizin o korkulu (sıkıntılı ) anınız bi süre sonra geçecektir ve hafifleyeceksiniz...

Kısaca özetlersem

1- egzersiz spor mutlaka düzenli hayatınıza sokun

2- ilgi alanı ne ise ona yoğunlaşmak

3- sosyal gruplar ,ağlar

4-yalnız kalmamak (hastalığın en çok istediği şey )

5- dua inanç

Ben 5 6 sene darlandığım başka konular oldu üzüldüm ama takılmadım mesela bu okb desiğimiz şey korku ike gelen ve akla saplanan düşünce yumağı...

Rahatladığınızda hatta şunu diceksiniz zamanında bem nelere kafa yormusum..

Sevgiyle kalın...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.