Şimdi Ara

Tek başıma Ayvalık maceram [Yoldan SS'ler] [Rehber] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
6
Favori
9.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öncelikle kusuruma bakmayın bir kaç yere daha gittim ancak fotoğraf çekmek o sırada aklıma gelmedi bu nedenle daha çok kişisel fotoğraflar var.

En son Sarımsaklı plajında denizin ortasından fotoğraf çekimi yaptıracaktım oradan bir resim;

Sarımsaklı plajı gerçekten çok kalabalıkmış yalnız, arkadaş bana bu plajın diğer kısmına gidelim deyince diğer tarafı daha çok beğendim. Sarımsaklı plajının sol tarafından devam ediyorsun işte;
     Tek başıma Ayvalık maceram [Yoldan SS'ler] [Rehber]

Su o kadar berrak ki hem derin değil hem de ayağının dibine kadar balık geliyor;

Bir kaç artistik poz yakalayayim diye düştüğüm haller;
    https://www.dropbox.com/s/s6359cystp5034x/2012-08-21%2012.12.38.mp4 (Video)
    Yakalanılan poz; (Sarımsaklı plajının sol tarafında bulunduğumuz kısım, burası çok rahattı)

Plajda güneşlendikten sonra akşama hazırlık açısından erkenden Şeytan sofrasına gidelim dedik. Önlerden yer kapmak gerekiyormuş, ben de aynısını yaptım

Şahsen güneşin batışını gördüğümde etrafta oturan insanların "lütfen otururmusunuz?, güneşin batışını izliyoruz.." gibisinden seslerini duydum. İnsanlar orada asıl fotoğraf çektirmeye gidiyor kıçı kırık bir kaç insan bunu bile yapamadan sanki oturarak hava atıyorlar, o zaman gidip önlerde otursaydınız kardeşim! Neyse ufak bir tartışma sonrası etraf sakinleşti. Garson zaten o sırada "her gün böyle kavgalar çıkıyor" diye söylenerek çay bardaklarını topluyordu, ona gülmedim değil açıkcası adamın bu lafından sonra her akşam bunun tartışması çıkıyormuş onu anladım

Şeytan sorfasında tam gün batarken çekilmiş bir fotoğraf;

Gün batımı videosunu çekerken;
    İsteyene videosunu atabilirim ama biraz uzun sürecek onu dropbox'a atmamışım.

Şeytan sofrası manzarasının panoramik çekimi;

Giderken, unutmadan mekanın girişten de fotoğrafını çekeyim dedim;

Bu arada Şeytan sofrasında yemekler biraz tuzluymuş bende o yüzden burada yemek yemedim zaten son gece diye güzel bir yerde ziyafet çekelim dedik geri döndük.

• Neyse akşama da güzel bir ziyafet çekelim dedik. Pansiyonun oradaki her zamanki yere yani Akgöl Kafe'ye gittik, artık bir tek buradan yemek yiyebiliyordum en iyisini bunlar yapabiliyorlar çünkü. Herneyse o sırada son geceyi geçireceğiz diye şöyle masayı donatalım dedik, fotoğrafımı çekerken "dur şöyle ağalar gibi fotoğrafım olsun, içen tipler böyle yapıyordu değil mi?" diye poz vermiştim
    En az 150-200 lira beklediğim hesap 100 lira geldi. Kendisiyle zaten anlaşmıştık, hem kaç kere gidiyoruz bana en son kasaptan aldıracağı et'in üzerine 10 lira eklerim kaç gelirse bir de rakı'ya biraz eklerim deyince anlaştık, zaten indirim yapmasaydı da bu masayı kuracaktık.

Forumdan Oğuzhan(Hillhold) arkadaşta o sırada bana sms atıp duruyordu, kendisi benim o geceki durumumu daha iyi bilir

Gitmeden önce de bir hediye tarzı birşey alalım dedim. Anneme ve Babama hatıra amaçlı buzdolabına yapıştırılan mıknatıslı ufak süs eşyasından aldım. Ukraynadaki kız arkadaşım içinde 35 liralık bir tane oda lambası aldım Henüz yollamadım iyice muhafaza edip yollayacağım gün kutusunu tekrardan açıp fotoğrafını çekeceğim. Şimdilik kız arkadaşıma aldığım sürprizin sadece şöyle bir fotoğrafını çekip yolladım;

Daha dün gece geldim eve. Aynı bayram gidişi kalabalık olur diye bayram dönüşü de gitmeyeyim dedim. Hem zaten erken dönmeye niyetim yoktu hazır arkadaşımda İstanbul'a geleceğim deyince birlikte arabayı kullanarak geldik, bu sefer yolculukta sıkılmadım.

Dönerken bir tek bu fotoğrafı çekmişim, arkadaş kullanırken. Ancak yine de araba benim değil malum annemin diye güvenemedim bir yerden sonra ben devralmak zorunda kaldım;

Bu arada arkadaşıma çok ısrar ettim fotoğrafını koyayim diye ama yemin ettirdi, kendisi çok fazla laubali olmayı sevmiyor. Sadece şunu söyleyebilirim o da bizim gibi biri ve İncici. Kendisi 1. nesil yazar ve moderatör. Bir ara kendisini ikna edebilirsem göğsünün ortasındaki o kocaman baykuş dövmesinin resmini foruma koyacağım ama çok zor

Ha unutmadan, ben mi yolu bulamadım yoksa Cunda adasında pek fazla birşey mi yoktu anlamadım vallahi? Akşam vakti hiç gitmedim ama orada belki denize girerim veya oturur birşeyler yer içerim diye gittim pek fazla rağbet yoktu. Yarım saat kadar takıldıktan sonra geri dönüp İstanbul'un yolunu tuttuk. Artık biraz kemer sıkma vakti, kasım için kenara biraz para biriktirmem lazım 1 haftalığına teyzemin yanına geçeceğim. Bana burada bazı yerlere gitmem için yardımcı olan kişilere gerçekten teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle konu dışı yasağı bulunan Extravaganza* arkadaşıma ayriyeten buradan teşekkürlerimi iletiyorum pm ile kendisiyle bayağı bayağı bilgi edindim.

Başka zaman yine böyle bir sorun ile karşı karşıya kalırmıyım bilmiyorum ama bir dahaki sefere böyle bir duruma düşersem yanımda biri ile gideceğim kesin ama yinede güzel bir deneyim oldu benim için. Tekrardan teşekkürler, görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 24 Ağustos 2012; 19:39:33 >

• Marmarisede yolun dussun hocam ilgileniriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel konu olmuş.
    Berlin'e ne için gideceksiniz?
  • güzel konu olmuş dostum, baştan sona zevkle okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

Güzel konu olmuş.

Teyzemi ziyaret etmek için 1 haftalığına Berlin'e gideceğim ancak onların yanında durmaktansa 1 hafta boyunca bir kaç şehri gezmeyi düşünüyorum. Annem ve diğer teyzem ile ziyarete gideceğiz, artık onları orada bırakıp internetten tanıştığım arkadaşlarımla görüşmeyi planlıyorum ama henüz ortada net birşey yok. Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

Güzel konu olmuş.

Teyzemi ziyaret etmek için 1 haftalığına Berlin'e gideceğim ancak onların yanında durmaktansa 1 hafta boyunca bir kaç şehri gezmeyi düşünüyorum. Annem ve diğer teyzem ile ziyarete gideceğiz, artık onları orada bırakıp internetten tanıştığım arkadaşlarımla görüşmeyi planlıyorum ama henüz ortada net birşey yok. Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

güzel bir gezi olmuş

ilk defa bi konuyu baştan sona kadar okudum

Bizde arkadaşımla beraber eylülün altısında aynı güzergahta bi geziye çıktık hatta daha da aşağılara kadar indik. Tarih olarak belki biraz geç kalmışız gibi görünse de havaların hala sıcak olması ve sahillerin boş olması şansımızdı diyebilirim Çok güzel bi gezi oldu.İmkan ve fırsatı olan arkadaşlara böyle bir geziyi şiddetle tavsiye ederim. Gerekli olan tek şey kafa dengi bir arkadaş ve iyi bir araba bkz. opel astra

ayrıca;
    +1 bazen insan kaçmak ister bazılarına yolda olmak hiç bir yere ait olmamak hoş gelir ve altındaki araçta zevk veriyorsa araç sürdüğünde yorulmak yerine huzur buluyorsan, rahatlıyorsan her şeyi geride bırakma duygusu da üstüne tuzu biberi olur yolda olma duygusunun. Değişik bir psikolojik durumdur bu herkes bilmez bazıları için sadece sıkıcıdır yolda olmak.

• @Amedra

son zamanlarin sartlarindan dolayi,sosyal ve ticari istikbalimi bir ihtimal ayvalikta surdurebilirmiyim diye web'ten biraz buraya odaklandim
    ayvaliktan gorsellere baktim.

ama senin bu karenin detayindan koptum dogrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 6 Mart 2013; 18:43:01 >

• Araç Corsa 1.3 CDTI essentia. Tahmin doğru mu?
  • Ayvalıktan döndünmü kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu ilk açıldığında takip etmiştim, hatta bu konunun etkisiyle seneler sonra ilk fırsatımda Ayvalık'ı ziyaret etmiştim. Hem Ayvalık hem Corsa hakkında hislerimin bir kısmının sebebi bu konudur.
    Bunca zaman sonra tekrar baştan bir okudum konuyu. Hazır girmişken konu sahibini de etiketleyeyim de belki o da bir geçmişi hatırlamış olur.
    Bu konu, rehber için 8 yıl sonra da olsa teşekkürler @Amedra
  • justimefor J kullanıcısına yanıt
    Üstat ne iyi ettin ya, ben unutmuştum o zamanları, tıpkı bir blog misali o gün araba kullanmanın hevesiyle bir delilik yapmak apayrı bir duyguydu. Aradan geçen zaman su gibi akıp gidiyor gerçekten.. :(

Konuyu hatırlattığın için teşekkürler dostum! :)
  • Millet ne maceralar yasiyor bir de bana bak

Gebersem gitsem en iyisi suan hem sinavlardan da kurtulurum

Keske

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.