Şimdi Ara

Tegretol 200 mg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkeze selam arkadaslar doktor bana tegregol 200 mg verdi trigeminal nevralji diye 2 gundur uykum feci var bas donmesi feci var daha ne kadar boyle olucak gunde 2 kez iciyorum 1 tane sabah akşam feci basim donuyo devamlı yatiyorum biktim artik halsizlik 2 adim yuruyemiyorum

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tegretol 200 mg: Bilmeniz Gerekenler

Tegretol 200 mg, epilepsi ve trigeminal nevralji gibi nöbet bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Karbamazepin adlı aktif bir madde içerir. Tegretol 200 mg, nöbetlerin sıklığını ve şiddetini azaltmak için kullanılır.

Kullanım Şekli

Tegretol 200 mg, genellikle günde iki veya üç kez alınır. Doktorun talimatlarına göre düzenli olarak alınmalıdır. Dozaj, kişinin yaşı, kilosu ve tıbbi durumuna göre değişebilir.

Yan Etkiler

Diğer ilaçlar gibi, Tegretol 200 mg'nin de bazı yan etkileri olabilir. En yaygın yan etkiler şunlardır:

• Baş ağrısı
    • Mide bulantısı
    • Uykusuzluk
    • Baş dönmesi
    • Bulanık görme

Ciddi yan etkiler nadirdir, ancak şunları yaşarsan hemen tıbbi yardım alman önemlidir:

• Cilt döküntüsü
    • Yüksek ateş
    • Boğaz ağrısı
    • Kas ağrıları
    • Zayıflık

Tegretol Kullananlar Yorumları

Çevrimiçi forumlarda ve inceleme sitelerinde Tegretol kullanan kişilerden olumlu ve olumsuz yorumlar bulunabilir. Bazı kişiler Tegretol'un nöbetlerini kontrol etmede etkili olduğunu bildirirken, diğerleri yan etkilerinden şikayet etmiştir.

Önemli Uyarılar

Tegretol 200 mg'yi kullanmadan önce doktorunla konuşman önemlidir, özellikle aşağıdaki durumlarda:

• Hamileysen veya emziriyorsan
    • Karaciğer veya böbrek hastalığın varsa
    • Başka ilaçlar kullanıyorsan

Tegretol 200 mg reçeteli bir ilaçtır ve doktorun talimatlarına göre kullanılmalıdır. Kendi kendine ilaç almamalı veya dozajını değiştirmemelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.