Şimdi Ara

Technofest neden forumda gündem olmuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben söyliyim. Çünkü eleştirilecek bir yanını bulamıyorsunuz. Şu an bunu okurken bile beni akp destekçisi olarak görüp “nası saldırsam buna acaba” diyen insanlar var biliyorum.
    Türkiye’nin en büyük donanım forumunda teknofest’in gündem olmaması tam bir facia.
    Hayatınızda bir kere ülkede bir şeyi takdir edin. Akplilerden hiçbir farkınız yok. Onlar nasıl akp’den gelen her şeyi doğru kabul ediyorsa siz de akp’den gelen her şeyi yanlış kabul ediyorsunuz.
    Bu kafayla ülke bir gram ilerlemez. Aklı başında adam zaten kaçıyor yurtdışına. Ülkenin %50’si değil tamamı yobaz. Fikir fakiri.

• bu yazı yeter sana

bu videoaya da koptum

aşağıdaki yazıhttps://teknoseyir.com/durum/952322#m adresinden alıntıdır. yazar izlenimlerini aktarmış

• bu yazı yeter sana

bu videoaya da koptum

aşağıdaki yazıhttps://teknoseyir.com/durum/952322#m adresinden alıntıdır. yazar izlenimlerini aktarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 22 Eylül 2018; 18:47:55 >

• yerli olunca iş değişiyo gezi benzeri olsa yada kafa çekme olsa tavan yapardı.
  • bu bölüm sadece kriz konuları için kullanılıyor şu an o yüzden
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    o inşaat alanı değilmi. yerler paspaslımı olacak.
  • Şahsım adına konuşursak tee ne zamandır bu türden adımları destekliyorum.

Hatta koskep kredisi için başvurup bu konuda çalışmami bile gonderdim " yerelleşme " adı altında.

Sorun şu ki insanların artık geçim sıkıntısı hat safhada olduğu için yukarıda yazan arkadasa katılıyorum.

İnsanın karnı doymazsa ne yaparsan yap ,birinci gündem maddesi bu olur .

Misal 3. Havalimanı acilisi 31 Aralık tarihine ertelendi .

Buda gündemde degil
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    evet muhalefette kaçırmıyor.
    https://www.mynet.com/gursel-tekin-in-gomlegi-sosyal-medyanin-diline-dustu-110104411862
  • Bu tarz adımlar güzel ama mebin okullara buraya gitmek zorundasınız demesi üzerine rakam şişirilmesi ve malesef ki orada adam gibi bir düzenin olmaması hoş şeyler değil.
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Al işte. Kafa bu. Birebir yobaz kafa.

Ben diyorum ki neden gündem olmuyor? Adam diyor ki orası kötü burası rezalet.

Ben de biliyorum. Ulaşım, yeme içme gibi konular çok kötü.

Demek istediğim şu. Bunlar neden forumda konuşulmuyor? Neden gündem olmuyor?

Alın size meydan. Eleştirin. Sövüp sayın festivale. Su içemiyoz diyin. Yollarda perişan olduk diyin. Çok kalabalık diyin. Öğrencilere zorunlu tutulmuş ondan kalabalık diyin. Festivalde hiçbir şey yok diyin. Hiçbiri yerli değil diyin. Bunları diyemiyorsunuz çünkü ulaşım ve yeme-içme hariç eleştirilecek bişey yok. Tam tersi yerli savunma sanayinde kaydedilen ilerleme var. Siz de bunu eleştiremediğiniz için sessiz kalıyorsunuz.

Neymiş öğrencilere zorunlu tutulmuş. Öğretmenler adam olsaydı da daha çok öğrenciyi nasıl getirebiliriz diye düşünseydi. Tek bir çocuğu bile teknolojiye meraklı bir hale getirebilirse bu festivalin bir başarısıdır.

Ama sizden hiçbir şey olmaz. Varsa yoksa sayalım sövelim. Olumlu hiçbir şeyi görmeyelim. Aşağılık psikolojisiyle hayatımıza devam edelim.

Devrim arabaları filminde kalem satan bir dayı var ya hani. Yerli malıyla yanancı malı karşılaştırıyor. Herkes sövüyor adama ama ondan gram farkınız yok. Sizin elinize kalsak biz bir şey yapamayız diye fabrikalar kapatılır, her şeyi ithal ederiz.

Bekliyorum arkadaşlar hadi yazın. Atak helikopterinin motoru yabancıymış, altay tankına almanya motor vermiyor, iha’ların neresi yerli vs. Ülkede tüketmekten başka gram icraatınız olmasın. Gelin burda ülkeye nefret kusup küfür edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARK KING

Şahsım adına konuşursak tee ne zamandır bu türden adımları destekliyorum.

Hatta koskep kredisi için başvurup bu konuda çalışmami bile gonderdim " yerelleşme " adı altında.

Sorun şu ki insanların artık geçim sıkıntısı hat safhada olduğu için yukarıda yazan arkadasa katılıyorum.

İnsanın karnı doymazsa ne yaparsan yap ,birinci gündem maddesi bu olur .

Misal 3. Havalimanı acilisi 31 Aralık tarihine ertelendi .

Buda gündemde degil
    Doğru ancak bu bahane değil. Forumda ekonomi harici onlarca gündem olmuş alakasız konu var. Donanımhaber forumunda teknofestin gündem olmaması gençlik adına ayıp.

Beni bağlamıyor. Ben gidip yerinde de görüyorum. Başka kaynaklardan da takip ediyorum. Ancak bu durum burdaki arkadaşlar adına üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzgun091

Al işte. Kafa bu. Birebir yobaz kafa.

Ben diyorum ki neden gündem olmuyor? Adam diyor ki orası kötü burası rezalet.

Ben de biliyorum. Ulaşım, yeme içme gibi konular çok kötü.

Demek istediğim şu. Bunlar neden forumda konuşulmuyor? Neden gündem olmuyor?

Alın size meydan. Eleştirin. Sövüp sayın festivale. Su içemiyoz diyin. Yollarda perişan olduk diyin. Çok kalabalık diyin. Öğrencilere zorunlu tutulmuş ondan kalabalık diyin. Festivalde hiçbir şey yok diyin. Hiçbiri yerli değil diyin. Bunları diyemiyorsunuz çünkü ulaşım ve yeme-içme hariç eleştirilecek bişey yok. Tam tersi yerli savunma sanayinde kaydedilen ilerleme var. Siz de bunu eleştiremediğiniz için sessiz kalıyorsunuz.

Neymiş öğrencilere zorunlu tutulmuş. Öğretmenler adam olsaydı da daha çok öğrenciyi nasıl getirebiliriz diye düşünseydi. Tek bir çocuğu bile teknolojiye meraklı bir hale getirebilirse bu festivalin bir başarısıdır.

Ama sizden hiçbir şey olmaz. Varsa yoksa sayalım sövelim. Olumlu hiçbir şeyi görmeyelim. Aşağılık psikolojisiyle hayatımıza devam edelim.

Devrim arabaları filminde kalem satan bir dayı var ya hani. Yerli malıyla yanancı malı karşılaştırıyor. Herkes sövüyor adama ama ondan gram farkınız yok. Sizin elinize kalsak biz bir şey yapamayız diye fabrikalar kapatılır, her şeyi ithal ederiz.

Bekliyorum arkadaşlar hadi yazın. Atak helikopterinin motoru yabancıymış, altay tankına almanya motor vermiyor, iha’ların neresi yerli vs. Ülkede tüketmekten başka gram icraatınız olmasın. Gelin burda ülkeye nefret kusup küfür edin.
    valla güzelim ben ordaki yazarın yazısını aktardım..adam izlenimlerini yazmış..

şahsi fikrime gelince söylememeyi tercih ediyorum...şimdi eleştirdik diye başımız belaya girer falan allah korusun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 22 Eylül 2018; 18:51:29 >

• Evet eleştirilecek yanı yok ama gündem de olacak bir yanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dot4 -- 22 Eylül 2018; 18:51:29 >
  • quote:

Doğru ancak bu bahane değil. Forumda ekonomi harici onlarca gündem olmuş alakasız konu var. Donanımhaber forumunda teknofestin gündem olmaması gençlik adına ayıp.

Beni bağlamıyor. Ben gidip yerinde de görüyorum. Başka kaynaklardan da takip ediyorum. Ancak bu durum burdaki arkadaşlar adına üzücü.

Alıntıları Göster
    Bu festival bizi ilgilendirmek zorunda mı? Benim mesleğim değil, alanım değil ilgi göstermek zorunda değilim.
    Herkes kendi işini yapsın. Bu memlekette herkes her konuyla ilgili olmak zorunda sanki. Herkesin helikoptere, uçağa merakı olmalı veya takip etme zorunluluğu mu var?
    Senin derdin de festival falan değil festival bahanesiyle muhalif denen kesime laf çakmak.

• Technofest mi? Memlekette elektronik müzik ihtilali mi oldu?
  • milletin teknofestle değil de domatesin 9 tl olmasıyla ilgilendiği için olabilir mi aceba bu ilgisizlik?
    teknofest iyi hoş ama mutfaktaki yangını söndürmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bu festival bizi ilgilendirmek zorunda mı? Benim mesleğim değil, alanım değil ilgi göstermek zorunda değilim.
    Herkes kendi işini yapsın. Bu memlekette herkes her konuyla ilgili olmak zorunda sanki. Herkesin helikoptere, uçağa merakı olmalı veya takip etme zorunluluğu mu var?
    Senin derdin de festival falan değil festival bahanesiyle muhalif denen kesime laf çakmak.

Alıntıları Göster
    Seni ilgilendirmiyor olabilir. Çoğu kişiyi de ilgilendirmiyor olabilir ama biliyoruz ki forumdaki konulara bakarsak çoğu kişiyi ilgilendirmeyen konular harıl harıl tartışılıyor. Hele mualif bir konu ise herkes her konudan anlıyor. Herkes ekonomist. Herkes asker. Herkes siyaset uzmanı.

Şöyle söyliyim. Ülkede bir konu kötüyse herkesi ilgilendiriyor ama iyi ise kimseyi ilgilendirmiyor. İşin özü bu.

• Teknofest de biri çıkmış siyasi miting yapıyor. Niye çeksin ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

bu yazı yeter sana

bu videoaya da koptum

Gerçek anlamda bunu paylaştığın için teşekkür ediyorum. Ciddi ciddi yarın gitme planlarım vardı ve şimdi kesinlikle vazgeçtim. Hala bu paylaşıma rağmen laf söyleyen var... Çoluk çocuğa hitap eden bir şey neden illa gündem olsun? Sırf ismi tekno diye bizi ilgilendirmeli diye bir anlam olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 22 Eylül 2018; 19:6:46 >

• İnsanlar çocuklarına pantolon alamadığı için , çocuklarını ısıtamadıkları için intihar ediyorlar. Sen gelmişsin festivalden bahsediyorsun. Önce yandaşlara değil ülkenin insanları için ayırt etmeksizin çalışın, ülkenin temel ekonomik sorunlarını çözün sonra festival konuşulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 22 Eylül 2018; 19:16:33 >
  • quote:

Seni ilgilendirmiyor olabilir. Çoğu kişiyi de ilgilendirmiyor olabilir ama biliyoruz ki forumdaki konulara bakarsak çoğu kişiyi ilgilendirmeyen konular harıl harıl tartışılıyor. Hele mualif bir konu ise herkes her konudan anlıyor. Herkes ekonomist. Herkes asker. Herkes siyaset uzmanı.

Şöyle söyliyim. Ülkede bir konu kötüyse herkesi ilgilendiriyor ama iyi ise kimseyi ilgilendirmiyor. İşin özü bu.

Alıntıları Göster
    Ben veya millet bizi ilgilendirmiyorsa yazmayız. İnsan doğası gereği bu böyle. Demek ki ilgilendirmiyor diye düşündüğün konular aslında ilgilendiriyor.
    Senin derdin muhalif kesime laf çakmak gerisi hikaye. Teknofest falan bahanesi işin. Bana ne helikopter uçacaksa ne yapayım yani. Çoğu kişi umursamadığına göre potansiyeli olan bir konu değilmiş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.