Şimdi Ara

Team speak Mikrofon sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
21.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar team speak indirdim bende kulaklık yok wepcamla iletişim yapcakdım wepcamım da logitec babam 95 lirayamı ne almış 720 p faln filan yani iyi....

Team speak in tr yamasını kurdum teste geldim otomatik algıla yaptım teste başla dedim ses dedim sesim yankılandı + fena şekilde ses giderek yükseldi ve iğrenç bir hal aldı çızırtı yaptı mikrofonlarda görmüşsünüzdür böyle kulağınızı kesen bi ses gelir aha öle ses geliyor konustuktan sora git gide yükseliyor sora duruluyor tekrar konusunca tekrardan.... Bİ yardım arkadaşlar

• Ben buna gial enformasyonal ses bozukluğu diyorum.Benden başka da kimse demez ha.Kameranın mikrofonu ile hoparlörler etkileşime giriyor ve ses kaynağından çıktıktan sonra mikrofondan hoparlöre gidiyor, hoparlörden tekrar mikrofona ve böylece sonsuza kadar gidiyor...Hem de artarak, neden? çünkü boost açık olur hep kameraya monte mikrofonlarda.

Gelelim çözüme;
    Ben bu çözüme deformasyonal integratif yakobiyen diyorum.

Saatin yanındaki ses simgesinden kayıttan yürütme aygıtlarına geçiyorsun.Aktif hoparlöre tıklayıp özellikler diyorsun.Düzeyler sekmesine gidip mikrofon hat girişi ve front mic seçeneklerini susturuyorsun.Bak bi daha ses yapıyo mu...

Ekleme: otomatik algılama yapma.Hapşurursun aksırırsın millet duyar.Baskonuş seç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSociaLFume -- 6 Haziran 2013; 18:48:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSociaLFume

Ben buna gial enformasyonal ses bozukluğu diyorum.Benden başka da kimse demez ha.Kameranın mikrofonu ile hoparlörler etkileşime giriyor ve ses kaynağından çıktıktan sonra mikrofondan hoparlöre gidiyor, hoparlörden tekrar mikrofona ve böylece sonsuza kadar gidiyor...Hem de artarak, neden? çünkü boost açık olur hep kameraya monte mikrofonlarda.

Gelelim çözüme;

Saatin yanındaki ses simgesinden kayıttan yürütme aygıtlarına geçiyorsun.Aktif hoparlöre tıklayıp özellikler diyorsun.Düzeyler sekmesine gidip mikrofon hat girişi ve front mic seçeneklerini susturuyorsun.Bak bi daha ses yapıyo mu...

Ekleme: otomatik algılama yapma.Hapşurursun aksırırsın millet duyar.Baskonuş seç.

Sen yetkili bi abiye benziyorsun.

quote:

Mirkofon çalışmıyor

quote:

.benim ses kartı driverim normalde win 7'i desteklemiyor ama çalışıyor.Ben kullanışlı olduğu için daha gelişmiş başka bir kartın driverıni kullanıyorum.(iki driverle de denemiştir bu olay sonuç aynı.Diğer driveri kullanma sebebim sadece daha rahat ve kullanışlı olması,o driveri nerden aklına getirdin derseniz tamamen rastlantı.Kullandığım bu karta ait olmadığını da yen öğrendim.)Ses felan geliyor yani orada bir sorunumuz yok.

Bunları bilginiz olsun diye söylüyorum.Çünkü sorunu başka bir yerde göremiyorum.

Neyse,geçen gün telefon kulaklığı(sony xperia kulaklık) taktım mikrofon kısmına fakat sesi almıyor .Mikrofon boostunu etkin kılıyorum.O zaman mikrfona vurduğunuzda felan gayet iyi ses çıkarıyor(mikrofonu Hoparlörden dinletiyorum) ama insan sesini nedense hiç algılamıyor.
    Ağzımı mikrfonun içine soktuğumda anca ses geliyor.

Şimdi arkadaşlar sorun mikrofonda mı yoksa ümitsiz vaka mı? (ümitsiz vaka=xp yüklemek)

Bir umut koydum bu açtığım konuya kimse cevap yazmadı da.

http://forum.donanimhaber.com/m_75098165/f_//tm.htm#75098165

• quote:

Orijinalden alıntı: TheSociaLFume

Ben buna gial enformasyonal ses bozukluğu diyorum.Benden başka da kimse demez ha.Kameranın mikrofonu ile hoparlörler etkileşime giriyor ve ses kaynağından çıktıktan sonra mikrofondan hoparlöre gidiyor, hoparlörden tekrar mikrofona ve böylece sonsuza kadar gidiyor...Hem de artarak, neden? çünkü boost açık olur hep kameraya monte mikrofonlarda.

Gelelim çözüme;

Hocam malesef dediklerinizi yaptım sonuç alamadım video cektım sizi daha fazla yormamak için buyrun

• mikrofonsuz kulaklığın yok mu ? onu tak, ayarlardan mikrofon için webcamı, ses için de kulaklığın takılı olduğu ses kartını seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

mikrofonsuz kulaklığın yok mu ? onu tak, ayarlardan mikrofon için webcamı, ses için de kulaklığın takılı olduğu ses kartını seç.

Hocam kulaklık haytta en nefret ettiğim şeylerden biri alerji yapıyor sivilce cıakrtıyor kulagımın içinde.....
  • Kulakligin yoksa sesleri hoparlörden duyuyorsun.Hoparlorun sesi cok aciksa ondan da yanki yapmış olabilir. Sesi kisarak dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Kulakligin yoksa sesleri hoparlörden duyuyorsun.Hoparlorun sesi cok aciksa ondan da yanki yapmış olabilir. Sesi kisarak dene

Ohh be denedim evet yankı olmuyor e tamamda la ben kendı sesimi zort duyuyuyom kamerayı sağ omzumamı bantlayım napıyım :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123termal123

quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Kulakligin yoksa sesleri hoparlörden duyuyorsun.Hoparlorun sesi cok aciksa ondan da yanki yapmış olabilir. Sesi kisarak dene

Ohh be denedim evet yankı olmuyor e tamamda la ben kendı sesimi zort duyuyuyom kamerayı sağ omzumamı bantlayım napıyım :P

Evet mikrofonunuzu(kameranızı) hoparlorden uzak bir yerde tutun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.