Şimdi Ara

Team Fortress 2 hakkında yararlı bilgiler (f2p-pre-takas-craft-vs.)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
31.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Team Fortress 2 oyunu Valve'nin steam üzerinden free to play (f2p) yani oynaması ücretsiz olarak yayınladığı bir oyundur.Bu da oyunu oynayabilmek için oyunu orijinal olarak satın almanız gerekmediği oyunun ücretsiz olduğu anlamına gelir.Tek yapmanız gereken oyunu steam üzerinden edinip keyfini çıkartmaktır.

F2p yani free to play olması oyunu kolay ulaşılabilir hale getirmesi hem oyuncular hem de oyunu yapan firma için büyük bir kazanç.Oyunu tamamen ücretsiz edinip orijinal oyunun keyfini oyunculara sunarken valve aynı zamanda da oyun içi içerik satarak da bu işten gerekenden fazla para kazanıyor.Kazan - kazan yöntemiyle işleyen bu sistemde oyuncular oyun içi içerik almak zorunda değil.Bu içeriklerin avantajı size farklı haritalar ve görsel fazlalıklar olarak geliyor.Ve doğrudan oyunun oynanış biçimini veya avantaj sağlayacak üstün özellik sağlamaması bu özelliği daha da cazip bir hale oyuncular için f2p veya premium oyuncu fark etmeksizin adil oynanış imkanı sağlıyor.

Premium hesap ne anlama geliyor ondan bahsedelim. F2p hesaplar oyun çıktıktan belli bir süre sonra açıldı.Yani en eski oyuncular oynayabilmek için bu oyunu orijinal almaları gerekiyordu.Belki bu orijinal ürün alan oyuncular ve f2p oyuncular arasında bir adalet belkide tamamen ticari yönlendirme gereği f2p oyuncuların oyunlarında kısıtlama var.Bu kısıtlama sadece oyun içeriği eşyalar ile ilgili.Bu kısıtlamayı anlatmanın en güzel yolu ise f2p ile premium oyuncular arasında kıyaslama yapmak

f2p oyuncuların özellikleri:
    - Eşya işleme (craft) de sınırlılık olması
    - Envanter de 50 eşyalık boş alan olması
    - Takas yapamamaları

Premium oyuncuların özellikleri:
    - Eşya işleme sınırlandırması yoktur
    - 300 slotluk envanter kapasitesine sahiptirler
    - Takas sınırlaması yoktur
    F2p oyuncuların premium hesaba geçmelerinin yöntemi çok çok basittir.Yapılması gereken tek şey Man.co Market (oyun içindeki market) den herhangi bir ürün almalarıdır.Bu ürünün fiyatı hiç önemli değildir.İsterseniz 0,01 $ değerinde bir eşya satın alarak da premium hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Takas yapma işlemi istediğiniz bir eşyanızı (takas edilebilir durumdaki) başka bir kullanıcı ile takas etmenizi sağlayan sistemdir.Ayrıca bu işin ticari boyutunun temel sistemidir.
    Takas yapmanın çeşitli yolları vardır.Oyun içinde aynı serverda bulunan başka oyuncularla takas yapabileceğiniz gibi ayrıca steam üzerinden de takas yapabilirsiniz.
    Oyun içindeki takasdan bahsetmek istiyorum.Oyun menüsünde iken karşınıza şöyle bir ekran çıkacak:

Bu menüde "eşyalar" kısmına tıklayın

Bu menüdende takas kısmına giriniz.

Bu kısımdan dilerseniz servderda bulunan bir oyuncuyu seçebilir veya arkadaş listenizden birini seçerek takas yapabilirsiniz.Ayrıca steam profilini aratarak da takas isteği göndermeniz mümkün.

Yine ikinci resimdeki menüden çanta kısmına tıkladığınızda evtanterinizde bulunan sahip olduğunuz eşyaları görebilirsiniz.

Bu menüdeki istatistikler kısmına geldiğinizde oyun rekorlarınızı görebilirsiniz.

Eşya işleme (craft) konusuna gelecek olursak.

Yukardaki ikinci resimdeki menüden "işleme" kısmına geliniz.Burada karşınıza oldukça uzun listeler çıkacak.

Bu listelerden birini seçerek çantanızdaki gerekli malzemeler ile eşyalar üretebilirsiniz.Burada bir şeyden bahsetmek istiyorum bilmeyen arkadaşlar için:
    Sınıf fişi : 3 adet aynı sınıfın (spy,soldier,scout,medic , v.b.) silahı yan yana konularak üretilir.Üretilen sınıf fişi işleme bölümündeki özel formül kısmına eklenirse üretilecek olan silah veya şapka o sınıfa ait olur.
    Yuva fişi: 3 adet aynı yuvanın (primary, secondary,melee) silahı yan yana konularak üretilir.Üretilen yuva fişi işleme bölümündeki özel formül kısmına eklenirse üretilecek olan silah o yuvaya ait olur.
    Hurda metal (SCRAP) - Değerlendirilmiş metal (REClaim) - Saflaştırılmış metal(REFinied) Bu ürünler oyunda temel işleme malzemeleridir.Aynı zamanda da oyun içinde kullanıcıların ticari para olarak kullandıkları temel birimlerdir.2 tane rastgele silahı erittiğinizde 1 hurda metal (scrap), 3 hurda metali birleştirerek 1 değerlendirilmiş metal (rec) , 3 değerlendirilmiş metali birleştirerek de 1 saflaştırılmış metal (ref) üretirsiniz. 2 silah =1 scrap / 3 scrap = 1 rec / 3 rec = 1 ref / 2 rec= 6 scrap / 1 ref =9 scrap

Şapka üretme konusunda ise
    Şapka üret: 3 adet ref metal işleyerek rastgele ve işlenebilir bir şapka üretirsiniz.
    Şapka tekrar yap : 2 veya daha fazla işlenebilir şapkayı işleyerek rastgele bir şapka üretirsiniz.
    Sınıf şapkası üret : 4 ref ve sınıf fişi ile birlikte o sınıfa ait rastgele bir şapka üretirsiniz
    Set şapkası üret: 4 ref ve o sete ait herhangi bir silahla o setin şapkasını üretirsiniz.
    Bonk şapkası ve diğer işleme formüllerinde gerekli malzemeleri ekleyerek işleme yapabilirsiniz.

UNUTMAYIN!
    -Takas edilemeyen herhangi bir eşyayı herhangi bir eşya ile birlikte işlerseniz takas edilemeyen bir eşya elde edersiniz.
    -Mağazadan satın alınan araç dışı tüm ürünler işlenemez olur ve buna oyun tabiriyle dirty (kirli) item denir.
    -Çoğu zaman ürünleri takas yoluyla elde etmek onları satın almaktan veya işleyip oluşturmaktan daha ucuza mal olur

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.Yine eklemem gerektiğini düşündüğüm bir şey olursa bu konuya eklerim.
    Sevgiyle kalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 30 Ağustos 2015; 20:45:17 >

• Ben Saharan Spy setini yapacağım da, Familiar Fez ne kadar eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nintendo.

Ben Saharan Spy setini yapacağım da, Familiar Fez ne kadar eder?

temizi yani market ürünü olmayanı 3 ref eder.4 ref+ o setin herhangi bir silahıyla kendiniz de yapabilirsiniz.ama zaten craft yapmayacaksanız market ürünü olan uncraftble olanlarından aramanız tavsiye olur. 2-3 rece bulabilirsiniz.(örneğin ben uncraftble ol snagle kullanıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 1 Kasım 2011; 19:24:23 >
  • Beyler mesela ben trade ile bi spy şapkası verdim.Drop bir eşyaydı.Pişaman oldum verdiğime.Tekrar bulabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

quote:

temizi yani market ürünü olmayanı 3 ref eder.4 ref+ o setin herhangi bir silahıyla kendiniz de yapabilirsiniz.ama zaten craft yapmayacaksanız market ürünü olan uncraftble olanlarından aramanız tavsiye olur. 2-3 rece bulabilirsiniz.(örneğin ben uncraftble ol snagle kullanıyorum.)

Bende Your Eternal Reward var 2 tane bir tanesini kullanırım.
  • quote:

quote:

quote:

Bende Your Eternal Reward var 2 tane bir tanesini kullanırım.

trade edilebilir oldğundan emin olun.herhangi bir ürün trade edilemez ise craftladığınız üründe trade edilemez oluyor.

• Cow mangler 5000, Pyroman's mask, The intangible ascot+aynısının haunted versiyonundan, The emerald jarate, haunted garlic flank state, Strange flare gun, Unusual horseless headless horseman's headtaker, griffins gog, the can opener

Bunların fiyatlarını öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

Cow mangler 5000, Pyroman's mask, The intangible ascot+aynısının haunted versiyonundan, The emerald jarate, haunted garlic flank state, Strange flare gun, Unusual horseless headless horseman's headtaker, griffins gog, the can opener

cowmangler 1 scrap, normal halloween itemleri 2 scrap hauntedları 2-3 rec, str flare gun 1-2 rec, hhhh baltası(temiz) 3 ref (unusual trade serverlarından alabilirsiniz)
  • 1 sorum var. Son zamanlar da şu premium işi iyice kafam yattı ama bazı arkadaşlar premium olunca item düşme olasılığının azaldığından, hatta bazıları hiç düşmediğinden falan yakınıyorlar. Bu doğru mu ? Yani pre olunca itemler daha mı zor düşüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlorinKing

1 sorum var. Son zamanlar da şu premium işi iyice kafam yattı ama bazı arkadaşlar premium olunca item düşme olasılığının azaldığından, hatta bazıları hiç düşmediğinden falan yakınıyorlar. Bu doğru mu ? Yani pre olunca itemler daha mı zor düşüyor ?

Bende bir değişiklik olmadı, hemde daha iyi itemler düştü.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

Cow mangler 5000, Pyroman's mask, The intangible ascot+aynısının haunted versiyonundan, The emerald jarate, haunted garlic flank state, Strange flare gun, Unusual horseless headless horseman's headtaker, griffins gog, the can opener

cowmangler 1 scrap, normal halloween itemleri 2 scrap hauntedları 2-3 rec, str flare gun 1-2 rec, hhhh baltası(temiz) 3 ref (unusual trade serverlarından alabilirsiniz)

Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellsgate

Beyler mesela ben trade ile bi spy şapkası verdim.Drop bir eşyaydı.Pişaman oldum verdiğime.Tekrar bulabilir miyim ?

Kimse bilmiyor mu ?
  • quote:

quote:

Beyler mesela ben trade ile bi spy şapkası verdim.Drop bir eşyaydı.Pişaman oldum verdiğime.Tekrar bulabilir miyim ?

Kimse bilmiyor mu ?

şansın varsa bulursun, bana mesela 2-3 haftada1 şapka anca düşüyor. bazen 1-2 ay düşmediğide oluyor. şans işi
  • bump yapalım sıkça sorulan sorular var bunlarla ilgili
  • edit: sorumun cevabını buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealGangsta -- 19 Şubat 2012; 1:41:40 >
  • F2P'lar trade yapabiliyor artık, bunu ekleyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

F2P'lar trade yapabiliyor artık, bunu ekleyelim

eğe yanlış bilmiyorsam sadece başkalarından aldıkları itemleri takaslayabiliyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

F2P'lar trade yapabiliyor artık, bunu ekleyelim

eğe yanlış bilmiyorsam sadece başkalarından aldıkları itemleri takaslayabiliyorlar.

Evet.
  • Kendi kazandigimiz itemi trade yapabiliyormuyuz ? Premium icin. Ve oyun ici adama nasil trade atacam ?
  • Ben Korkunç Kambur Şapkayı yeşile boyadım leprikon şapkası gibi oldu bir değeri var mıdır acaba ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.