Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ersinizmir81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.035
Cevap
284
Favori
586.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1) Ayakları tornavida ile söküp daha içten montaj yapmalısınız. Yuvası var.

2) Mute tuşu yok bu kumandada. Ses azalta azalta sıfırlıyorum. (Nümerik uzaktan kumanda binay içinde gelecekmiş ama parayla satılacak tabi)
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar gelmez deneyin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornado34

Denemekten zarar gelmez deneyin bence

Ayarlarda bulabildiğim kadarıyla denedim. Çok ciddi bir fark hissetmedim ama ileri düzeyde televizyon kullanıcısı olmadığım için bana yeterli geldi.

• TCL p8m 55 4730 TL ye satılıyor şu an. Almak isteyenlere duyurulur.
  • zaffer53 kullanıcısına yanıt
    Alacağız da 1 kişi de çıkıp anlatmıyor. İyi mi kötü mü? Işık sızması var diyorlar. Sizde var mı
  • Ben aldım kurulum için salı günü randevu verdi servis. Bu fiyata daha iyisini bulamadığım için aldım. 11 11 de 55xh9096 yı 7500 TL ye hanım aldırmadı. Bende bunu aldım sonradan. Dünyanın 2. en büyük üreticisiymiş. Android tv daha ne olsun. Ya 10000 TL verip iyi bir tv alınır o parayı vermek içime sinmeyince geriye onun yarı fiyatına bunu almak daha mantıklı geldi bana.
  • zaffer53 kullanıcısına yanıt
    Kurulum yapılınca gözlemlerini bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Alacağız da 1 kişi de çıkıp anlatmıyor. İyi mi kötü mü? Işık sızması var diyorlar. Sizde var mı

Hocam merhaba,

Iphone 6S ile Youtube 'dan siyah ekran olan video açıp aşağıdaki görüntüyü çektim.

Netflix ve Youtube üzerinden 2 gündür izlemeler yapıyorum. Wifi çekim gücü benim evimde modem merkezi konumda olduğu için güzel diyebilirim. Sesle komut verilince anlıyor. Mi Box S 'in arayüzünü gördüyseniz aynı arayüze sahip. Çerçeve olarak rahatsız edici değil, ince çerçeveye sahip. Aslında televizyonu güzel yapan teknik özellikler nelerse onları incelemekte fayda var diye düşünüyorum.

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 12 Aralık 2020; 22:29:16 >

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Gerçekte gördüğün görüntü bu şekilde mi yoksa telefon ekranı daha mı beyaz göstermiş? Sol alt köşe ile sağ üst köşede beyaz ışık vuruyor mu ekran a çıplak gözle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Gerçekte gördüğün görüntü bu şekilde mi yoksa telefon ekranı daha mı beyaz göstermiş? Sol alt köşe ile sağ üst köşede beyaz ışık vuruyor mu ekran a çıplak gözle?

Telefonda olunca çok daha fazla çıkmış. Çıplak gözlede bakınca sağ ve solda ışıklar belli oluyor ama bu kadar fazla değil.

hocam bu tv pek va panel gibi gözükmüyor ekrana tıklatıp baktınızmı nedir diye

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam bu tv pek va panel gibi gözükmüyor ekrana tıklatıp baktınızmı nedir diye

Hocam valla VA panel olduğu söylendi. Sitesindeki panel özelliklerine de baktım ama VA mı yoksa IPS mı bilgi bulamadım. 4K çözünürlük vermesi sebebiyle Netflix lisansını sormuştum L3 olduğunu öğrendim o kadar. Ekrana tıklayıp anlayabileceksem tarif edersen deneyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Hocam valla VA panel olduğu söylendi. Sitesindeki panel özelliklerine de baktım ama VA mı yoksa IPS mı bilgi bulamadım. 4K çözünürlük vermesi sebebiyle Netflix lisansını sormuştum L3 olduğunu öğrendim o kadar. Ekrana tıklayıp anlayabileceksem tarif edersen deneyebilirim.

Alıntıları Göster

Bende bu sorunun cevabını arıyorum ama bir türlü bulamadım VA mı İPS mi. C715 bütçeyi aşıyor 55P8M tam bütçe ile uyumlu fakat tam nedir ne değildir bir bilgi bulamadım. Bunların cevabını ararken de Philips 50PUS8505 ve Philips 55PUS7805 i gördüm. 5500 TL verdikten sonra TCL almak mı yoksa Philipsin bu modellerinden birini almak mı mantıklı. Kıyaslama bulamadım. Bilgisi olan varsa rica ediyorum cevaplasın. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Bende bu sorunun cevabını arıyorum ama bir türlü bulamadım VA mı İPS mi. C715 bütçeyi aşıyor 55P8M tam bütçe ile uyumlu fakat tam nedir ne değildir bir bilgi bulamadım. Bunların cevabını ararken de Philips 50PUS8505 ve Philips 55PUS7805 i gördüm. 5500 TL verdikten sonra TCL almak mı yoksa Philipsin bu modellerinden birini almak mı mantıklı. Kıyaslama bulamadım. Bilgisi olan varsa rica ediyorum cevaplasın. Teşekkürler.

Alıntıları Göster

Müşteri hizmetlerine Netflix lisansı ile ilgili olarak mail yazacağım aklıma gelmişti. Panelin VA mı yoksa IPS mi olduğu konusunda da bilgi istediğimi yazdım hocam. Maile dönüş gelince buraya da yazarım.

Philips 'in teknik özellikleri ile TCL 'nin teknik özelliklerini karşılaştırılabilir. Yalnız Philips 'in ambilight özelliği diğer hue ışıklarla desteklenirse güzel şeyler ortaya çıkıyor. Aşağıdaki videoya youtube da denk gelmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 13 Aralık 2020; 0:30:9 >

Ekrana parmağınızla c çizin. İz kalıp hemen geçiyorsa va, hiçbir tepki yoksa ips tir
  • quote:

Müşteri hizmetlerine Netflix lisansı ile ilgili olarak mail yazacağım aklıma gelmişti. Panelin VA mı yoksa IPS mi olduğu konusunda da bilgi istediğimi yazdım hocam. Maile dönüş gelince buraya da yazarım.

Philips 'in teknik özellikleri ile TCL 'nin teknik özelliklerini karşılaştırılabilir. Yalnız Philips 'in ambilight özelliği diğer hue ışıklarla desteklenirse güzel şeyler ortaya çıkıyor. Aşağıdaki videoya youtube da denk gelmiştim.

Alıntıları Göster

Yani açıkcası sinema sisteminden sonra hue sistemi ile philips olayı aşmış bu durumda. İlk defa gördüm böyle bir olayı ve hakkikaten çok harika olmuş. Fakat bu şekilde bir tasarım bütçeyi nasıl bir yükün altına sokar hiç düşünemiyorum. O yüzden hayal kurmakla kalsın sadece. Birde özelliklerine baktım tazeleme oranı 60hz olarak geçiyor fakat philipslerde 50 hz. 10 hz in faydası olurmu acaba veya 700 tl fark veripte philips almak ne kadar mantıklı?

• quote:

Yani açıkcası sinema sisteminden sonra hue sistemi ile philips olayı aşmış bu durumda. İlk defa gördüm böyle bir olayı ve hakkikaten çok harika olmuş. Fakat bu şekilde bir tasarım bütçeyi nasıl bir yükün altına sokar hiç düşünemiyorum. O yüzden hayal kurmakla kalsın sadece. Birde özelliklerine baktım tazeleme oranı 60hz olarak geçiyor fakat philipslerde 50 hz. 10 hz in faydası olurmu acaba veya 700 tl fark veripte philips almak ne kadar mantıklı?

Alıntıları Göster

Hocam ben standart tv kullanıcısıyım. Akşam işten geldikten sonra film izleyeyim ya da standart Türk kanallarına bakayım ama aldığım televizyonda günümüz teknolojisinde çok geride kalmasın diye düşünerek aldım. Hz değerinin düşük ile yüksek olması arasındaki farkı biliyorum ama +10 birimlik hz değeri gözle görülür mü bilmiyorum. Yalnız birkaç konuda ekran boyutu büyüdükçe yüksek hz değerli televizyonlar almak gerekiyormuş şeklinde okumuştum. Tabi bu durum yine maliyete yansıyor.

Videodaki gibi bir sistem yaklaşık 3 bin lira civarında tutuyor.

35.saniyeden sonra va panel ve ips panelin tepkilerini gösteriyor bu şekilde anlayabilirsiniz

• quote:

Hocam ben standart tv kullanıcısıyım. Akşam işten geldikten sonra film izleyeyim ya da standart Türk kanallarına bakayım ama aldığım televizyonda günümüz teknolojisinde çok geride kalmasın diye düşünerek aldım. Hz değerinin düşük ile yüksek olması arasındaki farkı biliyorum ama +10 birimlik hz değeri gözle görülür mü bilmiyorum. Yalnız birkaç konuda ekran boyutu büyüdükçe yüksek hz değerli televizyonlar almak gerekiyormuş şeklinde okumuştum. Tabi bu durum yine maliyete yansıyor.

Videodaki gibi bir sistem yaklaşık 3 bin lira civarında tutuyor.

Alıntıları Göster

100hz olan modellere baktım ve baya hatırı sayılır fiyatlardaymış. Amazondan sipariş verip incelemek istiyorum. Eğer tatmin edici çıkarsa kalır yoksa iade eder philipse bakarım. Verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim.

• quote:

100hz olan modellere baktım ve baya hatırı sayılır fiyatlardaymış. Amazondan sipariş verip incelemek istiyorum. Eğer tatmin edici çıkarsa kalır yoksa iade eder philipse bakarım. Verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim.

Alıntıları Göster

Teknoloji marketlerinde de ürün bulunuyor. Almadan öncede incelemenizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.