Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: krls , krls Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.990
Cevap
281
Favori
584.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Teknoloji marketlerinde de ürün bulunuyor. Almadan öncede incelemenizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

Bu konuda haklısınız fakat teknoloji marketler konusunda bulundugum bölge mahrumiyet konusunda tavan yaptığı için inceleme şansım hiç yok. Tavsiye için yinede teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Ekrana parmağınızla c çizin. İz kalıp hemen geçiyorsa va, hiçbir tepki yoksa ips tir

Hocam merhaba,

Dün deneyemediğim için cevap yazmamıştım. Aşağıdaki videoda 00.46 ve 01.08 'de başlayan testleri yaptım. Ekran üzerinde C çizmeyi ağır çekim olarak çektim diğerini normal video olarak. Ağır çekim olan videoda kamera televizyona biraz daha yakın duruyordu. Umarım sizin için faydası olur. @FoxPark @RNNN @hrn001

00.46 'da başlayan ekrana tıklama testi

01.08 'da başlayan ekrana tıklama testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 13 Aralık 2020; 11:57:35 >

• Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    RNNN kullanıcısına yanıt
    Va ekran katalogda yazdığı gibi. İps gibi görünmesinin sebebi display de yazdığına göre ekran yansıtma önleme katmanı varmış. Bundan olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrn001 -- 13 Aralık 2020; 12:19:37 >

Bu bilgi çok iyi oldu hocam, çok teşekkür ederim. Elema zamanı geldi şimdi.

• Merhaba arkadaşlar 55P8M TCL televizyon 4450 TL ye alınır mı? Bilgili bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

• Fiyat iyi ben 1 hafta önce 4799 a almıştım.
  • zaffer53 kullanıcısına yanıt

Peki gene olarak memnun musunuz hocam. internette pek bilgi bulamadım.

Artıları ve eksileri olarak bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

• Salı günü kurulacak.
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt

olmaz hocam o bahsedilen katman her marka modelde var onlarda böyle bi durum yok.

teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: zaffer53

Salı günü kurulacak.

Panel olarak ne kullanılmış VA veya IPS pek bir bilgi bulamadım. Sizin bilginiz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: preferst

Panel olarak ne kullanılmış VA veya IPS pek bir bilgi bulamadım. Sizin bilginiz var mıdır?

Alıntıları Göster

Birkaç yorum önce panelin VA mı yoksa IPS mi olduğu yönünde test videosu paylaştım hocam. Ürünü alırken VA panel olduğu söylendi fakat ürüne yönelik sitelerde direk VA paneldir şeklinde bir özellik göremedim.

4450 TL bence bu televizyon için güzel fiyat. 4400 civarına 40-45 inç arasında televizyonlar alabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

teşekkürler hocam

Bana bu testlere göre VA panel gibi geldi fakat firmadan net dönüş gelince onu da paylaşacağım. Dünkü ışık sızması testi kötü gibi gözükürken bugün dolby sesi test ederken çıkan siyah ekranda ışık sızması göremedim. Gündüz vakti olduğu için olabilir mi?

Panel zaten va. Yurtdışı sitelerde de va denmiş. Işık sızması full karanlık olması lazım gündüz veya ılık açıkken olmaz.

• Cihaza DRM Info yükleyerek Widevine seviyesini kontrol ettim. Müşteri hizmetleri L3 demişti ama DRM Info 'da L1 olarak gözüküyor. @hrn001 @zaffer53 @preferst @FoxPark

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu
    Bu yaptığın ne testi?
  • L1 olması güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Bu yaptığın ne testi?

Bu test değil hocam örneğin Netflix 'te HD veya Ultra HD içerikler var. Netflix üyeliğiniz UHD 'yi destekler ama televizyonunuzda widevine security level L3 ise siz Netflix 'teki içerikleri HD ya da UHD olarak izleyemezsiniz demek.

Bu televizyonu almasaydım eğer eski full hd görüntü veren bir televizyon alıp Mi Box S alıp Netflix 'i Mi Box 'tan izleyecektim. Aslında L1 olduğunu öğrenmeseydim yine aklımda Mi Box almak vardı ama şuan böyle bir ihtiyacım olduğu gözükmüyor.

• 55P8M modeli ile ilgili iyi şeyler okumadığım için bu modeli almaktan vazgeçtim. Gerekirse 55C715 modelinin fiyatının düşmesini bekleyip almak belik biraz daha mantıklı olabilir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.