Şimdi Ara

TCL C825 Serisi QLED TV (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
18
Favori
29.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sağolun hocam, ben aslında ablam için şu indirim zamalarında ne denk getirirsek diye almak istiyordum televizyoru kendim için değil yani; 5-6 bin tl bandında 50 inc ten yukarı olmamak kaydı ile düzgün bir televizyon bakıyordum ama bende uygun bir şey bulamadım önerilerinize açığım bana kalsa LG nin bu yıl piyasaya çıkmış yeni 48 inc olan oled tv sini alacağım ama bütçeyi fazla zorlamayalım dediler o kadar para vermeye gerek yok :)

bu arada youtube da "Adem Helvacı" kanalında vatan bilgisayar ile alakalı olup tüketiciyi mağdur ettikleri bir video izledim size de tavsiye ederim izlemenizi:

açıkçası ben bu markadan soğudum, eğer alırsanız bu markanın bir televizyonunu amazondan almakta büyük fayda var...

• Sizce Q90T yerine C825 alsam beni tatmin eder mi ? İkisinin de fiyatı hemen hemen aynı fakat Q90T'nin hdr performansı vs daha iyi duruyor.

• Bu sene 50"bandında güzel tv bulamadım ben açıkçası. Kendim için de 50" bakıyorum. Tv biraz zevk işi 5-6 binde fiyat/performans cihazı bulmak lazım.

Samsung 50q60t 7000TL bandında iyi fiyat

Samsung 55q60t 7800TL bandı iyi fiyat

TCL 55c728 7200 e inmişti inerse güzel cihaz(ama bu cihazı hiç görmedim. Adem helvacı söyledi.)

Sony 55x81j 8000 e satıldı 11.11 de yine inerse güzel fiyat

En altda da Vestel q9900 serisi var.

Philips 8505 serisi iyi gibi ama yorumları sıkıntılı geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam, verdiğiniz fiyat bilgileri şuan için fena sayılmaz lakin geçenlerde hepsiburada efsaneler klubüne özel TV lerde çok güzel bir indirim yapmıştı LG 48 inc 2021 model oled TV 9 taksit ile 8800 tl ye satılmıştı yani alalım dedim bizimkilere boş ver dediler bende almadım

• C825 modelini kullanan var mı? X90J ile C825 arasında kaldım fiyatları benzer sizce hangisi daha mantıklı?

• Exheo kullanıcısına yanıt

Bugün aldım C825, gelirse deneyimlerimi yazarım. Ama kağıt üstünde Samsung qn90a ile eş değer gibi.

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. 65 mi 55 mi aldınız ve ne kadara aldınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ozguradam1 kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam. 55 inc olanı 13.150 ye aldım. Forumda 10.600 e alan arkadaşlar olmuş 2 hafta önce , ben de indirim bekleyecektim fakat doların durumu malum gözü karartıp aldım. Umarım pişman olmam.

Televizyonla ilgili bilgi bulmakta zorlandım biraz. Televizyonun kontrast oranı kaç acaba bulan var mı? Sony X90J’nin 6220:1 örnek olarak. Bir yerde bu tv nin kontrast oranının local dimming devreye girince 32000:1 olduğunu okudum ki doğruysa müthiş bir oran bu. 1.000 nits parlaklığa da çıkabiliyormuş. Eğer Avrupa’ya gelen model ile bizdeki model aynıysa tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exheo -- 24 Kasım 2021; 0:30:2 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Rtings'e göre X90J’nin özellikleri aynen böyle, 32k contastı nerde okudun bilmiyorum ama fena sallamışlar.

Native Contrast 

5,600 : 1

Contrast with local dimming 

6,221 : 1

TLC'nin modeli 5000:1 native contrast , ama local dimming ile kaça çıkıyor onu bilmiyorum. Ayrıca 500 nits standart, 1000 nitse kadar da cıkabiliyor parlaklıgı.

Düzeltme: 1300 nitse kadar cıkıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalsrol -- 24 Kasım 2021; 0:59:6 >
    TCL’in kontrastı local dimming ile 32000:1 e çıkıyor diye okudum hocam Sony’nin değil 😀 C825 ile ilgili çok fazla inceleme yok maalesef. Beni korkutan bir başka şey ise Samsung’un da yaptığı gibi TCL’in de Türkiye’ye Avrupa’daki modellerinden farklı daha düşük bir model getirmiş olma ihtimali. İnşallah öyle bir şey yoktur Avrupa ile aynı modeldir birebir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exheo -- 24 Kasım 2021; 1:0:11 >

TLC'de öyle bir şey asla okumadım, gelsin Va panel mi değil mi anlar yazarım size. ama gerçekten kağıt üstünde Qn90a'dan bile daha iyi bir TV gibi duruyor ve görenler görüntü kalitesine bayıldıklarını söylüyorlar. Göreceğiz bakalım

Bu tv ülkemizde güzel satış oranlarına ulaştı mı acaba ulaştıysa bu sayfa daha sık kullanılsa keşke. Sizin yorumlarınızı bekliyorum hocam

• C825, VA panel ve hemen hemen bir çok yeni teknolojiyi barındırıyor. En büyük ve tek eksikliği, panelin 8 bit olması.. diğer eleştirilen konuysa, yazılımı ile ilgili şikayetler. QN90a ile aynı denilmiş.. asla değil, C825 daha iyidir. TR ye gelen QN90 lar IPS panel zaten..

• TCL marka TV alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun fakat,

şu televizyonda

https://www.hepsiburada.com/lg-oled48c14lb-48-122-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-oled-tv-p-HBCV00000DZ73S

efsaneler kulubü kampanyasında fiyatı 8800 tl ye kadar düşmüştü, hemde 9 taksit kampanyası da vardı

bilmiyorum beklentiniz nedir ama oled her türlü va panelden daha iyidir düşüncesindeyim; oled panel sorunlu bir panel diyecek olanlar vardır... bu sorunlar zannedersem bir kaç nesil önceki oled panellerin bir sıkıntısıydı şahsen eğer almış olsaydım oled paneli tercih ederdim

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt

Hocam maalesef oled burn in sorunları eskide kaldı diye bir şey yok hala. Televizyon çok kullanılan bir alet bizim evde. Çok kullanılıyorsa oled hala riskli. Burn in yaşadığınız anda tv çöp olur bu büyük risk. Ne olursa olsun ülkemizde ekonomi bu haldeyken televizyonun ikinci el değerini de düşünmek lazım bence. İkinci elde oledler çok değer kaybediyor. Tek sorun da burn in değil. Yıllar içinde piksellerin ömürleri bittiği için görüntü kalitesi düşmeye başlıyor yanık olmasa bile. Her teknolojinin kötü yanları var oledin görüntü kalitesi daha iyi ama onun da eksi yanları hala var maalesef

• Servis problemi olmasaydı düşünmeden c825 alırdım ama emin değilim hiç.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • engin_cakir kullanıcısına yanıt

Trdeki degil ABD'deki versiyonla bile kafa kafaya kağıt üzerinde. Dediğin gibi tek eksiği 8bit+frc olması ama son kullanıcının farkedebileceği kadar bir fark olmuyor hocam.

• Sorun yaşanırsa servise ne kadar güvenebiliriz acaba? Sony, Samsung vb gibi büyük markalara kıyasla daha sıkıntılı bir süreç mi bizi bekler? Adam gibi bir tane inceleme yok televizyonla ilgili ne gıcık bir durum

youtube da "Adem helvacı" kanalını izlemenizi tavsiye ederim, zira TCL' nin servisi ve distürbütörü sınıfta kalmış durumda...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.