Şimdi Ara

tchibo caffisimo (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vindobona

selam arkadaşlar, ben de yakala.co'dan aldım, hediye olarak gönderilen ürünlerle ilgili sorularım var;

1- espresso denen şey hazır bardağa doldurduğumda çeyreği kadar çıkıyor, bu kadar az mı? iki kere bastım yine kahve geldi, düğmeye kaçkere basıcaz bu durumda?

2- monin set var, şişelerde sıvı şeyler, bunu nasıl kullanıyoruz, bardağa kahvenin üstüne düküyoruz sanırım ama ne miktarda yani bir kaç damlamı yoksa bir şilşenin yarısı mı? deneme yanılma yapıcam da kapsül boşa gitmesin diyorum

o espresso zaten çok yoğun onun üstüne sıcak su katarak yoğunluğunu kendine göre ayarlayabilirsin, tıpkı çayın demi gibi...

monin set ile ilgili, kampanya konusunda bir şişenin 10 fincana yeteceği yazılmış

açıkçası bu aleti ve doğru kıvamı tutturmak zaman alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 4 Ekim 2012; 2:14:01 >

• Yakala.co kampanyasıyla aldim. Konu takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

[size=4]Cafe Latte yapımı

Öncelikle makinemizi normal sekilde açıp orta boy bir fincana esspresso hazırlıyoruz (siyah kapsül siyah düğme)

Hazırladığımız kahveyi kenara koyup köprüme düğmesine basıyoruz ve kırmızı renk sabit yanana kadar bekliyoruz

Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz.

Elimizdeki en kucuk cezvenin yarısına kadar soğuk süt koyup kopurtmeye başlıyoruz ( lütfen Çelik cezve kullanın) bir elimizde cezvenin sapını tutarken diğer elimizle cezvenin metal kısmına dokunuyoruz. Metal kısmın sıcaklığı dokunamayacagimiz kadar olmadan kopurtmeyi kapatıyoruz

Daha önce hazırladığımız kahvenin bulunduğu bardağın kenarından yavaşça sutu kahvenin icine boşaltıyoruz en son kalan köpüğü dökersen şekil vermeye çalışıyoruz

tchibo caffisimo

kendi yaptıklarımın fotosunu daha sonra eklerim

Mb202,

"Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz. " dediğin kısımda suyu makine kendi biraz koyup kesiyor mu ,yoksa sen mi kapatiyorsun? Ben yapmaya calıştım çok su doldu cezve ben de kapadım kolu cevirerek. Biyerde yanlış yaptim sanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Slyvestris

quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

[size=4]Cafe Latte yapımı

Öncelikle makinemizi normal sekilde açıp orta boy bir fincana esspresso hazırlıyoruz (siyah kapsül siyah düğme)

Hazırladığımız kahveyi kenara koyup köprüme düğmesine basıyoruz ve kırmızı renk sabit yanana kadar bekliyoruz

Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz.

Elimizdeki en kucuk cezvenin yarısına kadar soğuk süt koyup kopurtmeye başlıyoruz ( lütfen Çelik cezve kullanın) bir elimizde cezvenin sapını tutarken diğer elimizle cezvenin metal kısmına dokunuyoruz. Metal kısmın sıcaklığı dokunamayacagimiz kadar olmadan kopurtmeyi kapatıyoruz

Daha önce hazırladığımız kahvenin bulunduğu bardağın kenarından yavaşça sutu kahvenin icine boşaltıyoruz en son kalan köpüğü dökersen şekil vermeye çalışıyoruz

tchibo caffisimo

kendi yaptıklarımın fotosunu daha sonra eklerim

Mb202,

"Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz. " dediğin kısımda suyu makine kendi biraz koyup kesiyor mu ,yoksa sen mi kapatiyorsun? Ben yapmaya calıştım çok su doldu cezve ben de kapadım kolu cevirerek. Biyerde yanlış yaptim sanirim

Kardes once mb202 degil mbs02

İçindeki suyu alırken once bir miktar su geliyor daha sonra sadece buhar çıkıyor. Kısaca buhar gelene kadar boş bardağa suyu alıyoruz buhar kolunu kapatıp daha sonra buhar enjektorunü süte daldirip (dibine kadar) buhar kolunu acıyoruz.

• arkadaşlar mağazada denedik. kadın mı acemiydi bilmiyorum ama 45 saniye ısınması için bekledik. sonra kahve hazır oldu sütü köpürtmesi için 45 sn gene bekledik buhar hazır hale gelsin diye yani. ve her kahvede bu kadar bekliyorsunuz dedi. neyse her şey bitti havasını falan aldı ardından su taştı yerler battı vs... bu ürün ve mycafe arasında kaldım da . pek pratik değil gibi geldi. kullananların görüşleri nasıl acaba ?
  • Mrb Arkadaşlar benim merak ettiğim kısım acaba bu kapsüllerin ve içerisindeki filtrelerin metalini bulamazmıyız veya yaptıramazmıyız düşünsenize hem metal sağlıklı olur plastiğe göre hemde fiyat olarak büyük avantaja girmiş oluruz.
  • Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakala.co'nun kampanyasını görünce içim acıdı valla biz kapsülleri bile zorla hediye ettirdik adamlar tüm ihtiyaçlarımı bir pakette vermişler
  • ben de bu cihazı yeni kullanmaya başladım ama bu köpürtme kolu ile ilgili problememim var. sanki kafasına göre takılıyor. ne zaman açılıp ne zaman kapandığını hiç bilmiyorum. rastgele bir şeylere basıyorum ve yapıyorum ama her seferinde dakikalarca uğraşıyorum resmen. bu konuda özet geçebilecek biri olursa sevinirim aslında.
  • arkadaslar size süper bir haberim var. kireclenen cihazlar için pahalı pahalı kirec çözücüler kullanmanıza gerek yok. Bunun için limon tuzu kullanacağız.

Bir tatlı kasığı limon tuzunu bir miktar suda ezerek eritin. hazırladığınız eriği makinenin su haznesine koyun ( haznede yarıya kadar su dolu olsun) daha sonra suyu bitirene kadar hazneye kahve koymadan makineyi calistirin. Bu sırada bardağa düşen küçük kirec parçalarını görürseniz şaşırmayın. Daha sonra su haznesine temiz su koyup tekrar bir iki calistirin.

sonuçta limon tuzu bir gıda maddesi böylece doğal bir yöntemle kireclerden kurtulabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu modelin ikinci versiyonu çıkmış sanırım. çok beklenmiyormuş. yeni makinelerden alıp kullanan var mı ?
  • http://www.youtube.com/watch?v=8KiwlG51l-Q
    Özet kullanım (ingilizce)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

bu modelin ikinci versiyonu çıkmış sanırım. çok beklenmiyormuş. yeni makinelerden alıp kullanan var mı ?

Ben aldım şuan sevgililer günü muyhabbetine uyguna geldi kargo bekliyorum knonuyu takip ediyorum gelişmeleri yazarım.
  • Benimki bugün geldi, daha önce filtre kahve içiyordum buna geçiş yaptık bakalım.
  • merhaba arkadaşlar, ben kapsülleri kendim doldurup üzerini alüminyum folyo ile kaplıyorum ama folyo patlıyor ve kahve dışarı akıyor. bu sorunu yaşayan var mı, yoksa makineyi yenileyen tchibo korsan kapsüle çözüm mü buldu, bir fikri olan var mı
  • ben biraz önce kapsülü söktüm içini temizledim kahve dünyasının elimde olan filtre kahvesini ekledim filtreleri yerine taktım,üstünü bile kapatmadan makinaya taktım.Sonuç süper.Hiçbir sıkıntı olmadan kahvemi yaptım.Süt köpürtme olayında krema kıvamına bi türlü getiremiyorum.Bir süre sonra süt oraya buraya sıçramaya başlıyor.Siz kremayı nasıl yapıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunsirin

merhaba arkadaşlar, ben kapsülleri kendim doldurup üzerini alüminyum folyo ile kaplıyorum ama folyo patlıyor ve kahve dışarı akıyor. bu sorunu yaşayan var mı, yoksa makineyi yenileyen tchibo korsan kapsüle çözüm mü buldu, bir fikri olan var mı

Benim makinede aşağı yukarı 2 haftalık, eski kapsülleri aynen aliminyum folyo ile kaplıyorum sıkıntı yok hatta bazen üşenip direk folyo sarmadan kapsüllerin delikli kapakları ile direk yerleştiriyorum yine sıkıntı yok kapsülü yerleştirdiğiniz siyah parçanın ortasındaki delik tıkanmış olabilrimi tazzikli su tutun biraz, süt olayını henüz tam çözemedim bazen çok iyi köpürtebildiğim halde bazende dediğiniz gibi ne iyi bir köpürtme oranı yakalıyorum nede sıçramaların önüne geçebiliyorum, sıçramalar daha çok iş biraz uzayınca oluyor basınçmı artıyor ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 17 Şubat 2013; 23:55:51 >

• Arkadaşlar ben de bu makineyi takip ediyorum da , önceki model çok yavaş diye düşünmüyordum.
    kapsülleri kapatmadan koyunca bu işin espirisi bozulmuyor mu ? Pek bir şey bilmiyorum ama, bu iş için bir basınçtan falan söz ediyorlar. kapatmadan yapınca sıcak suyun içine kahveyi koymakla aynı şey olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 18 Şubat 2013; 8:30:50 >
  • Sutu krema kivamina getirebilen varmi??

• ben alalı 3 gün oldu. çok memnunum. öncelikle zahmetli iş diyen arakadaşalar bir neskafe alın kaynar suyu katın için daha kolaya gelir size. ben bu işle uğraşırken zevk alıyorum. kapsülü birkez filtre kahve ile doldurdum. aleminyum folyo kullanmadım. üstteki plastik filtre yeterli. kahveyi iyice sıkıştırdım. sonuç başarılı. sütten krema kıvamı tutturamadım ama bu işin sırrı süt ısınmadan uygun köpük sağlamak. yani yavaş yavaş basıncı artırmayın birden artırıp süt ısınmadan köpük yapılmalı. tabi biraz tecrube gerekli. ben elimi birkez yaktım ama azimliyim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.