Şimdi Ara

tchibo caffisimo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı alalı 6 ay oldu. En iyisi, dediğiniz gibi servise göstermek.
  • bence de götürün. siz yapaağınızı yapmışsınız bunun garantisi 24 aydan da fazla öyle bişiler yazıyodu kutusunda
  • Götür kontrol edilsin arkadaşım, Tchibo iade,değişim,garanti vb. konularda çok iyidir,kesinlikle müşterisini üzmez.Tecrübeyle sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Götür kontrol edilsin arkadaşım, Tchibo iade,değişim,garanti vb. konularda çok iyidir,kesinlikle müşterisini üzmez.Tecrübeyle sabittir.

Dostum dün 3 paket 10'lu kartuşlardan aldım, paketlerden bir tanesini yanlışlıkla kafeinsiz almışım, 2 saat sonra kutusu dahi açılmamış şekilde götürdüm, değişim yapmadılar, 10 saat ısrara rağmen.. Bahsi geçen Tchibo Gülbahçesi Sitesi / Adana şubesidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

quote:

Götür kontrol edilsin arkadaşım, Tchibo iade,değişim,garanti vb. konularda çok iyidir,kesinlikle müşterisini üzmez.Tecrübeyle sabittir.

Dostum dün 3 paket 10'lu kartuşlardan aldım, paketlerden bir tanesini yanlışlıkla kafeinsiz almışım, 2 saat sonra kutusu dahi açılmamış şekilde götürdüm, değişim yapmadılar, 10 saat ısrara rağmen.. Bahsi geçen Tchibo Gülbahçesi Sitesi / Adana şubesidir..

Faturası yok mu elinizde ? Kafalarına vura vura degistirtin, olur mu hiç öyle şey...
  • Alıntı yapamıyorum, site hata veriyor.

@mertrixfun
    freedom77'nin dediği gibi, elinizde fatura varsa ve ürün belirttiğiniz gibi açılmamışsa, seve seve değiştirmek ZORUNDALAR. Yokuşa vuruyorlarsa, merkeze bir mail gönderin. Alman şirketi olduğu için bu konularda titiz davranırlar.

@yedikeresekiz & bobita
    Antalya'da tesadüfen bir Tchibo mağazasının önünden geçerken bizim cihazdaki sorundan bahsettim ve servis ile ilgili bilgi almak istedim. Bize getirin, biz ücretsiz yollayalım, geri gelince de biz sizi ararız dediler. 10-15 günde de geri gelirmiş. Haftaya götüreceğiz bakalım.
  • Cafe Latte yapımı

Öncelikle makinemizi normal sekilde açıp orta boy bir fincana esspresso hazırlıyoruz (siyah kapsül siyah düğme)

Hazırladığımız kahveyi kenara koyup köprüme düğmesine basıyoruz ve kırmızı renk sabit yanana kadar bekliyoruz

Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz.

Elimizdeki en kucuk cezvenin yarısına kadar soğuk süt koyup kopurtmeye başlıyoruz ( lütfen Çelik cezve kullanın) bir elimizde cezvenin sapını tutarken diğer elimizle cezvenin metal kısmına dokunuyoruz. Metal kısmın sıcaklığı dokunamayacagimiz kadar olmadan kopurtmeyi kapatıyoruz

Daha önce hazırladığımız kahvenin bulunduğu bardağın kenarından yavaşça sutu kahvenin icine boşaltıyoruz en son kalan köpüğü dökersen şekil vermeye çalışıyoruz

tchibo caffisimo

kendi yaptıklarımın fotosunu daha sonra eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs02 -- 25 Ocak 2012; 19:11:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

quote:

benmi de internetten aldığım kapsüllerin tarihleri inanılmaz eski. 2012 şubat mart falan hep son kullanma tarihleri nerdeyse 1 yıl önce üretilmiş. bi mail atıcam bakalım

• Cafissimo için ; illa ki kapsüle mi ihtiyaç var ? Kapsül almadan yapılamıyor mu ? Bir de kapsül 7.5 gr yazıyor..Normal hazır kahveler 7-13 arasında değişiyor.Kapsül ise 7-9 lira ..Hangisi daha uygun oluyor ? Kapsül'den kaç bardak/fincan çıkıyor ?
    Kapsülleri atmaz isek Tchibo dişinda bir yerden de kahve alıp kapsüllerin için doldurularak da yapılabilir sanırım ?

Bir de süt hazırlarkenhttp://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Sutluk/262535.html işe yarar sanırım ? gerek var mı yok mu derin bir kap/büyük cezve yeterli olur gibi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Ocak 2012; 15:07:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Cafissimo için ; illa ki kapsüle mi ihtiyaç var ? Kapsül almadan yapılamıyor mu ? Bir de kapsül 7.5 gr yazıyor..Normal hazır kahveler 7-13 arasında değişiyor.Kapsül ise 7-9 lira ..Hangisi daha uygun oluyor ? Kapsül'den kaç bardak/fincan çıkıyor ?
    Kapsülleri atmaz isek Tchibo dişinda bir yerden de kahve alıp kapsüllerin için doldurularak da yapılabilir sanırım ?

Bir de süt hazırlarkenhttp://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Sutluk/262535.html işe yarar sanırım ? gerek var mı yok mu derin bir kap/büyük cezve yeterli olur gibi ?

Kapsüllerin ici doldurulabiliyor
    Tabii ki doldurmak daha ucuza geliyor
    Bir kapsül bir kullanimlik
    O sütluge hiç gerek yok cezve aynı işi görüyor

• Yani mesela kahve dünyasından aldık kahveyi kapsülleri atmadıktan sonra yeniden kullanabiliyoruz..? -Bu iyi o halde tez zamanda almalı bu makineyi. .. Eve ayda 2 tane 100 gr Tchibo kahve alınıyor zaten
    2 bardak için demek ki 2 kapsül kullanıyoruz demek ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Ocak 2012; 19:19:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yani mesela kahve dünyasından aldık kahveyi kapsülleri atmadıktan sonra yeniden kullanabiliyoruz..? -Bu iyi o halde tez zamanda almalı bu makineyi. .. Eve ayda 2 tane 100 gr Tchibo kahve alınıyor zaten
    2 bardak için demek ki 2 kapsül kullanıyoruz demek ki..

Bişey değil
  • ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi
  • Tek seferde kapsülün hepsi bitmiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 31 Ocak 2012; 2:26:47 >
  • bitme diye bişi yok. içinde kahve var sonuçtya. her basışta su o kapsüldeki kahveden basınçlı bi şekilde geçerek bardağa ulaşışyor. kahve kapsülde duruyor hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi

Yine de doldurulabilir zaten kapsülün alt filtresi kahveyi doldururken icinde tutar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi

Yine de doldurulabilir zaten kapsülün alt filtresi kahveyi doldururken icinde tutar

evet o da doğru
  • bu alet yoğun yerlerde cafe,büfe vs.. kullanılabilinir mi yoksa ev için mi ideal.birde kahveyi hazırlama süresi ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan911 -- 8 Şubat 2012; 17:34:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

bu alet yoğun yerlerde cafe,büfe vs.. kullanılabilinir mi yoksa ev için mi ideal.birde kahveyi hazırlama süresi ne kadar ?

Dostum ticari düşünüyorsan daha profosyenel makineler var onlardan al

Yok illa cafissimo alacağım diyorsan iki tane al bir tanesi kahve yapma sıcaklığında durur digeri süt kopurtme

Sutsuz kahve 10sn'de hazırlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

bu alet yoğun yerlerde cafe,büfe vs.. kullanılabilinir mi yoksa ev için mi ideal.birde kahveyi hazırlama süresi ne kadar ?

pek mantıklı olmaz çünkü yapabileceğni şeyler sınırlı yani kapsüllerle sınırlı. kapsülde ucuz da değil. kapsül doldurma işi de zahmetli. yani direk büyük sanayi tipi makinelerden almakta fayda var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.