Şimdi Ara

tchibo caffisimo (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: navigator_

ben hiç durgollamadım, uyarı dediğiniz hangi renk? turuncu mu? Hocam izmirdeyim hiç çeşme suyu kullanmadım hep damacana su kullandım. bir durgol alıp temizlik yapayım bari.
    Aynen turuncu ışık yanıyor hocam, temizleme sonrası yok oluyor. Bir yerde damacana içme suyu kullanıyorsanız gerek yok tarzı okumuştum. O yüzden dedim bende hiç çeşme suyu kullanmadım, aslında durgolladıktan sonra çeşme suyu kullanmak mantıklı iki masrafa gerek yok :D
  • Bende uyarı ışığı yok ama durgol siparişi verdim. Gelince bir temizlik yapacağız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Aynen turuncu ışık yanıyor hocam, temizleme sonrası yok oluyor. Bir yerde damacana içme suyu kullanıyorsanız gerek yok tarzı okumuştum. O yüzden dedim bende hiç çeşme suyu kullanmadım, aslında durgolladıktan sonra çeşme suyu kullanmak mantıklı iki masrafa gerek yok :D

Alıntıları Göster
    başkan ben 4 yıldır durgol kullanmadım hiç yapmadım. ama temiz kullanırım dikkat ederim. Ama yapmak şart,alalım bakalım.
  • navigator_ N kullanıcısına yanıt
    Senin artın yada makinanın düzenli çalışma sebebi temiz içme suyu kullanman olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar durgol ile kireç temizleme işlemini yaptım. Ardından durulama yaptım da hala içim rahat değil. Tamamen arınmaz gibi geliyor. Daha ne yapmalıyım ?
    Şu an bir depo su ile kapsülsüz doldurma işlemi yapıyorum. Bir de filtreleri falan temizleyeceğiz

• Bir üst modele geçeceğim için cafissimo makinemi satıyorum. Hiç bir sorunu yoktur. Değerlendirmek isteyen pm atabilir.
  • ademis kullanıcısına yanıt
    Durgol ile temizlediyseniz makinanın iç aksamının temizlendiğinden emin olabilirsiniz. Onun haricinde bende ki cafissimo latte makinası, sökülebilir parçalarını suda kaynatarak dezenfekte ediyorum.

• Natsukaw.S kullanıcısına yanıt
    Durgol ile kireç temizleme yaptıktan sonra 2 defa boş olarak çalıştırdım. Durulama yapsın diye. Onun dışında öndeki filtreyi suda duruladık. Kafama takılan durgol kalıntısı olur mu makinede :) o kalıntı zarar vermez sanırım

Yok hocam bir sorun yaşamazsın ben durgol kullanarak devam ediyorum ve hala ölmedim 😂

İyi bari ahahahha rahatladım şu an akşam yapayım kahvemi
    Teşekkürler 🤭

• Dün sipariş ettiğim pure modelinde hazneyi suyla doldurdum. Tusa bastım suyu çekmedi. Birkaç kere denedim ama suyu çekmiyor hiç bir şekilde. Kırmızı ışık da yanıp sönüyor. Bozuk sanırım. Geri göndermeden önce yapmak gereken bir şey var mı? Hevesimiz kursağımızda kaldı.

• boyleykenboyle B kullanıcısına yanıt
    Zorlama gönder gitsin benzer durumla karşılaşıp gönderenler oldu geriye.

• Cafissimo latte makinasını çeşme suyu ile kullananlar var mı arkadaşlar?

Cafissimo pure modeli var bende. Musluk suyu ile kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Kocaeli'de yaşıyorum

Bende kocaeli darıcadayım hocam, kaynatma süresi suyun temizlenmesine yeterli geliyor mu acaba diye düşünüyorum.

Bir de sizde ki model cappuccino latte vs yapmıyor sanırım dimi?

Yok latte yapmıyor sadece kapsül kahveleri yapıyorum. Ek olarak süt köpürtme falan bulunmuyor.

ferhatas kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Saolasın.

Ferhat hocam cappuccino fincanlarım normal ebatlardan büyük sütü ayarladıktan sonra süt oranına göre espresso yu baya çekmem gerekiyor bu sefer sertlik düşüyor oldukça. Acaba süt ayarından sonra espresso ayarını kısa tutup bittikten sonra tekrar kapsülü koyup espresso tuşu ile devam etsem capuccino özelliğini yitirir mi?

Bu aralar Mudo'da indirimde bulduğum (ZWILLING değil; markasız) çift kat camlı büyük latte bardaklarına (tavsiye ederim, tchibo'nun cam termos latte bardaklarının fiyatının 3 te 1 ine geliyor. Bitmiş olabilir. 6 tanesini 140-160 tl ye falan almıştım sanırım.) latte yapıyorum.

Her bir kapsülü ard arda iki kere espresso alacak şekilde düğmesine basıyorum. Kapsülü çıkarıp takmak gerekmez (eğer bunu sorduysanız)

Aynı kapsülden 2 shot aldığınızda bile; ikinci shot daha sulu olacağından, espressonun sertliği büyük bardak için çok gelmeyebilir.
    Bu durumda ikinci bir kapsül daha koyup extra esspresso almanız gerekebilir.

not: Latte/cappuccino yaparken, esspresso aşamasında;

* Bir kapsülden kısa bir süreli 1 defa esspresso almak; harika tat verir.

* Bir kapsülden kısa bir süreli 2'şer defa esspresso (2 shot) almak; lattedeki kahve tadını arttırabilir. Aradaki bekleme ve işlem sürelerine bağlı olarak yanığımsı tat katabilir. Deneme yanılma ile denemeniz gerekir.

** İki kapsülden kısa bir süreli 1'er defa esspresso (2 shot) almak; harika tat verir. (büyük bardaklar için)

** İki kapsülden kısa bir süreli 2'şer defa esspresso (4 shot) almak; lattedeki kahve tadını arttırabilir. Aradaki bekleme ve işlem sürelerine bağlı olarak yanığımsı tat katabilir. Deneme yanılma ile denemeniz gerekir. (büyük bardaklar için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 18 Ocak 2020; 22:30:30 >

• ferhatas kullanıcısına yanıt
    Evet bende ki espresso, kahve ve cappuccino bardakları zwilling.

Dolayısla cappuccino bardakları biraz fazla büyük 😀

Bu söylediklerini daha önce not aldım abi, benim demek istediğim cappuccino tuşuna bastığımızda sütü ve kahveyi ard arda kendisi basıyor ya, bardağa sütü fazla aldıktan sonra espressoyu basarken tam kıvamında durdurursam süt fazla olduğu için süt daha ağır geliyor tat olarak. Daha fazla basıp sulandırmamak adına cappuccino tuşuna bastık kahvey hazır hale getirdiğin de bir kapsül daha atıp espresso tuşuna basarak ikinci shotuda atsam nasıl olur cappuccino demek istedim?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.